Војвођанска лига – Исток: Сјајна серија Ботошана

Омладинац ФАМ - Бегеј 1:0 (0:0)
lopta2

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: В. Гвозденов (Вршац), стрелац: Бојић у 80. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков, Радуловић 7, Тркуља 6,5 (Спалевић), Стошић 7, Јованов 6,5 (Стојковић 7,5), Нинковић 7, Прокић 7 (Сремац), Говернор 7 (Бојић 8), Бојанић 6,5, Кондић 7, Шемић 7,5.

БЕГЕЈ: Арсин 7, Рапић 6, Д. Мијатовић 6 (Живковић), Радуловић 6,5, Грбић 7, Новак 6, М. Мијатовић 6, Умићевић 7, Николић 6, Влаучин 6,5, Свјетлица 6.

Ботошани су минималцем против Житиштанаца наставили сјајну серију и у последњих осам првенствених окршаја уписали су шест победа и два ремија. Домаћини су наметнули ритам, имали иницијативу и шутеве Милана Јованова, Радаела Говернора, Данила Кондића, који је голман Александар Арсин успео да укроти, а касније и опасан ударац Давида Стојковића. Бегеј се оријентисао на одбрану, чекао прилику за контру и из неколико покушаја играчи гостију остали су неубедљиви. У полувремену је Говорнор морао да остане у свлачионици због повреде ложе, заменио га је Немањ Бојић и решио питање победника.

Домаћини су притисли задњу линију гостију и после центаршута Стојковића са леве стране, Бојић је добро скочио и захватио лопту између штопера и голмана и погодио мрежу за заслужени тријумф.

С. М.

Кикинда - Раднички (К) 2:0 (2:0)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Н. Ћировић (Вршац), стрелац: Ђукић у 21. и 34. минуту. Црвени картон: Секулић (Раднички).

КИКИНДА: Савков, Кнежевић 7 (Зечевић 6,5), Јарић 6 (Белић 6,5), Коцкар 7, Станаћев 7, Ивановић 7 (Терзин 6,5), Кресоја 7,5 (Штеванов), Зељковић 7, Ђукић 8, Лаништанин 8, Божић 7,5.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Антић 6, Миливојев (Ћирић 6,5), Ранчић 7, Чолак 6, Секулић 6, Јоновић 7, Дељанин 6,5, Чучак 6, Чеха 6, Ранковић 6,5.

У 21. минуту из слободног ударца Ђукић је погодио за вођство Кикинђана, искористио је моменат док је голман гостију Рнић намештао живи зид и пласирао лопту у празну мрежу. Капитен Кикинђана био је стрелац и мало касније. Претходила је изванредна акција Стефана Коцкара, који је после продора по левом боку центирао на другу стативу, а Ђукић је онда волејом послао лопту у супротни угао мреже Ковинаца.

Могло је у наставку игре бити још голова, али лидер на табели као да се задовољио и овом предношћу, одигравши практично и овај сусрет као домаћин са пола снаге.

С. М.

Крајина - Раднички (С) 3:5 (2:3)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, судија: С. Радуловић (Елемир), стрелци: Граховац у 20. 29. и 56. за Крајину, а Вучковић у 15. Мичетић у 19. и 62. Огњеновић у 31. и Мирковић у 69. минуту за Раднички.

КРАЈИНА: Шарац 6, Латковић 6,5, Рајков 6,5, Косановић (Ђурић 6), Јухас 7, Граховац 8,5, Бероња 6,5, Ковачевић 7, Бјелетић 7, Маркановић 6,5, Стојаковић 7.

РАДНИЧКИ: Хорват 6,5 (Сучу 6,5), Татић 6,5 (Мамлић 7), Огњеновић 7, Милошевић 7,5, М. Милош 7, Вучковић 7,5, Мирчетић 8 (С. Милош), Вукоје 7 (Јовановић 7), Кондан 6,5, Михајловић 7 (Курунци 6,5), Мирковић 8.

У комшијском одмеравању снага гости су се боље снашли и искористили прилике, док је код домаћина једино Давид Граховац био расположен и постигао три поготка, али није могао да спречи пораз од конкретнијих комшија из Сутјеске.

Јединство (БК) - Црвена звезда 5:0 (4:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, судија: М. Рунић (Зрењанин), стрелци: Кујунyић у 8. Вукоје у 15. Ђуричин у 21. (аутогол), Радишић у 29. и Маркоски у 68. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Томић, Бајат 8, Дапчевић 7, Радишић 8, Живанов 7, Шаренац 7, Јефтенић 7, Ђорић 8, Кујунyић 7 (Мартиновић 7), Вукоје 8 (Маркоски 7), Новковић 7

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 5, Рудан 5,5, Ђуричин 5, Николић 5 (Дамјановић 5), Станић 5,5, Рибић 5, Зоретић 5, Кнежевић 5,5, Дајин 5, Еремић 5, Козић 6.

У комшијском дербију Карађорђевчани су „петардом” испратили госте. У размаку од 15. минута меч је био решен. Домаћини су повели преко младог Јована Кујунyића, погодио је супротни угао. Мало затим Миле Шаренац је упутио добар центаршут, а Марко Вукоје ударцем главом послао лопту иза голмана Славка Ћирковића.

Мало касније Ђуричић је желео да клизећим стартом склони лопту испред Ђорића, али је неспретно погодио сопствену мрежу. Ударцем са 18 метара Горан Радишић је постигао леп погиодак.

