Војвођанска лига – Југ: Сремци бољи у дербију

Доњи Срем - Нови Сад 3:2 (2:1)
temerin_1

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 350, судија Граовац (Рума). Стрелци: Николић у 19. и 30. и Кокир у 52. за Доњи Срем, а Симић у 22. и Бранковић у 87. минуту за Нови Сад. Жути картони: Николић, Зорић (Доњи Срем), Бранковић, Балабановић, Вукаљевић (Нови Сад).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Јешић, Манце, Јуришић, Николић (Вукосављевић), Кокир (Радивојевић), Зорић, Секулић (Б. (Трифуновић), В. Трифуновић (Перишић), Јешић, Зејић, Бојић (Вукмановић).

НОВИ САД: Ромић, Бранковић, Кавчић (Пањак), Иван (Пекић), Сувајџић (Митровић), Игњић, Симић (Катанрџић), Ерак, Балабановић, Јањић (Вукаљевић), Бабић.

После велике борбе фудбалери Доњег Срема савладали су Новосађане. Утакмица, је била веома занимљива, са доста ритма и боребености. А, прву праву шансу на утакмици је имао Манце. Он је ипак, главом тик пребацио мрежу. Затим је Трифуновић снажно шутирао, али Ромић је био сигуран. Ипак у следћем нападу Николић је довео домаће у вођствои. Радост, домаћина, кратко траје. Симић и снажно и прецизно шутирао и Ристић је је био немоћан. Потом је Николић опет био на сцени.Као да је хтео само да убаци лопту пред гол гостију. Лопта је незгодно оскочила преварила Ромића и завршила у мрежи.

У наставку, Кокир лепим ударцем и трећи пут матирао Ромића. После тога Пећинчани су се повукли. Гости су покушавали нешто више да учине, али осим гола Бранковић нису имали снаге и да изједначе. А, домаћини заслужено се и по трећи пут у првенству радују.

М. Гмизић

Подунавац - Јединство (Р) 0:0

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Жути картони: Вукобратовић, М. А. Живковић, Јанковић (Подунавац), Илић, Андестрић, Зирић (Јединство).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 6, Вукобратовић 7, М. А. Живковић 7, Милетић 7, Балетић 6 (Шобот), Павловић 6 (Јанковић), Бјелобрк 7, Зоговић 7, М. С. Живковић 7, Цветковић  7, Кувекаловић 7( Ковачевић).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов 6, Берић 7, Стојановић 7, Зирић 6, Кања 6, Гаџић 7, Бакош 7 (Миленковић), Илић 7, Андестрић 6 (Јеремић), Тришић 6 (Наконић), Тепић 7.

Домаћини јесу били бољи ривал, али су сами што су изгубили два бода. Две изванредне шансе су прокоцкали. Балтић је погодио пречку, а Јанковић је послао лопту тик поред стативе. Тако, су гости из Руменке срећно, чак, освојили бод.

М. Градић

Слога (Т) – Цемент 2:2 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 350, судија: Секулић (Футог), стрелци: Д. Грујић у 20. и Стојшић (из пенала) у 92. за Слогу, Јевић у 2. и Крстић у 70. минуту за Цемент, жути картони: Марковић, Паповић, Ергарац (Слога), Марјановић (Цемент).

СЛОГА: Ранков 7, Ергарац 6,5, Пастор 7, Томић 7, Краговић 7, Вујовић 7,5, Павићевић 7 (од 77. Марковић - ), Стојшић 8, Паповић 7,5, Д. Грујић 8, Богавац 6 (од 65. Кочиш - ).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Пековић 7, Унгар 6,5, Вилотијевић 7, Јевић 7,5, Јовишић 6,5 (од 46. Мијаиловић 7,5), Мандић 7, Крстић 7,5 (од 75. Марјановић - ), Јакшић 7 (од 57. Поповић 7), Станковић 7 (од 75. Попадић - ), Н. Грујић 8.

