ТСЦ савладао Пролетера на „Карађорђу“: У режији Силађија

Фудбалери ТСЦ-а су, победом над Пролетером у Новом Саду, направили још један корак ка учешћу у европском такмичењу.
Atraktivni sut Siladjija

Након вођства голом Лукића, домаћи су успели да поравнају резултат, а онда је сцену ступио расположени Владимир Силађи, довео је најпре госте у вођство, а у финишу је асистирао Зецу за коначан резултат.

Одлично су у меч ушли Бачкотополчани и већ у 6. минуту успели су да дођу до предности. У казненом простору домаћих Дуроњића је срушио Анрејевић, а сигуран с пенала био је Ненад Лукић за вођство ТСЦ-а од 1:0. Покушавали су гости да повећају вођство и, након акције Силађија и Варге, Зец је био у прилици, а голман Петрић био је на висини задатка. Праву мајсторију у 17. минуту извео је Силађи, када је Лукић с десне стране упутио центаршут, а некадашњи омладинац Војводине захватио лопту маказицама, на срећу Пролетера она је отишла крај гола, уз аплаузе гледалаца за мајсторски потез.

У 27. минуту поново се истакао голман Петрић, када је одбранио шут Дуроњића. У последњим тренуцима првог дела игре, Силађи је умало  повисио резултат, али је голман Пролетера Петрић поново изашао као победник.

У наставку су домаћи појачали темпо, што им се исплатило изједначујућим голом. По десном блоку пробио је Весић, центрирао, а у гужви се најбоље снашао Јовановић и прецизним ударцем савладао Филиповића. Два минута касније домаћи су тражили казнени ударац, када је центаршут Танасина у руку погодио Поњевића, али је судија Пипер показао да се игра настави.

Успели гости преко најбољег играча утакмица Владимира Силађија да поново дођу у вођство у 66. минуту. Након слободног ударца, поред скамењене одбране домаћих, утрчао је и савладао немоћног голмана Пролетера. Исти играч је у финишу утакмице изшао као победник над неопрезним Пејићем, идеално упослио Зеца, овај се ослободио чувара и прецизним ударцем погодио мрежу за коначни резултат.

М. Поповић

Пролетер - ТСЦ 1:3 (0:1)

НОВИ САД: Стадион “Карађорђе”, гледалаца: 700, судија: Пипер (Чачак). Стелци: Јовановић у 54. за Пролетер, а Лукић у 6. (из пенала), Силађи у 66. и Зец 84. минуту за ТСЦ. Жути картони: Андрејевић (Пролетер), а Антонић и Зец (ТСЦ).

ПРОЛЕТЕР: Петрић 7, Танасин 7, Јоковић 7, Андрејевић 6,5, Јовановић 7 (Радиновић), Пејић 6,5, Весић 7 (Миросављев 6,5), Шћепановић 7 (Марјановић 6,5), Караклајић 7, Рушевић 6,5 (Балабановић).

ТСЦ: Филиповић 7, Варга 7, Поњевић 7, Бабић 7, Антонић 7(Балаж 7), Грабеж 7, Тумбасевић 7,5, Зец 8 (Шинковић), Лукић 7,5 (Скопљак), Дуроњић 7,5 (Ђурић 7), Силађи 8,5 (Галић).