Војвођанска лига – Север: Оџачани поново српсколигаши

Текстилац - Крила Крајине 3:1 (2:0)
tekstilac

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Павловић у 28. и 44. Божичић  у 55. за Текстилац, а  Лончаревић у  71. минуту (из пенала)  за Крила  Крајине.

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 8, Симовић 7,5 , Станковић 7,5 (Симић 7), Свитић 7,5, Мијатовић 7 (Стевановић 7), Пвловић 8,5 (Анђелковић), Поткозарац 8 (Пешић), Божичић 8 (Ђокић), Личевић 8, Јаблан 7,5, Галић 7,5.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 7, Ступар 6,5, Будисављевић 6,5, Јевтић 7, Вјештица 6,5, М. Гајдобрански 6,5, Вујановић 6,5 (Чешљевић 6), Аџић 6, Г. Гајдобрански 6 (Полић 6,5), Загорчић 7, Лончаревић 7,5.

После шест година паузе Текстилац из Оџака ће поново играти међу војвођанским српсколигашима.

С. Јовин

СрбобранБајша 0:0

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Дудок  (Гложан), жути  картони: Марјанов, Видаковић, Б. Живановић (Србобран),  Шавија, Рушак (Бајша).

СРБОБРАН: Јоргић 7, Б. Живановић 7, Зељић 7 (од 68. Тешановић - ), Кемењ 7,5, Петровић 7,5, Видаковић 7,5, Љ. Живановић 7, Адамовић 7,5, Марјанов 7 (од 87. Дукић - ), Рајчањи 7,5, Клипић 7 (од 77. Тривић - ).

БАЈША: Дамјановић 8, Дер 7, Тресиглавић 7, Рахић 7,5, Калуђеровић 7 (од 70. Рушак - ), Лекај 7, Жембери 7, Кривокапић 7,5, Шавија 7, Батори 6,5 (од 60. Борош - ), Вујошевић 7.  Домаћи су мотивисано ушли у меч са једном од најбољих екипа у лиги. Кемењ је нациљао стативу, док је Живановић изашао испред Владимира Дамјановића, али голман гостију је сачувао мрежу.

Наставак је протекао у пођеднако високом ритму, поново се истакао голман Бајше, спречивши да пројектил Адамовића погоди мету.       М. М.

ЦрвенкаВрбас 3:1 (1:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, судија  Ракић (Апатин). Стрелци: Којичић (аутогол) у 19. Божичић у 70. и Бабић у 80. за Црвенку, а В. Поповић у 7. минуту за Врбас. Жути картони: Бешић, Шакић, Бабић, Трифуновић, (Црвенка), А. Поповић, Правиловић, Срдановић, Авдаловић, Мушикић (Врбас)

ЦРВЕНКА: Јокић 8, Бешић 7, Ми. Керекеш 7, Шакић 9, М.Суботић 7(од 88. Ј. Суботић), Бабић 8, Ма. Керекеш 7, Трифуновић 7 (од 50. Божичић 7), Кончар 7 (од 90. Бакић), Зелић 7, Максимовић 7

ВРБАС: Лугоња 7, А.Поповић 6 (од 46. Макаји 6), Копривица 6 (од 66. Зековић -), Варга 6, Којичић 6, Козомора 6, В.Поповић 7 (од 79. Мушикић -),Маројевић 6,  Правиловић 6, Срдановић 6, Авдаловић 7.

Имали су Врбашани у првих двадесетак минута и игру и притисак ка голу домаћег голмана Јокића. Пре водећег гола Вукан Поповић је у 4. минуту погодио стативу да би у 7. минуту  Авдаловић Авдаловић направио „дар - мар“ по левој страни а потом упутио центаршут на супротну страну и Вукану Поповићу је преостало да главом матира Јокића. Изједначили су домаћи ауто голом Којичића који у жељи да главом избије лопту испред свог гола у поље он је послао у сопствену мрежу.

У другом делу постојао је само један играч – Никола Шакића. Једноставно речено гостујући играчи му ништа нису могли. Два његова велемајсторска продора прво по левој страни крунисао је водећим голом Божичић да би онда са десне стране као на тацни послужио Бабића за коначан резултат који Црвенку оставља у игри за опстанак.                          Т. Јововић

Војводина (БГ) – Војводина (Т) 10:2 (4:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“, судија:  Бечановић (Бечеј). Стрелци: Пеленгић у 7, 22, 66. и 75, Б. Јелић у 39 (из пенала), 40, 54, 67. и 81, Пецарски у 26.за Војводину(БГ), а Милићевић у 61. и Танчић у 87. минуту за Вијводину (Т). Жути картони: Томић и Михајловић (Војводина,  БГ), а Танчић и Вулић (Војводина, Т). Црвени картон: Вулић у 45. минуту (Војводина, Т).

ВОЈВОДИНА (БГ): Бабин 7, Н. Ћулум 7, Кудрић 7 (од 54. Михајловић 7), Проданов 7, Томић 7 (од 46. Дабижљевић 7,5), Ђекић 7,5 (од 75. Новаковић -), Пејовић 7,5 (од 70. Марковић-), Пецарски 7,5 (од 75. Татић -), Стефанов 7, Пеленгић 9, Б. Јелић 9.

