Зрењанинска лига: Тинејџери положили испит

2. октобар - Јединство (Б) 4:1 (2:0)
sinisa simonovic kumane

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Судија: А. Крстић (Зрењанин). Стрелци: Касаш у 30., Симоновић у 31., Носоњин у 48. и Јанковић у 80. минуту за 2. октобар, а Васичин у 81.муту  за Јединство.

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев, Ковачев, Касаш, Мишковић (Прапорски), Вребалов, Лазић, Милосављев, Г. Радосављев (Ђорђевић), Икић (Барта), Симоновић (Јанковић), Носоњин (Виоглавин).

ЈЕДИНСТВО: Лукић, Чубрило, Кошничар, Ајдуковић, Марков, Богдановић, Васичин, Палалић, Шугић, Пиперски.

Куманчани су декласирали Бочарце и тако тријумфовали и у другом општинском дербију. Гости као да су се унапред предали, јер су у Кумане дошли са само десет играча. Домаћи тренер Душко Гвожђарев зато је од почетка утакмице пружио прилику младим играчима, такорећи полетарцима: Синиши Симоновићу који има 16 година и годину дана старијем Милану Носоњину, а они су су се одужили са два лепа гола. И. Т.

ОФК Клек - Војводина (Б) 2:3 (1:1)

КЛЕК: Игралиште „Ђуро Вучуревић”, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Милановић у 28. (из пенала), Јовановић у 52. за Клек, Фуртула у 43. Грујић у 78. и 93. минуту за Војводину.

КЛЕК: Јанкулов 7, Коснић 7, Нинковић 6 (Стајић 6), Милановић 7, Богдановић 7, Вучетић 7, Мачкић 7 (Дупало 6), Ћурић 6, Милосављевић 7, Стојановски 7 (Михајловић), Јовановић 7.

ВОЈВОДИНА: Протић 7, Винцан 7, Попов 7, Завишин 8, Селаковић 7, Ољача (Стојисављевић 7), Фуртула 7, Грујић 8, Тодоров 7, Тасић 8, Глушац 7.

У 28. минуту досуђен је оправдано пенал за домаће, а сигуран реализатор са беле тачка био је Драгомир Милановић, да би пред сам крај полувремена Фуртула успео изједначи.

Било је узбудљиво и у наставку утакмице. Дугу лопту прихватио је Јовановић и шутем искоса донео предност домаћинима, да би у 78. минуту на повратну лопту  из гужве Горан Грујић изједначио. У надокнади времена после центаршута са десне стране, Грујић је главом донео победу екипи из Башаида.

С. Р.

Војводина (НМ) - Полет 1:3 (1:1)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште Војводине, судија: Димитријевски (Зреанин), стрелци: Јосимовић у 26. за Војводину, у Кнежевић у 18. Вукобрат 53. и 71. за Полет.

ВОЈВОДИНА: Б. Всков 7, Зоркић 6, Б. Терзин 6, Арсенов 6, С. Терзин 7, Б. Стојков 6, Д. Стојков 7, Малешев (Ђ. Весков 6), Јосимовић 7 (Николић 6), Матић 6, Цакић 6 (Цуцић 6).

ПОЛЕТ: Ковач 7, Кнежевић 8, Кењало 7, Инђић 7 (Велимиров 7), Шћепановић 7, Радловић 8, Драганов 7 (Ступар 7), Гушић 7 (Вукобрат 8), Бабић 7, Буцало 7, Зорић 7.

Иван Кнежевић из контре је избио сам и погадио  мрежу за вођство гостију. У 26. минуту добар продор и добро убацивање пратио је Јосимовић и изједначио резултат. У наставку утакмице искуснији гости зналачки су искористили своје прилике.

М. Н. П.

Лехел - Младост (Л) 1:3 (0:1)

МУЖЉА: Игралиште Лехела, судија: Јоњић (Кикинда), стрелци: Исмаили у 87. за Лехел, а Кулић у 16. и 48. Секулић у 79. минуту за Младост.

ЛЕХЕЛ: Курунци 7, Рајић 7, Фекете 6, Вербаков 6, Петровић 7, Чикош 7, Бодо 7, Лакетић 7, Ђорђевић 6 (Исмаили 7), Мицовић 8, Такач 7 (Брка  6).

МЛАДОСТ: МИшић 7, Арсић 6 (Ђукановић 6), Галић 7, Сављевић 7, Прошић 7, Перовић 7, Мит. Лаловић 6, Мил. Лаловић 6, Магда 6 (Секулић 7), Кулић 8, Стефанов 6 (Павловић 6).

Густи из Лукићева су се боље снашли. Ненад Кулић је у 16. минуту сам прошао и искоса шутирао за погодак и вођство гостију из Лукићева. У наставку после лепог убацивања у 48. минуту Кулић удвостручује предност, да би добро проигравање и још боље убацивање искористио Секулић у 79. минуту и погодио мрежу анемичних домаћина. При крају сусрета Исмаили је био прецизан.

М. Н. П.

Борац - Тамиш 3:0 (1:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Стадион „Лукарело”, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Грујић у 30. Рашета у 67. Иванчевић у 90. минуту.

БОРАЦ: С. Гајинов, Ковачевић 7, Томин 7 (Тошков 7), Самолов 7, Грбић 7 (Д. Гајинов 7), Станојевић 7 (Иванчевић 7), Бићанин 7 (Недић 7), Грујић 8, Рашета 7, Цобол 7, Зечевић 7.

ТАМИШ: Етвеш 6, Јешин 6, Булић 7 (Бокинац 7), Матић 6, Сувачарев 6 (Добријевић 6), Јоксимовић 7, Костић 7, Лакичин 7, Туба 7, Стефанов 6, Бошковић 7 (Јовановић 6).

