Српска лига – Војводина: Бечејци прекинули серију пораза

После месец дана, Бечејци су укњижили победу и прекинули серију пораза. Цех су платили Великоселци.
grb fsv

Бечеј – Козара  3:0 (2:0)

БЕЧЕЈ:  Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 250. Судија: Марко Гњатовић (Нови Сад). Стрелци: Зличић у 13. и 68, Ердељан у 31. минуту за Бечеј. Жути картони: Јањуш (Бечеј), Петровић и Бунић (Козара).

БЕЧЕЈ: Марковић 7, Воргучин 7, Миљевић 7, Остојић 7, Савин 7, Дабижљевић 7,5, Куртиши 7, С. Илић 6,5 (од 85. М. Јелић -), Зличић 8 (од 68. Ћулум -), Ердељан 7,5 (од 78. Јањуш -), Кобиљски 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 6, Н. Ђаковић 6 (од 66. Станаћев -), Чекић 6, Зечевић 6, Бјелановић 5,5, Божић 5,5, Петровић 6, Бунић 5,5 (од 46. Мисић 6), Лисица 5,5 (од 46. Зељковић 6), Војводић 6, Ивановић 7.

Поготово су у првом полувремену били опасни момци са Тисе и офанзива им је донела предност од две гола, која је у наставку потврђена за коначних 3:0. Од гостију се више очекивало.

Домаћи су, буквално од првог минута, напали гол гостију, али добар напад није материјализовао Кобиљски. У трећем минуту капитен Бечејаца Дабижљевић је опалио по лопти са двадесетак метара и изнудио ударац из угла, после којег је Ердељан имао колосалну прилику, али је са пет метара главом шутирао преко гола. А онда прва радост. Играо се 13. минут. Дабижљевић је започео акцију, Кобиљски изврсно центрирао са левог бока, а Зличић пратио акцију и материјализовао.

У 31. минуту је, опет капитен Дабижљевић започео ацију на средини терена и пребацио лопту на десну страну до Воргучина, који одмах убацује пред гол гостију, где се најбоље снашао Ердељан и главом шаље лопту у мрежу.

У наставку је опао ритам игре. Домаћи су били задовољни вођством, а гости нису имали моћи да преокрену игру. Ипак, мрежа гостију се још једанпут затресла. Играо се 68. минут кад је Бјелановић кардинално погрешио враћајући лопту голману. Све је пратио виспрени Милош Зличић, стигао до лопте пре голмана Ђаковића, обишао га и ноншалантно послао лопту у мрежу.

В. Јанков

Бачка - Борац 2:1 (0:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 200, судија: Петровић (Нови Сад). Стрелци: Бјеловић у 47. и Рајковача у 52. за Бачку, а М. Јовановић у 73. минуту за Борац. Жути картон: Глишовић (Бачка).

БАЧКА: Студен 7, Ђуровић 7, Станковић 7, Вујушевић 7,5 (Бједов 7,5), Лукић 7, Калуђеровић 7, Манојловић 7 (Лучић 6,5), Масалушић 7, Глишовић 7, Ненадовић 6,5 (Бјеловић 8), Рајковача 8.

БОРАЦ: Бабић 6,5, Тривуновић 6,5, Дошен 7, Дуњић 6,5, Средојевић 7, Павловић 7, Марковић 6,5, Арсић 6,5 (Иванишевић 6,5), Симић 6,5 (Смиљановић 6,5), У. Јовановић 7, М. Јовановић 7,5.

Прву шансу су имали домаћини у 5. минуту, када је Матија Ненадовић шутирао са осам метара преко пречке. Исти играч је имао шансу у 10. минуту, овога пута шутира поред стативе. Гости су у 27. минуту били у лепој прилици, када је са 15 метара оштро тикао Симић, али је голман Студен крајњи напором лопту избацио у корнер. У 32. минуту Рајковача је могао до гола, али са три метара шутирао је  у руке голмана Бабића.

Само што је почело друго полувремем резервиста са клупе Лука Бјеловић постиже гол за 1:0 на асистенцију Рајковаче. Мало касније исти играч могао је и до другог гола али неуспешно. На 2:0 повисио је капитен Рајковача. Сосам метара пласирао је  лопту у мрежу. Гости су имали лепу прилику преко Средојевића али је шутирао поред стативе. На крају гости су ипак успели да смање резултат.

С. Стојиљковић

Раднички (СМ)- Раднички (С) 2:2 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија Мрђа (Панчево).Стрелци: Ковачевић у 28.и Николић у 90.за домаће, Јовичић у 40.(аутогол) и Бачанин у 70. минуту за госте. Жути картони:. Гороњић, Шћепановић (гости).

