Сремска лига: Салашани јесењи прваци

​​​​​​​Хајдук (Б) - Будућност 1:3 (1:1)
buducnost salas nocajski 1

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Караћ у 31.  за Хајдук, а Симовљевић у 44.  и 90.  и Симеуновић у 57.  минуту за Будућност.

ХАЈДУК: Опарница 6, Бркић 7, Поповић 6, Милић 6, Милосављевић 6 (Чавић), Лагунџић 6 (Мутић 6), Бјељац 7, Караћ 7, Н.  Ковачевић 7 (Терзић), Крстић 6, С.  Ковачевић 7.

БУДУЋНОСТ: Јокић 6, Јесретић 6, Радосављевић 6, Јефтић 5, Јошић 5, Јанковић 6 (Матић), Симовљевић 7, Петровић 6 (Величковић), Симеуновић 6, Михаиловић 6, Станић 6.

Бешчани су од првог минута нападали, али тек су тек у другом делу првог полувремена успели да погоде противничку мрежу. С.  Ковачевић је упутио дугачку лопту пред гол гостију, а Караћ је био бржи од комлетне одбране гостију.  Потом су Крстић и Бјељац промашили зицер шансе. И, како  бива, стигла је одмах казна.  Убачену лопту из корнера Имовљевић је спровео у мрежу.

У наставку Бешчани опет жестоко нападају, а онда следи грешка голмана Опарнице, који је  слабо извео слободан ударац.  Симеуновић је прихватио лопту и погодио празну домаћу мрежу.  Потом су Бешчани имали неколико прилика, С.  Ковачевић, Н.  Ковачевић, Караћ и  Бјељац, нису погодили гостујућу мрежу ни са неколико метара.  И у последњим секундама Симовљевић је и други пут био прецизан.

М.  Батало

ПСК Путинци - Напредак (П) 0:1 (0:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Петровић (Шид). Стрелац: Ђалић у 14.  минуту.  Жути картони: Милошевић, Јуришић, Јовановић, Бераковић (ПСК Путинци), Грковић, Савковић, Сремац, Кљајић (Напредак). Црвени картони: Вуковић (ПСК Путинци), М.  Мајсторовић (Напредак).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Јовановић 5, Инђић 6, Јуришћ 6, Стјепановић 6, Ћук 6, Бераковић 6 (Крњајић 6), Кнежевић 6 (Алимпић 6), Вуковић 6, Видаковић 6 (Ољача 6), Дукић 7.

НАПРЕДАК: Грковић 7, Ђилас 7, Кљајић 7, М.  Мајсторовић 7, Савковић 8, Сремац 8, П.  Мајсторовић 7, Пувалић 7, Јанковић 7, Врачев 7 (Евђевић 7), Ђалић 8.

Гости су славили минималним резултатом. Гости су на почетку меча оштром игром зауставили домаће играче, уз то постигли су и гол, а потом су се повукли у одбрану и чували вођство.  Домаћини јаловом игром нису успели ни да запрете гостујућем голману Грковићу.

Ч.  Јовичић

Железничар - Раднички  0:0

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 50, судија Митровић (Рума). Жути картони: Дубајић, Кривокућа, Катарић (Железничар), Теофиловић, Матић, Дерајић, Дрча (Раднички).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Ракар 7, Катарић 7, Тркуља 7, Кривокујћа 7, Бајић 7, Чучковић 7, Пејовић 7 (Рашић),  Дубајић 7, Пашић 8, Димитријевић 8.

РАДНИЧКИ (Ш): Алексић 7, Дрча 7, Васић 7, Стројшић 7, Шуша 7, Дерајић 7, Теофиловић 7, Мирчетић 7, Матић 7, Суботић 7, Старовлах 7 (Тодоровић).

Играло се углавном између два шеснаестерца,  уствари ривали су имали само по једбдну шансу.  Тек у финишу било је нешто више борбе, али без гола и промене резултата.

