Војвођанска лига – Исток: Карађорђевчани чувају врх

Јединство (БК) - Јединство (В) 3:2 (2:1)
fudbal, pixabay

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште „Ђуро Будимир Баџо”, судија: Марков (Зрењанин), стрелци: Зекановић у 9. Вукоје у 37. Маркоски у 55. за Јединство (БК), Богдановић у 45. и 75. минуту за Јединство (В).

ЈЕДИНСТВО (БК):  Томић 7 (Милеуснић), Моркоски 8, Ковачевић 7, Ђорић 7, Зекановић 8, Марчетић 7 (Кнежевић 7), Јефтенић 8, Мартиновић 8, Кујунџић 7, Бабић 8, Вукоје 7.

ЈЕДИНСТВО (Б): Павлов 7, Вранић 7 (Савић 7), Нецин 7, Марковић 7 (Јанков 7), А. Ћирка 7, Секулић 7 (Бобић 6), Симић 7 (Тешић 7), Пауновић 7, М. Ћирка 7 (Мишко 7), Богдановић 8, Моторов 7.

Домаћи су у меч ушли ослабљени без неколицине  стандардних играча. Ипак, у 9. минуту после корнера на другој стативи се нашао усамљени Влада Зекановић и телом лопту убацио у мрежу. А  онда у 37. минуту добар центаршут Јефтенића искористио је Марко Вукоје који је уклизао на лопту и сместио је у мрежу голмана Павлова. У поиследњим тренуцима првог дела игре Марко Богдановић је после корнера одлично скочио и главом матирао Томића.

У наставку игре домаћини су осигурали победу преко младог и брзоногог Ивана Маркоског који је побегао одбрани гостију и лако матирао голмана.  Влајковћчани су у финишу били бољи, али су успели само да смање резултат.

М. Н. П

Будућност (СЦ) - Слога (П) 0:3 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности,  судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Стефановски у 50. Селаковић у 60. и Лазаревић у 68. минуту.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 5,5, Манојловић 5,5, А. Прокин 5,5 (Перин 5,5), Ђукановић 5,5, Марков 5,5, Ковачевић 5,5, Прпа 6, С. Прокин 6, Константинов 5,5 (Лукин 6), Стојчић 6, Тодорв 6,5).

СЛОГА: Илкић 7, Прица 6,5 (Недимовић), Олђа 7, Цветићанин 6,5 (Дудовски 7), Лазаревић 7, Црногорац 7 (Коруга), Спремо 7 (Вукомановић 7), Тадић 7, Селаковић 7,5, Стефановски 7, Радић 7 (Алберт).

Гости из Пландишта сва три погодка постигли су у другом делу игре и тако однели три бода. У првих 45 минута стоврено је неколико полуприлика које нису претворене погодцима.

Црњани су у наставку кренули са жељом да први дођу у вођство, али у томе нису успели, односно чак више кажњени су погодком у 50. минуту, након што је после контре Стефановски погодио мрежу голмана домаћина.

У 60. минуту исто су гости извели брзи напад и преко Селаковића повећали на 2:0. Занимљиво је да су и трећи погодак Пландиштани постигли након контра - напада а стрелац је био Лазаревић.

М. С.

Борац - Бегеј 0:1 (0:1)

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Петровић (Зрењанин), стрелац: Мајукан у 26. минуту. Црвени картони: Станковић (Борац), Мијатовић и Нишић (Бегеј).

БОРАЦ: Лапић, Јовић 7, Амерјан 7, Недучић 7, Ђурђев 7, Бајић 7, Ћирковић 7, Вуковић 7, Станковић 6, Гиговић 7, Ђукић 7.

БЕГЕЈ: Чанак 7, Мијатовић 6, Радуловић 8, Косовић 8, Умичевић 7, Мајукан 7, Козић 7, Николић 7, Прошић 7, Ђукић 7, Мишић 6.

Домаћи су играли добро, стварали су прилике, али Чанак није био савладан, да би у 26. минуту Никола Мајукан успео побећи одбрани домаћих и чпоред Лапића лопту да угура у мрежу.  Наравно у другом делу сусрета , домаћи су имали потпуну иницијативу имали су и неколико лепих прилика, али нису успели да погоде мрежу сигурног голмана Чанка.

