Војвођанска лига – исток: Великоселци чувају врх

​​​​​​​Козара - Раднички (С) 3:0 (1:0)
fudbalska lopta

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 300, судија: Јанићијевић (Старчево). Стрелци: Зељковић у 38. Ма. Зечевић у 58. и Ивановић у 69. минуту. Црвени картон: Огњеновић у 38. минуту (Раднички).

КОЗАРА: М. Ђаковић, Ми. Зечевић 7 (Рељић), И. Кнежевић 8, Ивановић 8, Т. Бјелановић 7, Н. Ђаковић 7, Чекић 7 (Д. Бјелановић), Зељковић 7, Мисић 8, А. Петровић 7, Ма. Зечевић 8 (Бунић).

РАДНИЧКИ: Загорац 6, Марков 6, Унгур 6 (Росић 7), Лојпур 6 (Поповић), Н. Маговечевић 6, Огњеновић 5, Ковачевић 6, Станић 6, Милош 6 (Дробњак), Дубљевић 6, М. Малогорчевић 6.

Лидер на табели повео је у 38. минуту голом Стевана Зељковића из слободног ударца. Резултат је повећао Марко Зечевић у 58. минуту након асистенције Милана Мисића.

Трећи погодак Великоселски фудбалери постигли су преко Дејана Ивановића који је из соло акције успео да погоди мрежу голмана гостију Загорца.

М. С.

Јединство (НБ) – Јединство (БК) 0:0

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 300. Судија: Ћировић (Вршац). Жути картони: М. Матић (Јединство НБ), Дапчевић (Јединство БК)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков -, Петров 6, Њагрин 7,  М. Матић 7, Перуничић 7, Н. Пецарски 6 (Бабић -), Дражић 6 (Месарошки 7), Дрљача 8, Врањеш 6, Ћулум 7, Кнежевић 6

ЈЕДИНСТВО (БК):  Медић 7, Дапчевић 6, Грбан 6, Иванчевић 6 (С. Мартиновић -), Г. Радишић 7, Живанов 6, Ђорић 6 (М. Бабић -), Зекановић 6, Кораћ 7, В. Бабић 7, Ановић 6

Дуел имењака разочарао је у сваком погледу, мало је ту било игре, али зато доста грубости и оштрих стартова. Све то толерисао је судија Никола Ћировић, који је својим чудним критеријумом допринео да га на крају, разочарани гледаоци, испрате салвом звиждука. Домаћи су у финишу пропустили две сјајне прилике, а у 88. минути отећени су за једанаестерац, када је у казненом простору оборен Перуничић.

Ст. Давидовић

Кикинда - Раднички (К) 4:0 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Илић у 67. и 85. (из пенала) и Красин у 89. и 90+2 минуту. Жути картони: Црномарковић, Кнежевић и Кењало (ОФК Кикинда).

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Важић 7, Нешић 6 (Красин 8), Кнежевић 7, Илић 8, Кресоја 7, Рељић 6 (Утржен 7), Стоисављевић 7 (Грујић 7), Црномарковић 7, Кењало 7, Д. Вукобрат 7.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Чеха 6 (Стојановић 7), Марковић 6, Рађеновић 6, Ђорђевић 6 (М. Секулић 7), Дробњак 6, Бицуљевић 7, Симић 6, Голубовић 7, Костић 7 (Драгић), Шарановић 7.

Тек у наставку су успели фудбалери Кикинде у дербију зачеља да сломе отпор Ковинаца. У првих 45 минута било је само две полуприлике. Само што је почао други део игре тренер домаћина Александар Кресоја је увео искусног Красина, који је унео живости у игру домаћина. Кикинђани су повели у 67. минуту, када је Радован Илић са неких десетак метара погодио циљ. У 85. минуту оборен је Кресоја,  а судија је оправдано показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Илић. У самом финишу сусрета Красин се два пута уписао у листу стрелаца.

М. С.

БАКПролетер (БК)  0:1 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК, гледалаца: 300. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелац: Тимић у 20 минуту.

БАК: Ировић 7, Петковић 6,5, Шинзар 6,5, Митревски 7, Милковић 6,5 (Деспотовић 6,5), Марковић 6,5, Ђуркин 6,5 (Јарковачки -), Симић 7, Вељковић 7 (И.Јовановић -), Анђелић 7, А.Јовановић 6,5.

