Војвођанска лига – југ: Празне мреже у дербију

У дербију кола домаћини су имали иницијативу и више прилика, али на голу гостију бриљирао је Ненад Ралић који је уједно и најзаслужнији што су гости из Мачванске Митровице остали непоражени.
Д. Иванић/Ренић (9) донео победу Новосађанима у Белегишу

Борац - Подриње 0:0

ШАЈКАШ: Стадион Борца, играно без гледалаца , судија Тодић (Врдник).

БОРАЦ: Бузаџија 7, Варга 7,5, Краговић 7, Суботин 7, Станојев 7, Јовић 7, Мијић 7 (Грковић 7), Ракић 7, Васин 7, Давидов 7,5, Миловац 7,5.

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теодоровић 6,5, Савиновић 6,5, Радовановић 6,5, Баћанин 6,5, Вукотић 6 (Пршић 6), Миаиловић 6, Требовац 6, Пантић 6, Џибрић 7 (Ђурђевић), Станић 6 (Максимовић 6).

С. Р.

Црвена звезда - Раднички (НП) 2:2 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, без гледалаца, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Миловановић у 63. и 68. за Црвену звезду, а Балешевић у 72. и 88. (из пенала) минуту за Раднички. Жути картони: Кисић, Докић (Црвена звезда), Балешевић (Раднички).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић 6,5, Кисић 6,5, Јокић 6,5, Докић 7, Вуковић 7, Брборић 7, Бабић 7 (Дармановић), Адамек 7, Миловановић 8, Поштић 7, Јовановић 7.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 6,5, Чепрња 6,5, Симић 6,5, Бурсаћ 6 (Марковић 7), Играч 7, Цветковић 7, Балешевић 8, Шавија 7 (Ђуришић), Сарачевић 6,5, Комазец 7, Кнежевић 6,5.

Фудбалери Црвене звезде направили су од готовог вересију. Након првог дела без голова уз поништен гол због офсајда Миловановића, у наставку је најбољи актер Виктор Миловановић успео да савлада Трифуновића.

И други пут исти играч надмудрио је одбрану гостију ударцем главом, лобовао је Трифуновића. Чинило се да ће домаћи доћи до прве пролећне победе. Нису се гости предавали па су преко Балешевића најпре смањили резултат. Голу из слободног ударца играча Радничког кумовао је лош терен, јер је лопта погодила бусен и преварила Војводића. Два минута пре краја, након центаршута у казненом простору домћих лопта је у руку погодила Јокића, а сигуран са беле тачке био је Петар Балешевић за коначан резултат.

М. По.

Подунавац - Младост (НС) 0:1 (0:1)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, судија Ранковић (Јарак). Стрелац: Ренић у 18. минуту.

ПОДУНАВАЦ: Марић 7, Добријевић 7, Лечић 6, Пауновић 7, Милош Живковић 6, Тинтор 6, Солдатовић 6, Анђелковић 7, Марко Живковић 7 (Стојаковић), Ремић 6 ( Мирчетић 7), Зоговић 7 (Милијевић 6).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Вукаљевић 8, Пастор 7, Л. Слијепчевић 7, Вилотијевић 8 (Грујић), Вујовић 7, Пејић 8, Гојковић 8, Томчић 7 (Поповић 7), Ренић 8, Асани 7 (Смиљанић 7).

Иако ослабљени, домаћини су покушали да пруже достојан отпор, далеко искуснијем ривалу из Новог Сада. И било је и таквих тренутака на утакмици, када су домаћини били бар изједначени у игри. Одлучујући тренутак, за победу гостију десио се у 18.минути. Брзоноги Гојковић убацио је употребљиву лопту у празан простор.Бржи од домаће одбране био је Ренић и са неких десетак метара пласирао је лопту у небрањени део мреже.

М. Радаковић

Слога - Хајдук (Д) 2:2 (1:1)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, судија Субашић (Ветерник). Стрелци: Мачвански у 12. и Угљешић у 58. за Слогу, а Халиловић у 33. и Живковић у 72. минуту за Хајдук. Жути картони: Стојшић, Ђуркић, Стојчић, Угљешић (Слога), Дрндаревић, Савићевић, Совиљ (Хајдук).