М. Н. П.

ЖАК - Раднички (С) 3:0 (1:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, судија: Домазетоски (Панчево), стртелци: Радивојац у 41. Важић у 47. и 51. минуту.

ЖАК: Н. Томашевић 7, Крнић 7 (Баба), Арађанин 7, Бербаков 7, Е. Моноштори 7 (Санто), Симин 7, Радивојац 8, Чекић 7,5, Надлачки 7, Фучак 7, Важић 8 (М. Француски).

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Кукољ 6, Огњеновић 6, Вучковић 7 (С. Милош), М. Милош 6, Ковачевић 6,5, Ристојевић 6, Вукоје 6,5, Михајловић 6, Мирковић 6, Јовановић 6.

Мрежу гостујућег голмана начео је Радивојац у 41. минуту. Само што је почео други део игре Тома Важић је из соло продора постигао и други погодак за Кикинђане.

Исти играч само неколико  минута касније поново је био стрелац. Армадо Чекић добро је пронашао Важића, а овом није било тешко да из повољне ситуације савлада гостујућег голмана Хорвата.

М. Секулић

Банат - Раднички (К) 2:2 (1:1)

ЧЕНТА: Игралиште изнад Аласа, судија: Рунић (Житиште), стрелци: Ђилас у 19. Бајкин у 90. за Банат, а Рајић у 24. и 69. минуту за Раднички.

БАНАТ: Сладовић 7, Дивљачки 7, И. Ракетић 6 (Којић 6), С. Ракетић 7, Пантовић 7, Дмијовић 6 (Ненезић 7), Крстић 7 (Бајкин 7), Ескић 7 (Петковић), Ђилас 7 (Лошић 6), Добрић 7, Радојев 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 6, Антић 7, Костић 7, Ранчић 7, Радојевић 7, Јоновић 7, Маријановић 6, Делиблаћанин 7, Рајић 8 (Секулић), Китић 7 (Миливојев), Миленковић 7.

Била је то добра утакмица. У 19. минуту после скраћеног корнера Ђилас је лопту окрзнуо главом а и она се нашла у мрежи Рнића. Потом, Мирослав Рајић је пресекао акцију домаћих на средини терена  и после лепог продора погодио супротан угао. Имали су домаћи више прилика. А онда, кардинална грешка домаћих играча, у намери да врате лопту главом голману Рајић је прозрео намеру, пресекао акцију и погодио мрежу, да би у последњим тренуцима сусрета Добрић добро прошао и одиграо повратну лопту, што је искористио Ђорђе Бајкин и погодио мрежу.

М. Н. П.

Јединство (НБ) – Пролетер 0:2 (0:2)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Тимић у 10. и П. Чучак у 21. минуту. Црвени картон: Синиша Тодоровић, тренер Јединства.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 6, Тодоровић 6, Њагрин 7, Којић 6 (Станковић -), Милошевић – (Лалић 6), Чокулов 6, Пецарски 6,  Ратко 6, Радовановић 6 (Илић - ), Бошков 6, Видић 6

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 8, Јевтић 6, Ђорђевић 6 (Ангеловски 6),  Ракић 7 (Владић -), Томић 7, Тимић 7, П. Чучак 7 (Алексић -), Караклић 6 (Н. Чучак 7), Ћирић 6, Цвијетић 7, Лака 6

Новобечејци нису успели да овере прошлонедељну победу у Кикинди, пошто су на свом терену наишли на расположеног ривала из Банатског Карловца. Шок домаћина, који је играо у ослабљеном саставу, уследио је већ у 10. минуту када је после контранапада уследио центаршут који је Бојан Тимић ударцем главом претворио у вођство.

У 21. минуту, Петар Чучак је искористио несмотреност одбране и неуспелу офсајд замку да постигне други гол за госте, што је изазвало бурни протест домаћих фудбалера, који су тврдили да је постигнут из недозвољене позиције.

У наставку пуна доминација домаћина, који је ређао шансе, али и промашаје. Просто је невероватно шта су пропустили Лалић и Видић (који је погодио стативу), а томе треба додати да Марко Ратко у 65. минуту није искористио једанаестерац, пошто је голман Ненад Радивојев прочитао његову намеру и врхом прстију лопу од стативе избацио у корнер.