После соло продора Слободан Грујић је у 30. минуту погодио даљи угао немоћног Етвеша. У наставку утакмице после одличног центаршута Рашета је главом повисио вођство, да би у последњем минуту Иванчевић добио лопту и зналачким шутем поставио коначан резултат.

М. Н. П.

Русанда - Потисје 4:1 (2:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион крај Бање, судија: Пешић (Перлез), стрелци: Надлачки у 23. Оџин у 26. Радишић у 55. и 90. за Русанду, Павловић у 63. минуту за Потисје.

РУСАНДА: Ни. Куручев 7, Надлачки 8, Давидов 7, Грабунџија 8 (Ђурић), Ма. Куручев 8, Шаргин 7, Стеванов 7, Радишић 8, Оџин 7 (Халас 7), Ракић 7, Цветић 7 (Радојев 7).

ПОТИСЈЕ: Де. Стојковић 7, Анђелковић 6 (Новковић 6), Илић 6 (Штетин 6), Маринковић 6 (Павловић 7), Да. Стојковић 6, Балаћ 7, Станковић 6, Н. Антић 6, Нишевић 7, М. Антић 7, Кодић 7.

У отвореној игри Надлачки је у 23. минуту после контре погодио мрежу.,  да би у 26. минуту Оџин центрирао, лопта је закачила играча гостију, променила смер и нашла се у мрежи.

У наставку после одличног центаршута Стеванов, Радишић је повисио резултат, а у 63. минуту после добре акције гостију, створила се гужва и искусни Иван Павловић је смањио вођство домаћих. У последњимтренуцима сусрета искусни Радојев одлично асистира Радишићу, који поставио коначан резултат.

М. Н. П.

Младост (БД) - Раднички 1:0 (1:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, судија: Г. Мијатовић (Житиште), стрелац: Срдић у 31. минуту.

МЛАДОСТ: Марић 8, Мандић 7 (Мрђа 7), Ф. Мијатовић 6, С. Топаловић 8, Митрић 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 7, Каурин 7, Габоров 7 (Сурутка 7), Срдић 8, Костин 7 (С. Мијатовић 7).

РАДНИЧКИ: Савков 8, Хорват, Пругинић 7, Сујић 7, Треунов 7, Ференци 7 (Славковић 7), Ракић 7, Михајловић 7, Пејин 7, Ференчек 7, Радивој 7, Грчић 7.

У првом делу сусрета домаћи су имали већи посед лопте и прилика. У 31. минуту Пеђа Мијатовић по десној страни је пребацио лопту на другу стативу, ту се створио Марко Срдић и приземним шутем у ближи угао савладао немоћног Сакова за вођство домаћих. У наставку утакмице гости су имали већи посед и више прилика. У 58. минуту Пејин је шутирао пенал, али Томислав Марић је фантастично реаговао и ухватио „живу” лопту, а у задњој минуту утакмице Ференчек је погодио пречку, лопта се одбила Марић је ухватио а судија одсвирао крај.

М. Н. Петровић

Црвена звезда - МСК 3:1 (3:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, без гледалаца, судија: Крстић (Зрењанин). Стрелци: Ђорђевић у 8. Утржен у 36. и Попесков у 40. за Црвену звезду, а Г. Исак у 78. минуту за МСК.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 7, Ђорђевић 7, Савичић 6, Медић 6, Кнежевић 6, Јанков 7, Утржен 7, Гуцул 7, Попесков 7 (Ружић), Узелац 7 (Босанчић), Чубрило 6 (М. Петровић).

МСК: Секосан 6, Аслани 6, Личина 7, Гуљаш 6, Рама 6 (С. Исак), Тот 6 (Бука), Попић 6, Јаковљев 7, Марковић 6 (Ковач), Г. Исак 7, Ружа 7.

Веома борбена игра оба ривала. Рускоселци су још у првом полувремену решили питање победника. Гости су се тргли у другом делу,  нападали и успели да ублаже пораз преко Габријела Исака.

М. Рачић

Делија - АСК 0:4 (0:2)

МОКРИН: Игралиште поред Дома, судија Пауновић (Житиште), стрелци: Закић у 14. минуту, Бирманац у 18. 50. и 62. минуту.

ДЕЛИЈА: Бадрљица 6, Ђукић 6 (Симић 6), Перишић 7, Степанчев 7, Миладинов 6 (Голић 6), Фејеш 6 (Челекетић), Живко 7, Недељков 6 (Барбат 6), Цвијан 7, Јолић 6 (Тот), Кричковић 7.

АСК: Стојков 7, Станић 8, Кујунџић 7 (Кораћ), Матејин 8, Говедар 8, Бирманац 9, Чуровић 7 (Самоловац), Адамов 7 (Стричко 7), Закић 8, Мијић 7, Весин 7.

М. Н. П.

Црвена звезда - МСК 3:1, Лехел - Младост (Л) 1:3, Русанда - Потисје 4:1, Клек - Војводина (Б) 2:3, Делија - АСК 0:4, Младост (БД) - Раднички 1:0, 2. октобар - Јединство 4:1, Војводина (НМ) - Полет 1:3, Борац - Тамиш 3:0.

1. Младост (БД) 5      5      0      0      10:2  15

2. Ц. звезда       5      4      1      0      12:4  13

3. Полет    5      4      0      1      14:4  12

4. Војводина (Б) 5      4      0      1      15:6  12

5. 2. октобар     5      4      0      1      12:8  12

6. Раднички (-1) 5      4      0      1      15:2  11

7. АСК       5      3      1      1      16:7  10

8. Русанда 5      2      1      2      11:9  7