СРЕМСКА ЛИГА Ревија голова у нервозној утакмици

Борац (К) - Сремац (Добринци) 4:5 (2:3)
lopta2

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Д.  Самарџић у 28.  (из пенала), Радишић у 30, Пјевац у 82.  и Стефановић у 90.  за Борац, Цветковић у 8, 36, 85, Олујић у 23.  и Вучковић у 90.  минуту (из пенала) за Сремац. Жути картони: М.  Самарџић, Б.  Самарџић, Д.  Самарџић, Радишић, П.  Илић, А.  Стојковић, Стјепановић на клупи (Борац), З.  Ашћерић, Остојић (Сремац).

БОРАЦ: М.  Илић 6, М.  Самарџић 7, Б.  Самарџић 7, Радишић 7 (Стефановић 7), Матић 7, Д.  Самарџић 7, Пјевац 8 (Кулачин), П.  Илић 7, Стекић 7, Мирковић 7, А.  Стојковић 6.

СРЕМАЦ: Р.  Ашћерић 7, Остојић 7 (З.  Ашћерић 7), Балабан 7, Провиџало 7, Петовић 8, Вучковић 8,  Грујић 7, Јолџић 7, Олујић 7, Цветковић 9, Васиљевић 7.

Била је то шок утакмица.  Са пуно нервозе, зато су и показани многобројни жути картони. Просто се играло за гол више.  На крају је славио срећнији и спретнији тим из Добринаца.

А.  Перић

Хајдук (Б) - Љуково 2:3 (1:1)

БЕШКА: Игралиште Хајдука гледалаца 150, судија Милица Лемајић (Инђија).  Стрелци: Прица у 33.  и Ж.  Митровић у 88.  за Хајдук, а   Радојевић у 23.  и Лазаревић у 58.  и 90.  минуту за Љуково.

ХАЈДУК: Балог 6, Чича 7, Ђорђевић 7, Добријевић 7, Ж.  Митровић 7, Грубјешић 7, Емека 7, Дрљача 7 (Зекић 7), Ковачевић 7, Прица 7, С.  Гавриловић 6 (Ромањак 7).

ЉУКОВО: Јовановски 7, Узелац 7, Ђурашевић 7, Катић 7, Радојевић 7, Булат 7, Минић 7, Радић 7, Баловић 7, Ђурић 7, Лазаревић 8.

Многи су очекивали да ће играчи Хајдука славити убедљиво. Али, гости су кренули ангажованије од првог минута и на крају су заслужено победили у последњим секундама утакмице.

М.  Батало

Јадран - Подриње 5:1 (1:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 150, судија Блажон (Рума). Стрелци: Живановић у 40.  и 72, Пејић у 62, Драгојевић у 80.  и Ј.  Којчиновић у 84.  за Јадран, Симикић у 65.  минуту за Подриње.

ЈАДРАН: Травица 7, Несторовић 7, Пејић 8, Цураковић 7, Спаловић 7, Играч 7, Ј.  Којчиновић 7,  Драгојевић 7, Ракар 7, Кривокућа 7 (М.  Наглић), Живановић 8 (Тубић).

ПОДРИЊЕ:  Релић 5, Теодоровић 7, Павловић 6, Јаковљевић 6 (Требовац), Ђурђевић 7, Тодоровић 7, Мијаиловић 7, Вуколић 6 (Савић), Симикић 7, Туцаковић 7, Ераковић 6.

Гости могу и да захвале домаћим стрелцима, што су били доста непрецизни.  Да су играли, бар мало озбиљније и шутирали лопту прецизније, ко зна колики би био крајњи резултат.

И.  Маленчић

Сремац (Деч) - Словен 0:1 (0:0)

ДЕЧ: Игралиште Сремца, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелац: Видовић у 63.  минуту.  Жути картони: Стојковић, Кресојевић, Стојчевић (Сремац), Стоисављевић, Живковић, Видовић, Јовановић (Словен).  Црвени картони: П.  Мајсторовић, М.  Мајсторовић (Срем), Опачић (Словен).

СРЕМАЦ: Шљукић 7, Стојковић 7, Недељковић 7, М.  Мајсторовић 5, П.  Мајсторовић 5, Кресојевић 7, Радошевић 7, Јуришћ 7 (Стојчевић), Матић 7, Марчета 7, Јанковић 7.

