Сремска лига: Лидер чува врх

Слобода - Партизан 2:0 (1:0)
fudbalska lopta

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 150, судија Дујић (Сремска Митровица).Стрелци: Јерковић у 3. и Мркајић у 66. минуту. Жути картони: Ђуричић (Слобода), Трумић, В. Петровић, Д. Петровић, М. Петровић (Партизан).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Јерковић 8, В. Нинић 7, Ђуричић 7 (Јоргић), Кордолуп 7, Кубуровић 7, Мркајић 8 (Млађеновић), Ранђеловић 7, Јеж 7 (Радошевић), Драгојевић 7.

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Матијевић 6, М. Петровић 6, Трипић 7, Трумић 6 (З. Јовановић), С. Јовановић 7 (Алексић), В. Петровић 7, Г. Радовић 7, М. Радовић 7, Д. Петровић 7 (Ђуровић), Пајић 7.

Била је то права првенствена утакмица. Борбена и квалитетна. Играчи Слободе нису искористили још неколико прилика у првом полувремену. Искусни гости нису то успели да казне. На крају славио је бољи тим.

С. Сарић

Борац (М) - Граничар (А) 3:0 (1:0)

МАРТИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 100, судија Љубинковић (Рума). Стрелци: Тодоровић у 43, Вукафиновић у 55. (из пенала) и Н. Вулетић у 85. минуту. Жути картони: Кулачанин, Андришка (Граничар). Црвени картон: Нешковић (Граничар).

БОРАЦ: Кљајић 8, Жегарац 8, Дамјановић 7, Н. Вулетић 8, Томшић 8, Ковачевић 7 (Аврамовић), Вукадиновић 7, Василић 7, Ерић 7 (Р. Малешевић 7), Шарчевић 7, Тодоровић 8 (Јовелић).

ГРАНИЧАР: Томашевић 7, Н. Миљеновић 7, Н. Мијановић 6 (Шуша 6), Скакавац 7, Симић 7, М. Миљеновић 7, Андришка 7, Кнежевић 6, Кончар 7, Нешковић 6, Кулачанин 6.

Домаћи заслужено славили, али ни гости нису били слаб ривал. Прву шансу имаје Ковачевић, а потом су гости два пута опасно угрозили гол домаћина. Ипак у финишу полувремена Мартичани су повели. Н. Вулетић је прошао кроз гостујуће штопере потом асистирао Тодоровићу који рутински преварио голмана Томашевића. Одмах у наставку досуђен је пенал за домаћине. Ерић је прекшајем заустављен у казненом простору гостију. Вукадиновић је пенал претворио у гол. У финишу утакмице Н. Вулетић је после корнера био најбржи у букету играча и послао лопту поред изненађеног Томнашевића.

З. Крстић

Словен - Железничар 1:3 (0:1)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 100, судија Радић (Ириг). Стрелци: Ђорђевић у 88. за Словен, а Кривокућа у 26, 60. и 75. минуту за Железничар. Жути картон: Ђорђевић (Словен).

СЛОВЕН: Дер 7, Станић 6, Топић 6, Селаковић 6 (Адамовић 6), Ракић 7, Батањски 6 (Путник 6), Недић 6, Ђорђевић 7, Драгичевић 6, Малић 6 (Кљајић 6), Видовић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић 7 (Радошевић), Кекић 7, Димитријевић 7, Ракар 7 (Катарић 7), Костић 7 (Марјановић 7), Шпоња 7, Кривокућа 8, Лукић 7, Крунић 7, Дубајић 7, Андреата.

У Руми је виђена динамична и борбена игра ривала. Гости су били бољи, а у својим редовима имао је и расположеног Кривокућу троструког стрелца.

И. Рајић

Љуково - Рудар 3:0 (2:0)

ЉУКОВО: Стадион Љукова, гледалаца 70, судија Митроивић (Рума). Стрелци: Арсић у 15. и 23. и Вученовић у 89. минуту.

ЉУКОВО: Лукић 7, Бланиуша 7, Бошковић 7, Георгијев 7, Узелац 8, Арсић 8 (Ковачевић), Стојановић 7 (Вученовић), Макарић 7, Тривковић 7, Чучковић 8, Стевић 7 (Бјељац).

РУДАР: Савић 5, Дејић 6, Д. Крстић 6, Пекез 6, Сантрач 7, Јовановић 6, Поповић 6, Стојчић 7, Манојловић 6, Пожарев 6, Достанић 7 (Гравара).

Љуковчани су на свом терену надиграли у свему доста добре Врдничане. Иначе, играо се фер и коректан фудбал. А домаћини су славили захваљујући одличној партији неколицине искуснијих играча, а млађарија је се уписала у листу стрелаца. Посебно се истакао млади Драган Арсић.