Двобој старих ривала из српсколигашких дана био је занимљив и до краја неизвестан. Превазишао је ранг такмичења, а томе су допринели играчи обе екипе, пожртвованом игром. После корнера Немање Грујића, бившег играча Слоге, највиши у скоку био је капитен гостију Божа Јевић.  У следећем нападу, корнер је извео Вујовић, док је Бошко Паповић нациљао стативу.  Александар Мијановић, бонус на голу Цемента, сјајним реакцијама осујетио је покушаје Дарка Грујића и Марка Вујовића. Узбуђења су се ређала као на траци, Немања Грујић је, у 18. минуту, погодио место где се спајају статива и пречка. Два минута касније, Стојшић је одапео прачку, голман кратко одбио лопту, а натрчао је Дарко Грујић и Темеринце вратио у игру.

Киша је немилосрдно натапала терен, ритам је спласнуо у наставку, када је Вујовић гађао директно из корнера, уз још једну одличну интервенцију Мијановића. Домаћини су се повукли, па је Крстић, у 69. минуту, погодио стативу, док је 60 секунди касније ударцем главом крунисао дијагоналу Грујића – 1:2. Са 35 метара, распалио је Вујовић, пречка је била савезник Беочинаца, а врхунац узбуђења виђен је у надокнади. Дарко Грујић је оборен у казненом простору Цемента, пошто га је проиграо Вујовић, одговорност је преузео Немања Стојшић и донео Слоги заслужен бод.

М. Менићанин

Раднички (Ш) - Слобода 0:1 (0:1)

ШИД: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија Грмуша (Нови Сад). Стрелац: Радиша у 39.  минуту. Жути картони: Теофиловић (Раднички), Мандић, Радиша, Кубуровић, Драгојевић (Слобода).

РАДНИЧКИ: Тојагић 7, Утвић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 7, Смиљанић 7, Крајновић 7, Сарић 7, Грумић 7, Добројевић 7 (Теофиловић 7), Субић 7.

СЛОБОДА: Јагодић 9, Ђорић 7 (Комазец 7), Калајџић 7, Лазаревић 7, Мандић 7, Радиша 8, Димић 7 (Салкунић), Мићић 7 (Драгојевић), Глишић 8, Кубуровић 7, Јошић 8.

После грешке Утвића, Глишић је послао изванредан центаршу пред гол Шиђана, а Радиша је само подметнуо главу, и голман Тојагић је био матиран. После тога играо је само један тим-домаћи.Изванредне прилике пропуштају Грумић, Смиљанић, затим и Крајновић и Шуша.Али, гостујућа одбрана је одолела свим нападима, сачувала резултат, и однела сва три бода.

Л. П.

Хајдук (Д) - Будућност (СН) 2:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Скакавац (Рума). Стрелци: Требовац у 6. и Перовић у 53. минуту.

ХАЈДУК: Тркуља, Симић, Савиновић, Халиловић, Делић, Николић, Станић (Ташић), Совиљ, Томић (Шућак), Требовац (Атић), Перовић (Савићевић).

БУДУЋНОСТ: Чупић, Чоњагић (Станивуковић), А. Јанковић, Ђукић (Милошевић), Рого (Симовљевић), Пријић, Влаисављевић, Пармаковић, Добо, М. Јанковић (Ђилас), Јошић (Величковић).

М. Симић

Дунав - Младост (БЈ) 1:3 (0:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште   Дунава, гледалаца 150, судија Тошић (Нови Сад). Стрелци: Николић у 66. за Дунав, а Куртеши у 32, Зукић у 68. и Стојановић у 92. минуту за Младост. Жути картони: Росић, Димитријевић, Живановић, Родић, Живковић, Балан (Дунав), Борић, Антонић, Куртеши (Младост)

ДУНАВ: Рајковић 6, Росић 7 (Балан), Жиловић 7, Сремчевић 7, Живковић 7, Бабић 7 (Димитријевић 7), Субашић 7, Николић 7, Родић 7 (Младеновић 7), Милошевић 7 (Суботић), Васиљевић 7 (Живановић).

МЛАДОСТ: Лолић 7, Ђукић 7 (Васић 7), Р. Бајић 7, Б. Бајић 7, Остојић 7, Дринић 7, Стојановић 7, Борић 7, Зукић 7 (Ковачевић 7), Грковић 7 (Антонић), Куртеши 7 (Папак).

