Сомборска лига: Рачићев хет-трик за врх

​​​​​​​Херцеговац - Војводина (Т) 3:1 (1:0)
lopta_u_mrezi_1

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:500, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: С. Рачић у 45. 55. и 73. за Херцеговац, а М. Ранисављев (из једанаестерца) у 89. минуту за Војводину, жути картони: Лаћарак, С. Рачић, С. Хрњез, Бабић, Родић (Херцеговац), а Вулић, Рамић (Војводина).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Лаћарак, С. Хрњез, Родић, Бабић, Поткоњак, В. Хрњез, Вујовић (Р. Тривуновић, Ивеља), С. Рачић, Дујаковић, Новчић (Л. Рачић).

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Г. Станојев, Вулић (М. Станојев), Вујановић (Вучић), Дмитровић, Д. Ранисављев.

Био је то прави дерби. Победио је, у овом тренутку бољи и спретнији, а може рећи се и срећнији ривал. Јунак дербија је искусни интернационалац Стеван Рачић, који је постигао хет-трик и крунисао теренску инцијативу Херцеговца.

Са друге стране, гости из Товаришева као да су са превише респекта ушли у окршај, који је, према свему судећи, одлучио о јесењем прваку.

Тврђава - Кордун 4:1 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Марчета у 36., Ралевић у 70., Д. Николић у 74. и М. Агбаба у 87. за Тврђаву, а Медаковић у 58. минуту за Кордун, жути картони: Шомоши, Ралевић, Малешевић (Тврђава), а Милетић, Јововић, Цимеша, Медаковић, Марко Чекелиш (Кордун), црвени картони: тренер Пап (Кордун) у 25. минуту и Марко Чекелиш (Кордун) у 50. минуту.

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић, Вујиновић, Шећеров (Ђенадија), Шомоши, Марчета, Малешевић (Милешевић), М. Агбаба, Ралевић, Д. Николић (Штрбац),Грујић.

КОРДУН: Мишћевић, Миле Чекелиш, Грујин (Бјеливук), Цимеша, Чесновар, Милетић, Марко Чекелиш, Богуновић, Медаковић (Караш), Јововић (М. Поповић), Ј. Чвокић.

До три бода, у окршају са борбеним и неугодним Кљајичевљанима, фудбалери Тврђаве дошли су тек у завршних двадесетак минута игре. Управо тада успели су Бачани у својим настојањима да сломе отпор  Кордуна.

У ствари навијачима и играчима домаћег тима лакнуло је тек онда када је Данијел Николић приморао голмана гостију Марка Мишчевића да трећи пут извади лопту из своје мреже.

ЖАК - Русин 2:7 (0:3)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца: 200, судија: П. Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Бобан Савић у 55. и у 80. за ЖАК, а Ђукановић у 20., Давидовић у 23., у 32., у 63. (из једанаестерца) и у 90. и Веселиновић у 75. и у 78. минуту за Русин, жути картони: Бачић, Тривуновић, Дрезгић (ЖАК), а Ђукановић, Давидовић (Русин), црвени картони: Тривуновић, Ђуришић (ЖАК) обојица у 58. минуту.

ЖАК: Лончар, Крстановић, Тишма(Чеснер), Дрезгић, Ђуришић, Клипа, Тривуновић, Бачић, Бобан Савић, Видаковић (Ковачевић), Матко (Шукић).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Малацко, О. Марковић (Виславски), Бранкнвић, Ђукановић (Боднар), Давидовић, Д. Будински (Харди), Ф. Вујовић, В. Вујовић.

Рутински и без напрезања су фудбалери Русина стигли до победе крај железничке пруге у Сомбору. Играча гостију Срђан Ђукановић, Дејан Давидовић и Дражен Веселиновић времешног и принудног голмана Душана Лончара (57) лако су натерали на капитулаци. Виспрени нападач Сомбораца Бобан Савић успео је само да ублажи нову катастрофу своје дружине.

Будућност Славија 2:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелац: Козомора у 38. и у 85. минуту, жути картони: Попов (Будућност), а Маројевић, Бенка (Славија).

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Попов, Бачанов, Абаyић, Д. Агбаба, Гајић, Марић, Нешковић, Максимовић (Вујасиновић), Козомора, Јелић.

СЛАВИЈА (П): Р. Брња, Грња, Бенка (Будић), Јушковић,Чорда, Шмидт, М. Тривуновић, Маројевић, Бабић (Властислав Кухта), Петровић, Мушикић (Заскалицки).

Фудбалери парошке Будућности били су супериорни у односу на Пивничане. Првотимци домаћег клуба били су изузетно мотивисани важношћу ове утакмице за њих. Посебно, истакао се искусни везиста Милан Козомора, који је у два наврата времешнога голмана Пивничана Растислава Брњу матирао.

Маглић - Будућност (М) 0:0

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:200, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), жути картони: Дмитровић, Прерадовић, Богд. Михајлов, Сантраћ (Маглић), а Јурчевић, Бошњак (Будућност).

