Српска лига Војводина: Кабел протутњао Панчевом

Пред својим навијачима фудбалери „брзог воза“ без неколико стандардних играча нису успели да се озбиљније супроставе и остану непоражени против лидера на табели Кабела из Новог Сада који су у првих пола сата постигли четири поготка.
Kabel1

Динамо - Кабел  1:5 (0:4)

ПАНЧЕВО: Стадион градски, гледалаца: 500. Судија: Бикић (Зрењанин).  Стрелци: Јуриша у 56. за Динамо Г. Илић у 3. и 9. Петровић у 23.  ( из пенала), Пантелић у 31. и Караћ у 88. минуту за Кабел. Жути картони: Рашић, Војновић  (Динамо).

ДИНАМО: Анџић 6, Симоновић 6,5, Америјан 6, Бодловић 6, Булатовић 6 (Станић -), Рашић 6,5, Јаковљевић 6,5, Јуриша 7, Грујичић 6 (Живков -), Војновић 6,5, Текијашки 6,5 (Николајев -).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Пејић 7, Вучковић 7, Миљевић 7, Пантелић 8 (С.Илић 7), Караћ 7,5, Кнежевић 7, Клаић 7( Остојић -), Г.Илић 8,5, Петровић 7, Владић 7,5.

У трећем минуту после продора по десној страни Пантелић је центрирао, а Владић је главом тукао, Анџића је лопту одбио на ноге Георгија Илића који је са пет метара послао у мрежу. Шест минута касније поново Пантелић прошао по десној страни и упослио је Г. Илића који је из прве лопту по други пут послао иза леђа Анџића. Инцијатива гостију се наставила и после десетак минута судија је досудио пенал за госте. Сигуран с веле тачке  био је Петровић.

Четврти погодак гости су постигли када је Клаић идеално центрирао са десне стране, а Петровић је са неких десетак метара главом погодио мрежу.

У другом полувремену боља игра фудбалера „брзог воза“ и Јуриша је успео да прође по левој страни и уђе у шеснаестерац гостију и  искоса је шутирао и савладао Пилиповића. До краја меча водила се равноправна игра у којој су гости у последњим минутима меча после брзе акције постигли пети погодак.

Б. Стојковски

ЧСК Пивара–Железничар  3:1 (1:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион „ЧСК Пивара„, гледалаца око 200, судија Калафат (Нови Сад). Стрелци Тривуновић у 25. (из пенала), Шљљиванчанин у 49. и 92. за ЧСК Пивару, аКовачевић у 37. минуту за Железничар. Црвени картон: Божовић (Железничар). Жути картони, Јованић, Ивковић (ЧСК Пивара).

ЧСК Пивара: Танкосић 7,5, Зирић 8, Балиновић 7,5, Мршић 7, Танасић 7, Јовић 7, Шљиванчанин 10, Тривуновић 8 (од 89. минута Миланов -), Јованић 7 (од 80. минута Јефтић -), Ивковић 7 (од 87. минута Тасић -), Вукасивић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Катанић 7,5, Јанкулов 7,5 (од 84. минута Станојковић -), Ђорђевић 7, Божовић -, Милекић 6,5, Шобат 7, Ковачевић 7, Павловић 6,5 (од 46. минута Аничић 6,5) , Вучетић 6,5 (од 75. минута Спасовски -), Трипковић 7, Мандић 6,5.

Прву прилику на утакмици ималуи су домаћи фудбалери. Шљиваначанин је у 11. минуту одлично упослио Ивковића, који је шуторао искоса са леве старне, али је лопта завршила поред леве стативе гола, голмана Катанића. У  25. минутру у шеснаестерцу Панчеваца срушен је Шљиванчанин, а судија Калифат, без размишљања је показо на белу тачку. и искључио Божовића. Сигуран извођач најстроже казне био је Тривуновић, који је погосио десни доњи угао. Гости су из једне од ретких прилика пред голом домаћих стигли до изједначења. Након што је у 37. минуту добро пислужен у шеснаестерцу домаћих, Ковачевић је са свега неколико метара  сместио лопту у небрањени део мреже.

