Војвођанска лига – север: Грабеж одлучио дерби

Тиса – Србобран 0:1 (0:0)
srbobran

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 600. Судија: Д. Панчић (Каравуково). Стрелац: Грабеж у 67.минуту. Жути картони: Тодоровић, Живковић, Ђурановић и Мандић (Тиса).

ТИСА: Тасић 7, Миликић 6  (Масловара -), Ушумовић 7, Панић 6, Мандић 7, Шицар 6, Живковић 7, Дамјановић 6 (Ђурановић -), Боршош 6 (Плавшић 6), Колунџић 7, Тодоровић 6.

СРБОБРАН: Кронић 7, Тешановић 6 (Хаџинац 7), Пронек 7, Вујичић 7, Икрашев 7, Дашић 7, Косовић 8, Ђоровић 8 (Сушић -), Бортник 7, Ћовин 7 (Пејовић), Грабеж 8.

Дерби сезоне у Адорјану одигран је пред рекордним бројем гледалаца. У правом абијенту, какав се само пожелети може, коректно надигравање и понашању публике. Гости из Србобрана су тријумфовали минималном победом, јер су се представили за нијансу бољом екипом, која је имала нешто више иницијативе, стврила више изгледних прилика, од којих је једну успео да крунише голом Срђан Грабеж.

У 20. минуту Александар Ћовин је искоса са леве стране са 25 метара изванредно шутирао, а лопта је погодила пречку. У 29.минуту пред голом Србобрана прилика се указала Александру Миликићу, али је голман гостију Дејан Кронић био на висини задатка. Марко Ђоровић је у 32.минуту био у налету по десној страни, али је његов пројектил завршио поред гола, а на другој страни минут касније Марк Боршош је са изгледне позиције шутирао преко гола.

У 36.минуту Срђан Грабеж се на шест метара, корак испред Ушумовића нашао сам пред голом Тисе, али у намери да лобује голмана Тасића пребацио је тик преко пречке. Србобранци су и у другом делу били опаснији. У 53.минуту, после корнера са десене неко је из гужве шутирао али је Горан Живковић успео да сачува мрежу избацивши лопту са гол линије. Одбрана Тисе капитулирала је у 67.минуту. Корнер је извео капитен гостију Никола Косовић, а  циљ је погодио Грабеж, за велику радост Србобранаца, који су до краја успели да сачувају драгоцено вођство.

М. Митровић

Раднички - БСК 1:0 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца око 100. Судија: Рауковић (Суботица). Стрелац: Ковачевић у 54. минуту за Раднички. Жути картони: Вукадиновић и Ковачевић (Раднички), Медић (БСК).

РАДНИЧКИ: Буловић, Веселиновић (Мартиновић), Мазињанин, Ердеи, Јосић (Тевановић), Милетић (Лукић), Сапозниченко, Вукадиновић, Лучић, Ресановић, Ковачевић.

БСК: Дражић, Савић, Божић (Вејиновић), Античевић (Ђујић), Милошевић, Живкуцин, Агбаба, Ранчић, Бојић, Медић (Трифуновић), Милановић.

Брестовчани су током меча имали изгледније прилике, али је на крају Раднички ипак заслужено славио. Прва озбиљна прилика виђена је у 28. минуту. Ранчић је покушао са пенала да лобује Буловића. Наредна прилика виђена је пред голом гостију. Талентовани Мазињанин је одлично прошао по левој страни, међутим са пет метара није упутио употребљив центаршут. Одличну прилику у последњим тренуцима полувремена имао је Бојић.

Домаћи су повели у 54. минуту. . Вања Ковачевић је добио лопту у празно, одлично повукао и са десетак метара погодио из ситуације један на један. Судија Рауковић у 75. минуту пропустио да досуди казнени ударац за Сомборце. Најбољу прилику за госте није искористио Трифуновић.

С. Р.

Таванкут - Младост (Т) 3:1 (1:1)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 200, судија: Штулић (Апатин), стрелци: Визин у 15. Сили у 56. Бедековић у 77. за Таванкут, а Д. Срданов у 44. минуту за Младост.

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 7, И. Скендеровић 7 (Г. Скендеровић 7), Слобода 7, Годар 7, Балажић 7, Мијатовић 7, Шимић 7 (Плетикосић 6), Сили 8, Н. Скендеровић 8 (Бедековић 7), Војнић 7, Визин 8.

МЛАДОСТ: Аџански 6, Ђукић 6 (Балинт 6), М. Срданов 7, Цигановић 6, Гашић 6 (Алексић 6), Берић 6, Николић 6, Пљуца 6, Мудрински 7 (Пазичић 6), Д. Срданов 8, Тривић 7.

У фер и коректној игри Таванкућани су победили екипу из Турије и корак су ближи опстанку у лиги. Визин је у 15. минуту постигао гол, а минут пре краја полувремена домаћи су преко Д. Срданова изједначили резултат. У другом делу друга прича, Таванкућани су играли боље постигли два гола преко Силија и Бедековића.

Сили је могао постићи још један погодак али је голман Аџански је лопту избацио у корнер.

