СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА: КУЉАНИ ПРЕКИНУЛИ ПОСТ, али су и даље незадовољни

Хајдук - Раднички (З) 2:2 ( 0:1)
1

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Кампић ( Нови Сад). Стрелци: Јовановић у 48. и Живковић у 89. за Хајдук 1912, а Попов у 45. и Николић у 85. минуту за Раднички. Жути картони: Јовановић, Ђурђевић и Крнета (Хајдук), а Мирић и Јањатовић (Раднички). Црвени картон: Јовановић (Хајдук).

ХАЈДУК: Бабић 7, Кртолица 6  од 46. Велковски 6), Нијемечевић 6, Вујовић 6 (од 46. Н. Марковић 6), Влаисављевић 6, Живковић 8, Кочиш 6 ( од 46. Савковић 6), Јовановић 7, Ђурђевић 6, Крнета 6 (од 70. И. Марковић -), и Љумовић 6, (од 87. Новаковић -).

РАДНИЧКИ: Носаљ 8, Николић 7, Врбљанац 6, Пе. Радић 6 (од 66.Пр. Радић -), Стевановић 6, Попов 7 ( од 77. Пецарски -), Ковачевић 7, Јањатовић 6, Мирић 7, Степанчев 7, Борисављевић 7.

Прекинули су серију пораза фудбалери Хајдука, али нису расположени напустили стадион након меча са Зрењанинцима. Када се има у виду чињеница да су два пута морали да јуре предност гостију, онда би за неупућене бод био велик, али ако се има у виду чињеница да су при резултату 1:1 имали пенал и могућност да преокрену резултат  јасно је што су нерасположени били на крају утакмице.

У првом полувремену ништа значајније се није дешавало до последњег минута када су гости развили брзу контру, Петар Радић је прошао по боку, упослио Попова ,који са 16 метара погодио десну страну гола немоћног Бабића. И након пар минута игре у наставку Хајдук је стигао до изједначења. Корнер је извео Живковић, набачена лопта је избијена на око 17 метара од гола гостију захватио ју је  Јовановић и силовитим ударцем сместио у мрежу  за 1:1.

Уследила је потом теренска иницијатива домаћина, али су гости из контри претили, па је тако Попов у пар наврата озбиљно угрозио гол Хајдука, али је Бабић одолео тим покушајима. И у финишу драма. У 83. минуту најбољи у редовима Хајдука Живковић идеално упослио  Ивана Марковића којег  у шеснаестерцу руши Јањатовић и судија Кампић је показао на пенал. Најстрожу казну је извео Иван Марковић, шутирао је у леву страну полувисоко, а голман Носаљ је прозрео његову намеру, и зауставио његов ударац.

Казна за промашај је уследила два минута касније, када је након слободног ударца за Раднички Николић захватио лопту главом и савладао Бабића за 1:2. Чинило се тада да ће цео плен у Зрењанин, али да не буде тако побринуо се Живковић који је у 89. минуту сјајно извео слободан ударац и са 18 метара његова упућена лопта је погодила леву стативу и одбила се у мрежу  за коначних 2:2.

Ђ. Бојанић

Бечеј – Железничар 0:4 (0:3)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 150. Судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Воларевић у 17. Ђокић у 27. и 45. (из пенала)  и Радман у 71. минуту. Жути картони: Кобиљски (Бечеј),Осман (Железничар). Црвени картон: Вјештица (Бечеј) у 44. минуту.

БЕЧЕЈ: Милованов 5, Варга 5, Ћук 5, Миловановић 5, Вјештица 5, Нађпал 5 (од 47. Воргучин 5), Тутњевић 5, Харди 5 (од 46. Томић 5), Милинковић 5 (од 61. Јелић 5),Кобиљски 5 (од 61. Томчић 5), Крмар 5 (од 82. Ћурчић -).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић -, Сарачевић 7, Брајић 7 (од 61. Боснић 6,5,), Матијевић 7, Ђокић 8,5, Петровић 7(од 75. Грковић -), Воларевић 7,5 (од 61. Радман 7), Осман 7, Живановић 7 (од 75. Качар -), Јаћимовић 7, Миљевић 7 (од 55. Николић 6,5).

