Сремска лига: Витојевчани надиграли Шиђане

Партизан - Раднички (Ш) 4:0 (2:0)
fudbalska lopta

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Млађеновић у 18.  и 51, Трипић у 20.  и В.  Петровић у 88.  минуту.

ПАРТИЗАН: Стајчић -, Трипић 8, Трумић 7, Н.  Вулетић 7, Алексић 7 Пајић 8, Г.  Радовић 8 (Милош Арнаутовић 7), В.  Петровић 8, Матијевић 7 (Младен Арнаутовић 7, М.  Радовић 7 (Петковић 7), Млађеновић 9.

РАДНИЧКИ: Николић 7, Болић 5, Дрча 5, Васић 6, Стојшић 6, Шуша 6, Дерајић 5 (Мијатовић 6), Теофиловић 5, Мирчетић 5, Суботић 6, Перовић 6 (Ј.  Сарић 6).

Витојевчани су заслужено славили.  Гости који су најављивали чак и победу, добро су и прошли.  Били су надиграни у свим елементима фудбалске игре. Домаћи стрелци све голове су постигли након израђених и уиграних акција. Као по школском рецепту.

Н.  Новаковић

Доњи Срем - Железничар 3:0 (2:0)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 200, судија Блажон (Рума). Стрелци: Перишић у 21.  и Д.  Радосављевић у 35.  и Максимовић у 74.  минуту.  Жути картони: Д.  Радосављевић,Перишић, М.  Митровић, Радовановић (Доњи Срем), Марјановић, Димитријевић (Железничар).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, С.  Радосављевић, Д.  Радосављевић, Н.  Митровић, Дуњагић (Обеновић), Перишић, М.  Митровић (Ристивојевић), Максимовић, Љубојевић, Пузић, Новић (Радовановић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић, Марјановић, Катарић, Цураковић, Костић (Пејовић), Чучковић, Павловић, Ракар, Бајић, Дубајић (Убовић), Димитријевић (Пашић).

Лака победа Пећинчана.  Једноставно гости из Инђије били су надиграни и головима и игром. Душко Радосављевић је постигао ретко леп гол с 30 метара на још прецизније додавање Љубојевића.

М.  Гмизић

ПСК Путинци - Хајдук (Б) 1:0 (1:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 100, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелац: Глигоријевић у 23.  минмуту.  Жути картони: Видаковић (ПСК Путинци), Н.  Ковачевић, Поповић (Хајдук).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 9, Ћук 8 (Станковић), Видовић 8, Стјепанповић 8 (Вуковић), Глигоријевић 8, Видаковић 7, Јуришић 7, Кнежевић 7, Јовановић 7 (Бераковић), Ољача 7, Дукић 8.

ХАЈДУК: Опарница 9, Бркић 9, Поповић 8, Милић 8, Н.  Ковачевић 8, Милосављевић 7 (Чавић), Петровић 7, Бјељац 7, С.  Ковачевић 7, Крстић 7 (Терзић), Чича 7.

Домаћини су играли много боље у току целе утакмице. Али, што резултат није био убедљивији  крив је голман гостију Опарница.  Одбранио чак четири тешка ударца.  Гол који је постигао Глигоријевић главом након центаршута није могао бранити. Све је било одиграно у брзини. И домаћи голман Милошевић се истако два пута. И он је такође одбранио јаке ударце ривала.

Ч.  Јовичић

Напредак (П) - ЛСК 1:2 (0:1)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка гледалаца 150, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Јанковић за Напредак, а Милићевић и Савић за ЛСК.  Жути картони: Јанковић (Напредак).

НАПРЕДАК: Грковић 7, С.  М.  Јовановић 6, Ђилас 6, Станковић 5, Кљајић 6, Савковић 5, Сремац 7, Јанковић 8, Ђалић 6, Василић 6, Врачев 6 (П.  Мајсторовић 6).

ЛСК: Овшек 7, Драгишић 7, Бараћ 7, Половина, Босанчић 7, Лађевац 7, Чикара 7, Милићевић 7, Дронић 7, Савић 7, Малиновић 7, Шћурк 7.

Лаћарци су утакмицу одиграли квалитетно и плод такве игре је и два гола у мрежи домаћина.  По шансама гости су могли победити и већом разликом.

Љ.  Опачић

Доњи Петровци - Борац (К) 3:1 (2:0)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Игралиште Доњих Петроваца, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Стојановић у 35.  и 37. и Боснић у 81.  за Доње Петровце, а Пјевац у 69.  минуту за Борац.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић 8, Опарушић 7, Девња 7, Диклић 7, Ружичић 8, Пољак 8, Стојановић 8, Драганић 8, Сладоја 7 (Боснић 8), Чворков 8, Травица 7 (Чалић 7).

