Војвођанска лига – исток: Утакмица каснила због доктора

Кикинда - Раднички (С) 2:1 (1:1)
FUDBAL

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Мрђа (Панчево), стрелци: Ђукић у 34. Красин у 82. за Кикинду, а Зоретић у 29. минуту за Раднички. Жути картони: Кењало, Ђукић, Красин, Китановић (Кикинда), Руднички, Перовић, Марић (Раднички).

ОФК КИКИНДА: Ма. Вукобрат 7, Штеванов 7, Спахић 7, Радивојац 7, Илић 7, Кресоја 7, Китановић 7, Красин 8, Ђукић 8 (Кукић), Кењало 7, Ћирић 7 (Тодоров 7).

РАДНИЧКИ: Марић 7, Руднички 6 (Радуловић 6), Вуковић 6, Чижик 6, Чокулов, Огњеновић 5, Перовић 6, Томић 6, Дубљевић 6, Колдан 6, Росић 7, Зоретић 7.

Дежурни лекар није стигао на време, па је утакмица  каснила петнаестак минута. Већ на самом почетку видело се да су борбени гости из Сутјеске дошли да освоје бод, играли су доста оштро и у појединим тренуцима су се просто превијали на терену, нарочито Огњеновић. Све ово толерисао је судија Мрђа из Панчева.

Домаћин настојао да и поред свега тога постигне гол, али на његову жалост први су се радовали гости лепим поготком Зоретића. У 34. минуту Небојаша Ђукић изванредно је шутирао са велике даљине и лопта је завршила под саму пречку голмана Марића.

И у наставку игре домаћин је био бољи, а гост из Сутјеска је желео да на сваки начин освоји бод. На њихову жалост то им није успео јер је 8 минута пре краја први стрелац домаћина Андреј Красин постигао погодак забивши лопту под пречку.

М. Секулић

БегејРаднички (К) 3:2 (3:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиштре Бегеја, гледалаца 100. Судија Никола Грујић (Вршац). Стрелци: Шаренац у 10. Станојевић у 32. и Марков у 42. за Бегеј, а Јоновић у 35. и Петрић у 61. за Раднички. Жути картони: Јоновић, Игњатовић и Динић (Раднички).

БЕГЕЈ: Пустињаковић 7, Ољача 7 (од 60. Умићевић) 7, Ј. Мијатовић 7, Милаковић 7, Марков 7, Станојевић 8, Бакош 7, Нинковић 7,5, Вукоје 7, Шаренац 8 и Ћурчија 7 (од 76. Д. Мијатовић-).

РАДНИЧКИ: Алавања 6, Стаменовић 6 (од 68. Младеновић-), Дивнић 7, Игњатовић 7, Петрић 8, Ђурђевић 7, Динић 7, Симић 7, Јоновић 7, Делиблаћанин 7 и Арсенић 6.

Бегеј је освојио веома значајане бодове у једној веома тешкој и неизвесној утакмици. Домаћин је повео евроголом Шаренца када је искоса са 22 метра погодио супротне рашље, а потом после лепе акције Ољаче и Бакоша Бегеј је постигао нови гол преко Станојевић.  Међутим, после грешке одбране смањили су гости голом Јоновића из близине. Потом је Марков ефектно са десетак метара закуцао лопту под пречку, после дивног додавања Нинковића.

Ипак, гости се нису предавали него су све карте бацили у напад, па је искусни Петрић, после прекршаја, са 35 метара успео да из слободног ударца изненади одбрану Бегеја и смањи резултат. Наиме, док су домаћи очекивали да поставе живи зид Петрић је шутирао у доњи леви угао.

До краја је било шанси на обе стране, а чак три за домаћина је пропустио Бакош. Ипак у узбудљивој завршници бодови су заслужено остали у Житишту.

Д. Милићев

Слобода - Будућност 2:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 200, судија: Белић (Зрењанин), стрелац: Галић у 24. и 90. минуту.

СЛОБОДА: Митровић 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 9 (Чосић), Цвијановић 7, Коцкар 7 (Ж. Попов 7), М. Војводић 7, Лаништанин 8, Лукић 7, Панић 7 (Вукмировић 7).

БУДУЋНОСТ: Медић 7, Иванчевић 7, Грујић 6, Томић 7, Аранитовић 7, Ђ. Поповић 7, Косић 6 (Ковачевић 7), Ајдарић 6, Чобер 6 (Кораћ), Богић 7, Прокин 6 (Манојловић 7).

Домаћин је у комшијском дербију против старог познаника екипе Будућности из Српске Црње постигао заслужену победу. Млади Никола Галић је два пута матирао голмана Медића. Први гол постигао је ударцем са 20 метара када је лопта погодила мрежу голмана. И гости су имали више прилика у првом делу које нису реализовали.