Друго полувреме одиграно је по веома јакој киши, па играчима обеју екипа припдају похвале за приказану игру. Већ почетком другог дела утакмице, ЧСК Пивара је дошао у вођество. Корнер са десне стране добро је извео Тривуновић, а  Шљиванчаним је са свега пет - шест метара затресао мрежу гостију. Коначан резултат поставио је најбољи појединац утакмице  Павле Шљиванчанин. Нападач домаћих је у судијској надокнади после додавања Тасића претрчао неколико играче гостију и истрчалог голмана Катанића, и са лакоћом убациуо лопту у мрежу.

М. Ђ. Кременовић

Младост (БЈ)– Раднички (З) 2:0 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 100, судија: Ћирић (Суботица), стрелац: Паповић у 35. и 84. минуту.

МЛАДОСТ: Лолић 7,5, Томић 7, Стојисављевић 7 (од 46. Малетић 7), Лалић 7, Докнић 7,5, Стојановић 7 (од 86. Вујовић - ), Паповић 8, Марић 7,5, Гојковић 7,5, Нинковић 7 (од 84. Кнежевић - ), Тривуновић 7.

РАДНИЧКИ (З): Баћан 6,5, Бјелица 6,5, Грбић 7, Косовић 6,5, Киш 7, Радосављевић 7 (од 46. Ковачевић 6,5), Лисичић-Вуковић 7, Малек 7, Вукеља 6,5 (од 75. Аћимов - ), Матић 6,5 (од 66. Кондић - ), Татић 7.

У мечу коректних тонова, двобој две младе екипе, заслужено је припао фудбалерима Младости. Курс ка мирној луци, Јарачани су задржали захваљујући Бошку Паповићу, најбољем стрелцу. После центаршута Зарија Гојковића, у финишу првог полувремена, голгетер домаћих је одлично реаговао и проследио лопту иза леђа голмана Душана Баћана. Зрењанинци су добро парирали, али Драган Лолић је, у одсуству капитена Ненада Рајића, затворио прилазе и послао саиграчима ветар у једра.  Шест минута пре краја, Дарко Марић је, у свом стилу, једним потезом избацио из равнотеже дефанзивце гостију, док је усамљени Паповић, уз помоћ стативе, ставио потпис испод драгоцене победе.

М. Мен.

Раднички (СМ) - Борац 1:2 (0:2)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија Арсић (Нови Сад).Стрелци: Томац у 76.за Раднички, Атанасковић у 40.и М. Шушњар у 44.за Борац.Жути картони: Матовић, Појужгај, Миловац, Вуковић (Борац).Црвени картон: Јовановић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Чупић 7, Томац 7, Кочијашевић 7, Петровић 7, Триван 7 Јефтић), Павишић 7, Лацковић 7 (Јовановић), Херцег 6, Перовић 7, Јанковић 7, Глишић 6 (Виторовић).

БОРАЦ: Татић 7, Ступић 7, Вуковић 7, Живановић 7, Атанасковић 7, Матовић 7 (Грујовић), М. Шушњар 7, Чигоја 7 (Појужгај), А. Шушњар 7, Ђукановић 7, Ђуришић 7 (Миловац 7).

У првом полувремену, домаћин је играо добар фудбал, док, су гости по приказаној игри играли тактичи.Чврсто у одбрани, а у нападу су играли на контре. И, тако и постигли два гола у самом финишу полувремена. А, играчи Радничког су пропустили низ  лепих шансе.

У наставку, домаћи су кренули нешто ангажованије, како, би покушали да освоје сва три бода.Јесте постигли су и један гол, више је то био ауто гол.

Б. Рокнић

Раднички (НП)- Омладинац 3:1 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Градски стадион, гледалаца око 100, судија: Петровић (Шајкаш), стрелци: Петошевић у 5, Ђилас у 51. и Чепрња у 77. за Раднички, а Лежаић у 53. минуту за Омладинац. Жути картони: Цвјетиновић (Р), Бртка (О).

РАДНИЧКИ: Адровић 7, Чепрња 7,5, Ивановић 7, Николчић 7, Цвјетиновић 7,5, Ђилас 8, Радман  7(Шавија 7), Србијанац 7, Петошевић 8, Радосављевић 7, Стајић 7 (Грујић -).

