Војвођанска лига – север:  Голман напао судију

Бачка - Србобран 2:1 (1:1) (прекинуто у 83. минуту)
glozan

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 150, судија: Кисин (Бач), стрелци: Шотра у 35. Јерковић у 70. за Бачку, а Хаyинац у 44. минуту за Србобран. Жути картони: Миловановић, Козош, Вуковић (Бачка), Икрашев, Бојовић (Србобран). Црвени картони: Миловановић, Вуковић (Бачка).

БАЧКА: Вуковић 7, Драгић 7, Каленић 7, Трбовић 8, Половина 7, Милец 6, Милићић 7, Миловановић 6, Шотра 7 (Јерковић 7), Бабић 6, Козош 8.

СРБОБРАН: Латиновић 6, Бубњевић 6, Пејовић 7, Тешановић 7, Хаyинац 7, Лучић 6, Икрашев 6 (Шпановић), Бојовић 7 (Марјанов), Косовић 7, Папић 7, Убовић 6. Неславно се завршио меч у Пачиру, после жутог картона Вуковићу, голман Бачке је насрнуо на судију Кисина, зарадио искључење,а арбитар је прекинуо меч.

А била је то добра утакмица, гости су имале две шансе преко Хаyинца и Косовића на самом почетку, али голман Вуковић је био сигуран. У 35. минуту Милићић је извео корнер, створила се гужва, најбоље се снашао Шотра и пласирао лопту у мрежу. Хаyинац је минут пре краја првог полувремена са неких 20 метара изједначио резултат. У 70. минуту после брзе акције домаћина, Јерковић је постигао гол на асистенцију Бабића. Све до 83. минута била је борбена утакмица са лепим головима и акцијама.

С. Ст.

Будућност - Раднички 0:1 (0:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 150, судија Кузмановић (Кула). Стрелац: Ресановић у 43. минуту. Жути картони: Ђорђе Ковачевић (Будућност), Карас, Ресановић и Милетић (Раднички). Црвени картон: Ђорђе Ковачевић (Будућност) у 70. минуту.

БУДУЋНОСТ: Драгишић, Радосављевић, О. Штефек, Ђ. Ковачевић, Алемпић, Докић, Дугоњић (Вујиновић), Лалатовић, Јосиповић, Д. Ковачевић (Стојаковић), Адамек.

РАДНИЧКИ: Буловић, Тевановић (Мартиновић), Шимон, Ердеи, Јосић, Петреш, Бошковић, Чуљак, Ковачевић (Жежељ), Ресановић, Карас. (Милетић).

Утакмица је почела нападима Гложанаца углавном са леве стране преко Адамека и О. Штефека. После три неискоришћена корнера у шансама су се нашли Дугоњић и Јосиповић, али је голман Буловић био сигуран. У 37. минуту Лалатовић је из слободног ударца са 18 метара пребацио зид и гол Сомбораца.

Гости су најчешће претили преко врло доброг Бошковића, који је често мењао страну. Пред крај првог полувремена Ресановић је из слободног ударца погодио живи зид Будућности. У наставку те акције, у 43. мининуту несигурни судија Кузмановић је свирао фаул за Раднички, Ковачевић је лепо набацио а највиши у скоку око петерца је био Ресановић, и лопта је завршила у углу гола Радишића.

Гложанци су у другом полувремену покушали изједначити, али одбрана гостију је била сигурна. У 70. минуту створила се гужва на средини терена после које је судија Кузмановић на интервенцију помоћника Сабоа, жутим картонима казнио Ђ. Ковачевића и Ресановића. Пошто је то првом био други жути картон морао је у свлачионицу, што је изазвало протесте домаћих навијача. У последњим тренуцима утакмице Бошковић је побегао одбрани домаћих, али је шутирао изнад пречке.

Ј. Пуцовски

Полет - Таванкут 2:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 50, судија: Воркапић (Сомбор), стрелци: Ристић у 4. и Богдановић у 76. минуту.

ПОЛЕТ: Спасић 7, Јовановић 7, Миленковић 7, Дорословац 7 (Тасић 7), К. Јововић 8, Благојевић 7 (Б. Стојковић 7), Ристић 7, Стошић 7, А. Јововић 7, Богдановић 8, Ј. Стојковић 7 (Малиновић 7).