И.  Ђумић

Борац (М) – Партизан 2:0 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште  Борца, гледалаца 150, судија Меничанин (Врдник). Стрелац: М.  Вулетић у 30.  и 65.  минуту.  Жути картони: Лазић (Борац), Стајчић, Матијевић, Млађеновић (Партизан).

БОРАЦ: Јандрић 8, Т.  Вулетић 8, Тодоровић 8 (Аџић), Зорановић 8, Томшић 8, Лазић 9, Ковачевић 9, М.  Вулетић 9, Марицки 8, Бакајлић 8, Шарчевић 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ђуровић 7, Петковић 7, Трумић 7, Н.  Вулетић 7 (Денић 7), Алексић 7, Пајић 7, В.  Петровић 8, Матијевић 7 (Вишацки), Млађеновић 7, Трипић 7.

Ривали су приказали лепу фудбалску представу. Мартичани  су остварили  заслужену победу. Од првог минута били су бољи од гостију. У 30. минуту Марко Вулетић је из прецизног шута с 15 метара довео домаћине у вођство. Лопта је отишла у леви доњи угао. Прво је закачила стативу па тек онда завршила у мрежи.

У другом полувремену домаћини су наставили  са добром игром. Али, прву шансу су имали гости. В. Петровић снажно шутира с 20 метара, а Јадндрић је  крајњим напором лопту избио у поље. Одмах после тога госте стиже казна.  Дугачку и високу лопту убацио је Зорановић у казнени простор гостију. Највиши у скоку је био Ковачевић, који спушта лопту, ту се поново нашао Марко Вулетић, који изврсно шутира, и лопта је поново у мрежи гостију.  До краја утакмице, домаћини пропуштају две идеалне прилике.

З.  Крстић

Рудар - Доњи Петровци 1:3 (1:2)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 50, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Марковић у 26.  за Рудар, а Вукајловић у 8, 44 . и 75.  минуту за Доње Петровце. Жути картони: Лужајић (Рудар), Вукајловић (Доњи Петровци).

РУДАР: Савић 5, Дејић 5, Нинковић 5, Лужајић 5 (Крстић), Сантрач 5, Јовановић 5, Новаковић 5, Стојчић 5, Марковић 5, Пожарев 6 (Поповић), Манојловић 5 (Илкић).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић 7, Путица 7, Ђалић 7, Диклић 7, Вукајловић 8, Пољак 7, Драганић 7, Николић 8, Чворков 7, Травица 7, Опарушић 7.

Фаворизовани Врдничани нису успели да освоје сва три планирана бода. Врдничани су „унапред“ освојили бодове, у игру ушли општено, сматрајући да је довољно да само закораче на терен, а гости иако су допутовали са само једанаест играча, оставили су срце на терену.  Играли су веома борбено,  и залужено славили. Једина светла тачка у домаћем тиму био је Пожарев. Играо је и напред и у одбрани и на средини терена добро, али није успео да повеже своје слабе саиграче.     И.  Сретић

Борац (К) - Љуково 3:1 (1:0)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Софтић (Бачинци). Стрелци: Д.  Матић у 37, Пјевац у 58. и Нинковић у 70. за Борац, Макарић у 73.  минуту за Љуково.  Жути картони: Д.  Матић (Борац), Узелац (Љуково).  Црвени картон: Грковић (Љуково).

БОРАЦ: Жарко Стјепановић 7, Аћимовић 7, Стојковић 8, Д.  Илић 8, Пантић 7 (Д.  Матић 7), Вукосављевић 7, В.  Матић 7, Д.  Самарџић 8, Мирковић 7, Пјевац 8, Нинковић 8.

ЉУКОВО: Благојевић 6, Грковић 5, Блануша 7, Узелац 7, Стевић 7, Макарић 7, Вишњић 7, Арсић 7, Булат 7, Дубајић 7 (Купрешанин), Царевић 7.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица.  А, квалитетни гости нису могли задржати сталне налете брзоногих домаћих нападача Душана Илића и Марка Пјевца. Љуковчани су били потпуно надиграни.