РАДНИЧКИ (СМ): Трнић 8, Томац 7, Кочијашевић 7, Ковачевић 7, Пејовић 7 (Перовић 7), Јовичић 7,  Јанковић 7 /Глишић 7), Херцег 7, Николић 8, Ивановић 7 (Лацковић 7), Буздум 7.

РАДНИЧКИ (С): Лебовић 7, Дамјановић 7, Славуљица 7, Шћепановић 7, Матијевић 7, Кнежевић 7, Цветковић 7, Бачанин 7 (Кукољ), Гороњић 7, Антунић 7 (Мацановић, Бошковић).

Митровчани су пропустили неколико повољних прилика за гол још у првом полувремену. Гости су изједначили уз помоћ домаће одбране.Јак ударац голман Трнић је одбио, а на њу је натрчао Јовичић и спровео лопту у своју мрежу.

У наставку утакмице, домаћини почели добро, али једну контру гости су претворили у гол. Ипак, упорни, домаћи ни су поравнали резултат у надокнади времена. У гужви пред голм гостију најприсебнији је био Николић и прецизним шутем савладао је немоћног Лебовића.

Б. Рокнић

Омладинац - Динамо 2:1 (0:0)

СТАРИ БАНОВЦИ: Стадион Дунава, гледалаца 250, судија Арсић (Нови Сад).Стрелци: Белић у 52. (аутогол) и Савић у 75. за Омладинац, Арнаутовић у 61. минуту за Динамо. Жути карто ни.Гатрић,Иветић, Јагодић (Омладинац), Милојевић, Чордашић (Динамо).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Филиповић 7 (Ђушић), Гарић 8, Лабовић 7, Мојсиловић 7 (Хаска 7) Савић 8, Стевановић 7, Делић 7 (Берић 7), Филиповић, Лежајић 8, Ранђић 7.

ДИНАМО: Томић 7, Дашић 8, Недучин 8, Каришик 8, Стојансески 7, Акчин 7 (Петровић), Милојевић 8, Белић 7, Бомбар 7 (Нинковић), Станић 7 (Арнаутовић 8), Чордашић 7.

Гости јесу били добар ривал, и успели су да искористе грешку домаће одбране, када је Арнаутовић поравнао резултат на 1:1 из шута са неколико метара.А, срећну победу домаћину донео је Савић, након корнера.Био је највиши у казненом простору гостију и главом је савладао изненађеног Томића.

И. Митровић - Б. Рокнић

Хајдук - Раднички (З) 0:2 (0:2)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Саша Ранисавић. Стрелци: Миливојев у 1. и Авдић у 28. минуту. жу-ти картони: Ерак и С. Вуковић (Хајдук), а Грбић и Лазић (Раднички).

ХАЈДУК: Шмит 6, Јовановић 6 ( од 60. Секулић -), Бабић 6, Тутњевић 6, Радмановић 6, Ерак 6, З. Вуковић 6 (од 57. Миликић -), Шарац 6, Мијић 7, Матијашевић 6 (од 68. Исаиловић -) и С. Вуковић 6.

РАДНИЧКИ: Радовић -, Милин 7, Грбић 7, Јованов 7, Лалатовић 7, Миливојев 7 (од 82. Бићанин -), Авдић 8, Лазић 8, Дучић 7, Ћирић 7 ( од 46. Крстинић 6) и Крмар 7 (од 57. Савановић -).

Посртање Хајдука се наставља четвртим поразом у низу. Турбуленције у клубу које су довеле до оставке тренера Зорана Ћирића, изостанка капитена Давидова, према свему судећи су имале утицаја на дешавања на терену. Још када се деси, а десило се да се гол прими у првом минуту онда је заиста тешко вратити се. Гости су кренули са центра и једном дубинском лоптом покушали да упосле своје нападаче. Млади играч Хајдука Јовановић је у намери да главом врати лопту свом голману избио у корнер. Ударац из угла извео је Лазић, на првој статтиви један играч Радничког је захватио лопту главом, пребацио је на другу стативу где је неометан Миливојев са пар метара шаље у мрежу. Једину озбиљнију ситуацију пред голом гостију домаћини су створилу у 15. минуту када је Мијић прошао по боку, упослио Матијашевића, овај одлаже лопту Ераку који са десетак метара шутира у блок гостију, само за корнер. Након вођства гости су се определили за појачану одбрану и вребање прилике из контре. И једну такву у 28. минуту користе. Млади Ћирић је повукао контру, угледао слободног Авдића, упослио га, а овај улази у шеснаестерац Хајдука и са 13 метара погађа доњи леви угао немоћног Шмита за 0:2.

У другом полувремену гости задовољни резултатом су се повукли, а Хајдук је био немоћан да га промени.