Н. Тркуља

Напредак (П) - Купиново 8:0 (4:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Суџум (Инђија). Стрелаци: Пазарски у 1. и 16, Јанковић у 12, 55. и 67, Скопљак у 31, Сремац у 61. и М. Ж. Јовановић у 76.минуту.

НАПРЕДАК: Нешић, М. С. Јовановић, Ђилас, Кљајић, М. Ж. Јовановић, Ивковић, Сремац, Јанковић, Скопљак, Врачев (Василић), Пазарски (Пувалић).

КУПИНОВО: Вукашиновић, Милутиновић, Будимчић, Јовановић, Балог, Маџаревић, Ј. Бошковић, Н. Бошковић.

Екипа Купинова стигла је у Попинце са само осам фудбалра и примила осам голова. Изванредан гол постигао је Миодраг Сремац из шута са преко 25 метара. Лопта је завршила у самим рашљама.

С. Трбојевић

Борац (К) - Полет 5:0 (0:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: В. Матић у 48, Пјевац у 55, Мирковић у 56, Ручнов у 71. и Милутиновић у 90. минуту. Жути картони: В. Матић, Вујаклија (Борац), Старац, Ковачевић (Полет).

БОРАЦ: М. Илић 7, Ручнов 7, Аћимовић 7, Б. Самарџић 7 (М. Матић 7), Радишић 8, Вукосављевић 8, В. Матић 8, Милутиновић 7, Мирковић 7 (Стојковић 7), Пјевац 8 (Стојковић 7), Нинковић 8.

ПОЛЕТ: Грковић 7, Милић 6, Пољак 6, Ковачевић 6, Срјемац 6, Инђић 6, Пејовић 6, Старац 6, Јовић 6,  Делибос 7, Калезић 7.

Домаћини су играли са само једно полувреме -  друго, али су били веома ефикасни.

З. Перић

Будућност - Јадран 1:0 (0:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, гледалаца 150, судија Бањанин (Моровић). Стрелац: Симовљевић у 85.  минуту. Жути картон: Петровић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Јокић 8, Ђорђић 8, Марјановић 8, Грујић 7, Радосављевић 8, Јефтић 8, Јанковић 7, Петровић 8, Станић 7 (Симеуновић 8), Рокса 8 (Опарушић 7), Симовљевић 8.

ЈАДРАН: Секулић 8, Марковић 7, Малетић 7 (Раденков 7), Булатовић 7, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 6 (М. Којчиновић 7), Милаковић 8, Рајић 7, Пекић 8, М. Наглић 6, Бранковић 8

Домаћини у самом финишу утакмице дошли до сва три бода. Стрпљиво су чекали грешку гостујуће одбране и на крају Симовљевић је постигао гол за славље свог тима. Иначе, у првом полувремену гости из Голубинаца су били бољи ривал.

М. Симић

ПСК Путинци - Доњи Петровци 2:1 (1:1)

ПУТИНЦИ: Стадион крај Кудељаре, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Адамовић у 17. и Катић у 72. за ПСК Путинце, а Чворков у 8. минуту за Доње Петровце. Жути картони: Алимпић (ПСК Путинци), Најић (Доњи Петровци).

ПСК ПУТИНЦИ: Боројевић 8, Квочка 7 (Дерета), Васиљевић 9, Вуковић 8, Катић 8, Љубинковић 7 (Зекановић), Алимпић 9, Пешељ 8, Божић 9, Адамовић 8, Недимовић 8.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Чалић 6,  Јовановић 6, Диклић 7 (Сладоја, Јањуз, Опарушић), Ољача 7, Тодоровић 7, Најић 7, Дамјановић 7, Богуновић 6, Чворков 7.

Чворков је брзим голом из сумњиве ситуације довео госте у вођство и то је било све што су играчи Доњих Петроваца показали у овом мечу. Домаћини су изједначили након гужве пред голом гостију. Адамовић је био бржи од одбране гостију. У наставку домаћин много бољи и плод такве игре је екстра гол Катића из слободног ударца с 28 метара. У последњим секундама утакмице умало да гости изједначе. Лопта је шетала по гол линији.

Ч. Јовичић

МАРТИНЦИ: Борац - Граничар (А) 3:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Доњи Петровци 2:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Партизан 2:0, РУМА: Словен -Железничар 1:3, ЉУКОВО: Љуково - Рудар 3:0, ПОПИНЦИ: Напредак -Купиново 8:0, КЛЕНАК: Борац - Полет 5:0, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Јадран 1:0.

1. Слобода         24     19     2      3      50:15        59

2. Железничар   24     17     5      2      52:13        56

3. Јадран            24     17     2      5      60:25        53

4. Партизан       24     15     4      5      63:21        49

5. Будућност      24     13     4      7      66:32        43

6. ПСК Путинци  24     12     3      9      39:41        39

7. Љуково           24     10     5      9      42:39        35

8. Рудар              24     9      7      8      36:33        34