Војвођанска лига Исток: Новобечејци сменили водећег

Јединство - Слобода 1:0 (0:0)
jedinstvo novi becej

НОВИ БЕЧЕЈ:  Стадион крај Тисе. Гледалаца 300. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Кораћ у 60. минуту. Жути картони: Њагрин, Еремић, Иванчев, Терзин (Јединство), Јовандић, Ћулибрк, Галић, Гавриловић, Коцкар, Војводић (Слобода).

ЈЕДИНСТВО: Весков 9, Њагрин 8, Иванчев 9, Еремић 7, Лалић - (Бошков 7 -), Кораћ 9, Перуничић 8 (Терзин -), Дрљача 8, Марчић 9, Месарошки 7 (Н. Пецарски -), Јосовић 7

СЛОБОДА: Митровић 7, Цвијановић 7, Јовандић 6, Ћулибрк 8, Галић 8, Ђурић 6, Гавриловић 7, Коцкар 7, Војводић 6 (Пашић -), Вокић 7, Узелац 7.

Новобечејци као да су се преплатили да буду фатални за водеће, после Вршчана са трона су скинули и Слобода из Нових Козараца. У првом полувремену играло се обазриво, а ближи вођству били су гости. У 42. минуту, после праве опсаде домаћег гола Никола Галић је са десетак метара погодио стативу. У наставку Новобечејци су препустили теренску иницијативу гостима, а опасно претили из контранапада.

У 60. минуту после филигранске акције то им се исплатило. Перуничић је спретно проиграо Александра Марчића, који идеално центрира, а Стефан Кораћ из прве, поред Митровића, лопту шаље у мрежу. Гости су потом подредили све нападу, али је голман Весков у неколико наврата одлично реаговао. На крају треба похвалити судијску тројку која је беспрекорно функционисала.

Ст. Давидовић

ПролетерБегеј  1:0 (1:0)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалац 250, судија  Белош (Зрењанин) стрелац Миковић у 15. минуту.  Жути картони: Вукајловић, Миковић (Пролетер), Тањга, Мијатовић (Бегеј).

ПРОЛЕТЕР: Зековић 7, Побра 7, Бабић 7, Миковић 8, Николић 7, Вукајловић 7 (Р. Јевтић 7), Ракић 7, (Теофиловић), Томић 7, Ђорђевић 7, Караклић 7, Милошевић 7.

БЕГЕЈ:  Пустињаковић 6, Даљевић 6, Ј. Мијатовић 6 (Лончарски 6),Тањга 6, Бакош 6, Миланковић 7, Вукоје 6, Ђаренац 6, Нинковић 6 (Умићевић 6), Ђурђија 6 (Николић 6), Лончарски 6 (Д. Мијатовић 6).

У почетку првог полувремена гости су били агилнији, нападали и стварали прилике, али одбрана домаћих је била на месту.

Већ у 15. минуту Караклић је са леве стране убацио лопту у казнени простор гостију, тамо се нашао одбрамбени играч Пролетера Миковић и закуцао лопту у мрежу.

Гостима је задавао муке брзоноги Ракић који је по десној страни често имицао одбрани гостију и аситенцијама помагао у нападачима. Но они нису икористили те прилике и све се завршавало шутевима  поред гола гостију. Гости су  углавном своје акције почињали преко капитена Милаковића. Било је неколико лепих покушаја али се све  завршавало у зиду одбране домаћих или лепим парадама голмана  Зековића.

Р. Јовановић

Козара - Раднички (К) 3:0 (3:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 200, судија: Домазовски (Панчево). Стрелци: Мисић у 6. И. Кнежевић у 12. и Чуданов у 45. минуту.

КОЗАРА: Атлагић 7, И. Кнежевић 8, Т. Бјелановић 7, Б. Бунић 7, Рељић 7, Зељковић 7 (Грубор), Мисић 7 (Д. Бјелановић), Петровић 8 (М. Бунић), Остојић 7, Чуданов 7, Д. Кнежевић 7.

