Сремска лига: Јерковић донео славље Инђијцима

Гости из Инђије повели су са 1:0 тек у наставку и то када је у игру ушао Боснић, који је препородио игру гостију. Стрелац је био Вучковић после центаршута.
Детаљ из дуела између Хајдука и Железничара у Бешки

Хајдук (Б) - Железничар 2:3 (0:0)

БЕШКА: Игралиште Хајдука гледалаца 150, судија Тодић (Врдник). Стрелци: М. Митровић у 66. и 80. за Хајдук, Вучковић у 65, Каурин у 75. и Јерковић у 85. минуту за Железничар. Жути картони: Петровић, Добријевић (Хајдук), Вучковић, Трбовић (Железничар).

ХАЈДУК: Ралић 7, Добријевић 7, Петровић 7, Милосављевић 7, М. Гавриловић 7, Ж. Митровић 7, Грубјешић 7 (Ђорђевић), Емерум 7, Ковачевић 7, Прица 7, М. Митровић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Грковић 7, Бранковић 7 (Боснић 8), Нинић 8, Пећанац 7 (Димитријевић), Вучковић 8 (Лукић), Јерковић 8, Љубинковић 7, Трбовић 8, Каурин 7, Дубајић 7.

Само минут касније Жељко Митровић је набацио лопту пред гол гостију, а Милан Митровић је лако убацио у мрежу поред изненађеног Благојевића за 1:1. У 75. минуту опет су гости извели изванредан центаршут пред гол домаћина, а одбрана је избила лопту у корнер. Гости су извели корнер, а Кауирин је дочекао лопту главом и са пет метара је послао у небрањени део мреже. Међутим, Бешчани се нису предавали. Уследила је контра преко Петровића, а лопта је на крају акције дошла до Милана Митровића, који ју је прецизним шутом послао у мрежу поред голмана Благојевића за ново поравнање.

Али, у последњој акцији гостију лопта је после центаршута дошла до искусног стрелца Јерковића, који је искористио грешку домаће одбране и неоматен послао лопту у мрежу голмана Ралића за победу Железничара.

М. Батало

Сремац (Добринци) - Борац (М) 4:2 (3:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Цветковић три и Балабан за Сремац, Лазић и Јовелић за Борац. Жути картони: Јолџић, З. Ашћерић (Сремац), Радишић (Борац).

СРЕМАЦ: Марко Митровић 7 (Матић), Мирко Митровић 7 (Шолак), Петровић 7, Вучковић 7, Тадић 7, Јолџић 7, Васиљевић 7, Грујић 7, Цветковић 8, Млеуснић 7, Балабан 7.

БОРАЦ: Јандрић 7, Ђилас 6, Т. Вулетић 7, Стајчић 7, Божић 7 (Радишић), Шуша 7 (Јовелић 7), Дерајић 7, М. Вулетић 7, Опарушић 6, Лазић 7, Милошевић 7.

Сремац је рутински славио. Играли су домаћи добро, постигли четири гола, али су и гости имали своје шансе. Голман Митровић одбранио је неколико опасних шутева и био је један од најаслужнијих за победу, мада су гости били фаворити.

А. Остојић

Сремац (Деч) - Сремац (В) 3:1 (2:1)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца 150, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Мијатовић у 26, Глигоријевић у 38. и Марчета у 78. за домаће, Коларов у 22. минуту за госте. Жути картони: Мијатовић, Кресојевић (домаћини), Јовановић, Грујин, Павковић (гости). Црвени картон: С. Ранков (гости).

СРЕМАЦ (ДЕЧ): Шљукић 7, Стојковић 7 (М. Мајсторовић 7), Недељковић 7, Мијатовић 8, П. Мајсторовић 7, Глигоријевић 8 (Закић 7), Кресојевић 7, Радошевић 7 (Стојчевић 7), Матић 7 (Јуришић 7), Марчета 8 (Младеновић), Јанковић 7.

СРЕМАЦ (В): Стругаловић 6, С. Ранков 6, Б. Ранков 7, Рудан 7, Цвијановић 6 (Грујин 7), Јовановић 7, Павковић 6 (Ераковић 6), Лошић 7, Коларов 7, Врачев 7, Стојанов 6.

Иако су гости најавили изненађење домаћи играчи су забележили рутинску победу. Повели су гости прелепим голом Коларова из слободног ударца с 18 метара. Убрзо је уследила голеада домаћих. Мијатовић, Глигоријевић и Марчета су искористили изванредне центаршуте својих саиграча. Само су кресали лопте главама и варали голмана Стругаловића, који је сва три пута отишао на погрешну страну.

В. Стојковић

Јадран - Напредак (П) 2:1 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 200, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: А. Наглић у 45. и Живановић у 65. за Јадран, Петровић у 2. минуту за Напредак. Жути картони: А. Наглић, Пејић, Пекић (Јадран), Тошић, Миросављевић, Весић, Вукин (Напредак).

ЈАДРАН: Башић, Несторовић, Пејић, Георгијев (Ј. Којчиновић), А. Наглић (Шестовић), Драгојевић (М. Којчиновић), Живановић, Ракар, Играч, Пекић, Цурковић.

НАПРЕДАК: Николић, Вукосављевић, Радовановић, Пољак, Миросављевић (Весић), Тошић (Алијагић), Јакшић (Савковић), Тодоровић, Ђурић (Опачић), Суботић, Вукин, Петровић.

