Војвођанска лига – исток: Празне пушке на дербију

Домаћи тим је у првих 20 минута имао неколико прилика које није реализовао захваљујући одличним интервенцијама младог чувара мреже Милана Ђаковића.
fudbal/dnevnik

Слобода - Козара 0:0

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 1.500, судија: Јањуш (Панчево). Црвени картон: Н. Ђаковић (Козара) у 87. минуту.

СЛОБОДА: Ковач 7, Штеванов 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 6 (Коцкар), М. Спахић 7, Гавриловић 6, Ж. Попов 7, Војводић 6.

КОЗАРА: М. Ђаковић 8, Ми. Зечевић 7, И. Кнежевић 7, Иванковић 6, Т. Бјелановић 7, Н. Ђаковић 6, Чекић 7, Зељковић 6, Мисић 7, Ма. Зечевић 7, Лисица 6 (Бунић, Рељић).

Тако је примера ради домаћи нападач Неђо Гавриловић пропустио две шансе. Најбољу прилику гости су имали у 35. минуту, када је Дејан Ивановић оштро шутирао са неких 20 метара, а млади голман домаћина Кристијан Ковач одлично интервенисао.

У другом полувремену играло се практично између два шеснаестерца. Вредно је истаћи да је први стрелац гостију Милан Мисић погодио и пречку. Најидеалнију прилику да Слобода дође до жељеног погодка пропустио је Милан Војводић.

М. С.

Раднички (С) - Пролетер (БК) 3:0 (2:0)

СУТЈЕСКА: Стадион Тјентиште, гледалаца 150, судија: Ћирковић (Вршац). Стрелци: Козић у 9. и 68. и Огњеновић у 24. минуту.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Марков 7, Чонтош 7, Лојпур 7, Н. Магочевић 7, Огњеновић 8, Козић 9 (Росић), Ковачевић 7, Станић 7 (Колунyић), Радуловић 7, М. Магочевић 7 (Милош 7).

ПРОЛЕТЕР: Илић 6, Стефановић 6 (Настанковић 6), Гетерјан 6, Младеновић 6, Николић 7, Томић 6, Петронијевић 6 (Ивљанин), Бабић 6, Ђорђевић 6 (Алексић 6), Тимић 7, Ракић 7.

Фудбалери Радничког из Сутјеске остварили су и другу узастопну победу односно прву на премијери пред својим навијачима. Двоструки стрелац био је Козић, док је један гол дело Огњеновића.

М. С.

ЖАК - Крајина 1:1 (1:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Малеш у 44. за ЖАК, а Вукоје у 2. за Крајину. Жути картони: Кочиш, Јанков, Ољача (ЖАК), а Мирчетић, Родић, Кукољ (Крајина). Црвени картони: Пашић у 90. минуту (ЖАК), а Ференци и Алексић оба у 90. минуту (Крајина).

ЖАК: Ољача 7, Латковић 7, Ђурђевић 7, Јанков 7, Вокић 6, Ћирић 6, Радивојац 6, Кочиш 6 (Пашић 6), Малеш 7, Ратко 7, Фучак 6.

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 6, Грмуш 7, Кукољ 6, Н. Ковачевић 6, Јухас 6, Мирчетић 6 (Вучковић 7), Милошевић 7, Вукоје 7, Богић 7 (Грубор), Алексић 6.

Гости из Крајишника повели су већ у 2. минуту.Изведен је слободан удараца са неких 25 метара, лопта је пала на петерац домаћина, слабо су интервенисали играчи ЖАК-а, а то је искористио искусни Вукоје и погодио циљ. Имала су оба тима неколико прилика које нису искоришћене. У самом финишу сусрета Кикинђани су изједначили, а стрелац је био Огњен Малеш.

И у наставку игре стрелци оба тима су се просто утркивали ко ће више промашивати, а уједно давали прилике да голмани покажу своје умеће. У 90. минуту дошло је до краћег прекида јер су се међусобно кошкали, домаћи играч Пашић и гостујући Алексић судија им је показао пут у свлачионицу. И Ференци је добио жути картон и он је морао да напусти терен.