РАДНИЧКИ: Алавања 6, Димић 6, Стаменковић 6 (Арсенић 6), Чичић 6, Јоновић 6, Рађеновић 7, Домонкош 6, Бицуљевић 7, Заблаћан 7, Дивнић 6, Арсенијевић 7 (Миленковић), Симић 6.

Само што је почела утакмица, домаћин је повео лепим погодком Милана Мисића, а шест минута касније било је већ 2:0, а у листу стрелаца се уписао Милан Кнежевић. Поред два постигнута поготка Великоселци су имали још неколико прилика, али трећи гол постиглчи су тек у финишу првог дела игре када је голмана гостију Предрага Алавању савладао Чуданов који је набачену лопту из корнера од Релића, главом сместио иза његових леђа.

Очекивали су гледаоци у Банатском Великом Селу да виде наставак серијала, али у другом делу и поред доста прилика мрежа гостију није била погођена.

М. С.

Слога - ОФК Кикинда 2:3 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца око 200, судија: Јаћимовић (Каћарево), стрелци: Селаковић у 51. Нединовић у 64. за Слогу, а Ђукић у 41. Тодоров у 65. и Илић у 90. минуту за ОФК Кикинду. Црвени картони: Вукомановић (Слога).

СЛОГА: Загорац 7, Прица 7 (Пениковски), Ангеловски 6, Недимовић 7, Лазаревић 7, Селаковић 7, Вукомановић 6, Црногорац 7 (Кевичевић 7), Олђа 7, Коруга 7, Стефановски 7.

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Шћепановић 7 (Цвијан), М. Спахић 7, Тодоров 8 (Ћирић), Илић 8, В. Китановић 7, Красин 7 (Д. Вукобрат 7), Ђукић 7, Утржен 7, Кењало 7, Иветић 7.

Радован Илић из гостујуће екипе Кикинде постигао је трећи погодак за госте у финишу сусрета и тако су Кикинђани са три бода из овог сусрета избили на чело табеле Војвођанске лиге  - исток. Једини погодак у првом делу игре постигао га је Ненад Ђукић из гостујуће екипе. У другом делу Слога је стварала прилике и тако успела да постигне два лепа поготка, а потом су гости из Кикинде поравнали на 2:2.

У финишу сусрета Пландиштани су остали са играчем мање због искључења, а то су гости искористили и постигли свој трећи погодак вредан три бода.

М. Секулић

ЖАК - Полет 3:0 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Тополић (Житиште), стрелци: Марчетић у 54. Ивановић у 68. Ружић у 85. минуту. Жути картони: Барбат, Гавранчић, Адамовић (Полет).

ЖАК: Родић 7, Месарош 7 (Гавранов), Важић 7 (Малогајски), Кочиш 8, Ивановић 8, Чекић 7, Марчета 8, Ратко 8, Иг. Фућак 7, Ружић 7 (Николин), Јашић 7.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Радловић 7, Алмаши 6 (Сабљић), Сакал 6, Адамовић 7, Н. Зорић 7, Барбат 7, Секулић 6, Драганов 7, Јеличић 6 (У. Зорић), Гавранчић 7 (Инђић).

М. Секулић

Вршац унитед - Будућност 2:1, Козара - Раднички (К) 3:0, Јединство  (БК) - Раднички (С) 0:0, Војводина - Младост (О) 2:0, ЖАК - Полет 3:0, Слога - Кикинда 2:3, Пролетер - Бегеј 1:0, Јединство (НБ) - Слобода (НК) 1:0.

1. Кикинда                 6      4      2      0      11:5  14

2. Козара                   6      4      1      1      11:2  13

3. Вршац уни.            6      4      1      1      12:4  13

4. Слобода (НК)        6      4      0      2      10:3  12

5. Војводина              6      3      2      1      5:2   11

6. ЖАК                       6      3      1      2      13:9  10

7. Пролетер               6      3      1      2      10:9  10

8. Једин. (НБ)            6      3      1      2      5:7   10