У наставку се у листу стрелаца уписао и Иван Маркоски.

Л. Ф.

Младост (О) - ЖАК 1:1 (0:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, судија: Н. Раковић (Вршац), стралци: Савков у 61. за Младост, а Важић у 8. минуту за ЖАК.

МЛАДОСТ: Луковић, Лазиница 7, Савков 7,5, Спасковски 7, Јаковљевић 7, Л. Лукић 7, Марков 6,5, Граовац 6,5 (Вучковић), Симоновић 7, Танасковић 6,5, Пештерац 7.

ЖАК: Томашевић 7, Баба 6, Моноштори 6 (Лисица), Кочиш 7, Симин 7, Радивојац 7, Важић 7,5, Пенавски 6, Фучак 7, Месарошки 7, Дрљача 7.

Гости из Кикинде повели су голом Важића и на крају успели да освоје бод. Домаћини су имали током целог сусрета више од игре и прилике.

Омољчани су у финишу меча имали неколико прилика, али их нису искористили.

М. М.

Јединство (В) - Слога (П) 2:1 (2:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште  Јединства, судија: стрелци: Мишков у 37. и Богдановић у 42. за Јединство, а Лазаревић у 71. минуту за Слогу.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Симић 7, Миошко 8, Текијашки 7 Секулић 7,5, Бобић 7 (А. Ћирка 7), Богдановић 8, Моторов 7,5, Живанов 7,5, Станков 7,5, Јовановић 7,5.

СЛОГА: Стевановић 6, Тренковски 6 (Спремо), Лазаревић 7, Црногорац 6 (Тасевски), Селаковић 6, Тадић 7, Коруга 6, Алберт 7 (Недимовић 6), Радић 6, Стефановски 6, Олђа 6.

Влајковчани су у сјајној форми. У комшијском дербију славили су против Пландиштанаца, а читав посао завршили су у првих 45. минута. Водећи погодак дело је најбољег играча меча Кристијана Миошка, извео је лукаво скраћени корнер са леве стране, лопта на свом путу ка голу није никога додирнула и завршила је у горњем углу.Пет минута касније Симић је идеално центрирао,а Богдановић је ефектно погодио мрежу.

У другом полувремену ређале су се шансе и промашаји Влајковчана, а казна их је стигла у 71. минуту, Лазаревић је голом какав се ретко виђа постигао почасни погодак за Слог

Р. З.

Будућност (СЦ) - Банат (Ч) 3:1 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Тодоров у 11. и 57. и Нешић у 85. за Будућност, а Бајкин у 50. минуту за Банат.

БУДУЋНОСТ: Лекин 7, Латковић 7,5, А. Прокин 7,5, Илић 7,5, Не. Ковачевић 7,5, Нешић 7+8 (Перин), С. Прокин 7,5, Манојловић 7 (Вукобрат 7), Тодоров 8,5, Шаренац 7, Ратко 7 (Ни. Ковачевић).

БАНАТ: Сладовић 7,5, Ракетић 6,5, Дисић 6, Дивљачки 5,5, Цветковић 6,5, Остојић 6 (Денић), Ескић 7, Цукић 6,5, Бајкин 7, Којић 5,5 (Ненезић 5), Радојев 6.

Црњани су створили много прилика, а повели су у 11. минуту преко Станислава Тодорова. У 50. минуту, после промашаја Нешића уследилаа је контра гостију и Ђорђе Бајкин је изједначио резултат.

Седам минута касније Тодоров је донео нову радост домаћем тиму, после Ратковог добро изведеног корнера. Коначан резултат поставио је Нешић, одбијену лопту лако је сместио у мрежу.

М. К.

Пролетер - Нафтагас 1:0 (0:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, судија Тадић (Панчево), стрелац: Саша Томић у 68. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7,5, Цвијетић 7,5, Ђ. Миковић 8, Лака 7,5, Томић 8, Алексић 7, Тимић 7, Ракић 7, Богојевић 7,5, Ивковић 7,5.

НАФТАГАС: Трифуновић 6,5, Грбић 6,5, (Дабић 6), Попов 6, Р. Дабић 6,5, Петров 6 (Козловачки 6,5), Миливојев 6, Красић 6,5, Јанков 7, Самарyић 6,5, Милошевић 6 (Видић), Панић 6.

. У првом полувремену обе екипе су имале по неколико шанси. У другом делу гости су нападали, али одбрана Карловчана је била сигурна,  У 68. минуту Тимић је шутира из слободног ударца са око 40 метара лопта је пала испред гола гостију где се  нашао капиетен Саша Томић и мајсторски пгоодио мрежу.

З. И.

Будућност - Банат 3:1, Јединство (БК) - Црвена звезда 5:0, Младост - ЖАК 1:1, Крајина - Раднички (С) 3:5, Пролетер - Нафтагас 1:0, Кикинда  - Раднички (К) 2:0, Омладинац ФАМ - Бегеј 1:0, Јединство (В) - Слога 2:1. Слободан је био: Борац.

1. Кикинда 23     17     3      3      56:21        54

2. Једин. (БК)     22     16     4      2      54:15        52

3. Нафтагас       23     14     6      3      61:24        48

4. Младост 22     13     6      3      68:25        45

5. Омладинац     23     14     2      7      52:29        44

6. Пролетер       23     13     0      10     46:42        39

7. Једин. (В)      23     10     4      9      41:30        34

8. Бегеј     22     11     1      10     41:35        34