С. Ст.

Препород - Слога 0:3 (0:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 150, судија: Васиљевић (Оџаци), стрелци: Н. Милошевић у 57. Пурић у 68. Вукас у 78. минуту.

ПРЕПОРОД: Секулић 6, Терзија 6 (Ждрња 6), Недић 7, Ђорђевић 6 (Н. Грбић 6), Чабрило 6, Иванишевић 6, Јарић 6, Копоња 6, Поповић 6, Н. Ждрња 6, Грабеж 6 (П. Грбић 6).

СЛОГА: Ми. Милошевић 7, Кемењи 7, Н. Милошевић 7, ВУкас 7 (Аничић 6), Мијатовић 7, Нинковић 7, Рајчанин 7 (Ребић 6), Митровић 7, Коњовић 7, Пурић 8, Јајић 7.

У првом полувремену је била добра утакмица али није било голова.Гости су дошли у вођство у 57. минуту преко Н. Милошевића,  мало касније Препород је имао шансу преко Копоње када је са 15 метара шутирао поред стативе.

Други гол гости су постигли после Пурића у 68. минуту, да би се на крају меча и Вукас био прецизан.

С. Ст.

Младост (БП) – Бачка 4:0 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250, судија Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Нешковић у 20., Ђокић у 46., Илић у 57. и Кобиларов у 88. минуту.

МЛАДОСТ: Лења, Ожват (Кобиларов), Нешковић, Зељковић, Илић, Бероња, Кања, Павлис, Фабри (Шпрох), Јакуш, Ђокић (Валентик).

БАЧКА: Павасовић, Ђукановић (Мијић), Никшић, Бореновић, Балажевић, Потурица, Стојковић, Пауновић, Шотра, Пурић (Гелић), Бабић.

Поново лака четворка у Врбари. Петровчани су се реванширали Пачирцима за једини пораз (0:1).

После неколико покушаја Ожвата и три узастопна корнера Кање, серију голова је отворио Нешковић прецизним ударцем са двадесетак метара. Једини шут госта Бабића у оквир гола домаћих у првом полувремену зауставио је голман Лења у 41. минуту.

Већ у 46. минуту Ђокић је са ивице шеснаестерца повисио резултат.  Иако окружен тројицом Пачираца, најбољи стрелац Петровчана Илић је врло спретно и зналачки матирао Павасовића у 57. минуту. Резервиста Кобиларов је из близине поставио коначан резултат.

Домаћи играчи, а пре свих Ђокић, Кања, Кобиларов и Зељковић пропустили су још неколико прилика.

Ј. Пуцовски

Полет - Будућност 4:3 (3:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Маравић (Црвенка), стрелци: Богдановић у 4. и 62. О. Штефек у 34. (аутогол), Цветковић у 41. за Полет, а Дугоњић у 46. Стојаковић у 49. Ралевић у 53. минуту за Будућност. Жути картони: Стошић, Миленковић, Цветковић, С. Станковић, Алексић, Ивановић (Полет), О. Штефек, Виновић, Љубичић (Будућност).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7 (Миленковић 7), Алексић 7, Дорословац 8, С. Станковић 7, К- Јововић 7, Стошић 7 (Грубишић 7), Цветковић 8, А. Јововић 8, Богдановић 9, Стојковић 7 (Ж. Станковић).

БУДУЋНОСТ: Љубичић 6, Д. Штефек 7, О. Штефек 6, Грујић 7, Галоња 7, Ралевић 7, Дугоњић 7, Виновић 7, Стојаковић 8, Ковачевић 7 (Марић), Адамек 7 (Переза).

Домаћин је почео одлично и голом Богдановић,  а у 4. минуту је повео. После тога пропуштене су три идеалне прилике, да би у 34. минуту Огљен Штефек савладао свог голмана и домаћин је дошао до сигурног вођства. У 41. минуту радилца Цветковић натрчао је на одбијену лопту и оштрим ударцем је постигао трећи погодак за домаћина.

У другом делу после кардиналних грешака домаћих гости су за осам минута постигли три гола и поравнали резултат. Тада се распламсала велика борба где је било и стартова и одуговлачења игре и показано је девет жутих картона. У 62. минуту домаћи капитен Богдановић из слободног ударца са 25 метара погодио је рашље Богдана Љубичића.

А. Чачић

Младост (БП) - Бачка (П) 4:0, Препород - Слога (Ч) 0:3, Тиса - Србобран 0:1, Раднички (С) - БСК 1:0, Таванкут - Младост (Т) 3:1, Текстилац - Задругар 7:0, Полет (К) - Будућност (Г) 4:3. Слободан је Младост (А).

1. Србобран               23     18     4      1        55:6        58

2. Тиса                        23     16     4      3      45:15        52

3. Младост (БП)         23     14     5      4      53:20        47

4. Раднич.(С)              23     11     4      8      34:34        37

5. Слога (Ч)                 23     9      7      7      47:34        34

6. Полет (К)                 24     8      7      9      35:33        31

7. БСК                         23     9      4      10     46:45        31

8. Текстилац               24     9      4      11     28:53        31