М. С.

Младост (О) – Бегеј  0:1 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелац: Грбић у 72. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Сакић 6,5, Гиговић 7, Лазиница 6,5 (А. Ђукановић -), Додић 7, Каранфиловски 7, Пештерац 6,5, Тошић 6,5, Вукајловић 6,5 (М. Ђукановић 6,5), Лукић 6,5, Петровић 6,5.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Прошић 7, Баришић 7, Новак 7, Зорић 6,5 (Марић 6,5), С. Умичевић 6,5, О. Умичевић 6,5 (Милинковић 6,5), Шћепановић 6,5, Грбић 7,5 (Живковић -).

Од првог минута домаћи фудбалери били су бољи ривал и стварали прилике, али су бодови отишли у Житишту. У првих 45 минута игре прилике за Омољичане пропустили су Пештерац, Гиговић,

У другом полувремену иста слика на терену фудбалери Младости  су имају инцијативу и 62. минуту и пенал који није искористио Пештерац. Десет минута касније после контранапада Грбић је искористио прилику и постигао погодак за госте и на крају се испоставило и коначан исход меча.

Б. Стојковски

Кикинда  - Будућност 2:1 (1:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Нешић у 20. и Утржен у 68. за Кикинду, а Вукоје у 65. минуту за Будућност. Жути картони: Рељић, Кресоја, Илић, Красин, Китановић, Нешић (Кикинда), а Стојичић, Аранитовић, Лаништанин и Васиљевић (Будућност).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Важић 7 (Д. Вукобрат), Нешић 8 (В. Китановић), Кнежевић 7, Илић 7, Утржен 7, Кресоја 7, Рељић 7, Красин 7, Црномарковић 7, Кењало 7.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Лаништанин 6, Аранитовић 6, Вукоје 7, З. Спахић 7, Јовандић 6 (Манојловић 6), Ђукић 7, Прпа 7 (Савин), Стојичић 6 (Перин), Крyалин 7.

Заслуге за победу припадају младом бонус играчу Немањи Нешићу који је постигао један погодак, над њим је начињен пенал, а припремио је и погодак за Утржена.

Домаћин је повео у 20. минуту лепим погодком који је постигао главом Нешић. У 30. минуту у казненом простору Будућности оборен је Нешић, пенал је извео Стефан Кресоја али је голман гостију Томислав Марић одличном интервенцијом спречио да лопта заврши иза његових леђа.

Гости из Српске Црње преко Вукоја изједначили су у 65. минуту али три минута касније било је 2:1 за Кикинђане. Лопту је набацио Нешић, а Никола Утржен матирао голмана гостију.

М. С.

Јединство (БК) - БАК 2:3 (2:2)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца око 100, судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Зекановић у 22. и Кораћ у 30. за Јединство, а Милковић у 6. и 49. и Југа у 44. минуту за БАК.

ЈЕДИНСТВО: Томић 6, Дапчевић 6, Ковачевић 6, Радишић 7, Иванчевић 7, Живанов 7, Зекановић 7 (Кнежевић 7), Ђорић 6, Кораћ 7, Ановић 6 (Ружић 7), Ђокић 6 (Јаворина 7).

БАК: Ировић 7, Петковић 7, Шинжар 7, Батори 7, Митревски 7, Јарковачки 7 (Јовановић), Ђукичин 7, Вељковић 7, Милковић 8 (Секулић), Деспотовић 7 (Ибишевић), Јута 7.

Гости су повели већ на почетку првог дела игре,да би Влада Зекановић изједначио резултат.  Кораћ довео у вођство Јединство од 2:1. У самом финишу првог дела игре Југа је изједначио,а само што је почео други део гости су поново голом Милковића повели.

М. С.

ЖАК - Крајина 1:1, Раднички (С) - Пролетер 3:0, Јединство (БК) - БАК 2:3, Војводина - Слога 5:0, Слобода - Козара 0:0, Раднички (К) - Јединство (НБ) 3:1, Младост (О) - Бегеј 0:1, Кикинда - Будућност 2:1.