Зрењанинска лига: Куманчани жутели и црвенели

2. октобар - Младост (БД) 2:3 (0:1)
fudbalska lopta

КУМАНЕ: Игралиште у СЦ “Огњен Контрић”. Гледалаца: 100. Судија: Ћурчија (Житиште). Стрелци: Д. Вијоглавин у 68. минуту и Лазић у 90. за 2. октобар, а Митровић у 16. минуту (из једанаестерца) и Новковић у 46. и 83. за Младост. Жути картони: Лазић, Тешић, Мијатов и Секулић (2. октобар). Црвени картони: Д. Вијоглавин и И. Виоглавин (на клупи) (2. октобар).

2. ОКТОБАР: Радосављев, Ђорђевић (М. Прапорски), Пријић, Мијатов, Д. Вијоглавин, Лазић, Тешић, Милосављев, Секулић (Летић), Стајки, Икић.

МЛАДОСТ: Мишков, С. Топаловић, Митрић, Митровић (Рајлић), Б. Топаловић, М. Топаловић, Срдић (Марић), Каурин, Мијатовић, Новковић (Голе), Радуловић.

Потпуни дебакл Куманчана у сусрету са врло добром екипом из Банатског Деспотовца. Уз пораз на домаћем терену, фудбалери 2. октобра су добили чак шест картона, од којих су два била црвена. Искучен је чак и резервни фудбалер Илија Виоглавин.

Гости су повели из једанаестерца. Тек што је почело друго полувреме гости су преко свог најбољег играча Новковића удвостручили вођство. Када је Дејан Виоглавин у 68. минуту смањио на 1:2, понадали су се домаћи да могу до бода. Наде им је, мђутим, покопао Новковић новим поготком. Капитен Лазић је у последњим тренуцима само ублажио пораз.

М. Б.

Лехел - Раднички 0:1, Русанда - Борац 0:1, Делија - Младост (Л) 1:1, Војводина - Нафтагас 1:3, Пролетер - Црвена звезда (ВС) 1:5, 2. октобар - Младост (БД) 2:3, Банат - Црвена звезда (РС) 3:1, Омладинац - Полет 6:1.

1. Ц. звезда (ВС)        10     8      2      0      26:9  26

2. Нафтагас                 10     6      2      2      20:10        20

3. Банат                       10     6      1      3      22:14        19

4. Младост (БД)          10     5      2      3      20:15        17

5. Омладинац             10     5      1      4      22:17        16

6. Војводина               10     5      1      4      20:18        16

7. Делија                     10     5      1      4      15:15        16

8. Раднички                 10     4      3      3      15:10        15