Зрењанинска лига: Стајић донео победу

Делија - Русанда 3:2 (1:2)
lopta1

МОКРИН: Игралиште „код Омладинског дома”, судија: Јонић (Кикинда), стрелци: Н.  Симић у 3.  Живко у 68.  Стајић у 85.  за Делију, а Мрђеновић у 15.  Јанковић у 36.  минуту за Русанду.  Црвени картон: Јанковић (Русанда).

ДЕЛИЈА: Бадрљица 7, Јолић 6, Перишић 7, Миладинов 6 (Стајић 7), Н.  Симић 8, Фејеш 7 (Барбат 7), Цвијан 6, Ћелекетић 7 (Степанчев 7), Д.  Симић 6, Кричковић 7, Живко 7.

РУСАНДА: Ми.  Куручев 7, Надлачки 6, Давидов 6, Грабунџија 7, Јанковић 5, Мрђеновић 6, Цветић 7, Вискуп 7, Стеванов 7, Радишић 7, Ма.  Куручев 6.

Већ у 3.  минуту после доброг убацивања Новица Симић је ефектно главом донео предност домаћима.  У 15.  минуту добро убацивање искористио Мрђеновић и лепим шутем изједначио, а у 36.  минуту после корнера Јанковић је са друге стативе главом донео прдност Меленчанима.

У наставку утакмице Живко се најбоље снашао из гужве за изједначење, а Стајић је у финишу добро пратио лопту која се одбила на другој стативи и реализовао прилику за победу Мокринчана.

Јединство - Раднички 2:5 (1:3)

БОЧАР: Игралиште „поред Дома”, судија: Лазар (Бока), стрелци: Васичин у 38.  Ћеран у 77.  за Јединство, Ференчак у 12.  и 13.  Пејин у 18.  (из пенала) и 27.  Ференци у 73.  минуту.

ЈЕДИНСТВО: Богдановић 6, Чурбило 6 (Мунћан 6), Малеш 6, Кошничар 6, Матијевић 6, Шугић 6 (Лалић 6), Коврлија 5, Марков 6, Васичин 7, Мијић 6, Ћеран 6.

РАДНИЧКИ: Савков 7, Суић 7, Треунов 7, Михајловић 7, Ференци 8 (Гаврилов), Самоловац 7 (Стојков), Савић 7, Пејин 7, Ференчак 7, Радивој 7, Натарош 7 (Пругинић 6).

У веома доброј игри гостију, домаћини су извукли частан пораз.  Карло Ференчак је одличну игру крунисао у 12.  минуту, а недуго затим Марко Пејин увећао вођство са беле тачке, да би исти играч десетак минута касније повисио вођство, а онда ветеран Васичин је поготком умањио вођство за полувреме.  У другом делу физички спремнија екипа гостију стигла је до убедљивог тријумфа.

Борац - Потисје 1:1 (0:1)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште „Лукарело”, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелци: Бичанин у 56.  за Борац, а Кодић у 45.  минуту за Потисје.

БОРАЦ: Гајинов 7, Ковачевић 7, Иванчевић 7, Цобор 7, Самолов 7, Грбић 7, Рашета 7, Кочиш 7, Бичанин 8, Грујић 7, Тошков 7.

ПОТИСЈЕ: Костић 8, Новковић 7, Митић 7 (Милосављевић), Д.  Михајловић 7, Соколовић 7, Штетин 8, Илић 7, Антић 7, Станковић 7 (С.  Михајловић), Павловић 7 (Лочки), Кодић 8.

У веома доброј представи било је прилика са обе стране, а онда у последњем минуту првог полувремена слободан ударац за госте извео је Жељко Кодић и ефектно са око 25 метара погодио сам угао домаћих.   У наставку игре Игор Бичанин је шутирао је кроз шуму ногу, лопта је Коцића погодила у ногу и завршила у мрежи.

Војводина (НМ) - Младост (Л) 1:3 (0:3)

НОВО МИЛОШЕВО: Стадион Војводине, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Малешев у 88.  за Војводину, а Перовић у 12.  (из пенала), Арсић у 31.  Трошић у 44.  минуту за Младост.  Црвени картон: Арсенов (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Весков 6 (Рајтаров 6), Шкеро 7, Арсенов, Пајић 6, Роцков 6, Голић 6, Стојков 6 (Бочарски 6), Малешев 7, Цвијић 6, Станковић 6 (Зокић 6), Дакић 6 (Марчетић 6).

МЛАДОСТ: Мишић 7, Бојић 7, Галић 7, Сављевић 7 (Мил.  Лаловић), Прошић 7 (Секулић), Перовић 7, Мит.  Лаловић 7, Арсић 7 (Кулић 7), Павловић 7 (Адамовић 7), Гужвић 7, Магда 7.

Ток утакмице је одредио искључење Арсенова и пенал за госте који је реализовао Перовић.  Домаћи су имали иницијативу, али су гости из контри постизали поготке.  У 86.  минуту Малешев је шутирао са беле тачке, али је голман одбранио, да би два минута касније Марчетић  из сободног ударца са око 25 метара поготио  пречку, а на одбијену лопту стартовао је Малешев и поставио коначан резултат.

