Сомборска лига: Ратковчани изједначили у финишу

Раднички - Кордун 2:2 (0:1)
fudbalska lopta

РАТКОВО: Стадион Радничког, без гледалаца, судија: Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Кесић у 69. Ф. Милуновић 90. за Раднички, Л. Карас у 41. и Секулић у 80. минуту за Кордун. Жути картони: Ф. Милуновић, А. Милуновић, Петковић, Кесић (Раднички), а Чешновар, Ковачевић, Ковачић, Козлина (Кордун).

РАДНИЧКИ: Марковић 7, Ф. Милуновић 8, Алексић 7, Лазаревић 8, Петковић 7, Кесић 7, Ћеримовић 6 (Сантрач 7), Стојановић 7 (Завишић 7), Дошен 7 (Ивановић 7), Игњатовић 7.

КОРДУН: Цурновић 7, Миле Чекелиш (Шаула 7), Ковачевић 7 (Ковачић 7), Трбојевић 7, Мацановић 7, Чешновар 7, Марко Чекелиш 7, Л. Карас 8, Козлина 7 (Кнежевић), М. Карас 7, Секулић 8.

У првом делу домаћин је био бољи, промашене су три прилике и казна је стигла. Први озбиљнији напад гостију резултирао је вођством. У наставку домаћи нападачи промашили још четири прилике, да би Кесић из гужве донео изједначење. Гостујући нападач Секулић из брзе контре постигао је еврогол. У самом финишу меча Ратковчани су изједначили голом Филипа Милуновића и тако је на неки начин правда задовољена.

А. Чичић

Кулпин Маглић 3:1 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, судија: П.Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Станишић у 23. и 54. и Сантрач у 80. за Кулпин, а Бојан Тројановић у 80. минуту за Маглић, жути картони: Кајтез, Станишић, тренер Александар Накић (Кулпин), а Васић, Прерадовић, Радишић, Г. Илић, тренер Новица Тројановић (Маглић), црвени картони: Јевремовић (Кулпин), а Васић, Шћепановић (Маглић).

КУЛПИН: Младеновић, Совиљ, Валентик, Станишић (Зеленак), Киш, Мрђан, Замфировић, Бургер, Николић (Сантрач), Јевремовић, Кајтез.

МАГЛИЋ: Радишић, Васић, Шијаковић, Тадић, Мркоњић (Шћепановић), М. Илић, Г. Илић, Прерадовић (Добровољски), Бојан Тројановић, Бошко Тројановић, Туцић.

Изузетно мотивисани ушли су фудбалери Кулпина и Маглића у општински дерби. Велики ривалитет био је присутан у току читаве утакмице. А на крају сасвим заслужено, убедљивој победи радовали су се Кулпинци. Занимљиво да је судбину гостију запечатио управо искусни Маглићанин Гојко Сантрач, који није имао нимало милости према својим доскорашњим клупским друговима.

Ђ. Штрбац

Тврђава - Будућност (Г) 1:2 (0:2)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: Д.Шево (Челарево), стрелци: Шомођи у 69. за Тврђаву, а Адамек у 30. и Чипкар у 33. минуту за Будуçност, жути картони: Малешевић (Тврђава), а Јованов (Будућност).

ТВРЂАВА: О.Чучковић, Милиновић, Шовен, Шомођи, Ф.Ђумић (Чулибрк), М. Агбаба, Ралевић, Иличић (Штрбац), Малешевић, Медић (Д. Агбаба), Ђенадија (Вајнрих).

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, С.Ђумић (Јакуш), Љубичић, Јованов (Казјак), Хорват, Поповић, Адамек, Колар, Чипкар (Красњец), Царић (Молнар), Леђанац.

У међуопштинском дербију, приказано је занимљиво надигравање. Свака од екипа имала је периоде своје доминације, а победника су одлучиле нијансе. Фудбалери Тврђаве у првом полувремену примили су два „јефтина” гола. И, то донело им је нови пораз.

Ђ.  Штрбац

Полет - Омладинац 3:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Стадион Полета,  судија: Нађ (Руски Крстур). Стрелци: Станковић у 13. Јовчић у 55. и Богдановић у 65. минуту. Жути картони: Ресановић, Плавшић, Муфиш (Омладинац).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Алексић 7, Костадиновић 7, Станковић 8, Благојевић 7 (Стоиљковић 8), Р. Миленковић 7, Стошић 7, Јовчић 8, Стојковић 7 (Н. Миленковић 7), Богдановић 7 (Стаменковић), Малиновић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Миљан Зелић 6, Милош Зелић 6 (Теслић 6), Дамјановић 6, Муфић 7, Суботић 6, Радујко 7, Богнар 6 (Лесковац 6), Мијић (Трбојевић 6), Плавшић 7, Ресановић 6, Ковачић 6.

Полеташи су одиграли врло добро и заслужено су победили. Веома леп гол постигао је Станковић, после корнера Богдановића. У наставку домаћин је наставио офанзивно, постигао два гола и осигурао победу. Гости су оставили солидан утисак.

А. Чичић

БСК - Борац  0:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, без гледалаца, судија: Врачар (Сомбор). Стрелац: Дробњак у 77. минуту. Жути картони: Кораћ (БСК), а Вранац, Дробњак (Борац).

БСК: Немет 7, Стојаковић 6, Ђурђевић 6, М. Божић 7, Милошевић 7, Станковић 7, Бељански 6 (Чанковић), Ћурчија 6 (Н. Божић), Кораћ 6, Мијатовић 7, Медић 7.

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7, Гламочанин 7, Вранац 6, Вјетровић 7, С. Јовановић 6, С. Баланго 7, Гајић 7, Јандрић 6 (Дробњак 8), М. Јовановић 7, Д. Баланго 7.

Нападачи БСК-а, као да су се такмичили ко ће више да промаши. Тешко је набројати све прилике, а гости су то зналачки искористили и голом резервисте Дробњака однели бодове.

А. Чичић

Џадругар - ЖАК 2:1, Станишић - Будућност (П) 2:1, Раднички - Кордун 2:2, БСК - Борац 0:1, Тврђава - Будућност (Г) 1:2, Будућност (М) - Русин 2:0, Полет - Омладинац 3:0, Славија - Борац (БГ) 0:1, Кулпин - Маглић 3:1.

1. Станишић       15     14     0      1      49:15        42

2. Будућ. (П)      15     11     1      3      38:14        34

3. Будућ. (М)     15     10     3      2      37:13        33

4. Русин    15     9      2      4      41:24        29

5. Борац    15     8      3      4      25:22        27

6. Борац (БГ)     15     8      2      5      30:24        26

7. Славија 15     7      2      6      13:13        23

8. Кулпин  15     7      1      7      36:43        22