Војвођанска лига – исток: Кикинђани пред опстанком

​​​​​​​Кикинда - Раднички (С) 4:2 (2:2)
lopta_u_mrezi_1

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 100, судија: Јачимовски (Качарево). Стрелци: Кресоја у 39. и 56. Илић у 45. и Д. Вукобрат у 75. за  Кикинду, а Огњеновић у 8. и Станић у 38. минуту за Раднички. Жути картони: Дубљевић и Марков (Раднички).

ОФК КИКИНДА: Хајровић 7, Нешић 6 (Важић 7), Кнежевић 7 (Г. Грујић 7), Илић 8, В. Китановић 7, Кресоја 8, Красин 7, Рељић 8, Стоисављевић 7, Црномарковић 7, Киурски (Д. Вукобрат 7).

РАДНИЧКИ: Загорац 6, Марков 6, Лојпур 6 (М. Магочевић 6), Огњеновић 7, Ковачевић 6, Росић 6, Станић 7, Милош 7, Грмуш 6, Дубљевић 7, Козић 6.

Гости из Сутјеске водили су са 2:0. Прво је искусни Огњеновић већ у 8. минуту из близине савладао голмана домаћина,а потом је Станић са неких 25 метара преварио голмана Кикинђана Хајровића. Домаћин је успео да смањи преко Кресоја. У последњим секундама првог дела игре Радован Илић је са 20 метара преварио голмана Сутјешћана. .

У наставку је домаћин приказао више жеље за победом. У 56. минуту Стефан Кресоја иначе син тренера домаћина Александра, упутио је ударац са неких 30 метара и лопта је изненадила голмана Загорца,а 20 минута касније Вукобрат је протутњао по крилу, и потом лобовао истрчалог голмана Загорца.  У финишу меча Хајровић је одбранио пенал Браниславу Росићу.

М. С.

Јединство (НБ) – БАК 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 90. Судија: Јоцић (Книћанин).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 6, Петров 6 Њагрин 6, Еремић 6 (Перендић 6) Перуничић 6, Бабић 6, Н. Пецарски 6 (М. Пецарски -), Месарошки 6, Дрљача 7, Врањеш 6, Ћулум 6

БАК: Ировић 6, Петковић 6 (Деспотовић -), Шинжар 6, Митревски 6, Марковић 6, Јарковачки 6 (И. Јовановић 6), Вељковић 6, Милковић 6, Симић 6, Анђелић 6, А. Јовановић 6

Новобечејци су слабом и анемичном игром продужили свој пост који траје пуних осам недеља и још једном разочарали своје навијаче, којих је све мање на стадиону крај Тисе. У сусрет са екипом из Беле Цркве ушли су по принципу лакоћемо, што им се осветило пошто су наишли на борбеног противника, који је опасно претио да контрама дође до целог плена. На другој страни изабраници тренера Васковића су очигледно у дубокој кризи, па осим неколико прилика из слободних уадараца нису опасније угрозили гостујућег голмана.

Ст. Давидовић

Козара - Слога 4:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 200, судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелци: Ивановић у 22. и 63. Чекић у 60. и Петровић у 88. минуту.

КОЗАРА: М. Ђаковић, М. Зечевић 7, Ивановић 8, Т. Бјелановић 7, Бунић 7, Н. Ђаковић 7, Чекић 8 (Д. Бјелановић), Зељковић 7 (Латиновић), Мисић 7, А. Петровић 8, Рељић 7 (Мирчета).

СЛОГА: Стевановић 7, Ташевски 6, Прица 5, Олђа 6, Савков 5, Цветичанин 5, Спасовски 6, Димитријевић 6, Стефановски 6, Ангеловски 5, Коруга 5.

Лидер из Банатског Великог Села забележио је и 19. победу. Мрежу гостујућег голмана прво је начео Дејан Ивановић лепим погодком у 22. минуту, када је оштро шутирао по средини гола и лопта је своју путању завршила у небрањени део мреже голмана гостију. Заслуга за погодак припада и Армаду Чекићу.

У наставку Чекић је и сам био стрелац. Неколико минута касније и Ивановић је по други пут погодио мрежу. Мисић, иначе први стрелац Великоселаца оштро је шутирао, голман је лопту одбио до Ивановића којем није било тешко да погоди мрежу. У самом финишу сусрета у листу стрелаца уписао се и бонус играч Александар Петровић.

М. С.

Бегеј - Пролетер 4:0 (3:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 200. Судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Грбић у 17. Баришић у 18. и Тројановић у 31. и 57. минуту. Жути картони: Тривуновић, Новак, Д. Мијатовић и Грбић (Бегеј), а Миковић (Пролетер).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7,  Ј. Мијатовић 7, С. Умићевић 7, Самарџић 7, Смаилагић 8, Баришић 7 (од 46, Ћурчија 7), Новак 7 (од 70. Марић -), Шћепановић 7, Грбић 8 и Тројановић 8 (од 67. Ристић -).

