Сремска лига: Вукотић донео три бода

Борац (М) - ПСК Путинци 1:0 (0:0)
borac martinci

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Инђић (Инђија).Стрелац: Вукотић у 76. минуту. Жути картони: Јандрић,  Зоирановић, Пријић (Борац), Алимпић, Видаковић (ПСК Путинци).Црвени картони: Дамњановић (Борац), Цветиновић (ПСК Путинци).

БОРАЦ: Јандрић 8, Стајчић 8, Зорановић 8 (Бијелић), Марицки 7, Ненадовић 6, М. Вулетић 7, Дамњановић 8, Кљајић 7, Пријић 7 (Шојић 8), Шарчевић 7 (Вукотић 8), Ђилас 7 (Марјановић 8).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Кљајић 6, Цветиновић 6, П. Малбаша 6, Н. Малбаша 7, Стјепановић 7, Видаковић 7, Алимпић 7, Вуковић 7 (Медић 6), Зељко 7, Дукић 7.

Било је доста прилика али голмани су сјано бранили. У наставку гости су се више определили на одбрану свог гола. У 65. минути искључен је Цветиновић, који је оборио на ивици 16 метара Пријића. После тога Мартичани су пропустили  две добре прилике за вођство. Ипак, успели су да постигну погодак. М. Вулетић је проиграо Вукотића, који елегантим лоб ударцем пребацио голмана Милошевића.

З. Крстић

ЛСК - Доњи Срем 1:1 (1:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК -а, судија Блажон (Рума). Стрелци: Савић у 22. за ЛСК, Живановић у 1. минуту за Доњи Срем. Жути картони: Драгишић, Босанчић, Бојић, Дринић, Рибић (ЛСК), Новић, Штетић (Доњи Срем).

ЛСК: Теодоровић 8, Радић 7 (Тодоровић), Рибић 7, Драгишић 6 (Дринић 7), Половина 7, Босанчић 7, Малиновић 7, Б. Дронић 7 (Гршић), Савић 8, Бојић 7, Шћурк 8.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 7, Кривокућа 7 (Д. Радосављевић), Живановић 7, Перишић 7, Јуришић 7 (Марковић), Штетић 7, Рајић 7 (Вукмановић), Новић 7 (Радовановић), Радивојевић 7 (С. Радосављевић), В. Љубојевић 7, Лукић 7.

Шок за домаћине већ у првом минуту. Живановић је грешку домаће одбране претворио у гол. Али, то није ни мало уздрмало домаћи тим. Напротив, Лаћарци не само што су поравнали резултат већ су имали прилике и да славе против фаворизованог ривала из Пећинаца.

С. Бранежац

Хајдук (Б) - Рудар 6:1 (4:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Караћ у 16. и 53, Крстић у 28, Поповић у 37, Чича у 40. и Катић у 79. за Хајдук, а Гербец у 89. минуту за Рудар. Жути картон: С. Ковачевић (Хајдук).

ХАЈДУК: Ралић 7, Георгијев 7 (Стојановић 8), Поповић 7, Катић 7, Чича 7 (Грујичић 7, Милосављевић 7), С. Ковачевић 7, Иваниш (Ђорђевић, Умчевић), Недимовић 7, Караћ 8, Крстић 7.

РУДАР: Васић 5, Дејић 5, Нинковић 6 (Милан Лужајић), Драгутиновић 6, Мајкић 6, Гербец 7, Манојловић 5, Басара 6, Милош Лужајић 6, Вуковић 6 (Тривунчић), Даничић 6.

Бешчани су играли добро и у пољу али и пред голом гостију. При резултату 4:0 домаћини су се некако опустили. А, најлепши тренутак у првом полувремену је био у 28. минуту, када је Караћ дубинском лоптом пронашао Крстића,  који је само ћушнуо лопту у мрежу.

У другом полувремену тренер Хајдука, Милош Поповић, увео је у игру неклолико млађих играча, који су заблистали.

М. Батало

Раднички (Ш) - Напредак (П) 2:1 (0:1)

ШИД: Стадион Радничког, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Цвијић у 84. и Стојшић у 90. за Раднички, Евђенић у 45. минуту за Напредак. Жути картони: Стојшић (Раднички), Нинковић, Вукин, Евђенић (Напредак).

РАДНИЧКИ: Николић, Утвић, Цвијић, Аперлић, Дрча, Павловић, Стојшић, Шуша, М. Добројевић (Војновић), Грумић (Влаисављевић), Алексић (Старовлас).

НАПРЕДАК: Николић, Рагастовац, Кочијашевић, Јованић, Савковић, Евђенић (Чубрило), Митровић (Вукин), Тодоровић (Нинковић), Врачев, Пољак, Ружичић.

Гости су се од првог минута определили да се бране. Шиђани се нису баш најбоље снашли у таквој игри али су имали још у првом полувремену прилике да поведу. Гости су једину своју шансу у финишу полувремену после гужве искористили.

Домаћини су  тек у наставку кренули нешто агресивније, и плод такве игре је прво изједначење.Цвијић је погодио из слободног ударца с 25 метара. Према очекивању од тог тренутка све конце на утакмици преузели су домаћини. На крају су успели да постигну и други  гол у последњим секундама игре. Стојшић је искористио употребљив центаршут, и главом је лопту спровео у небрањени део мреже.

Иначе, главни судија Тошић био је најслабији актер овог сусрета.

П. Л. Л.

Хајдук (В) - Митрос 1:2 (1:0)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Томшић у 9. за Хајдук, а Трубић у 66. и Малиновић у 76. минуту за Митрос. Жути картони: Перић, Радовановић, Марковић (Хајдук), Малиновић (Митрос).