Гости су постигли други гол после изванредне акције Стојановића. На крају акције дотурио је лопту до Зукића, који изванредно  шутира и голман Рајковић, је остао само на покушајима да одбрани такав прецизан ударац.Тако су гости повели. Домаћини се нису предавали. Имали су неколико повољних прилика, али исто толико промашаја. У самом финишу утакмице, у надокнади времена Стојановић успео да матира још једном Рајковића и постави коначан резултат.

Б. Р.

Индекс - Слога (Е) 3:1 (2:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 250, судија: Ивановић Милош (Нови Сад), стрелци: Нађ у 25. ( из пенала), Јокић у 42.и Клаић у 79. за Индекс, а Воларевић у 90. минуту за Слогу. Жути картони: Бањац, Плавшић, Звекан (Индекс), Пенђо, Рукавина (Слога).

ИНДЕКС: Субашић 7, А. Ћук 7, Јокић 8 (Гаћеша 7), Поштић 7 (Плавшић 7), Панић 7 (Бараћ 7), Стојановић 7 (Клаић 7), Вуковић 7, Ј. Ђук 7, Бањац 7 (Звекан 7), Нађ 8, Самарџић 8.

СЛОГА (Е): Илић 7, Џибрић 7, Белић 6 (Ђуркић 6), Ивковић 6 (Рукавина 6), Херцег 7, Пенђо 6, Стојчић 6, Ристић 6, Мачвански 6, Угљешић 7, Ћирић 6 (Воларевић 7).

Ердевичани се нису бранили на Ђачком игралишту, напротив, играли су отворено и покушавали да дођу до поготка, али су „студенти” овога пута били ефикаснији. У 5. минуту Угљешић је тукао после контре поред стативе гола Индекса. Самарџић у 7. минуту није искористио грешку одбране Слоге, преварио је и голмана Илића али је одбрана ипак избила лопту с гол линије. Ивковић је у 13. минуту шутирао близу стативе гола Индекса после још једне одличне контре..

У 15. минуту два шута играча Индекса из близине, Јокићев шут Илић је одбранио а Стојановић је  одбијену лопту послао преко гола.  У 24. минуту после контре по левој страни, нападач Индекса Самарџић прошао је у шеснаест метара, где га је срушио Ристић и судија је показао на белу тачку. С линије пенала  сигуран је био Нађ. У 27. минуту Субашић је одбранио ударац из близине. А Илић је био бољи од Самарџића две минуте касније када је овај изашао сам испред њега. Џибрић је у 36. минуту главом тукао поред стативе гола Индекса. У 42. минуту прелеп гол Јокића из слободног ударца са око 22 метара, пребацио је зид и савладао Илића.

У другом делу игре Слога је припретила у 50. минуту али после прекида нико није закачио лопту. У 79. минуту Клаић је одузео лопту одбрани Слоге, изашао је сам испред голмана и постигаоо погодак.  У 90. минуту Воларевић је савладао Субашића из близине, после корнера са три метара био је сналажљив. У 91. минуту Угљешић је тукао а голман Индекса сачувао мрежу.

М. Ковачевић

ШИД: Раднички - Слобода 0:1, ТЕМЕРИН: Слога - Цемент 2:2, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Раднички (НП) 2:1, НОВИ САД: Индекс - Слога (Е) 3:1, ДИВОШ: Хајдук - Будућност (СН) 2:0, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Јединство (Р) 0:0, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав - Младост (БЈ) 1:3, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем -Нови Сад 3:2.

1. Доњи Срем     3      3      0      0      10:3  9

2. Слобода 3      2      1      0      7:4    7

3. Хајдук (Д)      3      2      1      0      5:2    7

4. Раднички (Ш) 3      2      0      1      5:3    6

5. Слога (Е)       3      2      0      1      5:5    6

6. Цемент  3      1      2      0      7:4    5

7. Подунавац     3      1      2      0      3:1    5

8. Нови Сад       3      1      1      1      7:6    4