Војвођанска лига – Исток: Вршчани оверили прво место

Вршац - Младост 3:3 (1:2)
vrsac

ВРШАЦ: Градски стадион, гледалаца око 600, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Белић у 18. Балан у 62. Радак у 77. за Вршац, а Гиговић у 42. и 90. и Пештарац у 44. минуту за Младост.

ВРШАЦ: Ђурчић 7, Б. Благојевић 7, Лукић 7, Бељин 8, Ранков 7, Станковић 7 (Радак 8), Војводић 8 (Балан 8), Белић 8, В. Благојевић 7, Крачуњев 8 (Јефтић), Тошић 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7 (Боснић 7), Антић 7, Јаковљевић 7, Павловић 7, Гиговић 8, Пештерац 8, Додић 7, Јуриша 7, Л. Лукић 7 (Мрковићћ 7), Кочић 7, Петровић 7 (В. Лукић 7).

Када је судија овогодсвирао крај  меча, почело је славље у Вршцу. Вршчани са освојеним бодом оверили прво место испред упорног ривала Козаре из Банатског Великог Села која је исто тако ремизирала. Пошто се славље стишало представник ФС Војводине Предраг Ратковић уручио је капитену Вршчана Бељину велики пехар за освојено прво место.

Вршчани су повели  голом Белића, али су гости из Омољице у самом финишу сусрета прво преко Гиговића у 43. минуту поравнали резултат, а потом у самој завршници постигли преко Пештерца и водећи гол. У наставку игре тренер домаће екипе Ненад Мијајловић је извршио измену, у игру увео Саву Бавана који је у 62. минуту поравнао резултат. И други адут домаћег тренера Радака је постигао ефектан гол за вођство од 3:2. И када су сви на стадиону чекали крај и прослављали велики успех  клуба основаних пре 11 година Видовић је успео да и други пут савлада домаћег голмана.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Јединство (БК) 3:1 (2:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  200. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Н. Пецарски у 10, Терзин у 44, Перуничић у 69. за Јединство (НБ), а Живанов у 4. минуту за Јединство (БК).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Влашкалин 7, Њагрин 7, Еремић 7 (Месарошки 7), Сиђи 7 (Латиновић —) Перуничић 7, Кораћ 8, Терзин 7 (Стојков -),  Н. Пецарски 8, Дрљача 8, Ћулум 7, Јосовић 7

ЈЕДИНСТВО (БК): Томић 6, Ковачевић 7, Грбин 6, Иванчевић 6, Радишић 6, Живанов 7, Ђорић 6, Зекановић 6 (Матић -), Јаворина 6, Митић 6, Панић 6

Екипа тренера Страхиње Васковића се на најлепши начин опростила од својих навијача и тако крунисала добре игре у пролећном делу првенства. Већ после прве акције гости из Банатског Карађорђева су, ефектним голом Живанова, дошли у вођство. Међутим њихова радост је кратко трајала пошто је, најмлађи играч домаћих Ненад Пецарски, после асистенције капитена Дрљаче, изједначио. Стефан Кораћ је у последњим тренуцима првог дела донео предност свом тиму, да би у 69. минуту, најбољи стрелац Јединства Никола Перуничић, својим 19 голом у првенству, угасио сваку наду гостују.

Ст. Давидовић

БегејБудућност 2:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 120. Судија: Јаћимовски (Качарево). Стрелци: Вукоје у 70. и Баришић у 78. за Бегеј, а Кораћ у 66. минуту за Будућност. Жути картони: Д. Мијатовић и Ј. Мијатовић (Бегеј), а Ни. Ковачевић и Васиљевић (Будућност).

БЕГЕЈ: Давидовић 8, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 7, Раденковић 7 (од 86. Бичанин -), Марков 7, Вукоје 7, Шаренац 8, Јањанин 7, Баришић 8, Ћурчија 6 (од 59. Нинковић) 7, Умићевић 6 (од 60. Грбић) 7.

БУДУЋНОСТ: Арсин 7, Васиљевић 7, Грујић 7, Топић 7, Иванчевић 7 (од 76. Медић-), Аранитовић 7, Не. Ковачевић 6, Стојичић 6, Кораћ 7 и Ни. Ковачевић 7 ( 80. Стојићев -).

Домаћи су у меч ушли превише опуштено. Узалуд се љутио тренер Драган Јовић покушавајући да мотивише своје играче. Гости су то искористили да брзим контранападима угрожавају гол Давидовића који је својим сигурним интервенцијама спасао свој гол у три стопостотне прилике за госте. Тек после вођства гостију у 66.минуту, после неспоразума у одбрани Бегеја, домаћи су се пренули и најпре је на центаршут Шаренца Вукоје главом погодио за изједначење, а потом је Баришић направио прави слалом у одбрани гостију и онда ефектно са дистанце завршио оштрим шутем који голман Арсин није успео да одбрани.

Д. Милићев

Слога - ЖАК 2:1 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалац 100, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Селаковић у 34. и Лазаревић у 85. за Слогу, а Ранков у 70. минуту за ЖАК.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 8 (Вукмановић 7), Керкез 7, Олђа 8, Селаковић 8, Савко 8, Коруга 8 (Лазаревић 7), Спремо 8, Стефановски 7, Ангеловски 7, Цветићанин 7 (Недимовић).

ЖАК: Ћирић 7, Месарош 6, Д. Фућак 7, ранков 7, И. Фућак 6, Чубрило 6, Кочиш 6, Буцало 6, Гавранов 6 (Баба), Рако 7, Латиновић 7.