БОРАЦ: П.  Илић 8, Аћимовић 7, Пантић 7, Вукосављевић 7,  Пјевац 8, Сарић 7, Милутиновић 7, Нинковић 8, Стојаковић 7, Вукашиновић 7.

Лепа фудбалска престава, у којој, је виђено четири гола. Најлепши је постигао Пера Боснић из полу - волеја са 16 метара. Иначе гости из Кленка допутовали су само са десет играча. И могу бити задовољни коначним резултатом. Домаћини су пропустили још неколико правих шанси.

Д.  Лејић

Хајдук (В) - Рудар 1:1 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 120, судија Суyум (Инђија). Стрелци: Станковић у 35.  за Хајдук, Вишњовски у 66.  минуту за Рудар.  Жути картони: Сантрач, Лужајић, Новаковић, Стојчић, Стојчић (Рудар). Црвени картон: Ветеха (Хајдук).

ХАЈДУК: Митровић 6, Арбић 6, Личанин 6, Грбатинић 6, Ветеха 6, Јурошевић 6, Станковић 6, Перић 6, Марјановић 6, Радовановић 6 (Дамјановић 6), Грујичић 6 (С.  Хрчег 6).

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Ннковић 7, Лужајић 7, Сантрач 7, Јовановић 7, Новаковић 7, Стојчић 7, Марковић 7 (Поповић 7), Пожарев 7 (Грујић 7), Достанић 7 (Вишњовски 7).

Хајдук је могао водити и убедљивије у првом полувремену. Његови стрелци су промашили четири колосалне прилике.

У наставку су потпуно стали, па су Врдничани презуели иницијативу, поравнали резултат и заслужено однели бод.

С.  Томашевић

Љуково - Митрос 5:2 (5:1)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 60, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Стевић у 5, Тривковић у 9.  и 21, Вишњић у 29.  и Арсић у 35.  за Љуково, а Симјановски у 22.  и Бабић у 55.  минуту за Митрос.  Жути картон: Симјановски (Митрос).

ЉУКОВО: Благојевић, Блануша, Дубајић, Георгијев, Стевић, Вишњић, Арсић, Макарић (Рајић), Тривковић (Лукач), Мачак, Крунић (Булат).

МИТРОС: Мркшић, Симјановски, Симић, Панић, Трубић (Н.  Николић), Малиновић, Бабић (С. Николић), Врањешевић (Вукотић), Грбић, Цвијановић, Боровац.

Домаћини после посртања у прва два кола, одиграли су сјајн меч и већ у првом полувремну постигли су чак пет голова.

Н.  Тркуља

Будућност - Борац (М) 3:1 (2:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Петровић (Шид). Стрелци: Симовљевић у 23.  и 31.  и Симеуновић у 81.  за Будућност, а Дамјановић у 44.  минуту за Борац. Жути картони: Дамјановић (Борац).

БУДУЋНОСТ: Јокић 7, Марјановић 7 (Јесретић 7), Станивуковић 7, Радосављевић 7, Јошић 7, Јанковић 8, Симовљевић 9, Петровић 7, Станић 7 (Симеуновић 8), Михаиловић 7, Добо 7 (Ђорђић 7).

БОРАЦ: Јандрић 6, Т.  Вулетић 7 (Аyић 6), Тодоровић 6, Зорановић 6, Лазић 6, Ковачевић 6, М.  Вулетић 7, Василић 6 (Томшић), Бакајлић 6, Шарчевић 6, Дамјановић 7 (Марицки).

Домаћини су славили против доста борбених Мартичана. Освојили су сва три бода јер су били бољи ривал.

М.  Симић

ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Раднички 4:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем -Железничар 3:0, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Борац (К) 3:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Борац (М) 3:1, ПОПИНЦИ: Напредак - ЛСК 1:2, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Рудар 1:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Хајдук (Б) 1:0, ЉУКОВО: Љуково - Митрос 5:2.

1. Д. Петровци   3      2      1      0      8:1    7

2. Д. Срем          3      2      1      0      7:1    7

3. Будућност      3      2      1      0      9:4    7

4. Партизан       3      2      0      1      8:1    6

5. Раднич. (Ш)   3      2      0      1      9:6    6

6. Железничар   3      2      0      1      5:4    6

7. Путинци          3      1      1      1      5:5    4

8. Рудар              3      1      1      1      6:8    4