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски 5, Ненадић 5, Д. Ранисављев 5 (од 59. Фамилић 5), Цвијић 5, Тури 5, Танчић 6, Кузмановић 5 (од 65. М. Ранисављев -), Вулић 5, Николић 6 (од 56. Милованов 5), Милићевић 6, Убипарип 5 (од 56.Јованов 5)

Очекивана победа градиштанске Војводине у окршају с имењаком из Товаришева. а могла је бити и убедљивијаи не тако убедљива. Томе је умногоме допринео Момчило Вулић, који је приговором приликом напуштања терена у полувремену добио други жути картон и оставио екипу са десеторицом. Како је домаћин већ у првом делу утакмице стекао убедљиво вођство од 4:0, онда не изненађује коначних 10:2.

В. Јанков

Младост (А) - Младост (Т) 2:1 (0:0)

АПАТИН: Стадион Младости, судија: М. Милошевић, стрелци: Крунић у 90. и Рапаић у 93. за Младост АПА, а Хађинац у 53. минуту за Младост (Т).

МЛАДОСТ: Марковић 7,5, Дулић 7,5 (Златковић 7,5), К. Јововић 7,5, Мајсторовић 7,5, Симић 7 (Десница 6,5), А. Јововић 7,5 (Рапаић 8), Крунић 7,5, Вукадиновић 7,5, Ђери 7, Мишковић 7, Вејновић 8.

МЛАДОСТ (Т): Ађански 7, Гајић 6,5, Ефендић 7, Радуловић 6,5, Гашић 7, Губаш 6,5, Хађинац 7,5 (Бубања 7), Срданов 7,5, Васић 7, Икрашев 7,5, Комленић 7 (Миловановић 6,5).

Играло се углавном између два шеснаестерца, а у другом полувремену решена је утакмица, прво је Хађинац довео Туријце у вођство, а у судијској надокнади постигнут је гол одлуке. Рапаић је донео три бода Апатинцима, претходно је погодио и Крунић.

Раднички (С) - Херцеговац 0:6 (0:3)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, судија: А. Шипош (Врбас), стрелци: Дмитровић у 5. и у 37. Дујаковић у 24. Бајић у 63. и у 71. и Добранић у 65. минуту.

РАДНИЧКИ: Везмар, Микаћ, Јосић, Вукашиновић, Шомођварац, Мартиновић, Н. Тевановић, Додић, Зорица, Вукелић, С. Тевановић. ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач (Телебак), Дујаковић, Бајић, В. Хрњез, Вукосав, Јањић, Дмитровић, Зеленак, С. Хрњез, Тривуновић, Хорватић (Добранић).

Први пут гајдобрански Херцеговац једну утакмицу за бодове као гост одиграо је на свом игралишту. И били су фудбалери тренера Синише Станивука убедљиво бољји од екипе сомборског Радничког,која само формално одрађује своје преостале сусрете, до краја првенства.

Ваља истаћи,да су Гајдобрани, овим тријумфом,према свему судећи,осигурали опстанак.

Ђ.  Шт.

Обилић - Младост (БП) 0:8 (0:5)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Игралиште Обилића, судија: П. Врачар(Сомбор), стрелци: Стојисављевић у 10.,40. и у 75.Лешков у 17. 27. и у 46. В.Шпрох у 42. и Јакуш у 65 минуту.

ОБИЛИЋ: Лазић, Ал  Сади, Илијин (Чехак), Ђурђев, Мракић, Шоћ, Савић, Дражић, Станковић, Стајки, Бошков.

МЛАДОСТ (БП): Лења (Дудаш), Ожват (А. Шпрох), Бероња, В. Шпрох, Стојисављјевић, Плавшић, Петеј, Лешков (Иветић), Ђорђиевски, Стаменковић (Чиеп), Јакуш.

Серију голова започео и завршио је млади нападач гостију и троструки егзекутор Огњјен Стојисављевић. Ипак ова утакмица остаће у сећању млађаном голману Младости Роберту Дудашу(16),који је дебитовао за сениорску екипу Бачкопетровчана.

Ђ. Шт.

Обилић - Младост (БП) 0:8, Текстилац - Крила Крајине 3:1, Младост (А) - Младост (Т) 2:1, Таванкут - Његош 3:1, ЧСК Пивара - Бачка (П) 3:1, Раднички (С) - Херцеговац 0:6, Србобран - Бајша 0:0, Војводина (БГ) - Војводина (Т) 10:2, Црвенка - Врбас 3:1.

1. Текстилац      32     24     6      2      79:16        78

2. Бајша    32     20     8      4      78:20        68

3. Младост (Т)    32     20     4      8      78:38        64

4. Младост (А)   32     17     11     4      65:36        62

5. Војводи. (БГ)  32     18     2      12     73:34        56

6. Младост (БП) 32     17     4      11     66:31        55

7. Херцеговац    32     13     7      12     52:44        46

8. Његош  32     13     7      12     47:50        46