ЕП до20: Србија поражена од Француске

На Европском првенству за играче до 20 година које се игра у Грчкој репрезентација Србије поражена је од Француске са 86:67 (16:16, 17:16, 23:18, 30:17) и неће играти у полуфиналу.
Jutjub

Французи су на крају ипак били бољи тим, борбренији, са више жара у игри однос скокова то говори 48:37, а шут за три поена 57% а Србије 23%. Француска је направила 27 фаулова а Србија 15.

Повели су Французи и играли су нешто јачу одбрану тако да Србија није могла да организује напад. Лоша је селекција шута била код Србије, једино је Маринковић погађао. Французи су играли пик, али када је противник то затворио били су у проблему.

Србије је другу четвртину заиграла испод коша у нападу. Потом то исто су урадили Французи и изједначили резултат на 20:20, пре тога Србија је водила. Нуа је погађао у рекету. Разиграо се Пено код Србије а Нуа је наставио да погађа испод коша код Француза. Прво полувреме добила је Француска 33:32.

Наставак утакмице припао је Симанићу и Пену који су довели Србију у вођство 40:33. Нуа и Хергот смањили су на 39:40. Денис је са две тројке довео у вођство Французе са 53:48. А Жуду-Шина је новом тројком повећао на 56:50 за Француску и тако је било на крају треће четвртине.

Окобо је прорадио код Француза за 61:50. Распала се игра Србије, у последњој четвртини Французи су били борбенији и стизали су буквално сваку одбијену лопту. 63:50 гласио је резултат и било је седам према нула у старту последње четвртине. Потом су пустили руку и погађали за три поена у невероватној серији за 78:57 на 2.06 до краја утакмице. Триколори заслужено иду у полуфинале.

Француска-Србија 86:67 (16:16, 17:16, 23:18, 30:17)

АТИНА: Хераклион Арена, гледалаца: , судије: Булто (Шпанија), Шарапа (Белорусија), Сукис (Литванија).

ФРАНЦУСКА: Окобо 25, Она Ембо 2, Бенжебе 2, Поарије 4, Јена, Денис 9, Жомбауд 2, Нуа 21 (11ск), Хергот 4, Жуду-Шина 3, Вотије 2, Дијавара 12.

СРБИЈА: Пено 16, Капетановић 3, Глишић 7, Јовановић 8, Маринковић 8, Танасковић 10, Ђорђевић, Симанић 5, Кенић 2, Степановић, Мусић, Ракочевић 8.