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Рупар, Дмитровић, Ник. Ковачевић, Ог. Сојисављевић, Прерадовић, Человски (Тројановић), Богд. Михајлов, Сантрач, Зеленак.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Прошић, Бошњак, Радичић, Л. Копања, Бајић (Предојевић), Јурчевић, Нем. Ковачевић, Об. Стојисављевић, (Мишковић, Медић), Вигњевић, Баланго.

Само су голови недостајали па да буде комплетиран утисак са утакмице у Бачком Маглићу. С времена на време, и Маглићани и Младеновљани знали су да угрозе, али не и да лопту пошаљу у противничку мрежу. Једноставно, голгетери нису имали свој повољан дан.

Кулпин - Омладинац (Б) 1:0 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, гледалаца:150, судија: С. Пилић (Кула), стрелац: Д. Николић у 1. минуту, жути картони: Шекез, Младеновић, Лукић, Куђерски, Н. Николић, Ђ. Бургер (Кулпин), а Сазданић, Никола Мијић, Делија, М. Мијић, Богнар, Милошевић (Омладинац), црвени картон: Сазданић (Омладинац) у 85. минуту.

КУЛПИН: Младеновић, Моравек, Дамир Губаш, Куђерски, Лукич (Радовановић), Д. Николић, М. Бурер, Н. Николић, Шекез, Коларски, Ђ. Бургер.

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Ненад, Суботић, Сазданић, Богнар, Никола Мијић, Секулић (Вукадиновић), Гргић, Јајић, М. Мијић, Делија.

Већ на старту утакмице, капитен домаћег тима Дарко Николић пресекао је једну лопту гостију и постигао је гол одлуке. У преосталом делу сусрета, створили су Кулпинци још пет стопостотних прилика, али резултат остао је непромењен.

Припремио: Ђ. Штрбац

Борац - Раднички (Р) 2:1 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Станишић у 21. и Максимовић у 85. (из пенала) за Борац, а Новић у 51. минуту за Раднички. Жути картони: Гајић (Борац), Милуновић, Кувељић (Раднички).

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7, Дробњак 7 (Максимовић 8), Козомора 7, Вјетровић 8, Вранац 9, Баланго 7 (С. Јовановић 7), Гајић 7, Јандрић 7, Поњевић 8, Станишић 8.

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Милуновић 7, Сантрач 7 (Новић 8), Црњански 8, Кувељић 7, Кардинал 7 (Коцић), А. Петковић 7, Алексић 7, М. Кесић 7, Мар. Кесић 7, Н. Петковић 7.

Иако без неколико стандардних првотимаца играчи Борца врло добром игром сломили су јак отпор гостију из Раткова. Станишић у 10. и Јандрић у 16. минуту промашили су лепе шансе, али је  у наредном нападу Борца у 21. минуту изванредан гол постигао Владимир Станишић.

Упорни гости почетком другог полувремена изједначили су  резултат. Црњански је убацио употребљиву лопту у петерац домаћина а Новићу није било тешко да са три метра погоди мрежу.

Играло се одлично с обе стране, али су одбране оба тима одолевале. Играчи Борца последњих 15 минута извели су неколио брзих напада а у 85. минуту један играч гостију је играо руком у свом шеснаестерцу па је досуђен пенал кога је успешно реализовао Горан Максимовић.

Б. Гајић

Полет - БСК 3:2 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 60, судија: Митровић (Оyаци), стрелци: Зец у 23. (из пенала) и 61. Ј. Стојковић у 65. за Полет, а Данојевић у 11. и Ћурћија у 79. минуту за БСК. Жути картони: С. Станковић, Ј. Стојковић (Полет), Станић (БСК).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7, Алексић 7, Јовчић 8, С. Станковић 7, Ж. Станковић 7, Малиновић 7, А. Стошић 7 (Б. Стојковић), Зец 8, Богдановић 7 (Ј. Стојковић 8), Стојиљковић 7.

БСК: Косовац 7, Станић 7, Божић 7, Ћурћија 8, Багић 7, Молнар 7, Комазец 6, Кораћ 7, Салаји 7, Плавшић 7, Данојевић 7.

Општински ривали приказали су добру игру. После промашаја Зеца у 4. минуту, гости су повели голом Данојевића. Домаћин је изједначио голом Зеца из пенала у 23. минуту.

У наставку домаћин је био бољи и головима Зеца и Јована Стојковића повео је са 3:1. Брестовчани се нису предавали и преко  младог Ћурћије смањили резултат.

Треба напоменути да су обе екипе промашиле по три изузетне прилике.

А. Чичић

Маглић - Будућност (М) 0:0, ЖАК - Русин 2:7, Тврђава - Кордун 4:1, Кулпин - Омладинац 1:0, Борац - Раднички (Р) 2:1, Будућност (П) - Славија 2:0, Полет - БСК 3:2, Херцеговац - Војводина 3:1.

1. Херцеговац    13     10     1      2      36:10        31

2. Војводина      13     9      2      2      37:17        29

3. Борац             13     9      1      3      42:19        28

4. Славија          13     7      3      3      36:14        24

5. Раднички (Р)  13     7      2      4      31:16        23

6. Русин              13     7      2      4      37:24        23

7. Кордун            13     7      2      4      28:15        23

8. Тврђава           13     7      0      6      36:18        21