ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Контрама до бодова

У оквиру Војвођанске лиге Исток, протеклог викенда постигнути су следећи резултати:
fudbalska lopta

БАК – Козара 1:2 (1:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК- а, гледалаца: 200. Судија: Рунић (Житиште). Стрелци: И.Јовановић у 15. за БАК, а Ивановић у 53. и Кнежевић у 56 минуту за Козару.

БАК: Ировић 7, Петковић 6,5, Шинзар 6,5, Марковић 6,5 (Батори 6,5), Ђуркин 7, Симић 7, Вељковић 6,5, Јарковачки 7, И. Јовановић 7 (Ибишевић 6,5),  А. Јовановић 6,5 (Милковић 6,5), Југа 7.

КОЗАРА: Ђаковић 7, Димитрић 7, Кнежевић 7, Ивановић 7,5, Т.Бјелановић 7, Бунић 7, Латиновић 6,5 (Мирчетић 6,5), Зељковић 6,5, Лицсица 6,5 (Петровић 6,5), Д.Бјелановић 7, Чуданов 7.

Лидер из Банатског Великог Села у другом полувремену успео је да преокрене резултат и освоји три бода. После добре акције Белоцрквана Иван Јовановић је био сигуран пред голом гостију и свој тим довео у вођство.

У другом полувремену после контра - напада гости су голом Ивановића изједначили да би три минута касније  стекли предност голом Кнежевића. После вођства гости су сигурном игром успели да сачувају предност.      Б. Стојковски

Јединство (БК) - Кикинда 1:2 (1:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 100, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Зекановић у 10. за Јединство, а Кресоја у 60. и Илић у 75. минуту за Кикинду.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Грбан 7, Иванчевић 7, Радишић 7, Ковачевић 7, Живанов 7, Зекановић 8 (Кнежевић 7), Кораћ 7, Јаворина 7, Ђокић 7, Пановић 7.

КИКИНДА: Хајровић 8, Важић 7, Нешић 7, Кнежевић 7 (Кукић), Арсенов 7, Илић 8, Утржан 7, В. Китановић 7, Кресоја 8, Красин 7 (Савић), Стојисављевић 7. Домаћин је повео у 10. минуту. Искусни Владимир Зекановић, шутирао је из слободног ударца са неких 20 метара преко живог зида и лопта је завршила своју путању у мрежи голмана Илије Хајровића. Пропустили су играчи Јединства још неколико прилика. У наставку игру другачија слика на терену. Гости су успели да изједначе. Стефан Кресоја је оштро шутирао и лопта је преварила и голмана домаћина Томића, пошто је одскочила и завршила у његовој мрежи. У 75. минуту најстарији играч у екипи Радован Илић оштро је шутирао са неких 16 метара, лопта је окрзнула неког од играча домаћина и погодила циљ.

М. С.

Пролетер - Јединство 1:0 (0:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 300, судија Габоров  (Зрењанин), стрелац Томић  у 66. минуту (из једанаестерца), жути картони: Ивљанин, Стефановић, Ракић (Пролетер), Еремић, Дрљача, Пецарски, Перуничић (Јединство).

ПРОЛЕТЕР: Илић 7, Гетејанц 7, Миковић 7, Ивљанин 7 (Јовковић), Томић 8, Ђорђевић 7, Ракић 7, Настановић 7, Алексић 7, Р. Јевтић 7, Стефановић 7 (Павловић).

ЈЕДИНСТВО: Весков 6, Петров 6, Њагрин 7, Еренић 7, Дражић 6, Перуничић 7,5 Пецарски 7, Дрљача 6, Месарошки 6, Врањеш 7 (Бабић 7 ),  Ћулум 7, ( Бабић 7 (Перендић 7).

Играчи обе екипе више су се усредсредили на  одбрану свог гола, па у  првом полувремену није било голова. У наставку  су играчи Пролетера  после пенала  повели.

Р. Јовановић

Војводина - Младост (О) 0:0

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 200, судија: Грујић (Вршац).

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Јешић 7, Јесић 7, Станојевић 7, Кнежевић 7 (Рудић 7), Нинић 7 (Ранков 7), Малбашки 7, Живојинов 7, Ваучин 7 (Шемић 7), Богдановић 7, Џајски 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Целин 7, Лазиница 7, Савков 7, Пештерац 7, Гиговић 7, Додић 8, Вукосављевић 7 (Живановић),. Лукић 7, Петровић 7.

Ближе победи били су играчи Војводине, али их је у томе спречавао солидни голман гостију Луковић. Десет минута пре краја из идеалне прилике коју је створио Малбашки, Нинић није успео да са пет метара погодио циљ. М. Секулић

Слога - Крајина 2:1 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, гледалаца око 200, судија: Б. Јонић (Кикинда), стелци: Недимовић у 53. и Соколовски у 61. за Слогу, а М. Милошев у 15. минуту за Крајину. Црвени картони: Радић и Вукомановић (Слога), Грмуша (Крајина).