ПРОЛЕТЕР: Илић 5, Гетејанц 5, Миковић 5, Бобић 5, Томић 5, Ђорђевић 5 (од 68. Јовковић -), Павловић 5, Алексић 5 (од 77. Станић-), Настановић 5, Јевтић 5 и Стефановић 6.

Понадали су се играчи Пролетера да би могли у Житишту ухватити сламку спаса, али су све њихове наде распршене за само два минута када је најпре Грбић у 17. минуту искористио шансу за вођство, а у следећем нападу Баришић је повисио резултат. Убрзо је Тројановић постигао и трећи гол.

У наставку Житиштани су спустили „ручну“, па су и гости дошли до даха. Ипак је Тројановић је још једномпогодио мрежу гостију.

Д. Милићев

Будућност ЖАК 2:4 (2:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 100, судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Лаништанин у 7. Васиљевић у 12. за Будућност, а Ћирић у 22. Кочиш у 62. Радивојац у 80. и Ратко у 87. минуту за ЖАК.

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 7 (З. Спахић 6), Лаништанин 7, Зоретић 6 (Перин), Аранитовић 6, Вукоје 5, Јовандић 5, Ђукић 6, Прпа 6, Стојичић 5 (Манојловић 6), Крџалин 6.

ЖАК: Митровић 7, Латковић 7, Бербаков 7 (Јаношевски), Јанков 7, Кочиш 8 (В. Молнар), Вокић 7, Ћирић 8 (Надлачки), Радивојац 8, Гавранов 7, Ратко 8, Фучак 7.

Кикиндски железничари забележили су и трећу узастопну победу и то овог пута у Српској Црњи против домаће Будућности. Домаћин је повео већ на самом почетку сусрета лепим голом Александра Лаништанина, а на 2:0 предност је удвостручио бек Васиљевић. И када се очекивало да Црњани наставе серију, први стрелац Кикинђана Борис Ћирић успео је да смањи резултат.

У наставку  потпуни прекорет, железничари су постигли три гола и славили важну победу.

М. С.

Младост (О) – Јединство (БК) 4:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 150. Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Пештерац у 22, Петровић у 52, Живановић у 67, Додић у 78. за Младост, а Радишић у 44. минуту за Јединство.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Целин 7, Петровић 7,5, Гиговић 7,  Лазиница 7, Додић 7,5, Вукајловић  7, Пештерац 8, Савков 7 (Живановић 7), Лукић 7 (Сакић 7).

ЈЕДИНСТВО: Будисављевић 7,Дапчевић 6,5, Грбан 7, Иванчевић 7, Ковачевић 6,5, Радишић 7, Ђорић 7, Зекановић 6,5 (Мартиновић -), Кораћ 7, Ановић 6,5, Ђокић 6,5.

У првом полувремену домаћи фудбалери пропустили су неколико прилкика за гол, једино је Пештерац успео да савлада голмана Будисављевића. Гости су у последњем минуту првог полувремена изједначили голом Радишића.

У наставку још боља игра Омољичана крунисана је са три поготка, а серију је отворио својим голом Петровић када је главом савладао Будисављевића. До краја меча млади Живановић се уписао у листу стрелаца, а Додић је својим голом поставио коначан исход овог меча.

Б. Стојковски

Крајина - Слобода (НК) 1:0 (0:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелац: Мирчетић у 78. минуту.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Ференци 7, Кукољ 7, Јухас 8, Косановић 7, Мирчетић 8, Иванчевић 7, Вукоје 7, Богић 7, Наранџић 7 (Грубор), Живојинов 7.

СЛОБОДА: Ковач 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, Гавриловић 7, Војводић 7, Ж. Попов 7, М. Спахић 7, Ћосић 7.

Гостујући тим имао је више лопту у ногама, неколико изгледних прилика, али то није било довољно за радост. Оно што гости нису успели да реализују, остварио је домаћин играч Данијел Мирчетић, који је избио сам испред голмана гостију Кристијана Ковача и приморао га да вади лопту из своје мреже.

М. С.

Крајина - Слобода 1:0, Раднички (К) - Војводина 1:4, Младост (О) - Јединство (БК) 4:1, Кикинда - Раднички (С) 4:2, Будућност - ЖАК 2:4, Бегеј - Пролетер 4:0, Јединство (НБ) - БАК 0:0, Козара - Слога 4:0.

1. Козара           24     19     3      2      49:14        60

2. Војводина      24     17     3      4      54:14        54

3. Слобода        24     12     8      4      38:12        44

4. Крајина          24     12     2      10     39:44        38

5. Младост (О)   24     11     3      10     34:30        36

6. Једин. (БК)     24     10     5      9      47:38        35

7. Бегеј               24     8      8      8      27:22        32

8. Будућност      24     9      5      10     37:37        32