Сремска фудбалска лига: Бешчани зауставили Пећинчане

Хајдук (Б) - Доњи Срем 2:1 (1:0)
lopta2

БЕШКА: Игралиште Хајдука, судија Тодић (Врдник). Стрелци: Караћ у 42. (из пенала) и Крстић у 58. за Хајдук, а Кривокућа у 68. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Грујичић, Иваниш, Стојаноивић (Хајдук), Новић, Перишић, Вукмановић (Доњи Срем).Црвени картон: Лукић, тренер Драган Мацура, Дејан Кокир помоћни тренер (Доњи Срем).

ХАЈДУК: Ралић 8, Поповић 8, Катић 8 (Чича 8), Грујичић 8 (Милосављевић 8), С. Ковачевић 8, Стојановић 8, Иваниш 8 (Недимовић 8), Д. Ковачевић 8 (Ђорђевић), Георгијев 8, Караћ 8, Крстић 8.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 6, Д. Радосављевић 6 (Кривокућа 7), Цураковић 7, Живановић 7, Перишић 6, Марковић 6, Вукмановић 7, Новић 6 (Рајић), Радивојевић 6, В. Љубојевић 6, Лукић 5.

Бешчани су били бољи у току целе утакмице.Домаћи су повели,са пенала.Предходно је Лукић играо руко на самој гол линији и зарадио директни црвени картон.

У наставку се очекивало да ће гости напасти свим силама, како би дошли до повољијег резултата, али  Бешчани су играли борбено и организовано, и брзо, а из једне  контре Крстић је постигао погодак. Тек потом су Пећинчани успели да наметну своју игру и да преко Кривокуће смање резултат. А у финишу прилике су пропустили Караћ и Катић.

М. Батало

ПСК Путинци - Митрос 3:1 (2:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Алимпић у 12. и Цветиновић у 21. и 76. за ПСК Путинце, трубић у 19. минуту за Митрос.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 8, Кљајић 8, Зељуг 8, П. Малбаша 8, Цветиновић 9, Глигоријевић 8 (Јовановић), Видаковић 8, Алимпић 8 (Медић), Зељко 8 (Инђић), Стјепановић 8, Дукић 8.

МИТРОС: Дудић 7, Лаћарачки 7, Симић 7 (Мађаровски), Сремац 8, Грбић 8, Малиновић 8, Боровац 7, Милошевић 7, Ковачевић 7 (Сантовац), Трубић 7 (Маглић), Цвијановић 7.

Ч. Јовичић

Борац (К) - БСК 3:2 (1:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Пештерац у 20, В. Матић у 71. (из пенала) и Б. Самарџић у 81. за Борац, Скорупан у 32. и 90. минуту (из пенала) за БСК. Жути картони: Вукосављевић (Борац), Мрвичин, Скорупан, Д. Лукић (БСК).

БОРАЦ: Илић 7, Б. Самарџић 8, Радишић 7, В. Матић 7 (Д. Самарџић), Мирковић 7, Пјевац 8, Д. Матић 7 (Жунић), Нинковић 8, Глумчевић 7 (Стојковић 7), Пештерац 7 (Аћимовић 7).

БСК: Сакан 8, Т. Племић 7, Ивковић 7, Мрвичин 7, М. Лакетић 7, У. Племић 6 (Смајловић), Скорупан 7, Цвјетић 7, Д. Лукић 7, Митровић 8 (Драгојевић), Ж. Ћирић 6 (Б. Ћирић).

Гости из Бешенова су пружили велики отпор домаћинима, који су играли добро у одбрани, уз то пропустили низ шанси, и постигли три гола. Ипак, довољно за победу.

З. Перић

Љуково - Железничар 0:1 (0:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Блажон (Рума). Стрелац: М. Митровић у 65. минуту. Жути картони: Л. Грковић (Љуково), Ковачевић (Железничар).

ЉУКОВО: Л. Грковић, С. Грковић, Стојанац (Маљковић), Дубајић), Николић, Узелац, Мркела, Булат, Чучковић, Љубинковић (Чворков), Лукач.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић, Ковачевић, Димитријевић (Мандић), Ж. Митровић, Бртка, М. Митровић, Пашић, Дубајић, Ракар, Прица (Соколовић), Плећаш.

Од комшијског дербија више се очекивало, мршава фудбалска престава у Љукову.

Н. Тркуља

Партизан - Слога (В) 2:1 (2:1)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Неговаовић (Сремска Митровица). Стрелци: М. Радовић у 15. и Вељко Петровић у 17. за Партизан, а Достанић у 8. минутиу (из пенала) за Слогу. Жути картони: Владимир Петровић, Г. Радовић, Добић, М. Радовић (Партизан), Д. Марковић, Лазић, Петровић (Слога).

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Вишацки 8, Трипић 8, Вељко Петровић 9, Вулетић 7,5, М. Радовић 8,5, Владимир Петровић 8, Мирковић 7,5 (Г. Радовић 8), Гачић 8, Млађеновић 8, Добић 8,5.

СЛОГА: Ерцег 8, Лазић 6 (Ченић), Јовановић 7, Јандрић 6,5, Лошић 6, Н. Марковић 7, Јерковић 7,5, Достанић 8, Станић 7 (Пуповац), Јоргић 7 (Петровић), Д. Марковић 6 (Драгичевић).

