Војвођанска лига – Исток: Кикинђани испустили победу

Кикинда - Нафтагас 2:2 (2:0)
fudbalska lopta

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Ћирковић (Вршац). Стрелци: Кресоја у 8. и 38. за Кикинду, а Миливојев у 65. и Д. Дабић у 96. минуту за Нафтагас. Жути картони: Кнежевић, Зељковић, Рељић и Детари (ОФК Кикинда), а Штрбац, Грбић, Степанов и Красић (Нафтагас). Црвени картон: М. Милошевић (Нафтагас).

ОФК КИКИНДА: Митровић 7, Зељковић 7, Коцкар 7 (Илић), Ивановић 7, Кресоја 8, Кнежевић 7, Рељић 7, Детари 7 (Лацковић), Ђукић 7, Лаништанин 7, М. Зечевић 7.

НАФТАГАС: Мијатовић 6, Штрбац 6 (Д. Дабић 7), Грбић 7, Попов 7, Р. Дабић 7 (Петров), М. Милошевић 6, Степанов 7, Панић 7, Самарџић 7, Красић 6 (Јанков 7), Миливојев 7. Кикинђани су у првом делу меча стекли лепу предност, а оба пута мрежу гостију погодио је  Стефан Кресоја.  Међутим у наставку меча Кикинђани су необјашњиво стали  иако су од  од 55. минута имали играча више, јер је директни црвени картон зарадио Милош Милошевић.

Гости из Елемира смањили су преко искусног Миљана Милививојева, који је искористио одбијену лопту од голмана Срђана Митровића и пласирао лопту у мрежу. А у надокнади времена гости су успели да изједначе. Заслуге за  велики бод који су „нафташи” из Елемира однели из Кикинде припада резервисти Далибору Дабићу, који је после одбијене лопте од стативе био најприсебнији и у последњим секундама свом тиму донео бод.

М. С.

Јединство (В) – Бегеј 0:0

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, судија Миливојев (Београд) Жути картони: Ј. Мијатовић и Ма. Новак (Бегеј).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Пауновић 6 (од 62. М. Ћирка -), Секулић 6, Марковић 6, Текијашки 7, Јанков 6 (од 84.Миошко -), Јанковић 6, Бобић 7, Јовановић 6, Богдановић 7 и Моторов 7..

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 8, С. Умићевић 7, Маљукан 6 (од 46. Козић 7), Голијанин 7 (од 80. Косовић -), Николић 7, Прошић 7, Влаучин 7, О. Умићевић 6 (од 55. Делић 6) и Ма. Новак 7.

Да на голу домаћих није било искусног Доновића гости би вероватно освојили три бода, јер је у неколико наврата бравурозним интервенцијама спасао сигурне поготке. Поготово у другом полувремену  је голман домаћих дошао до изражаја када је одбранио три шута у оквир гола Козићу и једном Влаучину.

Домаћи јесу покушавали да наметну своју игру, али су се њихови напади завршавали испред казненог простора гостију који су вештим контранападима угрожавали гол домаћих. Жестоко су гости реаговали на ситуацију када је Козић оборен у казненом пшростору, али је судија Миливојев остао при одлуци да прекршаја није било. У самом финишу и домаћи су имали прилику да постигну погодак, али је одбрана гостију осујетила овај напад.

Д. Милићев

Будућност - Борац 4:1 (2:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, играно без гледалаца, судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Тодоров у 4. и 39. Марков у 72. и Терзић у 84. за Будућност, а Америјан у 75. минуту за Борац.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 8, Васиљевић 8, Марков 8, Прпа 8, Хованец 8, Прокин 8, Савић 8 (Лукин), Ковачевић 8, Стојичић 8 (Перин), Тодоров 8 (Константинов), Терзић 8 (Манојловић).

БОРАЦ: Томић 6, Јовић 6, Америјан 7, Бајић 6, Недучић 7, Крсмановић 6, Поповић 6 (Перић), Станковић 6, Животић 6 (Комненовић), Вуковић 6, Станисављевић 7, Станојковић 7 (Рамадиновић).

Фудбалери Будућности забележили су убедљиву победу против борбене екипе Борца из Старчева. Црњани су повели већ у 4. минуту после корнера. Лопта је дошла до искусног Тодорова који је са лакоћом погодио мрежу. Пред крај првог дела Тодоров је још једном био прецкизан. У 71. минуту након надмоћне игре домаћина гости су лепим погодком Америјана, који је са 25 метара савладао Цвијетића, успели да смање резултат. Није прошао ни цео минут поново су се радовали домаћини,  Марков је погодио мрежу Борца. Четврти погодак у овом занимљивом сусрету за домаћина постигао је Терзић у 84. минуту.

Јединство (НБ) – Слога 0:6 (0:2)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, судија: Марков (Зрењанин). Стрелци: Лазаревић  у 13, 18 и 60, Селаковић у 75 и 80. и Спремо у 84. минуту за Слогу. Жути картони: Н. Пецарски (Јединство), Недимовић (Слога)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 5, Бало 5, Мирчетић 5, Милошевић 5 (Балабан 5), Чокулов 5 (Станковић - ), Н. Пецарски 5, Докман 5 (Миљановић -), Дрљача 6, Ратко 5, Бошков 5 (Илић -), Видић 5 (Радовановић -)

СЛОГА: Илкић 7, Прица 7, Недимовић 7 (Селаковић 8), Цветићанин 7 (Тасевски -), Лазаревић 9, Црногорац 7, Спремо 8, Тадић 7, Коруга 8, Радић 8 (Алберт -), Стефановски 7

Ни најстарији љубитељи фудбала у граду крај Тисе не сећају се оваквог дебакла својих љубимаца, који су доживели тежак пораз на свом терену. Да у одбрани изабраника Страхиње Васковића има много празнина видело се  већ у 13. минуту, када је грешку домаћина казнио Дејан Лазаревић. У 18. минуту, мат у два потеза, гости из Пландишта са своје половине лопту упућују брзоногом и спретном Лазаревићу, који са 20 метара шаље прави пројектил под пречку немоћног Баркоција.

