Партизан освојио дуплу круну, у финалу Купа бољи од Звезде

НОВИ САД: После фантастино борбених 90 минута, Партизан је освојио Куп Србије, а тиме и дуплу круну јер је протеклог викенда славио и титулу шампиона у државном првенству. Свака част Партизану на освојеним трофејима, али и Црвеној звезди на сјајној борби.
partiyan kup fonet

Партизан је освојио 14. пехар националног купа у клупској историји.

Пред око 25.000 гледалаца на стадиону у Хумској меч је одлучио гол Николе Миленковића у 42. минуту.

Млади дефанзивац је на опроштају од Партизана, пошто каријеру наставља у Фиорентини, главом погодио мрежу Звезде после корнера Марка Јанковића и донео црно-белима дуплу круну.

Екипа Марка Николића трећим тријумфом ове сезоне над вечитим ривалом потврдила је доминацију у српском фудбалу, спојивши оба трофеја, уз импозантну серију од 37 утакмица без пораза, међу којима су само четири ремија.

Тренер фудбалера Партизана Марко Николић оценио је да је његов тим заслужено дошао до трофеја Купа Србије, док је колега из Црвене звезде Бошко Ђуровски имао потпуно другачије мишљење.

"Трудим се реално да гледам, морали смо да раније решимо меч, до неког 70. минута. Ипак, најбитније је да смо дошли до шесте дупле круне, поносан сам на моје играче. Трећи пут славили смо против вечитог ривала, уз један реми, све је у потпуности заслужено", рекао је Николић после утакмице.

Тренер црвено-белих Бошко Ђуровски није се сложио са Николићем.

"Бољи смо били током целог меча, не само првих пола сата, а Партизан је играо на контре. Морам да кажем да сам поносан на свој тим, иако нисмо освојили ниједан пехар", поручио је Ђуровски.

Звездин шпалир фудбалерима Партизана после Купа

Фудбалери Црвене звезде направили су шпалир колегама из Партизана после пораза у финалу Купа Србије.

Играчи Звезде, подељени у два реда, аплаудирали су вечитом ривалу уочи изласка на подијум фудбалера Партизана и подизања пехара националног купа.

Капитену Партизана Саши Илићу трофеј је уручио некадашњи голман црно-белих Ивица Краљ.

`95 Милијаш шутира из слободњака, фантастичан ударац. Стевановић се истакао, сјајном парадом је спасио свој гол.

`90 Судија Мажић одлучује да се игра још пет минута.

`88 На терен улази легенда партизана Саша Илић. Он мења црногорског репрезентативца Марка Јанковића.

`85 Леонардо напушта терен, Мења га Радин. Милић утрчава у Партизанов казнени простор, пада, али пенала нема.

`84 После фаула Јевтовића, Луковић шутира из слободног ударца. Пребацује живи зид, али и гол Партизана.

`80 Фантастичан ударац Боаћија са ивице шеснаестерца, Немања Стевановић се поприлично намучио да спасе своју мрежу.

`77 Ђурђевић у контри претрчава цео терен. На крају је био себичан, уместо до упосли Леонарда, шутира поред гола.

`75 Мунир зауставља рукама Милића и добија жути картон.

`71 Још један сјајан ударац Леонарда који зауставља Кахриман.

`70 Ристић шутира са око 17 метара по земљи, лопта је закачила једног играча Партизана, али није преварила Стевановића.

`66 Плавишћу жути картон због старта над Вулићевићем

`65 Леонардо сјајно реагује на центаршут. Петковић касни, па Леонардо захвата лопту главом, али она одлази преко гола.

`63 Резервиста Милић пада испред гола Стевановића, али Мажић само одмахујуе руком.

`60 Прва измена у Звезди. Излази Срнић, а мења га Милић.

`55 Плавшић пролази по десној страни право у шеснаестерац Партизана. Шаље повратну лопту, али Срнић пуца високо преко гола.

`52 Јевтовић покушава са велике даљине да изненади Кахримана, али лопта одлази преко пречке.

