Војвођанска лига – исток: Кикинђани убојити на почетку

Фудбалери Кикинде освојили су заслужено бодове у Житишту, јер су од самог старта кренули офанзивно.
fudbal, pixabay

БегејКикинда 0:3 (0:3)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, судија Ћировић (Нова Варош). Стрелци: Кресоја у 7. и Ивановић у 12. и 18. минуту. Жути картон: Умићевић (Бегеј)

БЕГЕЈ: Арсин 7, Д. Мијатовић 6, Радуловић 6 (од 46. Николић 6),Ердељан 6, Косовић 7, Грбић – (од 21. М. Мијатовић 6), Мл. Новак 6, Умићевић 6, Влаучин 6, Богић 6 (од 67. Рапаић), Ма. Новак 6.

КИКИНДА: Савков 7, Кнежевић 7, Белић 7, Коцкар 7 (од 63. Терзин 6), Станаћев 7 (од 63. Штевин 6),Кресоја 8, Зељковић 7, Ђукић 8, Лаништанин 7, Божић 7, Ивановић 8.

Плод такве игре је и рано вођство у 8.минуту после којег се све пореметило у екипи Бегеја. А тај водећи погодак постигао је Кресоја из слободног ударца са 35 метара. На путу према голу Бегеја лопта је закачила Умићевића и завршила у рашљама. .

После тог поготка као кула од карата срушила се одбрамена линија Бегеја. Убрзо је брзоноги Ивановић искористио две грешке у одбрани домаћих и са два ефектна поготка обезбедио високо вођство.

У другом делу Бегеј је имао више од игре, али су се напади завршавали на ивици казненог простора или су упућене лопте ка голу завршавале у наручју одличног голмана гостију Савкова.

Д. Милићев

Нафтагас - Крајина 9:0 (7:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, судија: Н. Марков (Зрењанин), стрелци: Миливојев у 2. 15. 41. и 48. Милошевић у 21. 26. и 28. Видић у 44. и 60. минуту.

НАФТАГАС: Трифуновић, Штрбац (Лилић 7), Р. Дабић 7, Петров 8, Миливојев 9, Д. Дабић 7, Милошевић 8, Козловачки 7,5, Видић 8, Барањи 7,5, Панић 7,5.

КРАЈИНА: Шарац 5, Латковић 5, Косановић 5, Бероња 5, Маркановић 5, Бјелетић 5, Граховац 5, Трикић 5.

Крајишници су у Елемир стигли са само осам играча, међу њима четворицом бонуса, било је лако Елемирцима да им напуне мрежу.

З. К.

Банат (Ч) - Борац (С) 0:1 (0:1)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, судија К. Ковач (Мокрин), стрелац: Бајић у 43. минуту.

БАНАТ: Сладовић 6,5, И. Ракетић 6,5, С. Ракетић (Ненезић 6,5), Пантовић 6,5, Цветковић 7, Крстић 7, Цукић 7, Бајкин 7, Радојев 6,5, Дивљачки 5,5 (Остојић 6), Којић 6,5.

БОРАЦ:  Томић 7,5, Јовић 6,5, Јоковић 6,5, Ђурђев 7, Недучић 7,5, Ковачевић 7 (Ћирковић 6,5), Бајић 8, Ђукић 6,5 (Крсмановић), Глиговић 7,5, Вуковић 6,5 (Перић), Малиџан 7 (Петровић).

Гиговић је петом одиграо до усамљеног Илије Бајића који је призменим шутем погдио супротну, малу мрежу и донео Ченчанима важну победу.

Слога - Омладинац ФАМ 4:3 (3:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Н. Бунчић (Панчево), стрелци: Лазаревић у 9. и 22. (из пенала) и 25. Цимеша у 90. за Слогу, Бојанић у 69. Стошић у 70. и Кондић у 71. минуту за Омладинац.

СЛОГА: Јовановић 6, Прица 7, Недимовић 7 (Селаковић 7), Тренковски 7 (Коруга 6,5), Лазаревић 8,5, Црногорац 7, Спремо 7,5 (Цимеша 8), Тадић 7, Алберт 7 (Стојаковић 7), Стефановски 7, Олђа 7.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 6, Величковић 6 (Стојковић 7), Радуловић 6,5, Тркуља 6 (Спалевић 7), Стошић 7, Нинковић 6,5, Бојић 7,5, Гровенар 6,5 (Јованов), Бојанић 6, Тањга 7, Кондић 7, Шемић 7.

У првом делу Пландиштанци су водили с три гола разлике, али  до победе су дошли тек у последњим секундама меча. Било је узбудљиво Ботошани су за само три минута постигли три поготка, а победу Слоги донео је млађани Дејан Цимеша.

И. М.

Раднички (С) - Младост 5:5 (2:3)

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, судија: У. Шуљагић (Бачки Карловац), стрелци: Вучковић у 30. и 80. Татић у 31. Мирковић у 68. Мирчетић у 72. за Раднички, а Савков у 21. и 27. Пештерац у 24. Лазиница у 55. и Јаковљевић у 90. минуту за Младост.

