Војвођанска лига – исток: Минималац за прво место

​​​​​​​Слобода - Борац 1:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: Радуловић (Елемир), стрелац: Гавриловић у 49. минуту.

СЛОБОДА: Живков, Ратко 7 (Богојевић), Штеванов 7, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 7, М. Спахић 8, Гавриловић 8, Рељић 7, Ж. Попов 7, М. Зечевић 8.

БОРАЦ: Татић 8, Јовић 6, Јовичић 7, Текијашки 6, Ћирковић 6, Бајић 7, Малиџан 6, Вуковић 7, Ђукић 6, Станојевић 6, Николајев 6.

Минимална победа од 1:0 на опроштају од својих навијача била је довољна да екипа Слободе из Нових Козараца освоји титулу јесењег првака.  Била је ово 11 победа екипе овог села коју са клупе води тренер Раде Медић, а за њу је најзаслужнији први стрелац Неђо Гавриловић.

У 23. минуту судија је показао на белу тачку, шутирао је Гавриловић, али на његову жалост лопта није завршила у мрежи голмана гостију. У првих 45. минута било је још прилика за домаћина, гости из Старчева су се организовали на систем одбране свог гола, а допутовали су на меч са свега 11 играча.

Само што је почело друго полувреме Гавриловић се искупио за претходни промашај. Лопту је идеално на петерац екипе Борца набацио Марко Спахић, иначе најбољи актер овог сусрета, а стрелцу Гавриловићу није било тешко да лопту смести иза леђа голмана Татића.

М. С.

Младост (О) – Кикинда  3:0 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија:Рунић (Житиште). Стрелци: Додић у 62, Лазиница у 89, Гиговић у 90.минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Симоновић 7, Граовац 7, Целин 7,  Павловић 7, Петровић 7, Антић 7 (Пештерац 7,5), Савков 7 (Лазиница 7), Додић 7,5, Јавор 7 (Гиговић 7), Јуриша 7.

КИКИНДА: М. Вукобрат 6,5, Важић 6, Илић 6,5,Утржен 6,  Кресоја 6, Рељић 6,5, Вокић 6,5, Детари 6, Ђукић 6,5, Лаништанин 6,5, Д.Вукобрат  6,5.

Домаћи фудбалери били су бољи током целог сусрета, али су у наставку утакмице постигли три гола. У првом полувремену неколико прилика пред голом гостију пропустили су Јавор, Јуриша, Савков.

У наставку прво је мрежу гостију начео Додић после добре акције Омољичана. До краја меча пропуштене су прилике пред голом М. Вукобрата да би три минута пре краја прво Лазиница, а затим Гиговић својим головима свој тим довели дио још једне победе.

Б. Стојковски

Раднички (С) - ЖАК 2:2 (2:0)

СУТЈЕСКА: Стадион „Тјентиште”, гледалаца 60, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Милош у 16. Огњеновић у 43. (из пенала) за Раднички, а Коцкар у 58. и Врбачки у 72. минуту за ЖАК.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Марков 7, Кнежевић 7, Огњеновић 7, Ковачевић 6, Ђурић 6, Милош 7, Унгур 7, Радуловић 7, Дубљевић 6, Козић 6 (Росић 7).

ЖАК: Гајинов 7, Лолић 7, Салмаи 7, Бербаков 7, Јанков 7, Кочиш 7, Коцкар 8, Радивојац 7, Крнић 7 (Јаношевски), Фућак 7, Врбачки 8.

Мада су после првог дела меча имали предност од два гола (2:0) а екипа Радничког на растанку од својих навијача забележио само реми. Сутјешчани су повели у 16. минуту лепим голом Милоша након што му је лопту додао Козић. У 43. минуту судија је показао на белу тачку, а лопти је пришао Огњеновић, оштро шутирао, али је голман гостију Гајинов одбранио  ударац. Међутим, интервенисао је помоћни судија сматрајући да се гостујући играчи раније ушли у шеснаестерац, а из поновљеног ударца Огњеновић је погодио мрежу. У другом делу кикиндски железничари су били надмоћнији. У 58. минуту Коцкар је успео да смањи вођство домћина, а најбољи гостујући играч на мечу Врбачки у 72. минуту је поравнао на 2:2 и тако омогућио својој екипи да кући понесе велики бод.

М. С.

Будућност (СЦ) - Пролетер (БК) 3:2 (1:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 100, судија: Јанковић (Панчево), стрелци: М. Ковачевић у 31. Лукић у 47. Аранитовић у 54. за Будућност, Ракић у 32. и Грбић у 61. минуту за Пролетер.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Н. Ковачевић 7, Прокин 7, Аранитовић 8, Перин 7, М. Ковачевић 8, Лукин 8, Пош 7, Прпа 7, Манојловић 7.