СЛОГА: Тојагић 7, Ђуркић 7, Стојшић 6, Ивановић 6, Угљешић 8, Бајуновић 6, Дробац 6 (Цвијић), Мачвански 7, Ристић 7, Барић 7 (Мишчевић), Стојчић 7.

ХАЈДУК: Лековић 7, Халиловић 8, Дрндаревић 6, Дерајић 7, Радман 7 (Савићевић), Симић 7, Совиљ 6,  Стевић 6, Стојановић 6 (Марковић), Атић 7, Живковић 7 (Трнинић).

Дерби меч у Ердевику решио је главни судија Субашић - ремијем. Није дозволио победника, а на крају сусрета, сагласни су сви актери, а и делегат, једноставно суђење било у корист неког трећег. Нерешен сусрет режиран је пре него што је утакмица и почела у Ердевику. Уз све то домаћин је разочаран недосуђеним пеналом, и поништеним голом у надокнади времена, када је Ивановић постигао чист гол главом после корнера. А, гости су били незадовољни како је судија, по слободном убеђењну, примењивао фудбалска правила.

Дерби меч је почео шансом за госте, Атића. Потом Диндаревић срушио Угљешића у свом казненом простору, али Субашићева пиштаљка остала нема. Онда, следи добра акција домаћих и вођство.Барић је изврсно пронашао Мачванског, коме није било тешко да матира Лековића.Халиловић је поравнао резултат.Једноставно домаћини су га оставили самог на пеналтику. Следи ла је поново идеална шанса Мачванског али, је лопта прошла тик поред стативе.

У наставку прву, шансу, за домаће, маши Угљешић, потом је и Стојановић, за госте, био у идеалној прилици да постигне гол. И наравно следи најлепши тренутак на утакмици. Угљешић је с 25 метара изванредно шутирао и лопта је само фијукнула поред изненађеног Лековића и завршила иза његових леђа. Потом је шутира Дерајић, али је лопта завршила на стативи. Ипак, гости из Дивоша, успели су преко Живковића, да поново поравнају резултат.

А. Кузмић

Сремац (В) - Јединство (СП) 3:2 (0:1)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Мишић у 47. и 75. и Станишљевић у 68.за Сремац, а Ђокић у 16. и Живановић у 66. минутзу (из пенала) за Јединство.

СРЕМАЦ: Ковачевић 7, Кубуровић 7, Турчиновић 6, Башановић 7 (Вујасиновић 7), Шашић 7 (Станишљевић 7), Васиљевић 7 (Медић), Грујин 7, Спаловић 7, Мишић 8, Цоњевски 7, Јерковић 7, Димић 7.

ЈЕДИНСТВО: А. Бртка 7, Лазић 7, Пањак 7 (Миловчевић 7), Кривокуића 7, Суботић 7, Гавриловић 7, Ђокић 7, Живановић 7, Николчић 7, Росић 7, Качар 7 (Валент 7).

Војчани су најављивали  изненађење, што значи победити комшије из Старе Пазове.Јер,  бодови су били веома важни у тешкој борби за опстанак у лиги. А онда шок за Војчане већ у 16.минуту. Ђокић је био у изванредном продору, на крају акције уследио је његов прецизан шут, и голман домаћих Ковачевић је био приморан да капитулира.

Домаћини су покушали да одговоре са неколико напада, али бер резултата. у наставку, као да је у домаћем тиму, на терен истрчала нека друга екипа.Кренули су силовито и плод такве игре је изједначење.Али, гости нису били задовољни тим резултатом,  играли су више тактички и рутински, и онда домаћини поклањају пенал гостима, који је реализовао Живановић. Након два минута Станишљевић је поново поравнао резултат страшним шутем с 25 метара. Онда на сцену је  ступио поново Мишић коме није било тешко да још једном матира младог Бртку.

Л. Ковачевић

Јадран - Слога (Т) 1:0 (0:0)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, судија Граовац (Рума). Стрелац: Цураковић у 58. (из пенала). Жути картони: Наглић, Цураковић, Ж. Митровић (Јадран), Теофиловић, Немања Томић, Марковић (Слога).

ЈАДРАН: Човић 7, Наглић 7, Вуколић 7, Драганић 7, Цураковић 8, Шестовић 7, Ј. Којчиновић 7, Ж. Митровић 7, Живановић 7, Пекић 7, М. Митровић 8 (Видовић).