Домаћин је дошао до три планирана бода и то у финишу сусрета. Млади састави кикиндских железничара којиће следеће сезоне играти у нижем рангу такмичења пружио је достојанствен отпор.

Слога је повела голом Селаковића и са тим резултатом се отишло ан одмор. У 70. минуту гостујући играч Никола Ранков успео је да поравна резултат. А у 85. минуту Лазаревић је покопао све наде Кикинђана да ће кући однети бод. Била је ово 11 победа тима из Пландишта, односно 20 пораз гостију из Кикинде.

М. С.

Кикинда - Раднички (К) 8:1 (3:1)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 50, судија: Белић (Зрењанин), стрелци: Красин у 7. Спахић у 27. Кресоја у 38. Д. Вукобрат у 47. Ђукић у 53. 73. 81. и 88. за Кикинду, а Симић у 13. минуту за Раднички. Жути картони: Д. Вукобрат, Спахић, Ђукић, Кресоја (Кикинда), Дробњак (Раднички).

КИКИНДА: Д. Вукобрат 7, Спахић 8 (Станковић), Бугарски 7, Бабић 7, Илић 7 (Утржен 7), Кресоја 7, Красин 8 (Ћирић 7), Ђукић 9, Црномарковић 7, Кењало 7, Д. Вукобрат 8.

РАДНИЧКИ: Бранковић 6, Симјоновић 5, Дивнић 5, Раденковић 5, Поповски 5, Дробњак 5, Гавриловић 5, Симић 6, Јоновић 6, Петровић 5, Станојевић 5 (Делиблаћанин 6).

Поред осам постигнутих голова домаћин је могао да постигне још неколико погодака. Већ у 5. минуту Андреј Красин је савладао гостујућег голмана Бранковића, а потом су Кикинђани промашили неколико добрих акција, а Симић је знао то да казни. Спахић је постигао погодак, а Кресоја је постигао погодак. Д. Вукобрат је повисио на 4:0, а на сцену је затим ступио Ђукић са четири лепа поготка.

М. С.

Полет - Раднички (С) 2:4 (1:2)

НАКОВО: Стадион Полета, гледалаца око 100, судија: М. Рунић (Житиште), стрелци: Зорић у 40. Сакал у 46. за Полет, а Огњеновић у 29. Росић у 38. Петровић у 47. и Милошевић у 85. минуту за Раднички.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Малогајски 7, Велемиров 7, Кнежевић 7, Хун 6, Гавранчић 7, Инђић 6 (Пиперски), Шћепановић 7 (Ћирић), Гушић 6 (Сакал 6), Драганов 7, Зорић 7.

РАДНИЧКИ: Шућу 7, Поповић 7, Вуковић 7, Станић 7, Радуловић 7, Огњеновић 7, Росић 8, Зоретић 7, Милошевић 7, Петровић 7, Дубљевић 7 (Дробњак 7).

Гости су головима Огњеновића и Росића повели са 2:0, а пет минута пре одласка на одмор Зорић је ефектним поготком успео да смањи ово вођство. Само што је почело друго полувреме било је 2:2 а стрелац за изједначење био је Сакал. У следећем минуту Петровић је савладао домаћег голмана Кристијана Ковача, а у самом финишу четврти погодак дело је Милошевића.

М. С.

Слобода - Козара 1:1 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 500, судија: Јоцић (Книћанин), стрелци: Цвијановић у 53. за Слободу, а Мисић у 58. минуту за Козару.

СЛОБОДА: Митровић 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 8, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 8, Гавриловић 7 (Пашић), Коцкар 7 (Радивојац 7), Ж. Попов 7, Вокић 7 (Ђрђевић), Ђ. Поповић 7.

КОЗАРА: Атлагић 7, И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7 (Иветић), Б. Бунић 7, Чекић 7, Мисић 8 (Момчилов), А. Петровић 7, Зељковић 7, Д. Кнежевић 7, Ђаковић 7.

Комшијски дерби два села окупио је на трибинама стадиона „Илија Пантелић” око 500 навијача. Гостима из Банатског Великог Села победа би значила много, јер су се потајно надали да ће евентуално Омољица изненадити Вршац.  У првом полувремену је било неколико прилика, али стрелци нису успели да их реализују. У 53. минуту домаћи играч Неђо Гавриловић је упослио свог суиграча Петра Цвијановића који је оштро шутирао, лопта се одбила од пречке и поново дошао до њега а он је сместио у мрежу Атлагића. У 58. минуту Милан Мисић успео је да савлада домаћег голмана Митровића. Чини се да су на крају оба ривала задовољни и овим исходом, јер се касније утврдило да су Вршчани освојили бод.

М. С.

Вршац -  Младост (О) 3:3, Полет – Раднички (С) 2:4, Кикинда – Раднички (К) 8:1, Бегеј – Будућност (СЦ) 2:1, Слобода – Козара 1:1, Јединство (НБ) – Јединство (БК) 3:1, Пролетер (БК) – Војводина (П) 0:7, Слога – ЖАК 2:1.

1. Вршац                 30     21     7      2      73:28        70

2. Козара                 30     21     5      4      73:17        68

3. Кикинда               30     16     6      8      80:40        54

4. Слобода (НК)      30     15     9      6      62:33        54

5. Младост (О)        30     14     7      9      60:37        49

6. Војводина            30     14     6      10     52:35        48

7. Јединст. (НБ)       30     14     2      14     43:55        44

8. Бегеј                     30     12     5      13     59:56        41