ПРОЛЕТЕР: Станић 7, Гетејанац 7, Стефановић 6, Караклић 7, Бобић 7, Побрат 7, Грбић 8, Симић 7, Ракић 8, Настановић 7, Ивановић 7.

Фудбалери Будућности из Српске Црње опростили су се од својих навијача победом од 3:2 против екипе Пролетера из Банатског Карловца. Домаћин је повео поготком Ковачевића у 31. минуту, али је радост навијача и играча била кратка пошто су гости само минут касније преко Ракића поравнали на 1:1. Поново су Црњани имали вођство у 47. минуту пошто је Лукић успео да савлада голмана гостију Станића. На 3:1 повећао је Аранитовић нешто касније, а тачку на путакмицу ставио је гостујући играч Грбић у 61. минуту игре.

М. С.

Слога (П) - Јединство (НБ) 2:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 100, сдуија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Зоретић у 35. и Недимовић у 90. минуту.

СЛОГА: Стевановић 8, Прица 7, Ангеловски 8, Недимовић 8, Црногорац 7, Вукомановић 7, Спремо 7 (Савков), Зоретић 8, Коруга 7 (Лазревић 7), Стефановски 8, Олђа 8.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 8, Њагрић 6, Пецарски 6 (Киурски 7), Лалић 7 (Еремић), Матић 6, Докман 6, Дрљача 7, Станковић 6, Месарошки 7, Балабан 6, Видић 6.

Домаћин је први гол постигао у 35. минуту када је Зоретић са неких 20 метара оштро шутирао, а лопта је завршила иза леђа одличног голмана гостију. У самој завршници сусрета када су се већ навијачи спремали да напусте гледалиште Иван Недимовић је ударцем са близине удвостручио резултат за победу вредну три велика бода.

М. С.

Банат (Ч) - Нафтагас 1:1 (0:1)

ЧЕНТА: Стадион Баната, гледалаца 130, судија: Јоцић (Книћанин), стрелци: Максимовић у 50. за Банат, а Самарџић у 28. минуту (из пенала) за Нафтагас.

БАНАТ: Савков 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 8, Ћукић 7, Ескић 8, Бајкин 7, Добрић 7, Дивљачки 7 (Стојић), Крстић 7, Максимовић 8 (Радојчић), Сувачарев 7 (Милић 7).

НАФТАГАС: Баћан 7, Петров 7, Марков 7, Дабић 7, Јанков 7, Голијанин 7 (Аћимов), Панић 7, Самарџић 8, Красић 7, Кондић 7, Степанов 7 (Попов 7).

Гости су повели у 28. минуту, чини се престрого досуђеним пеналом чији реализатор је био Самарџић. У наставку су домаћи играчи пружили отпор гостима и преко Максимовића поравнали на 1:1. Био је ово трећи реми лигаша из Ченте.

М. С.

Јединство (БК) - Црвена звезда (ВС) 6:0 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баџо”, гледалаца 150, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Вукоје у 51. и 88. Ђорић у 57. и 63. Кораћ у 78. и Зекановић у 90. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Медић, Дапчевић 8, Бјелица 8, Ковачевић 8, Радишић 8, Живанов 8, Зекановић 8, Кораћ 8, Јаворина 8 (Ђорић 9), Лојпур 8, Вукоје 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 5, Томин 6, Ђорђевић 5 (Комненовић 6), Вукоје 7, Рибић 5, Раденовић 6, Кубуровић 6, Јефтенић 6 (Ђуричић), Поповић 6, Бојанић 5, Шаренац 6.

Настојао је домаћин да у првом делу игре постигне водећи погодак, али у томе због брзоплетости својих навалних играча није успевао. Оно што првих 45. минута домаћи фудбалери нису успели, надокнадили су наставку постигли су шест голова.

Прво је Вукоје у 51. минуту постигао погодак, а потом је резултат удвостручио Ђорић. После тога голови су се ређали као на траци.

М. С.

Јединство (БК) - Црвена звезда 6:0, Слога - Јединство (Б) 2:0, Бегеј - Крајина 2:1, Младост (О) - Кикинда 3:0, Банат (Ч) - Нафтагас 1:1, Слобода - Борац (Ст) 1:0, Раднички (С) - ЖАК 2:2, Будућност - Пролетер (БК) 3:2.

1. Слобода          15     11     2      2      40:15        35

2. Јединс. (БК)   15     10     4      1      36:13        34

3. Нафтагас       15     8      6      1      35:17        30

4. Младост (О)   15     8      4      3      33:20        28

5. Пролетер (БК) 15     7      2      6      25:25        23

6. Слога              15     7      2      6      24:24        23

7. Ц. звезда (ВС)15     7      2      6      23:34        23

8. Кикинда          15     7      1      7      30:22        22