Суперлига Србије: Раднички – Војводина 1:2 (1:1) (Уживо)

Фудбалери Војводине савладали су Раднички са 2:1 у Нишу у оквиру 8. кола Суперлиге Србије.
Grbovi-FK-Radnički-i-FK-Vojvodina

Крај утакмице.

90+5: После слободног ударца који је извео Мелег шутирао је Кнежевић, али је Роцков био сигуран.

90+3. минут: Офанзива Радничког, покушао је и Кнежевић, али је Роцков лако ухватио лопту.

90. минут: Игра се надокнада од пет минута.

90. минут: Одлична прилика за Раднички, Хаснић је шутирао са 15 метара, лопта је ишла на гол, али је Саничанин успео да је фантастичном интервенцијом избаци са гол линије.

88. минут: Извршена је трећа измена и у тиму Радничког: изашао је Никола Чумић, а ушао Филип Кнежевић.

86. минут: Измена у Војводини. Марко Ђуришић је изашао, а Мирко Топић ушао. Пре тога је Хаскић из Радничког шутирао, али преко гола.

83. минут: Због прекршаја над Синишом Саничанином, Стефан Михајловић је добио други жути картон, а самим тим и црвени, па је Раднички морао да настави да игра са играчем мање. Испраћен је аплаузом, јер је постигао водећи гол на утакмици.

80. минут: Због прекшаја на средини терена, жути картон у екипи Војводине добио је Петар Бојић.

79. минут: Због прекршаја над Бондаренком на средини терена, жути картон у екипи Војводине добио је Немања Николић.

77. минут: Гол за Војводину, стрелац је Деветак. У дуелу са двојицом играча Радничког на средини терена, Николић је успео да задржи лопту и потом идеално дода лопту до Деветка, који је кренуо напред и шутирао са око 25 метара, пославши лопту под пречку голмана Петровића.

76. минут: Измена у Војводини. Уместо Бојана Матића, ушао је Немања Николић.

74. минут: Због повлачења Пантелића за дрес, жути картон у екипи Војводине добио је Никола Дринчић.

68. минут: Жути картон за капитена Радничког Александра Тодоровског због прекршаја над Гемовићем којим је спречио контранапад Војводине.

64. минут: Жути картон је због приговора добио и помоћни тренер Војводине Драган Шарац.

62. минут: Измена у Радничком, изашао је Вељко Батровић, а ушао Дејан Мелег.

61. минут: Измена у Војводини. Изашао је Огњен Ђуричин, а ушао Миодраг Гемовић.

58. минут: Велика прилика за Војводину, али је Бојану Матићу голман Радничког успео да одбрани. Стојковић је прошао поред једног играча Радничког и потом додао лопту до Ђуричина, који је лепо проиграо Матића, а он је избио сам испред Петровића и шутирао са око седам-осам метара искоса, али је чувар мреже домаћина одбранио његов ударац.

56. минут: Стефан Ђорђевић из Радничког је повређен и морао је да изађе, а ушао је Никола Стевановић.

47. минут: Офанзива Војводине, покушао је Дринчић, али је његов шут отишао преко гола. У исто време због повреде је остао на трави Матић, али срећом се брзо придигао.

Почело је друго полувреме.

Пре почетка другог полувремена због расправе са навијачима Лалатовић је добио црвени картон и искључен је са утакмице. Наиме, Након што су играчи изашли на терен и чланови стручног штаба Војводине дошли до своје клупе, неколико гледалаца са источне трибине је почело да вређа Ненада Лалатовића, који је са њима ушао у вербални сукоб, а главни судија Новак Симовић му је због тога показао други жути картон и тиме га приморао да напусти клупу свог тима. Екипу Војводине ће у наставку утакмице водити помоћник Шарац.

Тренери Војводине и Радничког Лалатовић и Косановић су имали жесток вербални дуел на крају првог полувремена. Жути картон је добио Лалатовић од главног судије Симовића после расправе тренера Новосађана и са арбитром.

Крај полувремена

45+2:. минут: Због прекршаја над Михајловићем на средини терена, жути картон у екипи Војводине добио је Марко Ђуришић.

45. минут. Играће се надокнада од два минута. Била је пауза због повреде Чумића.

43. минут: Михајловић је био у прилици, тешка лопта за играча Радничког, али је Роцков био на месту.

33. минут: Војводина је изједначила на 1:1. Дринчић је центрирао са десне стране, а Матић главом само проследио лопту у даљи доњи угао голмана Петровића.

32. минут: Михајловић је шутирао са око 16 метара искоса, али је лоше захватио лопту, која је отишла ван оквира гола.

21. минут: После корнера који је извео Дринчић, ударац главом је упутио Винсент, али је лоше захватио лопту, која је отишла далеко ван оквира гола.

19. минут: Војводина је имала прву шансу на утакмици. Бојић је послао лоб пас ка Матићу у шеснаестерац, неко од одбрамбених играча Радничког ју је избио, али је она потом поново дошла до Бојића, који је у трку шутирао са око 10-11 метара, али је лопта прошла поред стативе.

14. минут: Ђорђевић је центрирао са леве стране, а Чумић са три метра покушао да постигне гол, али је Роцков ухватио лопту.

9. минут: Михајловић је добио жути картон.

9. минут: Раднички је повео са 1:0. Пантелић је шутирао са око 22 метра искоса, лопта је одскочила у петерцу Војводине, а потом ју је Михајловић са три метра проследио у супротни угао голмана Роцкова.

Утакмица је почела.

На стадиону је присутно око 1.000 гледалаца, међу којима су и тридесетак навијача Војводине.

Новосађани су тренутно други на табели са пет победа, ремијем и поразом, а Нишлије пете са четири победе, ремијем и два пораза.

Састави

Раднички: Петровић – Ђорђевић, Остојић, Тодоровски, Бондаренко – Хаскић, Чумић, Гариб, Михајловић – Пантелић, Батровић.

Војводина: Роцков – Стојковић, Веселиновић, Саничанин, Деветак – Дринчић, Ђуришић – Ђуричин, Бојић, Винсент – Матић.