СРПСКА ЛИГА - ВОЈВОДИНА Бечејци потопљени у Адорјану

Тиса - Бечеј 5:0 (1:0)
3

АДОРЈАН: Стадион Тисе, гледалаца 100. Судија: М. Богићевић (Зрењанин). Стрелци: Миликић у 2. и 53, Золнајић у 51. (из једанаестаерца), Кудрић у 68. и Васић у 85.минуту. Жути картони: Чордашић, Золнајић (Тиса), Воргучин, Томић и Милин (Бечеј).

ТИСА: Ладањи 7,5, Свитић 7,5, Миликић 8 (Васић 7), Фејеш 7,5 (Провчи -), Чордашић 7,5 (Арежина 7), Томишић 7,5, Јоветић 7, Николин 7,5, Килибарда 7 (Крмар 7), Золнајић 7,5, И. Кудрић 8 (Фењсаруши -).

БЕЧЕЈ: Милованов 6, Ћук 6, Н. Кудрић 7, Попадић 6 (Милин 6), Бркић 6 (Нађ 6), Воргучин 7 (Жеравица -), Томић 7, Шормаз 6, Прерадов 6,5, Виновић 6, Томчић 6 (Кувекаловић -).

Екипа Тисе је потпуно декласирала госте из Бечеја. Већ у 2.минуту Александар Миликић је искоса са десне стране са 16 метара изненадио голмана гостију Исидора Милованова погодивши ниском лоптом дужи угао. Минут касније одбрана Бечеја је била поново матирана, али је имала среће када је Игор Кудрић шутирао према празном голу, а лопта погодила стативу. Средином првог дела Бечејци су се ослободили притиска, али су шутеви Николе Томића у 25. и Ненада Кудрића два минута касније сигурно одбранио млади голман Тисе Арон Ладањи.

У другом делу раштимовани брод Бечејаца потпуно је потопљен у Адорјану. У 51.минуту у казненом простору у налету према голу оборен је Арон Фејеш, судија је оправдано показао на белу тачку, а сигуран извођач најстроже казне био је Александар Золнајић. Два минута каснија из контре, на асистенцију Кудрића мрежу Милованова други пут је затресао Миликић. За одбрану гостију за 4:0 незадржив је у 68.минуту био је Кудрић, а коначан резултат у 85.минуту поставља Драгољуб Васић.

М. Митровић

Текстилац - Јединство 0:1 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 150, судија: М. Димоски (Нови Сад), стрелац: Ђорђевић у 82. минуту. Жути картони: Благојевић, Максимовић, Илић (Текстилац). Црвени картон: Вемић (Текстилац).

ТЕКСТИЛАЦ: Студен 7,5, Сердар 6,5, Благојевић 6,5, Максимовић 6,5, Вуковић 6,5, Илић 6, Јездовић 6, Зекић 6 (Владић 6,5), Вемић, Бачић 6,5 (Зирић 6), Брбурић 6.

ЈЕДИНСТВО: Стајковић 7, Матовић 7, Иветић 7,5, Жижа 8, Кркобабић 7 (Тмушић 7), Миливојевић 7 (Мринковић 7), Пађен 7,5 (Ђорђевић 8), Маодуш 7 (Обрадовић 7), Стевановић 7,5, Бељић 7,5, Пилиповић 7 (Куриџа 7).

После серије добрих игара и резултата фудбалери Текстилца су неочекивано на свом терену претрпели пораз од тима из Старе Пазове.. Гости су били бољи ривал током већег дела утакмице и ту теренску надмоћност су крунисали у самом финишу меча. Кључни моменат се догодио у 82. минуту уткамице када је одбијену лопту од стативе након ударце Жиже гостујући фудбалер Марко Ђорђевић проследио главом у небрањени део мреже.

Пре постигнутог поготка гости су пропустили да реализују две колосалне прилике преко Филипа Пађена чије је ударце из непосредне близине одбранио голман Текстилца Никола Студен који је био најзапаженији појединац у домаћем тиму. Играчи Текстилца су имали врло мали број прилика за постизање поготка.

С. Јовин

Први мај - Кикинда 3:0 (1:0)

РУМА: Игралиште Првог маја, гледалаца 200, судија Тешановић (Србобран). Стрелци: Јовић у 35. (изпенала), Џибрић у 47. и Даневски у 61. минуту. Жути картони: Јанић, Стевановић, Ђукић  (Кикинда).

ПРВИ МАЈ: Тојагић 7, Мирчетић 7, Вучетић 7, Грбовић 7, цветковић 7 (Петровић), Максимовић 8, Јовић 7 (Савић), Матијевић 7 (Салкунић), Доневски 7 (Зјача),  Ђорђевић 8, Џибрић 7 (Мандић).

КИКИНДА: Михајло Франциски 6, Аћимовић 6, Јанић 6 (Радулашки), Стевановић 6, Зељковић 7, Николић 6, Моровић 7, Мастило 7 (Милошевић), Ђукић 6, Радовановић 7, Милошевац 6 (Марко Франциски).

