СП осмина финала: Акинфејев јунак, Русија после пенала у четвртфиналу

Репрезентације Шпаније поражена је од Русије у осмини финала Светског првенства у Русији, Шпанија-Русија 4:3, 1:1 (1:1) после пенала
Spanija Rusija/Fonet

Шпанија је имала нешто више од игре, повела је резултатски, међутим Русија је полако дугим лоптама покушавала а потом и притиском на свим линијама и натерала Шпанце да скриве пенал. Полувреме је било 1:1.

Фурија је била боља током целог меча, сатерали су Русе у шеснаестерац покушавали са свих позиција да угрозе гол, али се Русија одбранила и истакао се нарочито голман Акинфејев.

Отишло се у продужетке где је утакмица имала исти ток али Шпанци нису постигли гол. После пенала које су Руси боље изводили отишли су у четвртфинале.

Победник овог меча игра 7. јула на Стадиону Фишт од 20.00 чека победника меча Хрватска-Данска.

Ток меча:

Начо је оборен уз десну аут линију. Слободан ударац извео је Асенсио и погодио Рамоса који се рвао са Игнашевичем у петерцу и споровео лопту у мрежу у 12. минуту 1:0.

Зобнин је опробао шут са дистанце, лопта је фијукнула изнад пречке у 14. минуту.

Покушавала је Русија високим лоптама у шеснаестерац, нису имали успеха, одбрана Шпаније у зони одлична до 25. минута.

Головин је покушао да угрози шутем гол Шпаније после одличног одигравања главом саиграча у 36. минуту, лопта је отишла поред гола.

Шутирао је главом Џјуба, лопта у путу ка голу погађа Пикеа и судија је свирао пенал у 40. минуту. Џјуба је стрелац за Русију 1:1.

Иско је покушао шутем у 45. минуту али је изблокиран. Потом и Дијего Кошта ногом, па потом и главом на асистенцију Иска али у голмана Акинфејева.

Полувреме нерешено 1:1.

Акинфејев је укротио слаб покушај Албе у 46. минуту.

Иско је изблокиран у 59. минуту, прошао је по левој страни, одбрана Русије била густа.

Русија се повукла, а Шпанци покушавају из паса да се ушетају у гол, веома тешко јер се Руси добро бране.

Инијеста је одлично шутирао са око 17 метара од гола, сами угао, Акинфејев је одбранио, поново је натрчао Аспас шутирао у даљи угао, голман Русије био је на месту.

Русија је покушавала контра нападе, Шпанци су са три играча позади то бранили.

Смолов је покушао шутем у 90+3. минуту, лопта је отишла поред стативе.

Утакмица је завршена нерешено 1:1 (1:1) играли су се продужеци.

Асенсио је тукао из места са око 20 метара од гола, Акинфејев је ухватио лопту у 100. минуту.

Први продужетак завршен без голова.

Русија је брани бункером, Шпанија не може да прође до гола, неколико шутева је изблокирано.

Родриго је прошао по десној страни скоро до стативе, шутирао је а Акинфејев одбранио, потом је Карвахал натрчао, али се оклизнуо и није добро захватио лопту.

Родриго је шутирао у 120. минуту, поново Акинфејев сигуран.

Шутирани су пенали:

Шпанија: Инијеста 1:0, Пике 2:1, Коке без гола (Акинфејев бранио), Рамос 3:3, Аспас без гола (Акинфејев бранио).

Русија: Смолов 1:1, Игнашевич 2:2, Головин 2:3, Черишев 3:4.