Војвођанска лига – југ: Ердевичани славили у финишу

Индекс - Слога (Е) 0:1 (0:0)
index-sloga, divanic

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 250, судија: Матић (Нови Сад). Стрелац: Цвијић у 85. минуту. Жути картони: Бањац (Индекс), Грковић (Слога).

ИНДЕКС: Опарница 7, Косец 7, Сендерак 7, Старовлах 7, Ђекић 7, Покрајац 7, Божић 7 (Мрђеновић), Кисић 6, Бањац 6, Кнежевић 6 (Спасојевић), Варга 6 (Зирић 6).

СЛОГА: Илић 7, Џибрић 7, Матић 7 (Пенђо), Халиловић 7, Микић 7, Грковић, Цвијић 8, Теофиловић 6 (Б. Поважан 7), Д. Поважан 7 (Симеуновић 7), Докнић 7, Вуковић 7.

Ердевичани иако лидери на табели нису били надмоћнији ривал, имали су нешто већи посед лопте али је све контролисала одбрана домаћих.

Није било прилика за гол у  првом делу. Само по један шут са дистанце оба тима, Џибрића (Слога) и Косеца (Индекс). Ипак, играло се динамично, пуно изгубљених лопти са обе стране. Цвијић је два пута опробао свој шут, у 49. и 80. минуту али је голман Индекса Опарница са лакоћом ухватио лопте.

Онда је у 85. минуту исти играч примио лопту полу десно око 25 метара од гола, распалио по њој, а она се спустила испод пречке на одушевљење Ердевичана који су дошли да бодре своје љубимце. Индекс је, нема сумње, заслужио бод.

М. Ковачевић

Борац (Ш) - Борац (НС) 2:1 (2:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Ђурић у 12. и Крстевски у 25.за  Борац (Ш), а Стојшић у 84. минуту за Борац (НС).

БОРАЦ (Ш): Субашић 7, Живанов 8 (Драгић 7), Јањанин 7, Скоко 8, Кнежевић 7, Зечевић 7, Божић 7, Ђурић 7, Гргић 7 (Станковић), Попин 7 (Гелић 7), Крстевски 8.

БОРАЦ (НС): Ћирић 7, Томић 6, Папрић 6, Кочиш 7, Јеремић 7, Вујановић 7, Стојшић 7, Добрињац 6, Бичкеи 6, Гојковић 7, Салић 6 (Блажић 6).

Дуел имењака заслужено је припао домаћину. Већ у 12. минуту дубинску лопту Крстевски је успешно прихватио, шутирао, Ћирић је крајњим напором успео да одбрани ударац, али је Ђурић био на правом месту да је пошаље у мрежу. До новог гола екипа из Шајкаша дошла је из лепе акције Живанова. Центрирао је у казнени простор, а Крстевски уклизавањем био на првој стативи за повећање резултата. Покушавали су момци тренера Кртолице да барем смање резултат, што су по игри и заслужили. Успело им је то у финишу меча када је Бичкеи несебично упослио Стојшића, а најбољи стрелац Новосађана био је неумољив.

М. По.

Хајдук (Ч) - Купиново 4:0 (3:0)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца 200, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Д. Марков у 15. Симић у 25. Кобиљски у 45. и Калајџић у 70. минуту.

ХАЈДУК: Шарић 8, Кезија 7, Паповић 8, Чичак 7, Калајџић 8 (М. Марков), Зелић 8, Д. Марков 7 (Марић), Сувајџић 7, Симић 7 (Стјепановић), Кобиљски 7, Томић 8.

КУПИНОВО: Старчевић 5, Ристивојевић 5, Јеремић 5, Боснић 6, Владић 5, Ђуричић 6, Мијуш 5, Тешић 6, Јовичић 5, Карма 5 (Красић), Јанковић 5.

