Суботичка лига: Ревија голова у Његошеву

Пролетер (Њ) - Еђшег 6:2 (5:1)
lopta2

ЊЕГОШЕВО: Стадион Пролетера, судија: Варга (Ловћенац), стрелци: Јерковић у 8, 13. и 52. Демоњић у 12. 39. и Вуњак у 61. за Пролетер, а Перазић у 4. и 76. минуту за Еђшег.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Д. Цурновић 7,5, Загорац 7, Да. Цурновић 7, Пековић 7,5, (Косановић 7,5), Курин 7,5, Демоњић 8 (Зец 7), Грбић 7, Париповић 7 (Медаковић 7), Стојиловић 7, Бањеглав 7 (Вуњак 7,5), Јерковић 9.

ЕЂШЕГ: Коломпар 5,5, Ђурановић 6, Д. Миљковић 6, перовић 6,5, Сворељ 6, Мавраковић 6 (Родоц 6), Станчик 6 (Павичевић 6,5), Медлер 6,5, Косовић 6, Паразић 8, Са. Миљковић 6.

Пролетер је заслужено победио скромну екипу Еђшега који са овим поразом је на зачељу табеле. Хет-трик је постигао расположени Ђорђе Јерковић, а Демоњић је постигао два лепа гола за убедљиво вођство. У другом полувремена иста прича, а гости су преко Перазића ублажили високи пораз.

С. Ст.

Слога - Препород  2:1 (0:1)

ОСТОЈИЋЕВО: Игралиште Слоге. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Сарапа у 50. и Бранислав Танацков у 75. за Слогу, а Никола Шашић у 42.минуту за Препород. Жути картони: Момчилов, Ђурђевић, Радосавчевић, Поповић (Слога), Руски, Ковач и Копања (Препород). Црвени картон: Барјактаровић (Слога).

СЛОГА: Стијовић 7, Терзин 7, Барјактаровић 7, Банов 7, Поповић 7,5, Баук 7,5 (Ђурђевић -), Момчилов7, Завишић 7 (Танацков 7,5), Мартиновић 7,5, Живановић 7 (Радосавчевић 7,5), Сарапа 8,5.

ПРЕПОРОД: Вуковић 7, Дамјановић7,5, Грбић 7, Руски 7, Вукелић 7, Курушић 6,5 (Проле 7), Милић 6,5 (Таши -), Тумбас Локетић 7, Шашић 7 (Копања 7), Ковач, Дошлов.

У дербију екипа из врха табеле први су се радовали гости из Новог Жедника, који су надиграли домаћине у првом делу утакмице, када је у 42.минуту Шашић савладао голмана Стијовића. У другом полувремену одлучнија и чвршћа игра Слоге, па је у 50.минуту одлични Сарапа успео да протрчи кроз доброј одбрани гостију и погађа за изједначење.

Десет минута касније Слога је остала са играчем мање, јер је Барјактаровић зарадио дургу опомену, због оштрог старта над Ковачем на 20 метара од гола. У 75.минуту Баук је прошао по левој страни, а противничка одбрана га је зауставила на ивици казненог простора. Сарапа је из слободног ударца упутио одличан центаршут, а Танацков са петерца погодио мрежу за победу Слоге.

М. Митровић

Јадран - Раднички 7:0, Ђурђин - Пролетер (РС) 4:3, Сента - Будућност, Сутјеска - Обилић 2:1, АФК - Торњош 6:0, Слога - Препород 2:1, Искра - Напредак 3:1, Пролетер (Њ) - Еђшег 6:2.

1. Сента    23     18     3      2      68:20        57

2. Препород       24     16     4      4      57:14        52

3. Слога    24     14     2      8      63:39        44

4. Напредак       24     13     5      6      42:20        44

5. Јадран   24     12     5      7      61:34        41

6. Прол (РС)       24     12     4      8      61:43        40

7. АФК       24     11     6      7      57:36        39

8. Прол. (Њ)      24     10     6      8      46:45        36