Сремска лига: Мартинчани контром до победе

Мартичани су играли одлично у првом полувремену, чак и повели.И до краја полувремена имали још неке шансе.
Екипа Борца из Мартинаца

Доњи Петровци - Борац (М) 1:2 (1:1)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, судија Петровић (Шид).Стрелци: Дамњановић у 20. за Доње Петровце, Ненадовић у 16.и Ђилас у 81. минуту за Борац. Жути картони: Станисављевић, Диклић, Дамњановић, Дудић (Доњи Петровци), Т. Вулетић, М. Вулетић (Борац).Црвени картон: Јандрић (Борац).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић 6, Дудић 6, Бајић 7, Путица 7, Вујевић 6 (Катић), Стоилковић 8 (Денић), Диклић 5, Дамњановић 7, Јовановић 9, Чворков 7, Стојановић 6 (Сладоја).

БОРАЦ: Јандрић 6, Т. Вулетић 6, Ђилас 7, Бакајлић 7, Кљајић 6 (Ковачевић), Ненадовић 7, М. Вулетић 7, Радић 7 (Јовановић), Шарчевић 7, Марјановић 7, Стајчић 7.

Ипак су домаћини поравнали резултат захваљујући присебности Дамњановића.

На почетку другог полувремена очекивало се да ће домаћини кренути ангажованије и тако доћи до прве победе.Али, гости су се добро бранили, и кад год су могли направили су контру.У финишу сусрета гости ипак користе једну контру, и долазе до победе, сасвим заслужене.

К. Јовановић

Хајдук (В) - Хајдук (Б) 4:0 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Стадион Хајдука, судија Кавгић (Рума).Стрелци: Радовановић у 30, Сарић у 81, Ветеха у 85.и Вејновић у 88. минуту (из пенала). Жути картони: Сарић, Јанковић, Ветеха, Вејновић (домаћи), Бркић, Милосављевић, Терзић (гости).

ХАЈДУК (В): Митровић 8, Хрчек 8, Арбић 8, Ковачевић 8, Стојаковић 8, Личанин 8, Сарић 8 (Вејновић 8),  Радовановић 8 (Дамјановић 8), Ветеха 8 (Грујичић 8), Јанковић 8, Перић 8.

ХАЈДУК (Б): Ралић 6, Бркић 6, Чича 6, Грујичић 6, Милосављевић 6, Звекан 6, С. Ковачевић 6, Караћ 7 (Д. Ковачевић 6), Терзић 6 (Бранков), Крстић 6 (Човић), Иваниш 6.

Гости су одмах на почетку занимљиве утакмице, направили неколико лепих акција.И то је било све што су показали.Чим су примили први гол скоро да су се предали. Први гол домаћина постигао је Радовановић главом скоро с 16 метара. Али, у наставку, и то тек у финишу, домаћинима је требало само три добре акције да дођу до још три гола и до убедљиве победе. Други гол постигао је Сарић из шута са више од 25 метара. Код трећег гола кумовао је помало ветеран Вејновић. Био је у добром дриблингу, потом је избацио Ветеху, коме није било тешко да затресе гостујућу мрежу.И онда још и пенал за домаћине. Дамјановић је заустављен недозвољеним прекшајем у казненом простору гостију.Вејновић је пенал претвори у гол, а домаћини су тако дошли до убедљивих 4:0.

С. Томашевић

Напредак (П) - Рудар 3:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Савковић у 30. и 78.и Тодоровић у 50. минуту. Жути картони: Савковић, Радошевић, М. Мајсторовић (Напредак), Гаврић, Колопић, Манојловић, Милан Лужајић (Рудар).

НАПРЕДАК: Николић 8, Ђалић 8, М. Мајсторовић 7, С. М. Јовановић 7, Савковић 9, Пољак 9,  Радошевић 8, Тодоровић 9, И. Јовановић 8 (П. Мајсторовић 8), Н. Јовановић 8 (Василић 8), Евђенић 8 (М. Јовановић 8).

РУДАР: Моћић 7, Мирковић 7, Дејић 8, Милан Лужајић 7, Лончар 7 (Илкић 6), Крстић 7, Ђаковић 7, Милош Лужајић 7, Д. Марјановић 7 (Колопић 7), Гаврић 7, Манојловић 6 (Б. Марјановић 6).

Попинчани су од првог минута нападали, и имали неколико лепих прилика за вођство, али, тек су у 30.минуту погодили противничку мрежу. Савковић је извео слободан ударац с 25 метара и лопта је само фијукнула у гостујућу мрежу.На други гол домаћини су чекали до 50.минута. После центаршута Ђалића, Тодоровић је био бржи од гостујуће одбране. И онда још један изванредан гол Савковића. Био је то изненадни шут са око 30 метара.

Б. Петровић

Љуково - Раднички (Ш) 3:1 (2:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, судија Џомбић (Стара Пазова).Стрелци: Узелац у 8, Стојанац у 45.и Николић у 55. за Љуково, а Старовас у 1. минуту за Раднички. Жути картони: Гавриловић (Љуково), Чалић, Стојшић (Раднички).

ЉУКОВО: Благојевић 7, Николић 8, Узелац 8, Георгијев 7, Арсић 7 (Јевремовић, Смиљанић), Булат 7, Чучковић 7, Мачак 7, Стојанац 8, Гавриловић 8, Мандић 8.

