ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ  Татра - Југовић 4:2 (3:1)

Чета тренера  Татре Драгана Ћулум  је у свим елементима фудбалске игре надиграла госте из Каћа
Momenat sa utakmice u Kisaču Foto: Dnevnik.rs

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 350, судија Субашић (Ветерник), стрелци Клаић у 13, Поштић у 15. Барић у 41. и 90.  за Татру, а Поштић у 17. (аутогол) , и Терзић 70. (из пенала) за Југовић.  Жути картони: Буђик, Поштић, Лукић, Клаић(Татра) и Ћеран, Стојановић, Младеновић, Вуцковић(Југовић).

ТАТРА: Бузаyија 7, Зирић 7, Мрђеновић 7, Апић 7, Поштић 7, Суботин 7, Клаић 8, Грлица 7 (Буђик 7), Лукић 7, Барић 9, Настић 7(Боровница 7).,

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Ћеран 6, Вуцковић 6, Вулетић 7, Срдић 7(Павловић 6),Јаксић 7(Рис 6), Терзић 7, Николић 6, Стојановић 6, Плавчић 7 и Милојевић 6

Чета тренера  Татре Драгана Ћулум  је у свим елементима фудбалске игре надиграла госте из Каћа. Домаћи су изненадили фаворизоване госте, иод првог минута имали су инцијативу и нису дизволили Каћанима да се размахну. Кисачани су игракли брзо и једноставно и поред четири постигнута гола имали су још неколико лепих прилика. Била је то најбоља партија домаћих у пролећном делу првенства у Војвођанској лиги, Домаћи су на крају награђени великим аплаузом.

П. Палик

Раднички (Ш) - Хајдук (Д) 1:1 (0:0)

ШИД: Стадион Радничког, гледалаца 120, судија Меничанин (Врдник).Стрелци: Стојкшић у 57. за Раднички, а Милојевић у 90. минуту за Хајдук. Жути картони: Матић, Перовић, Дерајић, Аперлић (Раднички), Стевић, Лукић, Шућак, Бојић (Хајдук).

РАДНИЧКИ: Илић 7, Мијатовић 7 (Шуша), Аперлић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 7 (Мирчетић), Крајновић 7, Матић 7, Перовић 7, Н. Сарић 7, Теофиловић 7 (Ј. Сарић).

ХАЈДУК: Радић 7, Лукић 7, Стевић 7 (Совиљ), Пендо 7, Несторовић 7, Бојић 7, Шућак 7, Скорупан 7, Миленковић 7 (Мандић), Савићевић 7 (Вељковић), Милојевић 7.

У првом полувремену није била добра игра. Ривали су играли отворено, а гледаоци су били ускраћени да виде који гол, иако је било шанси на обе стране.Домаћини су повели и створили још неке шансе, али нису успели ни једну да реализују.Ни гости нису искористили пенал. Али, у финишу игре, домаћа одбрана није добро блокирала Милојевића, који се изборио за лопту,  и на лак начин је матирао голмана Илића.

Сремац - ЛСК 4:0 (3:0)

ВОЈКА: Игралиште Сремца, гледалаца 100, судија Стојић (Нови Сад).Стрелци: Марковић у 13, 45. и 45. и Драгановић у 90. минуту. Жути картон: Вулетић (ЛСК).

СРЕМАЦ: Спаловић 7, Кубуровић 7, Белак 7, Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Боснић 7 (Ђурчин), Бабић 7, Марковић 9 (Шака), Коларов 7 (Качар 7).

ЛСК: Овшек 7, Вуколић 6, Дронић 6, Ненадовић 7, Лађевац 7, Максимовић 6, Драгишић 6, Вулетић 7, Шћурк 6, Босанчић 6, Писаревић 6.

И поред победе домаћина, Лаћарци су се поштено борили.У првом полувремену одиграли су нешто слабије, али у наставку играли су боље, иако су изгубили утакмицу убедљиво. У домаћем тиму блистао је расположени троструки стрелац Марковић.

Л. Ковачевић

Први мај - Подунавац  3:2 (2:1)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 300, судија Репчег (Врбас).Стрелци: Ристић у 5. и Ђокић у 14. и 60. за Први мај, а Балешевић у 44. и Челар у 50. минуту (из пенала) за Подунавац. Жути картони: Бајић (Први мај), Балешевић (Подунавац).

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Стоисављевић 7 (Добић 7), Бајић 8, Станивуковић 7, Ристић 8, Мачвански 7 (Остојић 7), Ђокић 9, Тепић 7, Радишић 8, Чупељић 8, Стојчић 8.

ПОДУНАВАЦ: Кромпић 8, Челар 8, Пауновић 7, М. Живковић 7 (Ђукић 7), Зоговић 7, Балешевић 7 (Пејчиновић 7), Качаревић 7,  Анђелковић 7, Ивановић 8 (Петронијевић 7), М. А. Живковић 7, Гавриловић 7.