Чуружани су одиграли таман колико треба да против последњепласираног тима на војвођанском југу Купинова забележе сигурну и убељиву победу. Сав посао домаћин је обавио већ у првом делу игре. Серију голова отворио је најмлађи актер шеснаестогодишњи Драган Марков, а убрзо предност је удвостручио Александар Симић, код оба гола прилике је припремио агилни Никола Томић.

Тачку на убедљиво вођство у самој завршници овог дела игре ставио је голом Жаре Кобиљски. Наставак је донео много агилнију игру гостију и неколико лепих прилика, али голман домаћих Љубиша Шарић није се дао савладати. Тачку на овај сусрет је ставио Горан Калајџић.

П. Бундало

Славија - Хајдук (Б) 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Пјевац (Темерин), стрелац: Стојчић у 42. минуту. Жути картони: Јашовић, Паунић, Јовановић (Славија), Суботин, Цураковић (Хајдук).

СЛАВИЈА: Глишић 8, Паунић 7, Стојановић 7 (Глигорић), Јашовић 7, Марков 8, Чича 7, Убипарип 7 (Јовановић), Петровић 7, Стојчић 8, Радовановић 7 (Тодоровић 7), Кузмановић 7.

ХАЈДУК: Благојевић 7, Блануша 7, Суботин 8, Јањуз 7, Митровић 8, Петровић 7, Светлановић 7 (Звекан 7), Мачак 6 (Ђорђевић), Орошић 7 (Шпоња), Цураковић 7, Гавриловић 7.

Стигла је екипа Славије голом капитена Бојана Стојчића до слатког минималца. Освојила вредне бодове за бег из опасне зоне. Прву прилику пропустио је Митровић уз одличну одбрану млађаног Глишића. Као и у претходним утакмицама када је било најтеше на сцену је ступио Бојан Стојчић. Он је маниром расног стрелца прихватио лопту и топовским ударцем погодио мрежу. Солидни гости нису се предавали, имали су неколико лепих прилика, али је Глишић уз помоћ саиграча успео све нападе Бешћана да неутралише.

У финишу је Радовановић имао колосалну прилику, изашао је испред гола, али је голман гостију био успешнији.

М. По.

Подунавац - Јединство (СП) 0:0

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 200, судија Илић (Нова Пазова). Жути картони: Белешевић, Пунишић, Старчевић (Подунавац), Милаковић, Галић, Кнежевић (Јединство).

ПОДУНАВАЦ: Адровић -, Пауновић 8, Вујасиновић 7, Пунишић 8, Поповић 8, Тинтор 8, Фиуљанин 7, Јуришић 7 (Старчевић 8), Лапчевић 8, Балешевић 8 (Личанин 8), Паклар 8.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 8, Јеловић 7, Милаковић 7, Поповић 7, Зарић 7, Миленковић 7, Галић 8, Цвејић 6, Димитрић 7 (Пејић 7), Бајић 7 (Рајић 7), Кнежевић 7 (Бојбаша 7).

Домаћини, одлични, и без, четворице стандардних првотимаца. А, гости из Старе Пазове ни близи, онога, што се од њих очекује. Нису, створили, у току утакмице ни једну праву шансу. А, у првом полувремену домаћини, пропустили су, неколико лепих прилика, мада су  и у наставу могли постићи погодак. И само захваљујући голману, Јовишићу, који је неколико пута, смелим интревецијама спасаовао своју мрежу, гости су однели бод.

М. Радаковић

Хајдук (Д) - Кабел 2:3 (0:1)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Станојчев (Ириг). Стрелци: Мачвански у 74. и Новаковић у 84. за Хајдук, Зорић у 37, Недић у 55. (из пенала) и Јоксимовић у 93. минуту за Кабел. Жути картони: Совиљ, Новаковић, Мачвански (Хајдук), Ђурић, Граховац, Остојић (Кабел).

ХАЈДУК: Д. Петровић 7, Симић 7, Шућак 7 (Дармановић 6), Новаковић 7, Јевтић 7, М. Петровић 7, Ристић 7, Савићевић 7, Совиљ 7, Мачвански 7, Мандић 7.

