ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Кабел контрама решио дерби

Фудбалери новосадског Кабела, славили су у Старој Пазови против домаћег јединства резултатом 1:2 (0:2).
fk indeks

Од великог дербија скоро ништа. Утакмица, која је проглашена за веома ризичну, у игри, је више изгледала на пријатељску утакмицу.

Меч је водио Савезни судија Анђеловски из Качарева, било је и поприлчно полиције, за сваки случај, али то није било потребно. Када су гости постигли два гола из две контре, домаћи навијачи, су полако, напуштали трибине, јер заиста нису ниште могли ни видети од ривала, а посебно од својих љубимаца.

Интересантно, а да је искључена стуја на стадиону два сата пре утакмице, па су се на крају играчи обе екипе купали у хланој води.

М. Бзовски

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 250, судија Ангеловски (Качарево).Стрелци: Ивковић у 83. за Јединство, а Богданић у 18. и Клаић у 38. минуту за Кабел.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Живковић 6 (Стојаковић), Диздаревић 6 (Ребић 6), Јеловић 7, Матовић 7, Вуковић 6, Цвејић 6, Мрдаковић 6, Денић 6, Васиљевић 7, Ивковић 7.

КАБЕЛ: Сакић -, Тривуновић 7, Зорић 7 (Шијан 7), Вучковић 7, Тополић 7, Клаић 7, Недић 7, Граховац 6 (Остојић 7), Богданић 7, Ђурић 7, Ђулић 6 (Тадић 7).

Слога (Е) - ЛСК 8:1 (5:1)

Ердевичан и су уписали најубедљивију победу ове сезоне. Шарић је отворио серију, када је на центаршут, Цијића остао сам на другој стативи.

Вуковић је постигао изванредан гол с 20 метара, а Џибрић је затрворио серију голова. Прошао је као вихор кроз гостујућу одбрану, избио је сам испред Овшека, и лако га матирао изблизине.

А. Кузмић

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Радаковић (Нови Сад).Стрелци: Шариић у 5. и 69, Ковачевић у 18. и 66, Вуковић у 25, Смиљанић у 30. и 45.и Џибрић у 72. за Слогу, а  Рокса у 27. минуту за ЛСК. Жути картони: Ловрић (Слога), Радуловић (ЛСК).

СЛОГА: Илић 8, Ђуркић 9 (Микић 7), Вуковић 9 (Теофиловић 7), Џибрић 9, Халиловић  9 (Бојанић 7), Смиљанић 9, Цвијић 9, Ковачевић 9, Ловрић 9, Докнић 9, Шарић 9.

ЛСК: Овшек 7, Давогић 7, Босанчић 7 (Вулетић 7), Бараћ – (Опарушић 7), Трубић 7, Радуловић 7, Рокса 7 (Дронић), Морак 7, Бојић 7, Вукотић 7, Стојчић 7.

Индекс - Борац (Ш) 1:2 (0:0)

Заслужена победа гостију. Повели су у 47. минуту акцијом по левој страни после одузимања лопте на средини терена. Божић је проиграо Миловца који је шутем савладао Сикицког.

Други гол постигао је Попин у 59. минуту, такође акција по левој страни из које је нападач Борца изашао сам испред голмана Индекса и савладао га. Индекс је у последњој минути меча искористио грешку одбране, лопту је узео резервиста Пешевић и погодио мрежу.

М. Ковачевић

НОВИ САД: Ђацко игралисте, гледалаца: око 200, судија: Ђорђе Максимовић  (Инђија), стрелци: Зечевић у 90.  за Индекс, а Миловац у 47. и Попин у 59. минуту за Борац. Жути картони: Божић (Индекс).

ИНДЕКС: Секицки 6, М. Ковачевић 5, Мрђеновић 6, Радаковић 5 (Р. Ковачевић), Сендерак 6, Прентовић 6, Божић 6, Покрајац 6, Станковић 5 (Стојановић 5), Кисић 5 (Пешевић 6), Спасојевић 6.

БОРАЦ:  Субашић 7, Стеванчевић 7 (Ђурић 7), Макивић 7, Сувајџић 7, Скоко 7, Кнежевић 7, Мијић 7 (Д. Зечевић), Божић 7, Миловац 7, Гргић 7 (Јашић 7), Попин 7.

Хајдук (Б) - Хајдук (Д) 2:1 (1:0)

У дуелу, два имењака, виђен је динамичан и борбен фудбал. Повели су домаћи са беле тачке. Шућак је играо руком у свом казненом простору. И у другом полувремену, домаћини су били бољи. У 60.минуту најлепши тренутак на утакмици.

Милан Митровић је опробао волеј ударцем да изненади голмана Петровића. Али, је лопта погодила у пречку, мало уз помоћ и Петровића. Десет минута касније М. Митровић се ипак уписао у листу стрелаца. А, гости су, само, у финишу меча, после контре смањили резултат.

М. Батало

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Пјевац (Темерин).Стрелац: Цураковић у 25. (из пенала) и М. Митровић у 70. за домаће, Ветеха у 88. минуту за госте. Жути картони: Мачак, Мутић, Живановић, Цураковић, Ж. Митровић (домаћи).

ХАЈДУК (Б): Шовљански 8, Суботин 8, Петровић 8, Ж. Митровић 8, М. Митровић 8 (Орошић), Мутић 8, М. Гавриловић 8 (Звекан), Живановић 8, Мачак 8, Цураковић 8, С. Гавриловић 8.

