Српска лига - Група Војводина: Бечејци протутњали Козарцима

Слобода - ОФК Бечеј 2:5 (1:3)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, судија: Рауковић (Суботица). Стрелци: Савић у 38. и Спахић у 65. за Слободу, а Нијемчевић у 4. и 17. Тишма у 12. Митровић у 67. и Копре у 82. минуту за Бечеј.

СЛОБОДА: Јованић 6, Ратко 6, Јовандић 6, Галић 6, Цвијановић 6, М. Спахић 6,5, Гавриловић 6 (Ћулибрк 6,5), Рељић 6,5, Савић 7, Ћосић 7, Пантић 7.

ОФК БЕЧЕЈ: Барјактаров 7, Хасичић 7, Тутњевић 7 (Нађ), Митровић 7,5, Рауковић 7,5, Јелић 7, Ловре 7, Нијемчевић 8, Татић 7 (Мратић 7), Савин 7, Тишма 7, Копре 7,5.

Мада су бечејски гусари наступали у овом сусрету без неколико стандардних првотимаца то им није сметало да у Новим Козарцима савладају домаћу екипу Слободе . Већ после 17 минута  водили су са 3:0. Мрежу домаћег голмана Александра Јованића, којем је ово био први наступ испред мреже у српсколигашкој конкуренцији начео је Синиша Нијемчевић. Осам минута касније вођство је повећао Тишма, а потом је свој други погодак постигао Нијемчевић.

Млади домаћи играч Савић у 38. минуту смањио је резултат на 1:3. У 65. минуту Марко Спахић је смањио на 2:3, али само два минута касније гости су се поново радовали четвртим погодком који је постигао резервиста Јован Митровић.

Тачку на победу Бечејаца ставио је резервиста Никола Копре и то осам минута пре краја овог сусрета.

М. С.

Слога - Јединство 2:1 (0:1)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, судија: Певац (Нови Сад).  Стрелци: Вуковић у 60. Нинковић у 70. за Слогу, а Перовић у 10. минуту за Јединство. Жути картони: Пурић, Вуковић, Бајчев, Стојаковић, Станковић и Ниновић (Слога), а Јовишић, Ђокић, Тошић (Јединство).

СЛОГА: Буловић 7,5, Гргић 7 (Сапаченко 7,5), Цветковић 7,5, Бајчев 7,5, Стојаковић 8, Станковић 8, Пурић 7,5, Симић 7,5, Манчић 7,5 (Нинковић 7,5), Вуковић 8, Макар 7,5 (Перунчић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Суботић 6,5, Иветић 7 (Тошић 6), Ранђић 7, Гавриловић 6,5, Ђокић 7, Зељковић 6,5, Кркобабић 6,5, Николић 7, Васовић 6,5, Цимеша 6, Перовић 7,5.

Слога је наставила са победом и овога пута савладала је екипу Јединства из Старе Пазове. Домаћи су боље отворили утакмицу и финишу су дошли до победе.

Иако су гости повели већ у 10. минуту преко Перовића лепим голом  у наставку је екипа тренера Слободана Јокановића успела да преокрене резултат. У 60. минуту после центаршута Дејана Стојаковића лопта је дошла до до Срђана Вуковића којије погодио само рашље.

После изјеначења Слога је играла  још боље и успела је да постигне и други погодак. Резервиста  Сапаченко је прошао по десној страни преварио неколико играча Јединства и  вратио повратну лопту до Вука Нинковића, а он из трка са 18 метара погодио мрежу.

С. Стојиљковић

Хајдук  – Козара 6:1 (2:1)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, Судија: Драгутин Меничанин (Рума). Стрелци: Фуртула у 31, 53, и 61. (из пенала), Лаћарак у 45. Шоћ у 56. (аутогол) и Богићевић у 90. за Хајдук, а Бјелановић у 44. минуту за Козару. Жути картони: Латиновић (Козара).

ХАЈДУК: Дриничић -, Арежина 7, С. Вуковић 7, З. Вуковић 7 (од 70. Јовић - ), Лончар 7, Фуртула 9, Лаћарак 8 (од 70. Богићевић 7 ), Божовић 7, Жижа 7 (од 62. Матијевић 7), Костић 7 (од 76. Слијепчевић - ) и Масалушић 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, Лабус 5 (од 46. Латиновић 5), Бјелановић 6, Мирчета 5 (од 55. Станковић 5), Н. Ђаковић 5, Ћирић 5, Лисица 5, Петровић 5, Шоћ 5, Станаћев 5 и Чуданов  5.