Лидер из Инђије је лакше него што је очекивао стигао до бодова. Одлазак тренера Зорана Левнаића је за Бечејце била „шок терапија“ у негативном смислу. Нису могли да се препознају. Инђијски „железничари“ су од самог почетка кренули силовито и теренска иницијатива се оплодила већ у 17. минуту, када је Воларевић отворио голгетерски серију гостију и употребљиву лопту ритински крај истрчалог голмана Милованова послао у мрежу. Када је десетак минута касније најбољи појединац утакмице Славољуб Ђокић дубинску лопту прихватио и у пуном трку побегао пратиоцима, а онда са ивице казненог простора сместио лопту у доњи леви угао немоћног Милованова, већ се наслутио победник. Све је одлучено минут пре одласкана одмор. После соло окције Ђокића и шута, Вјештица је на гол линији лопту зауставио руком. Судија Иван Репчек је досудио казнени урарац, а Вјештици је показао црвени картон. Сигуран егзекутор најстроже казна био је Ђокић.

У наставку иста слика. Гости бројчано јачи су имали лопту у поседу, али је виђен само један гол. У 71. минуту после ко зна које дуге акције, Радман је све материјализовао за коначан резултат. Како су момци са Тисе играли, потврђује податак да су једину прилику на утакмици имали у 75. минуту, али Томчић, после центаршута Крмара, није добро захватио лопту главом и она је отишла преко гола.

В. Јанков

ОФК Кикинда - Кабел 1:1 (1:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 400. Судија: Чапо (Суботица). Стрелци: Мирков у 4. (из пенала) за ОФК Кикинду, а Милосављев у  44. минуту за Кабел. Жути картони: Бељић, Дукић, Рафаел и Барбул (ОФК Кикинда), а Батос и Новаковић (Кабел).

ОФК КИКИНДА: Опарница 7,5, Бељић 7,5, Чеман 7 (Молнар 6,5), Бенке 7, Мирков 7,5, Ивановић 7, Дукић 7, Рафаел 7,5, Барбул 7 (Радовановић 6,5), Виловски 6,5 (Спајић 6,5), Лолић 7 (Ђукић).

КАБЕЛ: Богуновић 7,5, Трнинић 7 (Глишовић), Марјановић 7, Батос 6,5, Новаковић 7, Сердар 7, Петровић 7, Апостоловски 6,5 (Кудрић 6), Вујошевић 7 (Соковић 6,5), Милисављевић 7, Јелић 7.

И једни и други после узбудљивог и типично првенственог дуела имају разлога да жале што нису укњижили сва три бода. Гости после изванредног шута капитена Слободана Новаковића у 76. минуту, када је на чудесан начин своју мрежу спасао Јован Опарница. Новаковић је шутирао са 15 метара и лопта је као тане ишла тик крај десне стативе,  а онда је Опарница реаговао врхунски. И Кикинђани имају разлога да жале за тријумфом јер су буквално у последњим секундама после сјајног потеза резервисте Небојше Ђукића имали стопостотну прилику у трећем минуту надокнаде. Спајић је шутирао са десет метара, упутио право топовско ђуле, а млади голман Новосађана Огњен Богуновић изашао два-три метра од свог гола и успео да укроти тежак ударац.

Кикинђани су повели већ у 4. минуту када је брзоноги Бенке успео да умакне одбрани Кабела, и када се спремао да шутира са 14 метара с леђа је оборен па је арбитар Чапо морао да покаже на белу тачку. Сигуран са беле тачке је био Александар Мирков. Лопту је послао у десни угао гола Кабела, а голман Богуновић отишао у супротну страну.

У 5. и 19. минуту Никола Вујошевић је пропустио две добре прилике да савлада домаћег голмана. У 23. минуту Вукашин Јелић са 10 метара, после корнера неометан шутира преко гола. А десет минута касније на истоветан начин главом преко гола упућује лопту искусни играч домаћина Дејан Ивановић. У 71. минуту гледаоци су тражили пенал за домаћина јер је Спајића када није имао лопту у казненом простору повукао за дрес. Међутим, Кристијан Чапо само је одмахнуо руком.