Војвођанска лига – исток Васковић препородио Новобечејце

Изабраници новог тренера Јединства из Новог БечејаСтрахиње Васковића освојили су значајне бодове, у борби за опстанак, против борбеног састава из Кикинде.
fudbal

Јединство (НБ) – ЖАК 1:0 (1:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 100. Судија: Мрђа (Панчево). Стрелци: Перуничић у 40. минуту за Јединство.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, Проданов 7 (Терзин 7), Њагрин 7, Еремић 7, Сиђи 7 (Стојков -), Перуничић 8, Кораћ 7, Пецарски 7 ( Лалић -) Марчић 7, Ловре 7, Јосовић 7

ЖАК: Хајровић 7, Фејеш 6, Киурски 6, Цвијан 6 (Буцало -), Блажић 6, Латиновић 6, Марчета – (Чолак 6), Китановић 6, Ратко 6, И. Фучак 6 (Кочиш -) Д. Фучак 6.

Водила се отворена борба у којој су домаћи имали више порилика, али су само једну искористили. После шансе Кораћа,  у 40. минуту новајлија у редовима домаћих, Чаба Сиђи је после соло продора шутирао, а одлични Хајровић лопту одбио само, до најбољег стрелца Новобечејаца Николе Перуничића, који овакве прилике не пропушта.

У стрелце је могао да се упише и Иса Лалић, када се нашао очи у очи са Хајровићем,  који је на чудесан начин спасао свој гол.

Ст. Давидовић

Полет - Будућност 1:1 (1:0)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца 100, судија: Богдановић (Зрењанин), стрелци: Драганов у 28. за Полет, а Бобић у 80. минуту за Будућност.

ПОЛЕТ: Ковач 8, Кнежевић 7, Тинтар 7, Малогајски 7 (Велемиров), Инђић 7, Шћепановић 7, Драганов 8, Миличић 7, Радловић 7, Сакал 7, Тубин 7.

БУДУЋНОСТ: Медић 7, Видић 7, Н. Ковачевић 7, Лукин 7, Иванчевић 7, Аранитовић 7, Стојчић 7 (Радин 7), Манојловић 7, Позић 7, Бобић 8, Кораћ 7.

После дуже паузе коначно су поред свог имена укњижили и бод екипа Полета из Накова, пошто су на свом терену одиграли меч против Будућности нерешено. Полет је у 28. минуту је повео поготком Кристијана Драганова и у овом делу игре имао је теренску иницијативу. У наставку су гости доминирали, а било је само питање када ће погодити мрежу голмана домаћина Кристијана Ковача. То се десило у 80. минуту када је Никола Бобић после корнера из близине погодио мрежу. Подела бодова је најреалнији исход овог комшијског сусрета.

М. Секулић

Раднички (С) - Вршац 0:1, Младост (О) - Раднички (К) 3:2, Полет - Будућност 1:1, Кикинда  - Козара (одложено, потопљен терен), Бегеј - Јединствно (БК) 4:1, Слобода (НК) - Војводина 0:0, Јединство (НБ) - ЖАК 1:0, Пролетер - Слога 3:2.