У наставку наивну игру домаћих, који су све подредили нападу, по трећи пут кажњава Лазаревић. Био је то крај за свих нада, да би потом брод Новобечејаца на дно Тисе упутили спретни Радован Селаковић са два гола и Миљан Спремо.

Ст. Давидовић

Омладинац ФАМ - Раднички (К) 6:1 (1:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Раковић (Вршац), стрелци: Стошић у 45. Шаренац у 50. и 63. Бркић у 60. (из пенала), Новковић у 71. и 75. за Омладинац, Јоновић у 23. минуту за Раднички.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 7, Тркуља 8, Тањга 8, Стошић 8, Шаренац 9, Јованов 8, Новковић 8, Бркић 8, Бојанић 8, Прокић 8, Шемић 8.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 5, Антић 5, Миленквоић 5, Раденковић 5, Китић 5 (Маријановић 6), Стојковић 5, Јоновић 7, Костић 6, Дивнић 6, Делиблаћанин 6 (Радојевић), Вуличевић 6 (Чеха).

Била је то најбоља игра Ботошана у оој сезони. Ипак, гости су повели у 23. минуту после брзе и добре акције, да би домаћини захваљујући Стошићу у последњем минуту првог полувремна стигли до изједначења.

У наставку игре Ботошани су били изузетно ефикасни постигли су пет голова. У 50. минуту Шаренац је погодио мрежу да би Никола Бркић реализовао пенал. Потом у главној улози био омалени Недељко Шаренац који постиже веома леп погодак из слободног ударца, а после добре асистенције Новковић је повећао резултат.

М. Н. П.

Младост - Црвена звезда 8:0 (3:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште „Поњавица”, судија: Гвозденов (Вршац), стрлеци: Симовићић 2, Јурића у 34. Јаковљевић у 35. Целин у 46. Жулфић у 50. Ђокић у 57. Јавор у 84. Церовић у 86. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић, Лукић 7 (Лазиница 7), Зулфић 8, Јавор 8, Целин 8, Јуриша 8, Марков 8, Граовац 8 (Савков 7), Живков 7 (Ђокић 8), Јаковљевић 8, Церовић 7, Симоновић 8 (Танасковић 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћировић 5, Кесер 5 (Вукмировић 5), Кубуровић 5, Станић 5, Кнежевић 5, Н. Рудан 5, Раденковић 5, Комљеновић 5, Гајин 5, Чачић 5, М. Н. Рудан 5.

Омољчани су играли веома квалитетно, а плод те игре је осам голова у мрежи екипе из Војвода Степе. Већ у 2. минуту Симоновић је обезбедио вођство, а потом су се ређали погоци.

Н. М. П.

Јединство (БК) - Банат 2:1 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџо”, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Кораћ у 22. и Ђурић у 44. (из пенала) за Јединство, Радивој у 47. минуту за Банат.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 8, Дапчевић 7, Грбан 8, Кораћ 8, Радишић 7, Зекановић 7 (Маркоски), Јефтенић 7 (ковачевић), Ановић 7, Кујунџић 7 (Ђорић), Ђокић 7, Вукоје 7 (Мартиновић).

БАНАТ: Д. Максимовић 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 7, Дивљачки 6, Петковић 6 (Сладовић), Којић 6 (Радојчић 7), Ковач 6, Бајкин 6, Ђилас 6, Радојев 7, С. Максимовић 7.

Карађорђевчани су играли агресивно и стварали прилике. На одличан центаршут Горбана, Ђорђе Кораћ је из волеја са десетак метара послао лопту у мрежу.  Ређали су се шансе пред гостујућим голом, да би центарфор Вукоје био срушен, а сигуран извођач пенала био голман Слободан Ђурић. Само што је почео наставак другог дела Жива Радојев је изненадио одбрану домаћих,  са више од 25 метара погодио је саме рашље.

М. Н. П.

Крајина - ЖАК 2:1 (0:1)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Стојић у 24. Јухас у 80. за Крајину, Чекић у 65. минуту за ЖАК.

КРАЈИНА: Васић 8, Косановић 7, Грубор 8, Грмупша 8, Ердељан 8, Стојић 8, Иванчевић (Јухас 8), Богић 8, Понгул 7 (Урић 7), Станковић 8, Стојаковић 7 (Лацковић).

ЖАК: Томашевић 8, Крњић 7, Бербаков 7 (Надлачки), Моноштори 8, Кочиш 8, Савин 7, Радивојац 7, Чекић 8, Пенавски 7, Фућак 8, Важић 7.      М. Н. П.

Јединство (НБ) - Слога 0:6, Јединство (В) - Бегеј 0:0, Омладинац ФАМ - Раднички (К) 6:1, Кикинда - Нафтагас 2:2, Пролетер - Раднички (С) 6:3, Крајина - ЖАК 2:1, Младост - Црвена звезда 8:0, Јединство (БК) - Банат 2:1, Будућност - Борац 4:1.

1. Једин. (БК)     6      4      2      0      8:4    14

2. Младост 6      4      1      1      23:5  13

3. Кикинда 6      4      1      1      16:5  13

4. Нафтагас       6      4      1      1      17:7  13

5. Бегеј     6      4      1      1      14:5  13

6. Омладинац     6      4      0      2      18:9  12

7. Будућност      6      3      3      0      15:10        12

8. Слога    6      3      1      2      16:11        10