ТАВАНКУТ: Хорвацки 6, Сили 7, Лебовић 7, Балажић 7, И. Скендеровић 7, Годар 7, Пољаковић 7, Визин 8, Шимић 6 (Видаковић 6), Н. Скендеровић 7, Бедековић 6 (Иванчевић 6)

Домаћин је наступио са четири дебитанта, који су оправдали поверење и показали да се на њих може рачунати. Капитен Богдановић одиграо је капитенски, прво је асистирао , а затим и постигао гол. На тај начин домаћин је освојио вреде бодове, против ослабљених гостију који су пружили жилав отпор.

А. Чичић

ПотисјеТекстилац 3:0 (1:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 60. Судија: Г. Тешановић (Србобран). Стрелци: Ромић у 10. и 73. и Францишковић у 48.минуту. Жути картони: Пауновић, Бореновић и Ристић (Потисје) и Прелић (Текстилац).

ПОТИСЈЕ: Дабо 7, Бореновић 7 (Домонкош -), Бјелобрк 7, Францишковић 7, Потурица 7, Ромић 8, Давидовић 7 (Поповић -), Козомора 7 (Војнић Хајдук -), Пауновић 7, Вукелић 7, Ристић 7.

ТЕКСТИЛАЦ: Марковић 6, Алексић 6, Гостовић 7, А. Стевановић 7, Латиновић 6, Д. Стевановић 6 (Кања -), Прелић 7, С. Митровић 6, Дорословац 6, Милојевић 7, Чутурило 7.

Кањижани су укњижили још једну победу. Никола Ромић је са 18 метара ниском лоптом погодио леви доњи угао. Душану Милојевићу се у 27.минуту указала прилика за изједначење, али се није најбоље снашао и промашио. Три минута касније одличан шут Владимира Прелића одбранио је чувар мреже домаћих Игор Сабо. Шансу у 39.минуту је имао Ромић, али је Младен Гостовић избио у корнер. У финишу првог дела Прелић је проиграо Милојевића, а његов шут искоса са леве стране зауставио је Сабо.

Тек што је почело друго полувреме Ромић је прецизно проиграо Давора Францишковића који са седам метара погаодио мрежу под пречком. А у 73. минуту на асистенцију Давидовића Ромић је био незадржив и поставио коначан резултат. Вредан помена је пројектил Марка Чутурила у 77. минуту који је сигурно одбранио Сабо.

М. Митровић

БСК - Слога 3:2 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: Сушић у 6. Ожеговић у 48. и 71. за БСК, а Тубић у 39. и 58. минуту за Слогу.

БСК: Игњатовић 7, Чвокић 7 (Ћурћија 7), Зеленовић 7, Шојмоши 7, Милошевић 8, Басарић 7, Сушић 7 (Медић 7), С. Бељански 7 (Д. Бељански 7), Ожеговић 8, Влајић 8, Станић 7.

СЛОГА: Зорић 7, Тубић 8, Милошевић 7, Радека 7, Вукас 6 (Бубања 7), Нинковић 7 (Аничић 6), Вемић 6 (Никшић 6), Митровић 7, Коњовић 7, Пурић 7, Кемењ 7.

Екипа БСК-а повела је врло рано лепим голом Сушића, кога је послужио Влајић. Гости су изједначили голом Тубића. У другом делу на сцену је ступио агилни Ожеговић који је са два гола донео победу свом тиму. Код гостију истакао се двоструки стрелац Тубић.   А. Чичић

Бачка (П) - Србобран 0:3, БСК - Слога (Ч) 3:2, Младост (Т) - Младост (БП) 0:0, Задругар - Препород 2:1, Младост (А) - Тиса 0:3, Будућност (Г) - Раднички (С) 0:1, Полет (К) - Таванкут 2:0, Потисје - Текстилац 3:0.

1. Младост (БП)          14     10     2      2      29:10        32

2. Србобран                14     9      4      1      20:3  31

3. Тиса                         14     8      5      1      27:8  29

4. Потисје                    14     7      4      3      23:15        25

5. Раднички (С)           14     7      3      4      25:17        24

6. БСК                          14     7      1      6      38:37        22

7. Полет (К)                 14     5      4      5      23:18        19

8. Младост (Т)             14     5      4      5      20:18        19