Ст. Давидовић

Младост - Омладинац ФАМ 4:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Поњавица, судија: Ћировић (Вршац), стрелци: Марков у 45. Јуриша у 71. (из пенала) и 83. Танацковић у 84. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Јаковљевић 7 (Павловић 7), Зулфић 8, Савков 7 (Граовац 7), Лазиница 8, Јавор 8, Целин 8, Јуриша 8, Марков 8, Симоновић 8, Ђокић 7 (Танацковић 7).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Радуловић 6, Тањга 6 (Романов 6), Стошић 6 (Борко Спалевић 6), Шаренац 7, Новковић 6, Бркић 6, Бојић 6, Борис Спалевић 6 (Тркуља 6), Прокић 6. Шемић 6 (Јованов 6).

Г ости су одолевали у првом делу да би у последњим тренуцима полувремена Јован Марков погодио мрежу Мишкова . У наставку игре Омољичани су и даље нападали и успели још три пута да погоде мржу гостију.

М. Н. П.

Крајина - Кикинда 1:2 (1:0)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Стојаковић у 42. за Крајину, Кресоја у 50. Рељић у 60. минуту за Кикинду.

КРАЈИНА: Родић 7, Латковић 7, Косановић 7, Рајков 7, Ердељан 7, Ђурић 7, Бјелетић 7 (Бајић 7), Стојковић 8, Унгур 7, Грубор 7, Граховац 7 (Стојић 7).

КИКИНДА: Стојадинов 7, Зељковић 7, Јарић 7, Коцкар 8, Ивановић 7 (Кнежевић), Кресоја 7 (Пајтин), Рељић 7 (Берић 7), Детари 7, Ђукић 7, Лаништанин 7, Зечевић 7.

У отвореној игри домаћини су имали иницијативу и више прилика, а онда у 42. минуту Данко Стојаковић је у соло продору избио сам испред голмана и зналачки реализовао указану шансу.

У наставку гостујући играчи су кренули жустрије да би добро проигравање Коцкара искористио Стефан Кресоја који је натрчао на лопту и изједначио резултат. Десет минута касније пред голом домаћина лопа се одбила, а Рељић зналачки је проследио у мрежу и испоставило се за тријумф Кикинђана.

М. Н. П.

Црвена звезда (ВС) - Нафтагас (Е) 3:3 (1:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Миливојев (Панчево), стрелци: Голијанин у 13. и 68. Шаренац у 81. за Црвену звезду, а Миливојев у 45+2. и 90. и Самарџић у 64. минуту за Нафтагас. Црвени картони: Рибић (Црвена звезда) и Самарџић (Нафтагас).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Шаренац 7,5, Кнежевић 7 (Блажић 7), Кубуровић 7, Станић 7, Рудан 7, Рибић 7, Раденковић 7, Голијанин 8, Ђуричић 7, Божић 7 (Јовић 7).

ХАФТАГАС: Тривуновић 7, А. Петров 7 (Дабић 7), Штрбац 7, Попов 7,5, Миливојев 8,5, Степанов 7, Јанков 7, Самарџић 7, Панић 7 (В. Петров), Милошевић 7 (Красић 7).

М. Секулић

Јединство (НБ) - Пролетер 0:2, Крајина - Кикинда 1:2, Младост - Омладинац ФАМ 4:0, Јединство (БК) - Јединство (В) 3:2, Будућност - Слога 0:3, Борац - Бегеј 0:1, Банат - Раднички (К) 2:2, Црвена звезда - Нафтагас 3:3, ЖАК - Раднички (С) 3:0.

1. Једин. (БК)     14     11     3      0      33:9  36

2. Младост 14     10     3      1      50:12        33

3. Кикинда 14     10     2      2      35:16        32

4. Нафтагас       14     8      5      1      44:17        29

5. Омладинац     14     9      0      5      36:19        27

6. Борац    14     8      1      5      29:22        25

7. Бегеј     14     8      1      5      26:21        25

8. Пролетер       14     7      0      7      30:31        21