Заслужена победа домаћна, који су поред два постигнута гола имали још три лепе прилике. У овом мечу најбољу партију је пружио млађани Борис Живановић, који је постигао и победоносни гол.

И. Маленчић

Борац (К) - Слога (В) 2:1 (1:1)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Лепак (Инђија). Стрелци: Стекић у 12. и Матић у 53. за Борац, Милановић у 11. минуту за Слогу.

БОРАЦ: Стјепановић (М. Илић), Радишић (М. Самарџић), Стефановић (Б. Самарџић), Матић (Ножинић), Д. Самарџић, Мирковић, П. илић (Стојковић), Стекић, Радовановић, Марковић, Живановић.

СЛОГА: Стајчић, Глувић, Поповић, Батањски, Милановић, Симњановски, Н. Марковић, Станић, Јоргић, Д. Марковић, Лазић.

Домаћи Борац заслужено је славио, више су желели победу и умели су то и да остваре. Гости су само повели и водили су један минут, а после тога били су сконцентрисани на одбрану своје мреже, али нису успели да је спасу.

З. Перић

Словен - Партизан 5:0 (2:0)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 200, судија Ћурић (Инђија). Стрелци: Живковић у 2. и 47. (из пенала), Маслић у 42, Пузић у 49. и Кордолуп у 64. минуту.

СЛОВЕН: Опачић-, Марин 8, Маловић 8, Ступар 7, Јовановић 8, Стоисављевић 7 (Пармаковић 7), Батало 7 (Кочијашевић 7), Пузић 7 (Јандрић 7), Видовић 7 (Вукмановић 7), Маслић 8 (Кордолуп 8), Живковић 8.

ПАРТИЗАН: Мршић 5, Адриан 5, Конц 5, Бабић 5, Мирковић 5, Јошић 5, Огњен Петровић 5, Гавриловић 5, Г. Радовић 5, М. Радовић 6, Јашић 5.

Играчи Словена декласирали су госте из Витојеваца. Да су домаћи стрелци били још мало прецизнији гости би претрпели праву катастрофу. Брзо вођство домаћину донео је Живковић, после идеалног проигравања Маслића. У финишу првог полувремена, после центаршута Марина, Маслић је главом сместио лопту поред немоћног голмана Мршића. Одмах у наставку гости су били кажњени најстрожом казном, јер су играли руком у свом казненом простору. Није прошло ни два минута, Пузић је искористио употребљиву лопту и повисио резултат на 4:0, а после центаршута Марина, Кордолуп је главом постигао гол и тако оверио високу победу свог тима.

М. Ивошевић

Подриње - Раднички (И) 0:0

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Подриња, гледалаца 150, судија Мушицки (Рума). Жути картони: Ђурђевић, Мијаиловић, Вуковић, Арсеновић (Подриње), Бобот, Шевић, Беговић (Раднички). Црвени картон: Тешић (Раднички).

ПОДРИЊЕ: Релић 6, Теодровић 6, Ђурђевић 6, Мијаиловић 6, Вуковић 6, Стојановић 6 (Тодоровић 6), Арсеновић 6, Симикић 6, Ивић 6 (Савић 6), Туцаковић 6, Ераковић 6 (Јаковљевић 6).

РАДНИЧКИ: Лалић 6, Тешић 6, Глишић 6, Бобот 6, Шевић 6, Бикић 6, Беговић 6, Д. Митровић 6, С. Николић 6 (Поповић 6), Савић 6, Д. Николић 6.

Играчи Подриња диктирали су темпо игре током целе утакмице, а гости су се орјентисали на одбрану и тек неколико пута је покушали да крену и у напад. Домаћи су имали прегршт прилика, али лопта једноставно није хтела да уђе у противничку мрежу. На самом крају утакмице млади бек гостију Тешић направио је глупост, вређао је главног судију, па је зарадио црвени картон.

Л. Крсмановић

Љуково - Фрушкогорац 1:2 (0:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Тодоровић у 78. за Љуково, ивановић у 48. и Грабић у 90. минуту за Фрушкогорац. Жути картон: Катић (Љуково).

ЉУКОВО: Никић 7, Новаковић 5, Узелац 6 (Плавшић), Стевић 7, Катић 6, Тодоровић 7, Радојевић 6 (Макарић 6), Булат 7, Милић 7 (Радић), Латиновић 6 (Ђурић), Лазаревић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Милић 7, Жижић 7, Ивановић 8 (Вукојевић 7), Илић 7, Н. Трнић 7, Грабић 8 (Кусић), Ж. Ђорић 7 (Лужајић 7),Н. Симић 7, Панић 7, Масларић 7, Ђуричић 7.

Док су сви очекивали поделу бодова у Љукову, гости су излеи одличну акцију, а лопту у гол је убацио Душан Грабић. Он је преварио целу домаћу одбрану, чак и голмана Никића и рутински постигао гол за славље свог тима.

Н. Тркуља

Резултати:

ДОБРИНЦИ: Сремац-Борац (М) 4:2, РУМА: Словен-Партизан 5:0, ЉУКОВО: Љуково-Фрушкогорац 1:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње-Раднички (И) 0:0, КЛЕНАК: Борац-Слога (В) 2:1, ГОЛУБИНЦИ: Јадран-Напредак (П) 2:1, БЕШКА: Хајдук-Железничар 2:3, ДЕЧ: Сремац-Сремац (В) 3:1.