РАДНИЧКИ: Николић 8, Чалић 6, Митровић 7, Аперлић 6, Дрча 6, Павловић 6 (Кљајић), Стојшић 7, Шуша 8, Матић 6, Суботић 6, Старовас 7 (Тодоровић 7).

Шиђани су одиграли добро само у пољу. Али, одмах на почетку, већ у првом минуту, су повели, а све остало, је било у знаку домаћина.Љуковчани предвођени Узелцом, новим капитеном, одиграли су квалитено, постигли три ефектна гола, а уз то су промашили пенал. Мандић је био непрецизан, а по једном лоптом су уздрмали стативу и пречку.

Н. Тркуља

Доњи Срем - Борац (К) 4:1 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, судија Инђић (Инђија).Стрелци: Тривковић у 24.и 51, Радивојевић у 34.и Најић у 80.за Доњи Срем, а Д. Самарџић у 85. (из пенала) за Борац. Жути картони: Рагастовац (Доњи Срем), Пјевац, Аћин овић (Борац).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С. Радосављевић (Д. Радосављевић), Лукач, Рагастовац, Перишић, Н. Митровић, Тривковић, Лукић (Најић), Пузић (Радовановић), Новић, Радивојевић.

БОРАЦ: Д. Илић, Аћимовић (Радишић), Глумчевић, Зељић, Б. Самарџић (Жунић), Вукосављевић, В. Матић, Д. Самарџић, Пјевац, П. Илић, Нинковић (Мирковић).

Ривали су одиграли праву првенствену утакмицу. Према очекивању славио је много бољи тим.Изванредан гол је постигао млади Најић. Са неких 18 метара шутирао је, а лопта је одсела у самим рашљама.Тривковић два пута, и Радивојевић су постигли голове после израђених акција.

М. Гмизић

Будућност - ЛСК 4:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Стадион Будућности, судија Дујић (Сремска Митровица).Стрелци: Грујић у 42, 65. и 83. и Симовљевић у 80. минуту Жути картони: Б. Дронић, Бојић (ЛСК).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Грујић 9, Радосављевић 7 (Станивуковић), Јефтић 7, Павловић 8 (Симеуновић 7), Симовљевић 7 (Михаиловић 7), Рого 8, Петровић 7, Станић 7, Јошић 7, Јанковић 7.

ЛСК: Теодоровић 8, Шеик 6, Н. Дронић 6 (Савић), Дринић 6, Радишић 6, Миличевић 6, Б. Дронић 6, Шћурк 6 (Малиновић), Бојић 7, Морак 6, Драгишић 6.

Лаћарци нису успели да пруже достојан отпор расположеном лидеру на табели. За високу победу, потрудио се Ненад Грујић. Постигао је три ефектна гола, мада су његови саиграчи могли постићи бар још толико.А, што није било више голова у мрежи гостију, једини кривац је био голман гостију Теодоровић који је бранио одлично посебно у првом полувремену, када је поскидао неколико зицера домаћим нападачима.

М. Симић

Партизан - Железничар 2:0 (1:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Вељко Петровић у 2. и Владимир Петровић у 60. минуту (из пенала). Жути картони: Гемери, Стефан Јовановић (Партизан), Димитријевић, Соколовић, Ћојановић (Железничаре).

ПАРТИЗАН: Стајчић, Мирковић, Н. Вулетић, Алексић (Стефан Јовановић), В. Петровић, Матијевић (Милетић), М. Радовић, Вељко Петровић, Млађеновић, Гемери (Стеван Јовановић), Трипић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Радошевић, Ракар, Зорић, Бртка, Ћојановић (Прица), Ковачевић, Костић, Соколовић, Дубајић (Лончар), Пашић, Димитијевић (Тркуља).

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица. Домаћини су заслужено славили. Судија Деспотповић оправдано досудио најстрожу казну против гостију, јер је Димитријевић играо лопту руком у свом казненом простору.

С. Мануков

ПСК Путинци - Митрос 2:1 (1:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште  крај Кудељаре, судија А. Софтић (Бачинци).Стрелци: Кнежевић у 35. (из пенала) и Крагуљ у 72. за ПСК Путинце, а Опарушић у 84. минуту за Митрос.Жути картони: Батањски (ПСК Путинци).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 8, Видовић 8, Инђић 8 (Зељко), Кекић 8, Батањски 9, Крагуљ 9, Кнежевић 8, Алимпић 9, Степановић 8 (Медић), Малбаша 8, Дукић 9.

МИТРОС: Мршић 8, Трубић 7, Грбић 8, Бабић 7, Драгојевић 7 (Цвијановић 7), С. Симњановски 7, Опарушић 7, Николић 7, Малиновић 7 (Вранешевић), Боровац 6 (Мађаровски), Милошевић7.

И поред тога што су домаћини били много бољи и у првом полувремену, гости су играли борбено, и одлично у одбрани, и због тога домаћини нису могли постићи више од једног гола. И то вођство донео је Кнежевић са беле тачке.

Иначе,блистали су Алимпић, и Крагуљ, који је и постигао изванредан гол с 20 метара. Опарушић је такође постигао сјајан гол главом после центаршута.

Ч. Јовичић

ЉУКОВО: Љуково - Раднички (Ш) 3:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан -Железничар 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - Борац (К) 4:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Борац (М) 1:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - ЛСК 4:0, ПОПИНЦИ: Напредак - Рудар 3:0, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Хајдук (Б) 4:0, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Митрос 2:1.