З.  Перић

Хајдук (В) - Митрос 2:0 (0:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралишпте Хајдука, гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Ветеха у 83.  и Грујичић у 89.  минуту (из пенала). Жути картони: Стојаковић, Перић, Радовановић (Хајдук), Грбић (Митрос). Црвени картони: Њежић (Хајдук), Дудић (Митрос).

ХАЈДУК: Митровић 8, Ковачевић 7 (Ђорђевић 7), Арбић 7, Марковић 8 (Личанин 7), Стојаковић 8, Перић 7, Њежић 8, Грујичић 8 (Дамјановић 7), Ветеха 8, Јурошевић 7, Радовановић 8.

МИТРОС: Дудић 8, Бабић 7, Трубић 7 (Сантовац 6), Симић 7, Малиновић 8, Милошевић 7, Боровац 6, С. Николић 6, Цвијановић 7 (Врањешевић 7), С. Симјановски 7, Грбић 7 (Н.  Николић 7).

И поред тога што су домаћини били бољи и у првом полувремену, гости су играли борбено, и одлично у одбрани, и због тога домаћини нису могли доћи у вођство. Имали су зато лепе прилике.  Победу домаћину су ипак, заслужену, донели Ветеха и Грујичић.  Код вођства Хајдука, гости су два пута избијали лопту, а онда је прихватио Ветеха и клизећи је са пет метара убацио у мрежу гостију.  Само шест минута касније Ветеха је био оборен у казненом простору гостију, а Грујичић је био сигуран извођач најстроже казне.

Г.  Велечковић

ЛСК - Доњи Срем 2:4 (1:3)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 100, судија Блажон (Рума). Стрелци: Половина у 29.  (из пенала) и Савић у 49.  (из пенала) за ЛСК, а Максимовић у 2, Марковић у 23. и 76. и Љубојевић у 27.  минуту за Доњи Срем.  Жути картони: Половина, Савић (ЛСК),

ЛСК: Овшек 7, Драгишић 5, Бараћ 6 (Дринић), Савић 8, Вуколић 6 (Крстић), Половина 5, Милићевић 6, Дронић 6, Босанчић 7, Малиновић 5, Радишић 6 (Морак).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, С.  Радосављевић 7, Д.  Радосављевић 7, Перишић 7, Н.  Митровић 7, Љубојевић 7, Пузић 7, Максимовић 7, Радивојевић 7 (Весић), Ристивојевић 7 (Најић), Марковић 7 (Радовановић).

Гост из Пећинаца, играо је онолико колико му је било потребно за убедљиву победу.  Вођство домаћину је донео Максимовић већ у 2.  минуту.  Израђену акцију завршио Марковић голом. Љубојевић је био стрелац после контре. Смањили су слаби домаћини из најстроже казне. Омах на почетку другог полувремена Лаћарци су поново сигурни са пенала.  Коначан резултат је поставио Марковић, другим својим голом на утакмици.

М.  Плавшић

БЕШКА: Железничар - Раднички (Ш) 0:0, КЛЕНАК: Борац - Љуково 3:1, МАРТИНЦИ: Борац - Партизан 2:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Доњи Срем 2:4, ВРДНИК: Рудар - Доњи Петровци 1:3, БЕШКА: Хајдук - Будућност 1:3, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци – Напредак (П) 0:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Митрос 2:0.

1. Будућност       15     8      6      1      31:17        30

2. Раднички (Ш)  15     9      3      3      25:12        30

3. Доњи Срем     15     8      5      2      27:11        29

4. Љуково           15     8      2      5      31:27        26

5. Партизан        15     8      1      6      29:13        25

6. Д. Петровци   15     6      3      6      23:19        21

7. Напредак (П)  15     5      4      6      20:22        19

8. Железничар   15     5      4      6      21:25        19