КАБЕЛ: Сакић 7, Јоксимовић 7, Остојић 7, Зорић 7, Вучковић 6, Тополић 6, Попадић 7, Недић 7 (Богавац), Граховац 7 (Тривуновић), Богданић 7 (Ђулић), Ђурић 6.

Борбеном игром гости су супроставили фаворизованим Дивошанима и на крају и славили. Још, у првом полувуремену, гости су повели, и то после корнера. Домаћини нису на време избили лопту, прикрао се Зорић, и лако матирао голмана Петровића. А, у наставку, недозвољени, старт Новаковића, у свом казненом простору, кажњен је најстрожом казном. Сигуран извођач, са пеналтика, био је Недић. Потом, су Дивошани смогли снаге да поравнају резултат. Совиљ је кренуо у контру, лопта, је дошла до Новаковића, који је  вратио до Мачвансог, а овај, само ћушнуо у мрежу гостију. Новаковић је постигао гол после изванредне акције.И, када се очекивао крај утакмице и подела бодова, Јоксимовић, добио дубинску лопту, на пет метара, и скоро из мртвог угла погодио мрежу.

Р. Маричић

ЛСК - Сремац (В) 5:2 (3:0)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 100, судија Гутић (Шид). Стрелци: Вукотић у 14, Берић у 26. (из пенала), Стојчић у 34, Шћурк у 66. и Босанчић у 76. за ЛСК, а Ђурчин у 55. и Кубуровић у 84. м инуту за Сремац. Жути картони: Станивуковић, Берић (ЛСК), Травица (Сремац).

ЛСК: Васиљевић 7, Вуколић 8, Радуловић 7, Станивуковић 8, Шћурк 8, Вукотић 7, Милошевић 7, Опарушић 7 (Требовац), Берић 7 (Ђилас), Стојчић 7 (Босанчић 7), Јошић 7.

СРЕМАЦ: Травица 6, Кубуровић 7, Рачић 6, Драгановић 7, Јовановић 6, Гаћеша 6, Џикнић 6, Коларов 6, Ђурчин 7, Аксентијевић 6 (Боснић), Ковачевић 6 (Милочевић).

Утакмица, значајна, за обе екипе, у борби, да се што побегне са зачеља табеле. Ривали су желили победу. А, домаћини су заслужено, славили, и били су много бољи. Вукотић, је довео, Лаћарце у вођство, после грешке голмана Травице. Онда су гости скривили најстрожу казну. Заустављен је непрописно Берић. Берић је био сигуран извођач са беле тачке. Код, трећег гола, домаћина кумовао, је Берић. Идеално је центрирао, па Стојчићу није било тешко да се упише у листу стрелаца. Шћурк, је одбијену лопту, само вратио у мрежу гостију. Док, је пети гол за домаћине постигао Босанчић, из шута са око 16 метара. Ђурчин и Кубуривић су били стрелци, за Војчане, после контри.

Л. Милојевић

ДИВОШ: Хајдук - Кабел 2:3, НОВИ САД: Славија - Хајдук (Б) 1:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Јединство (СП) 0:0, ЧУРУГ: Хајдук - Купиново 4:0, КАЋ: Југовић - Слога (Т) 1:1, ЛАЋАРАК: ЛСК - Сремац (В) 5:2, ШАЈКАШ: Борац - Борац (НС) 2:1, НОВИ САД: Индекс - Слога (Е) 0:1.

1. Слога (Е)        14     11     2      1      31:8  35

2. Једин. (СП)    14     9      5      0      33:9  32

3. Борац (Ш)      14     8      5      1      35:21        29

4. Хајдук (Ч)       14     7      3      4      24:15        24

5. Хајдук (Д)       14     7      3      4      23:20        24

6. Слога (Т)        14     7      3      4      20:20        24

7. Кабел              14     6      5      3      22:18        23

8. Борац (НС)     14     6      2      6      17:14        20