Војвођанска лига – исток: Лидер сигуран у Кикинди

Већ у првом минуту судија је по свом критеријуму показао на белу тачку у корист гостујућег тима.
fudbal

ЖАК - Слобода 0:2 (0:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: Гавриловић у 35. и Богојевић у 92. минуту. Жути картони: Ђурђевић, Врбачки, Фучак, Крнић (ЖАК), Гавриловић, Јовановић, Цвијановић (Слобода).

ЖАК: Гајинов 8, Лолић 6, Латковић 6, Ратко 6 (Крнић 7), Јанков 7, Кочиш 6, Коцкар 7, Радивојац 6, Ђурђевић 6, Фучак 7, Врбачки 7.

СЛОБОДА: М. Живков, М. Ратко 7, Шћепановић 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Богојевић 7), Рељић 7, М. Зечевић 7.

Лопта је у казненом простору „железничара” ударила у груди Јанкова а потом у руку. Шутирао је најискуснији играч гостујућег тима капитен Славко Ћулибрк али је голман домаћина Гајинов је одбио кратко лопту а нови шут је успео да избаци у корнер. Ипак, у 35. минуту гости су повели поготком Неђе Гавриловића који је шутирао доста искоса и лопта је погодила угао мреже голмана домаћина.

У наставку игре одиграној по ветровитом времену виђен је још један поготак, али и доста жутих картона. У самом финишу сусрета, односно надокнади, резрвиста гостију Богојевић из брзог напада, који је организовао Галић изблиза удвостручио резултат.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Јединство (БК) 0:3 (0:2)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија:Габоров (Зрењанин). Стрелци: Бичанин у 1, Зекановић у 41. и Ковачевић у 90. минуту.  Жути картони: М. Пецарски, С. Станковић (Јединство, НБ), Ановић (Јединство, БК). Црвени картони: Бичанин у 38. минуту (Јединство, БК).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 5, Њагрин 5, М. Пецарски 5 (Јосовић 5), Лалић 5, Матић 5, Киурски 5 (Ћулум -), Малеш 5, Бабић 5 (Врањеш -), С. Станковић 5, Месарошки 5, Видић 5

ЈЕДИНСТВО (БК): Ђурић -, Бјелица 6, Ковачевић 7, Радишић 7, Живанов 6, Зекановић 7, Кораћ 7, Бичанин 6, Вукоје 7 (Ђорић -), Бабић 7, Ановић 7 (С. Мартиновић -)

Дуел имењака протекао је у знаку квалитетнијег састава из Банатског Карађорђева. Да ће домаћи бити на великим мукама видело се већ после прве акције гостујућих фудбалера, када је Игор Бичанин, после брзе акције постигао водећи гол. После искључења Бичанина у 38. минуту, због другог жутог картона, понадали су се домаћи навијачи да ће њихови љубимци доћи до изједначење. Међутим играч мање само је мотивисао госте да наставе агресивно што им се исплатило, пошто је Владо Зекановић у 41, минуту савладао Баркоција.

У наставку се ништа није променило, гости су зналачки чували велику предност, а домаћи још једном потврдили да се налазе у великој кризи. У последњем минуту Душан Ковачевић је поставио коначан резултат.

Ст. Давидовић

Крајина - Слога 2:0 (1:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 100, судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Милошевић у 23. (из пенала) и Ковачевић у 90+3 минуту.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Ференци 7, Ковачевић 8, Јухас 8, Мирчетић 7 (Грмуша 7), Б. Ивановић 7, Вучковић 7, М. Милошевић 8, Вукоје 7, Богић 8 (Стојановић), М. Ивановић 7 (Косановић 7).

СЛОГА: Стевановић 6, Ангеловски 6, Савков 6, Цветићанин 7, Марјановић 7 (Кнежевић 7), Црногорац 7, Спремо 7, Зоретић 7, Коруга 6, Стефановски 6, Олђа 7.

Мрежу гостујућег голмана Стевановића начео је у 23. минуту први стрелац Крајишника Милош Милошевић и то ударцем са беле тачке. Са овим резултатом се отишло на одмор, а у наставку је гол гостију из Пландишта стално висио. Ипак до другог погодка и нова три бода Крајина је дошла у трећем минуту надокнаде,  а стрелац је био Ковачевић.

М. С.

Црвена звезда (ВС) - Будућност (СЦ) 3:0 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 300, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Раденковић у 47. Вукоје у 58. (из пенала) и Јефтенић у 73. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томин 8, Томас 7, Вукоје 8, Лончарски 7 (Поповић 7), Ђорђевић 7, Шаренац 8, Рибић 8, Раденковић 8, Угуровић 8, Јефтенић 8.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Ђукановић 6, Аранитовић 7, Татић 7, Перин 6 (Прокин 6), М. Ковачевић 7, Јовандић 7 (Н. Ковачевић 7), Прпа 6, Стојчић 6 (Коша), Манојловић 6.

Комшијски дерби привукао је велику пажњу навијача оба тима која су видела три погодка и то све у другом делу игре у мрежи гостујућег голмана Марића. И поред више прилика у првих 45 минута игре мреже су мировале.