Фудбалери Хајдука су у предпоследњем колу јесењег дела првенства у Српској лиги група Војводина остварили најубедљивију победу ове јесени, савладавши Козару из Банатског Великог Села са 6:1. Разлика у квалитету је била очигледна, јер су гости практично само једном прешли на половину Хајдука и постигли гол за изједначење, а све остало је било на страни Хајдука који је играо, стварао шансе и постизао голове. И то не један, већ шест. Најелегантији је био онај пети којег је Никола Фуртула, најбољи стрелац Куљана, и најбољи играч сусрета, постигао из једанаестерца када је такозваном „Пањенком“ савладао Ђаковића.

Победа фудбалера Хајдука је значајна и због тога што је остварена у дуелу са директним ривалом  у борби за опстанак у српсколигашком друштву и сада су Куљани корак ближе у остварењу тог циља.

Ђ. Бојанић

Бачка (С) - Војводина 2:1 (1:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, судија: Бећановић (Сомбор). Стрелци: Ђуровић у 20. Манојловић у 94. за Бачку, а Шушњар у 72. минуту за Војводину. Жути картони: Глишовић (Бачка), а Ранђеловић и Поипов (Војводина). Црвени картон: Бурсаћ у 69. минуту (Бачка).

БАЧКА: Пилиповић 7, Ђуровић 7,5, Бједов 7, Бурсаћ 6,5, Маленчић 6,5 (Манојловић 8), Матијашевић 7, Лазић 7, Вујошевић 7 (Симић), Глишовић 7, Провчин 7, Шљиванчанин 7.

ВОЈВОДИНА: Ранђеловић 7, Богдановић 7, Рудић 7, Попов 6,5 (Нинић), Кнежевић 6,5, Шушњар 7,5, Малбашки 7, Живанов 7 (Табојица), Ружин 7, Јефтић 7, Ђајски 7.

Фудбалери Бачке су боље отворили утакмицу игхрали добро и у 20. минуту успели су да поведу.  Глишовић је оштро шутирао, а лопта се одбила од голмана Ранђеловића, на њу натрчава Ђуровић и убацио лопту у мрежу. Гости су имали прилику преко Шушњара али је он шутирао поред стативе.

У наставку гости се држе чврсто, нападали, а у 69. минуту због другог жутог Бурсаћ је морао у свлачионицу и тако је Бачка остала са 10 играча на терену. То су гости искористили и у 72. минуту после брзе акције изједначили резултатпреко Шушњара.

Када су сви очекивали да ће се утакмици завршити без победника, резервиста Манојловић у надокнади времена донео три бода домаћем тиму.

Први мај-Омладинац 1:0 (1:0)

РУМА: Стадион Првог маја, судија Петровић (Вршац). Стрелац: Радишић у 7. минуту. Жути картони: Петровић, Симеуновић, Машић, Радишић, Сремчевић  (Први мај), Максимовић, Мојсиловић, Лакетић, Лежајић, тренер Јован Голић (Омладинац). Црвени картон: Басрак на клупи (Омладинац).

ПРВИ МАЈ: Петровић 7, Нинковић 7, Милин 7, Симеуновић 7 (Зец 7), Алексић 7, Милојевић 7, Спасић 7, Машић 7, Радишић 8, Сремчевић 7, Стојановић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Живановић 7, Максимовић 7, Ђурић 7 (Рогановић), Радовић 7 (Вуковић), Мојсиловић 7, Савић 7, Деспотовић 7 (Радисављевић 7), Бојић 7, Лежајић 7, Бобар 7 (Лакетић).

У првом полувремену ривали су одиграли квалитетну и веома борбену утакмицу. Од првог минута сусрета првомајци су напали, и већ у 7. минуту постигли гол.После корнера Радишић је највише скочио у казненом простору гостију и главом само скренуо лопту у небрањени део мреже. И после тога Румљани су били бољи, али нису успели да реализују теренску инцијативу. Али, зато су гости створили повољну прилику. После контре Мојсиловић је избио сам испред голмана Петровића, који му је кренуо у сусрет.Мрежа је била празна, али је Мојсиловић брзоплето шутирао преко пречке. И то је било све за прво полувреме.

У другом полувремену, домаћини су играли добро у пољу али, али нису успели да створе ни једну изгледну прилику. Гости су и даље играли добро на средини терена, и опет су имали шансу за поравнање резултата. Резевиста Ранисављевић оштро је шутирао, али је лопта завршила само на стативи.После, тога, домаћини су имали неколико полуприлика.

Може серећи да су домаћини сачували минимално вођство рутинсом игром, у чему су им помогли и гостујући играчи, који асу некако млако нападали.