АБА лига: Звезда издоминирала

Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевиту са 82:66, у дербију 16. кола АБА лиге.
zvezda cedevita, kk crvena zvezda

Најефикаснији у победничком саставу био је Џејмс Фелдин 27 поена, док је Рочести убацио 15 уз 10 асистенција.

Код Цедевите Николс је убацио 13, а Чери 12 поена.

Звезди је ово била тринаеста победа у АБА лиги, док је Цедевита претрпела четврти пораз.

Утакмица је отворена у веома спором ритму, међутим пред крај деонице обе екипе су убрзале - поготово Звезда.

Фелдин је убацио три тројке, Јанковић је убацио неке поене, док је и Лесор имао велики утицај у овој четвртини. После првих 10 минута игре Звезда је водила са 26:13.

У другој деоници чинило се да ће Цедевита ухватити прикључак, пошто су успели да дођу на једноцифрен заостатак.

Ипак, велику серију Звезде покренуо је Дила Енис, а наставио је Џејмс Фелдин који је до краја полувремена имао 20 поена. Звезда је приказала одличну игру и заслужено на одмор отишла са +25, 54:29.

Током трећег периода игре игра гостију из Загреба се још више распала. Звезда је наставила са одличном игром, а предност у једном тренутку био је и чак +34.

Ипак, црвено-бели су попустили у четвртој деоници, Цедевита је овај део игре добила са 26:10, па је на крају резултат био 82:66.

Црвена звезда – Цедевита 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26)

БЕОГРАД: Хала "Александар Николић", судије: Јовчић, Хордов, Кољеншић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 2, Давидовац 4, Лазић 2, Антић 1, Фелдин 27, Јанковић 5, Рочести 15, Лесор 11, Енис 5, Јовановић 0, Бјелица 11.

ЦЕДЕВИТА: Укић 5, Перковић, Џонсон 0, Катић 2, Николс 13, Славица 4, Жганец 11, Муса 8, Чери 12, Маркота 3, Стипановић 8, Марфи 0.