После два минута игре у наставку затресла се мрежа голмана гостију Марића, а стрелац је био Раденковић. У 58. минуту досуђен је пенал за домаћина, а сигуран реализатор је био Вукоје и удвостручио је резултат. Трећи гол за Степчане и три бода постигао је Јефтенић у 73. минуту.

М. С.

Кикинда - Бегеј 2:1 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Богановић (Зрењанин). Стрелци: Лаништанин у 73. и Илић у 86. за Кикинду, а Војиновић у 46. минуту за Бегеј. Жути картони: Детари, Д. Вукобрат (ОФК Кикинда), а Тројановић (Бегеј).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Кнежевић 7 (Утржен 7), Илић 8, Кресоја 7 (Миливојевић), Рељић 7, Вокић 7 (Важић 7), Детари 7, Ђукић 7, Лаништанин 8, Д. Вукобрат 8, Црномарковић 7.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Ј. Мијатовић 6, Д. Мијатовић 6, Смајлагић 7, Живковић 7 (Свјетлица), Ђукић 5 (Војиновић 7), Трајановић 7, Ристић 6, Протић 7, Нинић 7, С. Умићевић 7.

Капитен домаћина Радован Илић је у 86. минуту јаким ударцем савладао голмана гостију Тривуновића и Кикинђанима донео победу.

У првих 45 минута игре није било изразитих шанси , а у наставку игре само што се кренуло са центра резервиста гостију Стефан Свјетлица шутирао је са неких 20 метара и лопта је своју путању завршила у сам угао голмана домаћина Марка Вукобрата.  Покушавали су домаћини да изједначе, међутим тек у 73. минуту су успели д погоде мрежу. Вукобрат је оштро  са 20 метара шутирао,  лопта се одбила до Александра Лаништанина који ју је изблиза убацио у празан део мреже. У 86. минуту лопта је дошла до капитена Илића који је оштро „опалио” по њој и тако постигао ефектан погодак за вођство и коначну победу од 2:1.

М. С.

Пролетер – Раднички (С) 2:0 (1:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 150, судија Руњић (Житиште ), стрелци: Ђорђевић у 44. Тимић(из пенала)  у 68. минуту. жути картони: Бобић,  Ђорђевић, Миковић (Пролетер), Сучу ( Раднички ).

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 8, Војновић 8, Миковић 8, Бобић 8, Ђорђевић 8. Тимић 8, Ракић 8 (Гетејанц 7 ), Настановић 8, Караклић 8, Ивановић 8 (Грбић 7), Милошевић 8 ( Побра ).

РАДНИЧКИ: Сучу 7, Огњеновић 6, Ковачевић 7, Росић 7, Пурић 7, Милош 7, Унгур 6, Радуловић 6, Дубљевић и, Кондан 6 (Дробњак), Козић 7.

Лопта је под налетом ветра често мењала правац, гости су жестоко нападали, а домаћи су били опрезни. При крају првог полувремена, када се чекао звиждук судије, Тимић је са леве стране шутирао, лопта је ишла уз гол линију, прошла поред неколико играча, и крај десне стативе стигао је Ђорђевић, испружио се колико је дуг и из лежећег положај убацио лопту у мрежу.

У другом делу наставило се са жестоком игром, гости су настојали да дају гол и бар извуку реми, али је у 64. минуту неко од гостију у свом казненом простору скривио пенал, а Тимић је с беле тачке био сигуран.

Р. Јовановић

Борац (СТ)  -  Банат (Ч)  4:0 (2:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 150. Судија: Субић (Вршац). Стрелци: Николајев у 26, Малиyан у 44., Ђукић у 60. (из пенала), Вуковић у 74. минуту.

БОРАЦ: Николовски 7, Ђурђев 7, Јоковић 7,  Текијашки 7,  Ћирковић 7,Станојковић 7,5, Бајић 7, Малиџан 7 (Маринковић 7), Ђукић 7, Вуковић 7, Николајев 7,5.

БАНАТ: Савков 6,5,  И.Ракетић 6, С.Ракетић 6, Марковић 6 (Рајин 6), Милић 6,5, Цукић 7, Бајкин 6,5, Добрић 6,5, Дивљачки 6,5, Сувачарев 6, Јоцић 6.

Фудбалери Борца добром игром успели су да стекну предност и остваре убедљиву победу против гостију из Ченте. Домаћи фудбалери дошли су у вођство голом Алексеја Николајева. У последњем минуту првог полувремена  Малиџан је искористио прилику и удвостручио предност Старчеваца.

У другом полувремену домаћи фудбалери имали су прилике да повећају предност, али  су у завршници пред голом гостију једино успели да се упишу у стрелце Ђукић из пенала и Вуковић за убедљиву победу

Б. Стојковски

Резултати:

Црвена звезда (ВС) - Будућност 3:0, Пролетер (БК) - Раднички (С) 2:0, ЖАК - Слобода 0:2, Борац (Ст) - Банат (Ч) 4:0, Нафтагас - Младост (О) 3:3, Кикинда - Бегеј 2:1, Крајина - Слога 2:0, Јединство (НБ) - Јединство (БК) 0:3.