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 7, Недимовић 8 (Вукомановић 7), Олђа 7, Лазаревић 8, Црногорац 7 (Цветићанин), Стефановски 8, Ангеловски 8, Радић 7, Коруга 7.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 8, Зорић 7 (Ференци 7), Грмуша 6, Ковачевић 7, Јухас 6, Мирчетић 6 (Живојиновић 7), Вучковић 7 (Иванчевић 7), М. Милошевић 8, Вукоје 7, Богић 7, Кукољ 7.

Гости су имали у првом делу утакмице вођство од 1:0, а стрелац је био Милош Милошевић који је након соло продора оштро шутирао и погодио мрежу. Имали су и домаћини прилике да поравнају резултат, али у томе нису успевали.

У другом делу утакмице далеко боља игра Слоге. У 53. минуту  мрежу голмана гостију Ђуре Родића погодио Недимовић. Десетак минута касније су се поново радовали играчи домаћина Стефановски је погодио поново за три велика бода.      М. Секулић

ЖАК - Бегеј 3:1 (1:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Војновић (Панчево), стрелци: Ћирић у 15. Ратко у 47. Гавранов у 85. за ЖАК, а Смајилагић у 43. минуту за Бегеј. Жути картони: Фућак (ЖАК), Д. Мијатовић, Самарџић, О. Умичевић, Грбић (Бегеј).

ЖАК: Митровић 7, Латковић 7, Јанков 8, Кочиш 7, Вокић 7, Ћирић 8 (Јаношевски), Радивојац 7, Гавранов 7, Малеш 8, Ратко 8, Фућак 7 (Надлачки).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 6 (Свијетлица 6), Ј. Мијатовић 7, Смајилагић 7, Новак 6, Грбић 6, зорић 6 (О. Умичевић 6), Шћепановић 7, Самарџић 7, Баришић 6, Тројановић 6.

Кикиндски „железничари” остварили су у борби за опстанак и другу узастопну обеду. Борили су се домаћини и повели у 15. минуту. Лопта је убачена у шеснаестерацу, најбоље се снашао први стрелац тима Борис Ћирић и ефектним ударцем савладао голмана гостију Бојана Тривуновића. Гости су два минута пре краја полувремена изјеначили.

Већ у 2. минуту наставка поново су „жути мрави” повели. Набачена је лопта, а најсналажљивији је био Марко Ратко и погодио циљ. Пет минута пре краја бонус играч Слободан Гавранов постигао је и трећи погодак за домаћина после соло продора снажним шутем је затресао мрежу.         М. С.

Раднички (С) - Будућност (СЦ) 2:1 (2:1)

СУТЈЕСКА: Стадион „Тјентиште”, гледалаца 1200, судија: Јаничијевић (Старечво), стрелци: Лојпур у 20. Росић у 29. (из пенала) за Раднички, а Вукоје у 16. минуту за Будућност.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Лојпур 8, Н. Магочевић 7 (М. Магочевић), Ковачевић 7, Марков 7, Росић 8, Грмуша 7 (Игур 7), Станић 7, Дубљевић 7, Козић 7 (Дробњак), Милош 7.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Зоретић 7, Лаништанин 7, Аранитовић 7, Вукоје 7, Јовандић 7, Ђукић 8, Прпа 6, Стојичић 6 (З. Спахић 7), Крџалин 7.

Гости су повели у 16. минуту голом Марка Вукоја а поготку је претходио корнер.  Није прошло ни пет минута од поготка када су домаћини преко Бранислава Лојпура који је оштро шутирао са 16 метара успели да изједначе.

У 29. минуту најискуснији у екипи домаћина Владимир Росић био је непрописно оборен у казненом простору и судија је показао на белу тачку. Исти играч је погодио мрежу.      М. С.

Слога - Крајина 2:1, БАК - Козара 1:2, Пролетер - Јединство (НБ) 1:0, ЖАК - Бегеј 3:1, Раднички (С) - Будућност 2:1, Јединство (БК) - Кикинда 1:2, Војводина - Младост (О) 0:0, Слобода - Раднички (К) 3:0.

7. Будућност              23     9      5      9      35:33                32

8. Бегеј                     23     7      8      8      23:22                29

9. Раднички (С)          23     9      2      12     36:42                29

10. ЖАК                    23     7      8      8      27:37                29

11. Слога                   23     8      5      10     36:49                29

12. Једин. (НБ)           23     8      4      11     44:30                28

13. Кикинда               23     7      4      12     34:49                25

14. БАК                     23     6      3      14     23:32                21

15. Радн. (К) (-1)        23     5      5      13     26:53                19

16. Пролетер (-1)       23     5      4      14     21:60                18