СУБОТИЧКА ЛИГА: Лидер заустављен у Надаљу

Напредак - Ђурђин 1:0 (0:0)
s

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца: 200, судија: Б. Атељевић (Мартонош), стрелац: Р. Јовановић у 68. минуту, жути картони: Плазачић, Филиповић, Р. Јовановић, Живановић, Томић, Шијачић (Напредак), а Половина, И. Билбија, Вуковић, Кујунyић, Савановић,тренер Д. Скендеровић(Ђурђин).

НАПРЕДАК: Н. Полић, Плазачић (Томић), Свилар, М. Козомора, Д. Козомора, Ранкић, Ергарац (Дукић), Филиповић, Р. Јовановић, Живановић, С. Секулић.

ЂУРЂИН: Д. Сарић, Хорватски (Цвијанов), Мајлат (Савановић),А. Билбија, Половина, И. Билбија (Балаћ), Вуковић, Панић (Кујунyић), Видаковић (Скендеровић), Стантић, Абаyић.

Фудбалери надаљског Напретка нанели су минималан,али потпуно заслужен,пораз лидеру са табеле. Гости су имали већи посед лопте,али били су безопасни по гол домаћина.

Ђ. Шт.

Искра - Јединство (СК) 0:1 (0:0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца: 200, судија: С. Бедић (Бачка Топола), стрелац: Станислав Сарапа у 75. минуту, жути картони: Пердух (Искра), а Саша Сарапа (Јединство), црвени картони: Р. Новаков (Искра), а Саша Сарапа(Јединство).

ИСКРА: Р. Новаков, М. Секулић, Човс, Сердар, Малацко, Латинкин (В. Недељковић), Бокан, Драгојевић (Н. Миловановић), Колошњаи (Шимуновић), П. Мрђеновић, Л. Миловановић (Пердух).

ЈЕДИНСТВО (СК): Н. Стијовић, Р. Дабевски, Терзин, Брзак, Саша Сарапа, Зивлак, Т. Дабевски (Лолић), Калмар, Станислав Сарапа, Коблехер, Петровић.

И други пут у овом првенству фудбалери куцуранске Искре капитулирали су у окршају за бодове са екипом из Српског Крстура. Гол одлуке постигао је виспрени нападач гостију Станислав Сарапа, који је ставио тачку на једну филигрански прецизну акцију свога тима.

Ђ. Шт.

Сутјеска - Слога (О) 6:0 (2:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „Крај Сушаре“, гледалаца око 250, судија: Гардашевић (Бачка Топола). Стрелци: М. Хрњачки у 38. Зорић у 41. 48. и 70. У. Цицмилу 71. и В. Цицмил у 75. минуту. Жуи картони: Хрњачки(Сутјеска).

СУТЈЕСКА: Маројевић 7, В. Цицмил 8, Кљештан 7 (Бајић 7), Глумац 7 (Кнежевић 7), Зорић 7 ( М. Пековић 7), Вуковић 7, У. Цицмил 7,  Чуде 7 (Васиљевић 7), М. Пековић 7, (Огњеновић 7), М.Хрњачки 8,  Зорић 9.

СЛОГА: Деак 6, Б. Ђукић 5, Ж. Стурц 5 (Бобојчев 6) , Вуковић  6,  Мојсин  5, И. Ђукић 5, Трњанов  5 (Шијачки 5), Лукић  5 (Г. Штурц 5), Завишић  5 (Киш 5), Васин 6, Живановић 6.

Још једна у низу добрих игара Сутјеске  и сигурна победа. Гости су одолевали  до  38. минута. Тада је Урош Цисмил повукао напад  домаћих и успео је да пробије одбрану Слоге, а његову акцију је пратио Хрњачки. Убрзо затим Хрњачки је упослио Дејана Зорића који је из другог покушаја погодио мрежу. У наставку Добропољци су постигли још четири гола.

И. Вуковић

Његош - Ударник 4:1 (2:1)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, гледалаца 100. Судија: Симендић (Мол) 7. Стрелци: Перазић у 7, Д. Пејовић у 39. С. Кочиш у 46. и 77. за Његош,  а Куктин у 20. за Ударник. Жути картони: Павићевић ( Његош). Црвени картон: Ђорђевић (Ударник).

ЊЕГОШ: Радовић 7, Павићевић 7 ( од 58. Никић 7), Дашић 8, Савановић 7 ( од 83. Милић -), М. Пејовић 7, Кустудић 8, Д. Пејовић 8, Кочиш 8, Перазић 8, Бојовић 7 ( од 75. Вујовић 7), Којичић 7.

УДАРНИК: Славнић 7, Перушић 6, Воргић 6 ( од од 60. Никшић 6), Руски 6 ( од 57. Дер 7), Ђорђевић 6, Њагрин 6, Д. Куктин 7, Кракајлић 6, Б. Куктин 7, Котараш 6, Патаки 6 ( од од 68. Рајић 6).

Коначно су домаћи заиграли на свом нивоу и могућностима и плод такве игре је убедљива победа над гостима из Вишњевца. Истакао се двоструки стрелац Срђан Кочиш, а код гостију Бојан Куктин. Гости су крајем полувремена остали са десет играча након другог жутог картона Душана Ђорђевића.

С. С.

АФК - Јадран 0:1, Напредак - Ђурђин 1:0, Његош - Ударник 4:1, Сутјеска - Слога 6:0, Србобран - Будућност 2:0, Таванкут - Пролетер 1:2, Искра - Јединство 0:1. Слободан је био Солунац.

1. Ђурђин  18     14     0      4      51:19        42

2. Пролетер       18     12     3      3      51:20        39

3. Србобран      18     12     2      4      35:20        38

4. Солунац        17     11     4      2      47:14        37

5. Ударник 18     10     2      6      41:25        32

6. АФК      18     8      4      6      33:25        28

7. Његош  18     9      1      8      43:37        28

8. Јадран   18     6      5      7      28:31        23