Сомборска лига: У Влајићевој режији

Раднички - Стари град 0:2 (0:0)
fudbal lopta

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Пилић (Кула). Стрелци: Ковачевић у 58. и Крстић у 82. минуту. Жути картони: Мир. Кесић, Кардинал, Мушикић, Кувељић (Раднички), а Крстић, Кнежевић, Ђекић (Стари град). Црвени картон: Мир. Кесић (Радничк).

РАДНИЧКИ: Јовановић 6, Алексић 7, Мил. Кесић 7, Петковић 7, Мир. Кесић 6, Мушикић 7, Кувељић 7 (Коцић), Кардинал 7, Радојичић 7 (Ивовић), Милојевић 7, Црњански 7 (Нововић).

СТАРИ ГРАД: Стојчевић 8, Гајдобрански 7, Марчета 6 (Валенчик, Влајић 7, Рађеновић), Кнежевић 7, Зељко 7, Гњатовић 7, Ђекић 7, Радић 7, Живић 7, Крстић 7, Ковачевић 7.

Гости су показали да су боља и зрелија екипа, против ослабљеног домаћина. У првих 20 минута гости су пропустили три повољне прилике. Ратковачни су пружили достојан отпор и угрозили су гостујућег голмана Стојечвића, а он је све одбранио. Уласком у игру пословође Влајића код гостију се све променило, постигли су два гола и однели бодове.

А. Чичић

Војводина Кула 6:1 (4:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца 200, судија: Д. Шолаја (Обровац), стрелци: Љ. Јованов у 16. и 29., Г. Станојев у 22., Д. Николић у 41. и 66. и Бојанић у 73. за Војводину, а Вујовић у 65. минуту за Кулу, жути картони: Рамић (Војводина) и Митрић (Кула).

ВОЈВОДИНА (Т):  Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Јованов, Љ. Јованов (Башић), Бојанић, Д. Николић (Радонић), Субић (Г. Станојев).

КУЛА: Радуловић, Вуковић, Тапаи, Златић, М. Јањић, Митрић, Вујовић, Кукољ (Вујиновић), Гачевић, Бабић,Ђођић.

Нису фудбалери товаришке Војводине имали дораслог противника у екипи Куле. У ствари домаћа публика одавно, на Вашаришту, није гледала слабији гостујући састав. Дебакл Куљана наговестио је виспрени Љубиша Јованов са два лепа гола.

Ђ. Шт.

Будућност (П) – Славија  (П) 4:0

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Д. Панчић (Каравуково), стрелци: Д. Агбаба у 16., Козомора у 51. и 73. и Вјетровић у 54. минуту, жути картон: Моравац (Будућност).

БУДУЋНОСТ (П): Немет, Попов, Божин (Моравац), Вјетровић, Тури, Д. Агбаба, Алимпић (Радомировић), Лаћарак, Нешковић (Јанковић), Козомора, Марић.

СЛАВИЈА (П): Брња, Стојанов, Бађонски, Тривуновић (Будић), Чорда, Ефендић (Владимир Кухта), Властимир Кухта, Петровић, Батиница (Чобрда), Кученић, Секеруш.

Под директивама новог тренера Зорана Марића фудбалери парошке Будућности заиграли су као препорођени. У општинском дербију они декласирали су Пивничане, који нису личили на екипу из горњег дела првенствене табеле. Најлепши детаљ на читавој утакмици био је пројектил Душана Агбабе, који је са 30 метара донео домаћем тиму почетно вођство.

Ђ. Шт.

Липар - Борац (О) 6:1 (3:0)

ЛИПАР: Игралиште  Липара, гледалаца: 200, судија Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Мијић у 28. и 39., Бановић у 30. и 64., Марчетић у 53. и Авдаловић у 86. минуту за Липар, а Јандрић у 79. минуту за Борац, жути картони: В. Зракић, Поповић (Липар), а Драшко, Вранац (Борац).

ЛИПАР: Манојловић, Б. Ђукић, Честић, Мијић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Новаков (Поповић), Шеган (Ковач), Бановић, В. Зракић (Лазић).