Ристић је довео првомајце у вођство из слободног ударца са око 30 метара. А Ђокић је био стрелац после паса Чупељића. Све је било у два потеза. Ђокић је прошао као тане кроз тројицу противничких играча, и голман Кромпић је био матиран.

У финишу полувремена многобројни гледаоци су видели изванредан гол Балешевића.Одбијену лопту од домаће одбране на неких 30 метара је ухватио из прве снажним шутем вратио у мрежу изненађеног Шегавца.Све је Шегавац покушао, али за мало је био кратак.

У наставку, играње Стоисављевића руком судија је казнио најстрожом казном. А, Челар је био сигуран извођач са беле тачке. И тако је поравнао резултат.Али, онда је на сцену ступио још једном Ђокић. Изванредним лоб ударцем са 18 метара је преварио голмана Кромпића.

Ј. Ђорђевић

Хајдук (Б) - Слога (Т) 1:2 (1:1)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Граовац (Рума).Стрелци: Ж. Митровић у 11. за Хајдук, а Никола Томић у 15. и Бановић у 79. минуту за Слогу. Жути картони: Марковић, Ћук, Свитић, Пастор, Никола Томић (Слога).

ХАЈДУК: Благојевић 6, Јованов 6, Суботин 6, Орошић 6 (Миловчевић 6), Ђорђевић 6, Ж. Митровић 7, М. Гавриловић 7, М. Митровић 7, Петровић 7, Мачак 6, Цураковић 6.

СЛОГА: Боројевић 7, Пастор 7, Немања Томић 7, Бановић 6, Свитић 6, Марковић 7, Ђорђевић 7 (Пролић), Вукаљевић 6, Ћук 6, НиколаТомић 6, Туцаков 7.

Било је лепо видети како су браћа Милан и Жељко Митровић измењали дупле пасове и на крају је Жељко лако матирао Боројевића са десетак метара. Могли су, после вођства домаћини постићи још који гол.Онда су гости извели брзу контру и Никола Томић је поравнао резултат.У наставку су Бешчани били офанзивнији, али стрелци су били брзоплети.Само је Ж. Митровић у 68.погодио пречку, онда су гости из  контре погодили мрежу.

М. Батало

Хајдук (Ч) -  Слога (Е) 0:6 (0:2)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 50. Судија: Стоиљковић (Нови Сад). Стрелци: Кобиљски у 10. и 50., Поважан у 15, Стојшић у 55, Грковић у 56. Ђуркић у 90. минуту.

ХАЈДУК: П. Сладојевић, Лазић, Шарић, Самоловац, Мајски, Д. Сладојевић, Нађалин (Поповић), Макивић, Максимовић (Његован), Вујичић, Срећков.

СЛОГА: Петровић (Рошка), Дончић, Кобиљски, Грковић, Поважан (Ђуркић), Стојшић, Баруновић (Ристић), Грубиша, Бојанић, Дробац, Цвијић.

Ердевичани су у Чуругу без већих проблема стигли до убедљиве победе. Жаре Кобиљски, у прошлој сезони најбољи стрелац Хајдука, овог пута у дресу Слоге био је двоструки стрелац, а голове су још постигли: Борис Поважан, Немања Стојшић, Александар Грковић и резервиста Ненад Ђуркић.

П. Бундало

Јединство - Подриње 1:0 (0:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 200, судија Грмуша (Петроварадин).Стрелац: Играч у 68. минуту (из пенала).Жути картони: Михајловић (Јединство), Ђурђевић, Теодоровић (Подриње).Црвени картон: Живковић (Подриње).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Тошић 7 (Цветановић 7), Михајловић 8, Суботић 7, Грубор 7 (Ђуран 7), Вукмировић 7 (Денић), Играч 8, Милановић 7, Живановић 8, Бојић 7, Делић 7.

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Теподоровић 8 (Стојановић), Радовановић 8, Владисављевић 6 (Арсеновић 6), Пршић 7 Ђурђевић 6 (Живковић 5), Требовац 7, Пантић 6, Арсеновић 6, Томић 6, Ивић 6, Мијаиловић 6.

Утакмица са доста лепих акција и гол шанси. Прву су имали гости преко Требовца, али Јовишић је био на висини задатка. Домаћини су поново испољили своју стару бољку, неефикасност. У наставку иста слика. Домаћини стварају прилике, али, гостујућа одбрана је могла увек да осујети на време сваки напад домаћина. И онда су гости погрешили и скривили пенал. с беле тачке Играч је био сигуран.

М. Бзовски

ЧУРУГ: Хајдук - Слога (Е) 0:6, КИСАЧ: Татра - Југовић 4:2, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Подриње 1:0, РУМА: Први мај - Подунавац 3:2, ВОЈКА: Сремац - ЛСК 4:0, ШИД: Раднички - Хајдук (Д) 1:1, БЕШКА: Хајдук - Слога (Т) 1:2. Борац из Шајкаша је био слободан.