ОМЛАДИНАЦ: Ђорђевић 6, Иветић 7, Бртка 6, Хаска 7, Радовић 7, Гајић 7, Дабић 6, Ранђић 6 (Стевановић -), Лежајић 7,5, Берић 6, Спасић 6.

Смиреном игром Раднички је онемогућио озбиљније акције Омладинца, па је током првог полувремена домаћин имао неколико повољних шанси. Прва је искоришћена већ у 5 минуту, Петошевић се брзом акцијом ослободио свог чувара и са 20-ак метара снажним ударцем довео свој тим у вођство.Током првог полувремена Раднички има још две веома изгледне шансе, најпре је Петошевић избио сам пред голмана Ђорђевића, али његова лопта се одбија од тела бановачког голомана. Сличну шансу у 38 минуту имао Ђилас, али и он шутирао у голмана.

На почетку другог дела Спајић је улетео у празан простор, изашао је сам прд голмана и онда несебично упослио Ђиласа, који је лако послао у мрежу. Гости се нису предавалиу, па је Лежаић у 53 минуту искористио слободан простор и смањио резултат. Нешто касније Хаска је погодио стативу  Адровићевог гола, а одмах потом после корнера Чепрња главом шаље у десни голманов угао.

Ј. Вуковић

Хајдук - Црвена звезда  3:0 (0:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Јекнић (Палић). Стрелци: Давидов у 84. (из пенала) и Зличић у 92. и 93. минуту.  Жути картони: Миличковић и Давидов ( Хајдук), а Пронек, Видаковић, Матић и Милетић ( Црвена звезда).

ХАЈДУК: Браћ -, Миличковић 8, Бабић 7, Тутњевић 7, Зличић 7, Видаковић 7, Давидов 8, Крстановић 7 ( Крстић -), Мијић 7, Јелић 7 и Стоицев 6 ( од 62. Марков -).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 6, Пронек 6, Хајризи 6, Ивановић 7, Милорадовић 7, Митровић 6, Јовишић 6 ( од 75. Видаковић -, Бељански 6, Матић 6 ( од 83. Гргуровић - ), Милић 6 и Станковић – ( од 19. Милетић 6). Фудбалери Хајдука су убележили нову победу у првенству, а до ње су дошли напорним радом тек у финишу сусрета. Било је видљиво да је реми са Бачком у Суботици оставио трага на екипу, али и чињеница да тренер Ћирић није имао чак шест играча на располагању.

Гости из Новог Сада опредељени на згуснуту одбрану и евентулану контру одолевали су до 84. минута када су резервисти Хајдука искреирали акцију за вођство. Марков је лепо у празан простор упутио лопту Крстићу, овај ушао у казнени простор гостију и лепо „заломио“ Бељанског који га „чисти“ и судија Јекнић оправдано показује на пенал. Сигуран извођач био је капитен Давидов. Овај гол је „пресекао“ госте, и у надокнади времена су „дотучени“.

Ђ. Бојанић

Бачка - Цемент 5:0 (1:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 150, судија: Петровић (Вршац), стрелци: Добренско у 31. Тумбас у 47. Глишовић у 53. Орчић у 86. Милић у 90. минуту (из пенала), Жути картони: Бајић, Станчетић, Вилотијевић (Цемент).

БАЧКА: Докић 7, Јовић 7, Јокић 7 (Вишњић 6,5), Бјелобрк  (Орчић 7,5), Тумбас 7,5, Добренско 7,5, Масалушић 7, Лукић 7,5, Глишовић 7,5, Милић 7,5, Рајковаћа 7 (Ненадић 6,5).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 5,5 (Кнежевић 5,5), Зоговић 5,5, Леђанац 5,5, Вилотијевић 5,5, Скоко 6, Бајић 5,5 (Павловић 5,5), Балетић 5,5, (Кеџа 6), Докић 6, Станачић 6, Згоњанин 6, Поповић 6.

Фудбалери Бачке играју одлично, савладали су Цемент из Беочина чак с 5:0. Могла је још бити голова да су нападачи Бачке били прецизни. Серију голова започео је Добренско већ у 32. минуту да би Тумбас наставио.

До краја меча црвено-бели постигли су још три лепа гола. Екипа Цемента ништа није могла да уради против добре екипе Бачке. У 89. минуту досуђен је оправдано пенал, који је извео Милић и постигао коначан резултат.