БОРАЦ (О): М. Ђукић, Лакатош, Дробњак (Јовић), Козомора (Гламочанин), Вранац, Максимовић, Гајић (С. Јовановић), Драшко, Јандрић, М. Јовановић, Николић.

Надахнути  и ефикасни су били фудбалери Липара у сасвим неравноправном надметању са Обровчанима. Пропустили су Липарци дивну прилику да постигну двоцифрен број голова.

Ђ. Шт.

Тврђава - Херцеговац 0:0

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца: 200, судија: Н. Малбашић (Сомбор), жути картони: Девић (Тврђава), а С. Рачић, В. Хрњез (Херцеговац), црвени картон: С. Рачић (Херцеговац) у 65. минуту.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Вујиновић, Шећеров, Ерак (Дорошки), Божин, Гојић, М. Агбаба, Шомоши, Марић (Ћулибрк).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, Поткоњак, С. Хрњез, Бабић, Вукосав, Тривуновић (Вујовић), Ивеља, С. Рачић, Новчић, С. Хрњез.

Утакмица у Бачу једва да може да добије прелазну оцену. Фудбалери обе екипе ретко када су угрожавали мрежу противника. Само у пар наврата млади голман Бачана Вук Влајић и искусни вратар Гајдобрана Боро Драшковић су имали прилику да се истакну. Успешно су интервенисали и сусрет је завршен најнепопуларнијим резултатом.

Ђ. Шт.

Крила Крајине – Оџаци 1:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца: 200, судија: М. Олујић (Кула), стрелац: Пилиповић у 10. минуту, жути картони: Медан, Чешљевић, Дувњак (Крила Крајине), а Матијевић, Лазић, М. Николић (ОФК Оџаци).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Медан, Пилиповић, Чешљевић, (Поповић), Марковић, Тома (Гајдобрански), Плавански, Дане Дукић (П. Дражић).

ОЏАЦИ: Кузмановић, Лазић, Матијевић, Д. Николић, Лукић, Миленковић (Илић), Васић, Богдановић, Крстић, М. Николић, Зорић.

Фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине су у већем делу утакмице имали теренску иницијативу и створили више од десет веома повољних прилика. Једва некако реализовали су једну шансу, и то – после корнера, када се „везиста“ домаћег тима Драган Пилиповић најбоље снашао у казненом простору Оџачана и послао лопту у небрањени део мреже голмана Ненада Кузмановића, који је био потпуно немоћан.

Ђ. Шт.

Русин - ЖАК 6:0 (3:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: Марковић у 16.  Жарић у 33. и 77., Б.Нађ у 40. Ђукановић у 60. и С.Кочиш у 66. минуту, жути картони: Б. Нађ (Русин), а Хернаус, Шимунов (ЖАК).

РУСИН: М. Нађ, А. Кочиш (Мањош), Жарић , Ланћужанин, Б. Нађ, Сајанковић, Марковић, Бранковић, Ђукановић, Будински (Чизмар), С. Кочиш (Д.Нађ).

ЖАК: Попов, Тркуља, Бечановић, Шимунов, Смиљановски, Ковачевић, Хернаус, Чичовачки (Вукелић), Станковић, Тубић (Фратрић), Ђорђевић (Античевић).

Чувар мреже Сомбораца Милош Попов у шест наврата морао је да потпише капитулацију. А, његова дружина доживела је најубедљивији пораз у текућој такмичарској сезони. С друге стране, фудбалери Русина, у потпуности, оправдали су назив успешне домаће екипе.

Ђ. Шт.

Тврђава - Херцеговац 0:0, Будућност (П) - Славија 4:0, Липар - Борац 6:1, Раднички - Стари град 0:2, Крила Крајине - Оџаци 1:0, Русин - ЖАК 6:0, Војводина (Т) - Кула 6:1, Кулпин - Пролетер (С) 3:4.

1. С. град          25     17     5      3      61:11        56

2. К. Крајине     25     14     6      5      29:17        48

3. Славија         25     14     4      7      46:35        46

4. Русин             25     13     5      7      52:29        44

5. Војводи. (Т)   25     12     5      8      55:36        41

6. Херцего.        25     11     6      8      33:36        39

7. Борац            25     11     4      10     45:51        37

8. Будућ. (П)      25     9      7      9      35:34        34