Гости су од првог минута нападали. И то је и уродило плодом, јер су домаћини скривили пенал, па су гости брзо повели. Међутим, врло брзо домаћи фудбалери су успели да преокрену резултат. Изједначио је М. Радовић, а млади Вељко Петровић је постигао изванредан гол с 15 метара.

Домаћини су у наставку играли  агресивно,  и плод такве игре је победа.

В. Новаковић

Борац (М) - Словен 2:1 (2:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Вукотић у 1. и Пријић у 39. за Борац, а Маслић 38. минуту за Словен. Жути картони: Ненадовић, Пријић, Шарчевић, Марјановић, Вукотић (Борац), Веселиновић, Самарџић, Маслић, Стоисављевић (Словен).

БОРАЦ: Јандрић, Т. Вулетић 7, Стајчић 8, Марицки 7, Марицки 7, Ненадовић 8, Вукотић 9, М. Вулетић 8 (Дамњановић 8), Пријић 8 (Шојић 7), Шарчевић 8, Марјановић 8, Ђилас 8 (Божић).

СЛОВЕН: Веселиновић 7, Бранковић 7, Мандић 7, Калајџић 7, Самарџић 7, Топић 7, Маслић 7 (Вукелић 6), Стоисављевић 7 (Иванковић 6), Чворков 6 (Јовановић), Петковић 7 (Батало), Кондић 7 (Сремчевић 7).

Већ у првој минуту начета је мрежа гостију. После тога права инвазија домаћих играча на гол гостију. Мартичани су  промашили седам зицера. По два Т. Вулетић, Пријић и Вукотић, и један је упропастио Ненадовић. Зато су их после једне контре казнили гости и поравнали резултат. Али, радост гостију је трајала читав минут. Пријић је искористио дубинску лопту, избио сам испред Веселиновића и лако га матирао.

У наставку маневарска битка ривала. Било је и шанси, једну није искористио Пријић када је био сам на другој стативи после центаршута, али се резултат из првог полувремена није променио.

З. Крстић

Раднички (Ш) - Сремац (Д) 2:0 (1:0)

ШИД: Стадион Радничког, судија: Р. Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Војновић у 18. и Старовлас у 76. минуту. Жути картони: Стојшић (Раднички), Јеж (Сремац).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Павловић, Стојшић, Шуша, Војновић, Добројевић, Грумић, Суботић, Алексић (Нонковић), Бакајлић (Старовлас).

СРЕМАЦ: Станисављевић, Путица, Вукајловић, Митровић, Р. Ашћерић, Павловић, Јеж (Михајловић), Вучковић, Н. Кордолуп, В. Кордолуп (Томић), Балабан.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица. Шиђани су повели већ у 18. минуту. Стрелац био је Војновић из прецизног шута са око 15 метара.

У првом полувремену домаћини су могли водити бар са три четири гола разлике, али стрелци су били непрецизни.

У последњих 15. минута Шиђани су успели да још једном затресу мрежу гостију.

П. Л. Л.

ЛСК - Напредак (П) 1:5 (1:2)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Бојић у 44. (из пенала) за ЛСК, а Митровић у 19, Тодоровић у 39. (из пенала) и 52. и Савковић у 67. и 71. минуту за Напредак. Жути картони: Радић, Бојић (ЛСК).

ЛСК: Теодоровић 5, Вуколић 5 (Рибић), Н. Дронић 5, Драгишић 5, Половина 5, Тодоровић 5, Радић 5, Милићевић 5 (Гршић), Савић 5 (Малиновић), Бојић 6 (Морак).

НАПРЕДАК: Николић 8, Рагастовац 8, Јовановић 8 (Лазић), Савковић 8, Митровић 8, Тодоровић 8, Ђурић 8, Вукин 8, Врачев 8 (Евђенић), Ружичић 7, Пољак 7.

А. Теодоровић

Хајдук (В) - Рудар 7:0 (2:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Ветеха у 37, 55, 86.и 90, Тодоровић у 45. и 63. и Ђокић у 86. минуту. Жути картони: Радовановић (Хајдук), Манојловић, Тривунчић (Рудар).

ХАЈДУК: Митровић 9, Ковачевић 9, Сарић 9, Томшиић 9, Радовановић 9 (Стојаковић), Тодоровић 9, Њежић 9, Ветеха 9, Грујичић 9 (Петаковић 9), Гавриловић 9, Перић 9.

РУДАР: Милановић 6, Дејић 6, Нинковић 7, Мајкић 6 (Милан Лужајић 6), Гербец 6, Манојловић 6, Басара 6, Гравара 6 (Драгутиновић), Милош Лужајић 6, Вуковић 6, Тривунчић 6.

С. Томашевић

БЕШКА: Хајдук - Доњи Срем 2:1, КЛЕНАК: Борац - БСК 3:2, ЛАЋАРАК: ЛСК - Напредак (П) 1:5, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан  – Слога (В) 2:1, ЉУКОВО: Љуково - Железничар 0:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Рудар 7:0, МАРТИНЦИ: Борац - Словен 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Митрос 3:1, ШИД: Раднички - Сремац (Д) 2:0.

1. Раднички (Ш) 9      6      2      1      26:8  20

2. Напредак (П) 9      6      2      1      17:9  20

3. Доњи Срем     9      5      2      2      19:10        17

4. Борац (К)       9      5      2      2      15:13        17

5. Словен  8      4      2      2      13:5  14

6. Партизан       9      4      2      3      14:14        14

7. Слога (В)       9      3      4      2      16:8  13

8. Сремац (Д)     9      4      1      4      13:11        13