У првом полувремену гледаоци су видели заиста лепу утакмиц.Када је гостујућа одбрана згрешила у свом казненом простору, ту грешку, Јовић је решио са пенала.И довео свој тим у вођство.

У наставку, пала, су још два гола после добрих и течних акција.Прво је Џибрић повисио резултат на 2:0.А, Даневски је поштено изиграо гостујућу одбрану постигао гол за домаће и поставио коначан резултат.

Ј. Ђорђевић

Раднички (З) – Динамо 2:1(1:0)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште Радничког крај Скробаре, гледалаца 150, судијаМалешевић (Бачка Паланка), стрелци: Павлов у 10. и 50. за Раднички, а  Милановић у 52. минуту за Динамо.

РАДНИЧКИ: Лекић, Марковић, Руњевац, Јованов, Крстинић, Илић, Чигоја, Новевски, Дучић, Красић, Павлов.

ДИНАМО: Анџић, Колоцка, Милинковић, Зулфић, Вучинић, Шобат, Чучак, Марковић, М . Марковић, Петровић, Д. Марковић. .

Банатски дерби припао је фудбалерима Радничког који су остварили победу од 2:1 над Динамом из Панчева. Ова победа и нова три бода  олакшали су  пут црвено-црних ка опстанку. .

Крстинић је  у 10. минуту центрирао за Павлова који се одлично снашао и постигао водећи гол за Раднички. Гости су први пут запретили у 27.минуту преко Чучка који је искоса шутирао право у голмана домаћих Лекића.

Недуго затим Чигоја је са 20 метара такође запретио, али његов шут завршио је поред гола. Гости су могли до изједначења у последњем минуту првог полувремена, али је Марковић био за мало непрецизан.

У 50. минуту након дубинске лопте Павлов излази сам испред голмана гостију Анџића и погађа за 2:0. Милиновић два минута касније са преко 20 метара снажно шутира и смањио резултат.

С. Ср.

Омладинац - Хајдук 3:0 (1:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 250, судија Петровић (Вршац). Стрелаци: Капур у 26. и 60. и Мрђа у 78. минуту за Борац.Жути картони: Мрђа, Милојевић, Гајић  (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Гуџурић 7,5, Мисић 7,5,  Осман 7,5, Кукољ 7,5, Бајић 7,5 (Мићић), Голубовић 7,5 (Мрђа 7,5), Савић 7,5 Милојевић 7,5 (Крамер), Гајић 8, Капур 8,5, Лежаић 7,5 (Павловић).

ХАЈДУК: Дринчић 6, Плавшић 6, Радмановић 6, Јанчић 6, Поткозарац 6 (О. Шушњар), Влаисављевић 6 (С. Кочиш), Шакић 6, Ивановић 6 (Лешков), Манаслушић 6, Матијашевић 6, Вујошевић 6 (Божовић).

У Новим Бановцима је одиграна добра и борбена утакмица.Домаћини су повели преко Капура. Капур је извео слободан ударац, гости су избили лопту, прихватио је ту лопту Гајић и одмах центрирао поново пред гол гостију.Капур је био највиши у казненом простору гостију и главом послао лопту у небрањени део мреже.

У наставку Гајић је из слободног ударца набацио лопту у казнени простор гостију и опет је Капур био највиши у скоку. И опет је главом лопту закуцао у гостујућу мрежу.

А, коначан резултат је поставио Мрђа.Мићић снажно шутира а голман гостију Дринчић успео је само да одбије лопту на ноге Мрђи који је рутински погодио мрежу.

И. Митровић - Б. Рокнић

Раднички - Борац (С) 1:1 (1:1)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Чекичевић (Моровић), стрелци: Антунић у 19. за Раднички, М. Шушњар у 44. минуту за Борац. Жути картони: Стевановић, Јухик, Ранчић, Качаревић, Антунић (Раднички), Томић, Петровић, А. Шушњар (Борц).

РАДНИЧКИ: Чопић 7, Дашић 6, Стевановић 7, Јухик 6 (Вујишић), Авдић 7 (Миловановић 7), Мирков 6, Ђурђев 6 (Лазаревић 7), Ранчић 7, Качаревић 7, Васиљевић 6, Антунић 8.

БОРАЦ: Петровић 7, Максимовић 6, М. Шушњар 7, Томић 6 (И. Марков), Петракић 7 (М. Миленковић 6), Ахчин 7, А. Шушњар 6 (Родић), Закоч 6, Радић 7 (Јокановчић 7), Бачанин 7, Ми. Миленковић 7.

Фудбалери Радничког су имали иницијативу током целе утакмице и у 19. минуту Игор Антунић је добру игрукрунисао погодком. Гости су изједначили у финишу првог дела преко М. Шушњара. У 65. минуту слободан ударац извео је Ахчин са 20 метара, а голман Чопић лепом парадом је спасао гол. Сомборци су имали шансу,  Антунић је са 18 метара шутирао преко пречке.