`49 Боаћи прима лопту десно од шеснаестерца Партизана. Одмах шутира, али далееееко од оквира гола.

`46 Почело друго полувреме. Оба тима изашла на терен у неизмењеним саставима.

Крај првог полувремена. Добра борба, прилике на обе стране, али и поред почетног притиска Звезде, може се рећи да је Партизан био конкретији. Имао је дупло више удараца ка голу, што је и разултирало вођством од 1:0.

`45 Петковић покушава да иједначи, али лопта коју упути на гол Партизана одлази преко гола.

`42 Гооооооооооол. Партизан води. Никола Миленковић одлично реагује на лопту убачену из корнера и главом је прослеђује у леву доњи угао Кахримановог гола.

`40 Мунир дрибла по левој страни у линији петерца. Центрира. Плавшић добро шутира, али Кахрима брани.

`38 Почела је и киша у Београду.

`36 Леонардо шутира из слободног ударца, укосо са леве стране на ивици шеснаестерца. Јак ударац, Кахриман боксује лопту у корнер.

`34 Због погибељног старта над Ђурђевићем, Доналд добија жути картон. Пожутео и Леонардо због рекације.

`33 После центаршута Петковића, Срнић шутира главом али је Стевановић сигуран, прави параду и хватал лопту.

`30 Леонардо још једном шутира, али Кахриман брани. Партизан све више прети голу вечитих ривала.

`29 Јанковић прима лопту на груди и из колена шутира са око 18 метара. Кахриман једва спасава своју мрежу.

`25 Нова шанса за Леонарда. Након додавања Косовића. Бразилац десетак метара шутира право у Кахримана.

`23 Половина првог полувремена. Михајло Ристић шутира из слободног ударца са око 20 метара, али метар изнад пречке Партизана.

`17 Партизан два пута шутира из даљине, али су оба ударца изблокирана.

`16 Звезда наставља са инцијативом. Све време прети.

`11 Партизан се напокон ослободио притиска. Леонародо на ивици линије од 16 метара дрибла фдвојицу одбранбених иуграча Звезде. Шутира, али тик изнад пречке. Да је био прецизнији, Кахриман би могао само да извади лопту из гола.

`9 Веровали или не, Партизан се брани, и то тешко. Звезда је имала неколико полуприлика.

`6 Звезда има инцијативу у првих пет минута. Партизан далеко од гола Кахримана.

`4 Боаћи пада у шенаестерцу Партизана. Али, не, не, нема панела.

`3 Бакљада на обе трибине, и на јужној и на северној.

`1 Већ у пртвом минуту Остојић (Партизан) добија жути картон због грубог старта.

`1 На звиждук судије Мажића, утакмица је почела.

Партизан: Стевановић – Вулићевић, Остојић, Миленковић, Ел Мунир – Јевтовић, Косовић – Михајловић, Јанковић, Леонардо – Ђурђевић

Звезда: Кахриман – Петковић, Луковић, Ле Талек, Анђелковић – Доналд, Срнић, Ристић, Плавшић, Канга – Боаћи

Стадион Партизана: 25.000

Судија: Милорад Мажић

Ово је четврти судар Партизана и Црвене звезде ове сезоне, други у Хумској, а црно-бели су много успешнији са две победе и ремијем.

Тренер Партизана Марко Николић позвао је своје играче да последњи пут ове сезоне прикажу квалитетну партију и продуже серију на 37 мечева без пораза.

"Остаје жал што сам пропустио финале Купа у мом прошлом мандату у Партизану. Имам безброј мотива, а сигуран сам да ће и моји играчи бити на нивоу какав изискује финале. Задовољни смо због титуле, можда неко каже и растерећени, али морамо да имамо поштење према нашим навијачима и приредимо им радост".

Његов колега са клупе Звезде Бошко Ђуровски очекује реакцију тима и да слави у Хумској.

"Очекујем добар меч и спектакл, сви актери морају да буду на нивоу какав доликује. Играо сам финала као тренер и играч, знам какав је осећај, очекујем да наша екипа после изгубљене титуле пронађе снагу и победи", поручио је Ђуровски.