ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Кикинђанима не прија бункер

ОФК Кикинда и слога Слога (П) одиграли су нерешено, са најнепопуларнијим резултатом 0:0.
lopta_u_mrezi_1

Гости су током читаве утакмице бранили,  а повремено су покушавали да угрозе голмана домаћина Вукобрата. У 78. минуту Стефан Кресоја је из слободног ударца са 20 метара упутио снажан шут, али је Стевановић  на чудесан начин спречио погодак.

Чини се да је судија могао у 82. минуту досудити пенал за домаћанина. Оно што еј потребно истаћи да су гости из Пландишта имали своју тактику, одуговлачили су игру.

У самом финишу утакмице Вукобрат је одлично реаговао и практично донео бод свом тиму.

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 100, судија: Радишић (Зрењанин). Жути картони: Кењало (Кикинда), Лазаревић, Ангеловски (Слога).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Бугарски 6, Спахић 7, Илић 7, Утржан 6, Ћирић 6 (Кресоја 7), Красин 6, Ђукић 7, Црномарковић 7, Кењало 7, Бабић 7.

СЛОГА: Стевановић 7, Бурић 6 (Марко), Керкез 7, Прица 7, Савков 6, Вукомановић 6 (Недимовски 7), Селаковић 7, Црногорац 6 (Лазревић 6), Стефановски 6, Ангеловски 6, Коруга 6.

М. С.

Полет - ЖАК 1:2 (0:0)

Домаћин је од 70. минута водио, лепим поготком Милоша Радловића и када се очекивало да освоји три бода које му дају наду у борби за опстанак, права драма се догодила у последњим минутима. Набачена је лопта која је окрзнула Дејана Кнежевића  и своју путању завршила иза леђа изненађеног голмана Ковача.

У надиокнади Цвијан је успео да јаким ударцем савлада голмана домаћина Ковача и тако обезбеди победу својој екипи.

НАКОВО: Стаидон Полета, гледалаца 350, судија: Јачимовски (Качарево), стрелци: Радловић у 70. за Полет, а Кнежевић у 88. (аутогол) и Цвијан у 90. минуту за ЖАК.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Тинтар 7 (Гавранчић), Б. Кнежевић 7, Адамовић 7, М. Радловић 8, Шћепановић 7, Драганов 7, Јеличић 7 (Гецић), Сакал 7, Зорић 7 (Гушић), Тубин 8.

ЖАК: Хајровић 8, Фејеш 7, Кочиш 7, Цвијан 8, Важић 7, Латиновић 7 (Месарош), Марчета 7 (Бурсаћ), Ратко 8, И. Фућак 7, В. Китановић 8, Д. Фућак 7.

М. Секулић

Бегеј - Јединство (БК) 4:1 (1:1)

Комшијски дерби задовољио је укусе бројног гледалишта, јер је нарочито заслугом домаћих играча приказана веома квалитетна утакмица. Житиштани су надмашили у свим елементима госте и заслужено славили. После раног вођства домаћих преко Раденковића и пропуштене две прилике Раденковића и Шаренца гости су изједначили након грешке у одбрани Бегеја. Међутим,  домаће то није омело да у наставку прикажу да су тренутно спремнији. Имали су прилике да већ на почетку другог дела постигну гол када је шут Шаренца из близине голман гостију одбранио, али није се дуго чекало, па је после корнера у скоку највиши био Јово Мијатовић за вођство.

У наставку је постојао само један тим.

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 400. Судија  Белић (Зрењанин). Стрелци: Раденковић у 6. Ј. Мијатовић у 67. Вукоје у 77. и Јањанин (из једанаестерца)у 90. за Бегеј, а Микић у 25. минуту за Јединство. Жути картони: Марков, Тањга, Вукоје, Нинковић и Ј. Мијатовић (Бегеј), а С. Ковачевић и Грбан (Јединство).

БЕГЕЈ: Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Тањга 7, Марков 7 (од 53. Матић) 7, Станојевић 7, Нинковић 7 (од 88. Умићевић -), Вукоје 8, Шаренац 8, Јањанин 7, Баришић 7 и Раденковић 8 (од 90. Ћурчија -).

ЈЕДИНСТВО: Медић 7, С. Ковачевић 6, Дапчевић 6, Грбан 6, Д. Ковачевић 6,Радишић 6 (од 80. Матић -), Живанов 6, Ђорић 7 (од 83. Иванчевић) -), Зекановић 6, Микић 6 (од 80. М. Бабић), и В. Бабић 7.

Д. Милићев

Младост (О) –  Војводина (П)  3:0 (2:0)

ОМОЉИЦА: Стадион: Младости, гледалаца: 200. Судија: Андрејић (Бела Црква). Стрелци: Јуриша у 18, Лукић у 42. и 50. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Јаковљевић 7 (Додић 7), Петровић 7, Павловић 7, Каранфиловски 7, Антић 7 (Гиговић 7), Спасић 7, Николић 7, Лукић 8, Пештерац 7, Јуриша 7 (Кочић -).

ВОЈВОДИНА: Магда 6, Јешић 6, Рудић 6, Станојевић 6, Богдановић 6 (Срданов 6), Живанов 6, Калајyија 6, Кнежевић 6, Нинић 6 (Лазаревић -), Ерцег 6 (Младеновић -), Џајски 6.

Будућност - Вршац 1:1, Раднички (К) - Козара 0:2, Раднички (С) - Јединство (БК) 2:1, Младост (О) - Војводина 3:0, Полет - ЖАК 1:2, Кикинда - Слога 0:0, Бегеј - Пролетер 7:3, Слобода (НК) - Јединство (НБ) 3:0.