У самом финишу меча на сцену је ступио Галић и тако потврдио победу свом тиму.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Козара 0:2 (0:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 100. Судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелац: Б. Бунић у 31. и 56. минуту за Козару. Жути картони: Кораћ, Њагрин, Иванчев (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Весков 6, Латиновић 6 (Марчић 6) Њагрин 6, Иванчев 6, Еремић 6, Лалић 6, Кораћ 6, Перуничић 6,  Н. Пецарски 6 (Дрљача 6), Месарошки 6, Јосовић 6

КОЗАРА: Атлагић 7, Д. Кнежевић 7, Б. Бунић 8, И. Кнежевић 7, Остојић 7, Рељић 7, Зељковић 6 (Ђаковић -) Мисић 7 (Бјелановић-), Петровић 6 (М. Бунић 6), Јовановић 6, Чуданов 7

Четврту сезону заредом фудбалери из Банатског Великог Села, лако и без проблема, односе бодове из града на Тиси, а да нису примили ни један гол. Као што се и очекивало гости су кренули офанзивно, да би прву прилику имали у 27. минуту, када је Мисић погодио стативу. Неколико минута касније брзу акцију гостију, започео је Иван  Кнежевић, који је упослио Мисића чији шут је Весков одбранио, али је лопта дошла до Бојана Бунића који из непосредне близине послао у мрежу.

Слика на терену није се променила ни у наставку. Питање победника решено је у 56. минуту када је најбољи појединац овог сусрета Бојан Бунић, из слободног ударца са ивице казненог поростора, поставио коначан резултат. Једину озбиљнију прилику за домаће имао је Марко Дрљача, али је искусни Атлагић био несавладив.

Ст. Давидовић

ПролетерЈединство (БК) 2:4 (1:2)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалалаца 100, судија Дозаметоски (Панчево), жути картони: Ћирић, Кнежевић, Миковић (Пролетер), Грбан, Живанов, Зекановић (Јединство), стрелци: Клабец у 40. и 75. за Пролетер, а Радишић у 16 и 28.  Грбанов у 73. и Живанов у 88. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Зековић 7, Побра 6, Бабић 6,  Ћирић 6, Р. Јевтић 6 (Вукајловић), Ракић 7, Ђорђевић 6, Караклић ,6, Кнежевић 6, Милошевић 6, Клабец 7, (Миковић).

ЈЕДИНСТВО: Медић 7, С. Ковачевић 7, Дапчевић 6, Грбан 8, Радишић 9, Живанов 8, Ђорић 7 (Д. Ковачевић ), Зекановић 7, Ђокић 7, Панић 7, Бабић 8.

Карловчани су играли без неколицине стандардних првотимаца, углавном одбфрамбених играча, што је трезултирало и поразом. Гости су то искористили и лако пролазили кроз одбрамбени штит Пролетера. Већ у 18. минуту Радишић се пробио између два играча и пласирао лопту у мрежу домаћина. Десетак минута касније, Радишић је са са десне стране упутио снажан шут, лопта је завршила у доњем десном углу гола Пролетера. У завршници првог дела Клабец је успео да се ослободи два играча и да пласира лопту у  леви доњи угао голмана Медића. То је дало наде домаћима да у друругом полувремену жешће нападају. Тако је Ћирић у 55.минуту из слободног ударца са око 20 метара упутио снажан шут, али лопта је завршила у рукама голмана Медића.

Гости су сежилаво бранили и нападали контрама. Тако је Зековић у 55 минуту био сам пред празним голом домаћина. У 73. минуту назирала се победа гостију. Али је Борис Клабец  вратио наду домаћим фудбалерима. Међутим, у финишу меча Живанов је убацио лопту у небрањени део мреже.

Р. Јовановић

Полет - Младост (О) 0:4 (0:3)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца 10, судија: Савановић (Зрењанин), стрелци: Гиговић у 31. Јавор у 44. Додић у 45. Пештерац у 49. минуту.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Велемиров 6, Тубин 6, Буцало 6, Адамовић 6 (Тинтар 6), Н. Зорић 6, Инђић 6, Драганов 6, Јеличић 6 (Хун), Гавранчић 6 (Матијевић), Сакал 6.

МЛАДОСТ: Луковић -, Николић 7, Антић 7, Петровић 7 (В. Лукић 7), Јаковљевић 8, Гиговић 8 (Јањатовић 7), Јавор 8, Пештерац 7, Спахић 8, Додић 7 (Божић), В. Лукић 8.

Домаћи фудбалери нису успели да изненаде госте из Омољице који су са четири поготка кући однели три велика бода. Мрежу младог голмана домаћина Ковача први је начео Гиговић у 31. минуту, а у другом делу посао завршио лепим поготком Пештерац на почетку другог дела утакмице.

М. Се.

Вршац јунајтед - ЖАК 4:2, Слога - Војводина (П) 3:0, Пролетер - Јединство (БК) 2:4, Јединство (НБ) - Козара 0:2, Слобода (НК) - Будућност 2:0, Бегеј - Раднички (К) 3:2, Кикинда - Раднички (С) 2:1, Полет - Младост (О) 0:4.

1. Кикинда           14     9      3      2      40:16        30

2. Вршац ј.           14     9      3      2      33:13        30

3. Козара             14     8      3      3      25:6  27

4. Слобода (НК)  14     8      2      4      31:18        26

5. Младост (О)    14     6      4      4      24:17        22

6. Војводина       14     6      3      5      16:13        21

7. Једин. (БК)     14     6      2      6      26:22        20

8. Будућност       14     6      2      6      18:17        20