ПРОЛЕТЕР (БК): Илић 7,5, Гетејанац 7, Миковић - (Петронијевић 6,5, Бобић 7, Томић 7, Тимић 7 (Ивљанин -), Ракић 7, Настановић 7, Алексић 7, Јевтић 7, Ђорђевић 7 (Стефановић -).

У комшијском десрбију у Белој Цркви  гости су освојили три вредна бода и задржали шансе да могу остати у лиги. Домаћи фудбалери имали су инцијативу и прилике пред голом гостију, али је голман Илић сачувао своју мрежу. Гол одлуке постигао је Тимић после додавања Ђорђевића када је погодио небрањени део мреже голмана Ировића.

Б. Стојковски

Будућност - Слобода 1:1 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца око 300, судија: Домазетовски (Панчево). Стрелци: Перин у 50. за Будућност, а Ћосић у 26. минуту за Слободу.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Лаништанин 7, Манојловић 7, Аранитовић 7, З. Спахић 7, Јовандић 7, Ђукић 8, Перин 8 (Ковачевић), Прпа 7, Стојичић 7 (Салма 7).

СЛОБОДА: Ковач 7, Лолић 6, Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, М. Спахић 7, Гавриловић 7, Коцкар 6 (Мајкић 7), Ж. Попов 7, Војводић 7, Ћосић 7.

Комшијски дерби завршен је без победника. Козарчани су повели  у 26. минуту након  корнера, а стрелац је био млади Ћосић. У 59. минуту након теренске иницијативе домаћини су успели да изједначе голом Перина.

У самом финишу сусрета оба тима имали су прилику да обезбеде победу, а најближе њој били су гости јер је Галић погодио стативу.

М. С.

Крајина - Младост 2:0 (1:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Јонић (Кикинда). Стрелац: Ковачевић у 42. и 90. минуту.

КРАЈИНА: Родић 7, Грмуша 7, Кукољ 7, Ковачевић 9, Мирчетић 7 (Ференци 7), Б. Вучковић 7, Иванчевић 8, Вукоје 8, Богић 7, Алексић 7 (Косановић), Живојиновић 8 (Зорић).

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антин 6, Савков 7, Гиговић 7 (Живановић), Ђукановић 7, Пештерац 7, Додић 7, Каранфиловски 7.

Јунак утакмице био је Немања Ковачевић са два постигнута погодка. Први је постигао три минута пре истека првог дела игре, после употребљиве лопте Живојиновића. У финишу сусрета иКовачевић је оверио победу своје екипе.

М. С.

Слога - ЖАК 1:1 (0:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Олђа у 87. за Слогу, а Латковић у 72. минуту за ЖАК.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 6, Савков 7, Олђа 8, Селаковић 7, Црногорац 7 (Недимовић), Лазаревић 7, Спремо 7 (Вукомановић), Стефановски 6, Коруга 6 (Ангеловски 7), Радић 7.

ЖАК: Митровић 7, Латковић 8, Јанков 7, Кочиш 7, Вокић 7, Чубрило 7, Радивојац 7, Гавранов 7, Малеш 7, Ратко 7, Фучак 8.

Рачунали су кикиндски железничари да ће после вођства од 1:0 кући донети три велика бода која би пуно значила у борби за опстанак, али у томе нису успели, јер су домаћини преко Олђе постигли изједначујући гол у самом финишу сусрета. Кикинђани су повели у 72. минуту лепим погодком младог играча Латковића који је био окренут леђима према мрежи голмана домаћина, али је из окрета оштро шутирао и погодио циљ.

Домаћини су у наставку били надмоћнији и гол Кикинђана висио је у ваздуху. Након изведеног корнера од стране Лазаревића најспретнији је био Стефан Олђа и главом лопту послао иза леђа солидног голмана гостију Митровића.

М. С.

Крајина - Младост (О) 2:0, Кикинда - Раднички (К) 4:0, Будућност - Слобода 1:1, Бегеј - Војводина 0:2, Јединство (НБ) - Јединство (БК) 0:0, Козара - Раднички (С) 3:0, Слога - ЖАК 1:1, БАК - Пролетер 0:1.

1. Козара              20     15     3      2      35:11        48

2. Војводина         20     14     2      4      44:12        44

3. Слобода           20     11     8      1      35:9  41

4. Једин. (БК)       20     9      5      6      43:29        32

5. Будућност        20     8      5      7      32:29        29

6. Младост (О)    20     9      2      9      29:28        29

7. Крајина            20     9      2      9      28:40        29

8. Једин. (НБ)      20     8      4      8      40:23        28