СЛОВЕН: Опачић 5, Маловић 7, Кордолуп 7, Живковић 7, Стоисављевић 7 (Мандић), Ступар 7, Пармаковић 7, јандрић 7 (ђурић), Марин 7 (Пузић), Видовић 8, Јовановић 8.    Домаћини су прижељкивали да у дуелу са лидером на табели могу да одиграју без голова.  Играли су домаћини добро у одбрани, и да нису погрешили у 63.  минуту када је Видовоић на лак начин постигао гол, можда би и остало непопуларних 0:0.  У великој борби, жути и црвени картони, су само били плод нервозе и преоштре игре.

В.  Стојковић

Сремац (В) - Борац (М) 2:1 (2:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца око 200, судија Радић (Ириг). Стрелци: Коларов у 11.  (из пенала) и Лошић у 21.  за Сремац, Јовелић у 31.  минуту за Борац. Жути картони: Инђић, Врачев (Сремац), Радуловић (Борац).

СРЕМАЦ: Стругаревић 7, Стојанов 7 (С.  Ранков 6,5), Инђић 7, Рудан 8, Цвијановић 8, Јовановић 7, Лошић 7, Павковић 7, Коларов 7, Кујунџић 7 (Рајић 6,5), Врачев 6,5.

БОРАЦ: Јандрић 6,5, Радуловић 6,5, Т.  Вулетић 6,5, Стајчић 7, Сремац 7, Шуша 6, Дерајић 6, Јовелић 6, Жунић 6, Шарчевић 6, Лазић 6 (Лалић 6).

Војчани су забележили још једну сигурну победу.  А, да су домаћи стрелци били мало прецизнији гости би засигурно изгубили већом разликом.  Повели су домаћини са пенала. Лошић је био заустављен преоштрим стартом. Потом се и Лошић уписао у листу стрелаца.  А, Јовелић је шутирао, и неко је из домаће одбране додирнуо лопту и голман Стругаревић је био преварен.

Н.  Ковачевић

Железничар-Партизан 3:1 (1:1)

ИНЂИЈА: Игралиште у Лејама, гледалаца 150, судија Ћирковић (Стари Бановци).  Стрелци: Каурин у 40, Вучковић у 80.  и Лукач у 85.  за Железничар, Гавриловић у 45.  мин уту за Партизан.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 6,5, Грковић 6,5 (Вучковић), Бранковић 6,5, Нинић 6,5, Пећанац 6,5, Јерковић 6,5 (Мркела), Трбовић 6,5 (Караћ), Каурин 6,5, Суџум 6,5, Дубајић 6,5 (Димитријевић), Лукач 6,5 (Љубинковић).

ПАРТИЗАН: Мршић 7,5, Маринковић 7,5, Конц 7,5, Бабић 7,5, Јошић 7,5, О.  Петровић 7,5, Гавриловић 7,5, Ђуровић 7,5, Адријан 7,5, Трумић 7,5, Јашић 7,5.

Играчи Железничара су одиграли најслабију утакмицу, у овом првенству.  Али и поред тога, остварили су победу.  Гости су играли организовано, али им ни то није било довоиљно да изненаде у Инђији.  И макар бод освоје. После продора Бранковића, Каурин је прихватио лопту, и изблизине је убацио у гостујућу мрежу.  Гавриловић је поравнао резултат из шута са око 16 метара. У финишу утакмице, после центаршута Димитријевића, Вучковић је главом закуцао лопту у мрежу.  А, Лукач је поставио коначан резултат утакмице из шута с 18 метара.

И.  Ђумић

Напредак (П) - Фрушкогорац 2:0 (0:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума).  Стрелци: Јакшић у 55.  и Минић у 89.   минуту. Жути картони: Миро-

сављевић, Весић, Минић, Пршић (Напредак), Жижић, Грабић (Фрушкогорац).

НАПРЕДАК: Д.  Николић, Весић 7,5 (Радовановић), Вукосављевић 7,5, Пољак 8, Миросављевић 7,5, Јакшић 8 (Пршић), Тошић 7,5, Савковић 7,5, Тодоровић 8, Алијагић 7,5 (Вукин), Чубрило 7,5.

ФРУШКОГОРАЦ: Радаковић 7, Жижић 7, Ивановић 7, Грабић 7, М.  Трнић 7 (Б.  Симић), Панић 7, Масларић 7, Ристић 7, Лужајић 7, Бојанић 7 (Кусић), И.  Ћорић 7 (Ђуричић).

У правој првенственој утакмици, домаћи стрелци, су пропустили да још у првом полувремену обезбеде свом тиму сва три бода. У наставку само су стрелци били Јакшић и Минић.  И наравно било је опет пропуштених прилика за домаћине.  Гости су се само добро бранили.