Полет - АСК 3:0 (2:0)

НАКОВО: Игралиште „Барселона”, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Буцало у 11.  Шћепановић у 31.  Кнежевић у 85.  минуту.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Кнежевић 8, Зорић 7, Шћепановић 8, Радловић 7 (Солеша), Драганов 7 (Радак), Гушић 7 (Пашић 6), Бабић 8, Буцало 8, Вукобрат 7 (Ступар), Кењало 7 (Велимиров).

АСК: Стојков 7, Јевремов 7 (Стричко7), Станић 7, Матејин 7, Говедар 7, Ћуровић 7, Понорац 7 (Кораћ 7), Закић 7, Мијић 7, Зоретић 7, Весин 7 (Кујунџић).

Занимљива фудбалска представа.  После убацивања Буцало је натрчао и главом ефектно погодио, да би у 31.  минуту после корнера још боље скочио Шћепановић и главом поставио резултат полувремена.  Интересантно, гости су имали већи посед лопте, просто плели мрежу око гола домаћина, а домаћи су ипак у финиш у 85.  минуту из контре стигли до уверљивог тријумфа.

ОФК Клек - МСК 2:1 (1:1)

КЛЕК: Игралиште „Ђуро Вучуревић”, судија: Бибин (Зрењанин), стрелци: Јовановић у 17.  Вучетић у 89.  за Клек, а Николић у 18.  минуту за МСК.

КЛЕК: Јанкулов 7, Нинковић 7, Ћурић 8, Милановић 7, Богдановић 8, Вучетић 8 (Стајић), Иванов 7, Мачкић 7, Милосављевић 7 (Стојановски), Чубра 7, Јовановић 7 (Михајловић).

МСК: Секошан 8, Ружа 6, Астијан 6, Личина 6, Марков 7, Николић 7, Бука 6, Попић 6, Јаковљев 6, Ковач 6 (Д.  Исак), Г.  Исак 6.

Домаћи су срчаношћу стигли до победе.  Добру лопту Богдановића искористио је Јовановић за вођство Клечана, а већ у следећем минуту одбитак пред голом домаћих користи Дарко Николић за изједначење.  Било је узбуђења пред оба гола и онда у 89.  минуту Богдановић дубинском лоптом успева упослити Милана Вучетића који је из прве лопту захватио и погодио даљи угао.

Младост (БД) - Лехел 9:0 (4:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Бакош у 8.  24.  69.  и 86.  М.  Топаловић у 26.  30.  Срдић у 77.  79.  и 87.  минуту.

МЛАДОСТ: Марић, Мандић 7, С.  Топаловић 8, Мрђа 7, Б.  Топаловић 7, М.  Топаловић 8, Бакош 9, Каурин 7 (Мијатовић 7), Костин 7 (Спајић 7), Крстовић 7, Срдић 8.

ЛЕХЕЛ: Месарош 8, Бабушко 5, Чикош 5( Асталош 5), Рајић 5, Михајлов 6 (Ђорђић), Ђолаји 5, Такач 5, Фекете 5, Лакетић 6, Михајловић 6, Исмаили 6.

Расположени Роберт Бакош са четири поготка био је нерешива енигма за госте из Мужље, а придружили су му се Милош Топаловић са два поготка, као и Марко Срдић са три за сигурну и уверљиву победу.

Тамиш - Војводина (Б) 1:0 (0:0)

ФАРКАЖДИН: Игралиште „Жилет”, судија: Стојадинов (Кикинда), стрелац: Бошковић у 64.  минуту.

ТАМИШ: Етвеш 7, Јешин 7, Јоксимовић 7, Сувачарев 7 (Токовић 7), Јовановић 7 (Дејановић 7), Бошковић 8, Туба 7, Бујић 7, Сучевић 7, Бокинац 7 (Башић), Лакетин 7.

ВОЈВОДИНА: Стеванов 7, Винцан 6 (Н.  Гаврић 6), Попов 6, Завишин 6, М.  Гаврић 6, Селаковић 6, Јаворина 6, Грујић 6, Тодоров 6, Милин 6, Станојевић 7.

У веома занимљивој утакмици домаћи су ипак стигли до вредне победе у 63.  минуту када је Дејан Бошковић из слободног ударца преко живог зида погодио стативу, а лопта се одбила у мрежу за радост Фаркаждинаца.

Припремио: М.  Н.  Петровић

Клек - МСК 2:1, Делија - Русанда 3:2, Младост (БД) - Лехел 9:0, 2. октобар - Црвена звезда 0:3, Војводина (НМ) - Младост (Л) 1:3, Борац - Потисје 1:1, Тамиш - Војводина (Б) 1:0, Полет - АСК 3:0, Јединство - Раднички (ЈТ) 2:5.

1. Ц. звезда       11     9      2      0      36:7  29

2. Полет    11     9      0      2      36:7  27

3. Младост (БД) 11     8      1      2      27:9  25

4. АСК       11     6      3      2      23:11        21

5. Раднички  (-1)        11     6      2      3      27:14        19

6. Русанда 11     5      3      3      29:17        18

7. МСК      11     5      2      4      25:13        17

8. Младост (Л)   11     5      2      4      20:19        17