ХАЈДУК: Д. Петровић 8, Симић 7, Сремац 7 (Којић 7), Шућак 7, Јефтић 7, М. Петровић 7, Ристић 7 (Савић 7), Ветеха 7, Савићевић 7, Новаковић 7, Совиљ 8.

Сремац - Хајдук (Ч) 4:3 (3:3)

Војчани у току целе утакмице су били бољи ривал. А, гостии, само су покушали, да пруже достојан отпор бољем ривалу.Истина је да су гости и два пута водили, и да су преко Марића и поравнали резултат на 3:3.А, победоносни гол Војчани су постигли после успеле акције.Антунов је пронашао Грујића на пеналтику, а овај, је из волеј ударца савладао Шарића.

Л. Ковачевић

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Ранковић (Јарак).Стрелци: Антунов у 19, Штетић у 33. и 43.и Грујић у 70. за Срема, а Д. Марков у 9. и 25.и Марић у 35. минуту за Хајдук.Жути картон: Бубоња (Хајдук).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Милојевић 7, Вукосављевић 7, Грујин 7, Радивојевић 7, Поповић 7 (Боснић 7), Штетић 8, Бабић 7, Антунов 7, (Ковачевић 7), Грујић 7.

ХАЈДУК: Шарић 6, Дејановић 6, М. Марков 6, Бубоња 6, Дакић 6, Симић 6, Јовић 6, Марић 7, Јовановић 6, Кобиљски 6, Д. Марков 7.

Купиново - Славија 5:0 (2:0)

Домаћини, су показали да знају да играју фудбал. Гледаоци су могли и да виде два сјајна гола.

Н. Радановић

КУПИНОВО: Стадион Купинова, гледалаца 50, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Јеремић у 17, Јерковић у 23, Боснић у 72.и 76.и Драча у 89.  минуту.Жути картони. Јуришић, Вујичић (Купиново), Рис (Славија).

КУПИНОВО: Адровић -, Ристивојевић 7, Јеремић 7, Боснић 7 (Ђуричић 8), Недељковић 7, Лекић 7 (Ванић), Јерковић 8, Јуришић 7, Драча 8, Вујичић 7 (Живановић), Ољача 8.

СЛАВИЈА: Глишић 6, Стојановић 6, Петровић 6, Рис 6, Чичић 6 (Кизић), Марковић 6, Стојчић 6, Терзић 6 (Ушћумлић 6), Бубњевић 6, Асани 6 (Гвозденовић), Радовановић 6.

Слога (Т) – Подунавац 0:1 (0:1)

Четвртим узастопним поразом, фудбалери Слоге, остали су у лавиринту слабих пролећних резултата, док су се гости из Белегиша, под скутима среће, окитили ореолом победника. Из једине озбиљне шансе, гости су освојили бодове, а слављу је кумовао Лазар Травица.

М. Менићанин

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 80, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелац: Травица у 35. минуту, жути картони: Росић (Слога), Каназир, Вујасиновић, Вукмировић (Подунавац).

СЛОГА (Т): Станивук 6, Радаковић 6, Пастор 6, Немања Томић 6, Зелић 6, Ловрић 6 (С. Вукаљевић - ), Мијаиловић 7, Никола Томић 6 (Росић 6), Ђорђевић 7, Свитић 6, Павловић 7 (Панић – ).

ПОДУНАВАЦ: Ћировић 8, Вујасиновић 7, Б. Радаковић 6, Каназир 6, Јакшић 6, П. Радаковић 6, Милановић 6, Травица 7, Неоричић 7, Вукмировић 6, Мандић 7.

Борац (НС) – Југовић 1:2 (1:0)

Са чак осморицом бонус играча, домаћи су пружили жесток отпор искусној екипи Југовића која је на крају стигла до вредних бодова у борби за опстанак.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Борца., гледалаца: 100. Судија:  Димитријевић (Нови Сад). Стрелци: Бичкеи у 28. за  Борац, Ђекић у 55, Веселиновић у 68. минуту за Југовић. Жути картон: Лалић (Југовић).

БОРАЦ: Закарија 7, Ћук 7, Кнежевић 7, Томић 7, Папрић 7, Вујовић 7, Самарџија 7, Ђукановић 7, Крајновић 7 (Стојановић 6), Бичкеи 7 (Малетић 6), Богавац 6 (Влајисављевић 6).

ЈУГОВИЋ: Мартиновић 7, Маговчевић 7, Пејаковић 7, Дуброја 7, Макивић 7, Ђекић 7, Бабић 7, Станић 7 (Веселиновић 8), Остојић 7, Ђаковић 7, Лалић 7.

БЕШКА: Хајдук - Хајдук (Д) 2:1, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Кабел 1:2, КУПИНОВО: Купиново - Славија 5:0, ТЕМЕРИН: Слога - Подунавац 0:1, ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Ч) 4:3, НОВИ САД: Борац - Југовић 1:2, ШАЈКАШ: Борац - Индекс 2:1.

13. Славија               27     7      6      14     33:59                 27

14. ЛСК                     27     7      4      16     43:77                 25

15. Купиново             27     6      6      15     25:44                24

16. Индекс                 27     3      6      18     21:41                15