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Татић 7, Огњеновић 6, Милошевић 7, Милош 7, Вучковић 7, Мирчетић 6, Вукоје 6,5, Кондан 6 (Кукољ 6,5), Михајловић 7 (Јовановић), Мирковић 6.

МЛАДОСТ: Луковић 6,5, Лазиница 7, Спасковски 6, Јаковљевић 7, Пештерац 7, Марков 7, Вучковић 7, Симоновић 6, Бодловић 6 (Савков 8), Лукић 6, Танасковић 6.

Била је то узбудљива утакмица пуна темпа и преокрета. Гости су водили с 3:0, али је се домаћин није предавао и на крају освојио важан бод у борби за опстанак. Додуше, моглчи су и победити јер су водили са 5:4.

Р. П.

Црвена звезда - Будућност 4:2 (2:1)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, судија: М. Попов (Зрењанин), стрелци: Козић у 44. и 88. Прошић у 45. Вукоје у 82. за Црвену звезду, а Вукобрат у 9. и Нешић у 90+1. минуту за Будућност.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7 (Јовић), Томас 6 (Кубуровић 6,5), Комненовић 7, Станић 7, Вукоје 8, Кнежевић 7, Чокулов 6 Ђуричин), Прошић 7,5, Зоретић 7, Козић 8 (Дајин), Томин 7.

БУДУЋНОСТ: Чанак 6,5, Латковић 6, А. Прокин 6,5, ШЂаренац 7, Не. Ковачевић 6,5, Нешић 7, С. Прокин 6,5, Вукобрат 7, Ни. Ковачевић 6 (Перин), Прпа 6,5, Ратко 6.

У комшијском дербију, Црњани су преко Данила Вукобрата дошли до вођства, а у финишу првог дела Јован Козић и Горан Прошић преокренули су резултат. Иван Вукоје и Козић су донели предност коју Немања Нешић у надокнади времена није успео да преокрене.

С. Р.

ЖАК - Јединство 1:1 (1:1)

КИКИНДА: Стадион, судија: Н. Тадић (Панчево), стрелци: Радивојац у 22. за ЖАК, Вукоје у 31. минуту за Јединство. Црвени картон: Чекић (ЖАК).

ЖАК: Томашевић 7, Баба 7, Арађанин 6, Кочиш 7, Симин 7 (Француски), Лисица 7 (Салкаи 6,5), Радивојац 7, Важић 7, Дрљача 7, Чекић 6,5, Месарошки 6.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Бајат 6, Грбан 6,5 (Живанов), Кораћ 6 (Шаренац), Ковачевић 6 (Мартиновић 7), Радишић 6,5, Зекановић 6,5, Ановић 6. Ђокић 7, Вукоје 7, Новаковић 6 (Ђорић 7).

Кикиншани су повели преко Радивојца, мајсторски је извео слободан ударац са 25 метара и погодио горњи угао. Из прве опасности пред голом домаћина Карађорђевчани су изједначили. Ђокић је упослио Вукоју, који је изблиза некако угурао лопту у мрежу.

Запретили су и гости у самом финишу преко ветерана Мартиновића и Ђорића. Обојица су у 85. односно 90. минуту тукли главом, али тада је голман домаћина Томашевић израстао у јунака, оба пута успео је да лопту из рашље извади и избије у корнер.

Р. Р.

Раднички (К) - Пролетер (БК) 3:0 (1:0)

КОВИН: Игралиште Радничког, судија Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Чучак у 8. Москић у 66. (аутогол), Делиблаћанин у 85. минуту.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Антић 7, Миленковић 7, Савић 7 (Миленковић 7), Павић 7, Ранчић 7, Јоновић 7 (Чеха 7), Китић 7, Дељанин 7, Чучак 7, Делиблаћанин 7,5, Рајић 7 (Добросављевић 7).

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 6 (Дамњановић 6), Москић 6, Миковић 6,5, Лака 6, Ђорђевић 6, Алексић 6 (Бајин 6), Тимић 7, Ракић 6 (Караклић 6), Богојевић 6,5, Ивковић 6 (Ђурић 6).

Чучак је у 8. минуту постигао погодак, а касније Јовановић три пута није био прецизан. Гости из Банатског Карловца покушавали су да дођу до изједначења, али је одбрана Ковинаца била сигурна.

Домаћини су удвостручили предност аутоголом Москића, док је Делиблаћанин пет минута пре краја поставио кочана резултат.

С. И.

Резултати:

Слога - Омладинац ФАМ 4:3, Бегеј - Кикинда 0:3, Раднички (К) - Пролетер 3:0, Нафтагас - Крајина 9:0, Раднички (С) - Младост 5:5, ЖАК - Јединство (БК) 1:1, Црвена звезда - Будућност 4:2, Банат - Борац 0:1. Слободан је био: Јединство (В).