СЛОГА: Шовљански 7, Немања томић 7, Зелић 7, Ергарац 6, Мијаиловић 7, Свитић 7,  Пожарев 7, Теофиловић 7, Л. Томић 7, Попин 7 (Марковић 7), Туцаков 7 (Васојевић).

Голубинчани су заслужено славили, против веома добрих гостију из Темерина. Цураковић је домаћинима донео победу из најстроже казне. Ергарац је Милана Митровића зауставио непрописно у свом казненом простору.

И. Маленчић

Младост (БЈ) – Слобода 4:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште на Клиси, без гледалаца, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Милан Ковачевић у 55. и 60., Стојаковић у 78. и Антонић у 89. минуту, жути картони: Ђукић (Младост), Босиљков, Нинић (Слобода).

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Милош Ковачевић 7, Ђукић 7, Стеванчевић 7,5, Тодоровић 7,5, Боровница 7,5, Ђекић 7,5, Стојановић 7 (од 54. Поповић 7,5), Стојаковић 8 (од 80. Саво Ковачевић - ), Нинковић 8, Милан Ковачевић 8,5 (од 82. Антонић 7).

СЛОБОДА: Опарница 6, Лазић 6, Јаворац 6, Нинић 6,5, Алијагић 6 (од 63. Аћимовић 6), Јакшић 6, Јовичић 6 (од 63. Радошевић 6,5), Кочијашевић 6,5, Босиљков 6 (од 63. Пазарски 6), Бојић 6, Вукасовић 6.

Одлично издање фудбалера Младости, нарочито у другом полувремену, можда и најбољем од почетка сезоне. Пет минута било је довољно Милану Ковачевићу да упише две рецке у голгетерски салдо и постави путоказ ка победи. Ударцем главом, крунисао је центаршут Давида Нинковића, док је капитал Јарачана, принудних домаћина на игралишту Борца, дуплирао пославши пројектил у горњи угао, уз асистенцију Милоша Стојаковића.  Безопасни гости из Доњег Товарника, потпуно су стали и то их је коштало убедљивог пораза у финишу. Растко Ђекић је сервирао лопту као на тацни, Милош Стојаковић је изашао испред голмана Јована Опарнице и елегантно погодио мрежу – 3:0.  Минут пре краја, неухватљиви Давид Нинковић је направио слалом између два казнена простора, узалудни су били покушаји шесторице играча Слободе да га зауставе, а затим је несебично упослио младог Луку Антонића. Џокер тренера Ненада Церовића је мајсторски реаговао и обрачунао камату Слободи за јесењи пораз.

М. Менићанин

Цемент - Југовић 3:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, без гледалаца, судија: Самац (Футог), стрелци: Балетић у 63. и 79. Секулић у 93. минуту. Жути картони: Скендерак (Цемент), Бабић (Југовић).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин, Скендерак 7 (Стојановић 7), Јелић 8, Тепић 7 (Јанковић 7), Балетић 8 (Пешевић), Секулић 8, Јовишић 7, Ивановић 8, Зоговић 8, Зељковић 7, Унгар 7.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Радаковић 6, Миливојевић 6 (Дракулић 6), Бабић 6 (Терзић 6), Живанов 7, Вучковић 7, Поповић 6, Вулетић 6, Јакшић 6, Рис 6, Николић 6.

Рутинска победа Цементаша. Гости из Каћана су само у првом полувремену одолели нападима домаћима. Квалитет је био на страни Беочинаца, што говори и крајњи резултат. Стрелци су се распуцали где је први начео мрежу гостију двоструки стрелац Феђа Балетић.

Круну на лепу фудбалску представу ставио је такође врсни стрелац Страхиња Секулић на ефектан начин.

Б. Старчевић

БЕОЧИН: Цемент - Југовић 3:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Младост (НС) 0:1, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Слобода 4:0, ШАЈКАШ: Борац - Подриње 0:0, ВОЈКА: Сремац - Јединство (СП) 3:2, НОВИ САД: Црвена звезда - Раднички (НП) 2:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Слога (Т) 1:0, ЕРДЕВИК: Слога -  Хајдук (Д) 2:2.