ХАЈДУК: Митровић 5, Ковачевић 5, Марковић 5, Радовановић 5, Сарић 5, Тодоровић 5 (Дамјановић 5), Њежић 5 (Вејновић 4,5), Ветеха 5, Грујичић 5, Томшић 5 (Мирковић), Перић 5.

МИТРОС: Дудић 6, Лаћарачки 6, Симић 6, Опарушић 6, Симјановски 7, Сремац 7 (Мађаровски), Грбић 6, Малиновић 7, Боровац 6 (Николић), Милошевић 6, Трубић 7 (Ковачевић).

У наставку гости лакше него што се очекивало дошли до победе. Голман домаћина Митровић није могао ништа да уради код голова. Оба пута домаћа одбрана је испала лако, што су гостујући стрелци вешто искористили. Домаћинима није помогао ни Душан Вејновић, искусни фудбалер који је морао да уђе у игру.

С. Томашевић

Слога (В) - Сремац (Д) 2:0 (2:0)

ВОГАЊ: Игралиште  Слоге, судија Ранковић (Јарак). Стрелци: Н. Марковић у 1. и Станић у 32. минуту. Жути картони: Достанић, Лазић (Слога), В. Кордолуп, Лазић, Р. Ашћерић (Сремац).

СЛОГА: Ерцег, Петровић, Јовановић (Матић), Јандрић (Ченић), Јерковић, Н. Марковић, Достанић, Станић, Јоргић (Мијатовић), Лошић (Д. Марковић), Лазић (Вучковић).

СРЕМАЦ:  Станисављевић, Путица, Митровић, В. Кордолуп, Вукајловић, Јеж, Вучковић (Р. Ашћерић), Н. Кордолуп (Видаков), Лазић (Томић), Павловић, Балабан.

Била је то чврста отворена са пуно набоја, али борбена и жива утакмица. Домаћини су повели већ у првом минуту преко сналажљивог Н. Марковића, који је искористио смушеност у гостујућој одбрани. Затим су домаћини пропустили још неколко повољних шанси, да би Станић с 16 метара, још једном приморао голмана Станисављевића да вади лопту из своје мреже.

Г. Васић

Партизан - БСК 2:1 (2:0)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Добић у 19. и Петровић у 31. за Партизан, а Митровић у 71. минуту (из пенала) за БСК. Жути картони: Г. Радовић, Млађеновић (Партизан), Сака, Цвјетић, Б. Ћирић (БСК).Црвени картони: Босиљков (Партизан), Јакшић (БСК).

ПАРТИЗАН: Стајчић, Ђуровић, Трипић (Мирковић), Гемери (Вулетић), Петровић, Босиљков, М. Радовић (Матијевић), Гачић (Г. Радовић), Млађеновић, Добић, Јовановић.

БСК: Сака, Т. Племић, Јакшић, Мрвичин, М. Лакетић, Смајловић, Драгојевић (Ковачевић), Цвјетић, Лукић (Б. Ћирић), Митровић (Ж. Ћирић), У. Племић.

Утакмица је каснила 26. минута, јер гости нису имали бонус играча. Витојевчани су у првом полувремену дошли до вођства од два гола разлике. Добић је постигао леп погодак после израђене акције својих саиграча. После центаршута, он је само пометну главу што је било довољно да се затресе гостујућа мрежа. Други гол домаћини су постигли када је Петровић, остао сам испред голмана Саке, уследила је варка телом и лопта је отишла на једну страну, а голман на другу.

И у наставку играчи Партизана играли су чврсто, у одбрани а у нападу су се просто поигравали са гостима, али своју тотатлну иницијативу нису крунисали. С друге стране Митровић је постигао гол за госте са пеналтика, који је скривио Јовановић.

В. Новаковић

Борац (К) - Железничар 4:3 (2:2)

КЛЕНАК: Игралиште Борца, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Пјевац у 23. и 47, Б. Самарџић у 44. и Мирковић у 75. за Борац, а М. Митровић у 17. и 30. и Димитријевић у 66. (из пенала) за Железничар. Жути картони: Аћимовић, Пештерац (Борац), Ж. Митровић, М. Митровић, Денић (Железничар).

БОРАЦ: Илић 7, Б. Самарџић 7, Радишић 8, Вукосављевић 8, В. Матић 7, Д. Самарџић 8 (Аћимовић), Д. Матић 7, Нинковић 7 (Мирковић 8), Глумчевић 7 (Стојковић 8), Пештерац 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 7, Ракар 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 8, М. Митровић 7, Бртка 7, Јованов 7, Трица 7 (Соколовић), Мандић 7 (Ћојановић), Денић 7 (Зорић), Димитријевић 8.

Иако, су фаворизовани Инђијци повели изванредним голом Милана Митровића после контре, најбољи појединац сусрета Марко Пјевац, је поравнао резултат. Пјевац је играо одлично и готово сам победио Инђијце.

З. Перић

ЛАЋАРАК: ЛСК - Доњи Срем 1:1, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - БСК 2:1, ШИД: Раднички - Напредак (П) 2:1, КЛЕНАК: Борац - Железничар 4:3, БЕШКА: Хајдук - Рудар 6:1, ЉУКОВО: Љуково - Словен (није игранои), ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Митрос 1:2, МАРТИНЦИ: Борац - ПСК Путинци 1:0, ВОГАЊ: Слога - Сремац (Д) 2:0.

1. Раднички (Ш) 7      5      1      1      22:6  16

2. Доњи Срем     7      4      2      1      15:7  14

3. Напредак (П) 7      4      2      1      10:7  14

4. Борац (К)       7      4      2      1      11:8  14

5. Слога (В)       7      3      3      1      13:4  12

6. Словен  6      3      2      1      10:3  11

7. Партизан       7      3      2      2      11:11        11

8. Сремац (Д)     7      3      1      3      12:9  10